به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره رابطه با دوست پسر

مشاوره رابطه با دوست پسر

مشاوره رابطه با دوست پسر

امروزه بسیاری از جوانان دیگر به ازدواج سنتی تن نمی‌دهند. و ترجیح می‌دهند طرف مقابل‌شان را خودشان بر پایه شناخت و آگاهی انتخاب کنند. این نوع روابط به خودی خود بد نیست و حتی می‌تواند موثر و سازنده باشد. به شرط اینکه افراد به خودشناسی و خودکنترل‌گری کافی رسیده باشند و بتوانند روابطشان را به خوبی مدیریت کنند. و بدانند که هر رفتاری در این زمینه چه نوع نتایجی در پی دارد. این نوع روابط چه در جوامع غربی و چه در جامعه اسلامی ما متداول و عرف است. اما باید دید که نظر مشاوره رابطه با دوست پسر و روانشناسان در این خصوص چیست. و چه تدابیری برای این دوران می‌اندیشند.

یکی از تبعاتی که این نوع روابط دارند، این است که معمولا با برقراری رابطه جنسی همراه هستند. درواقع شما وقتی با کسی که به او علاقه دارید، وقت بگذرانید داشتن کشش جنسی به او هم یک اتفاق طبیعی و قابل پیش‌بینی است. بنابراین اگر تصمیم می‌گیرید وارد روابط قبل از ازدواج شوید، باید این احتمال را هم بدهید که روابط جنسی را تجربه می‌کنید. درنتیجه لازم است بدانید که عواقب داشتن این نوع روابط چیست و چه تاثیراتی در زندگی شما می‌گذارند. در این مقاله قصد داریم در خصوص عواقب و تاثیرات روابط جنسی قبل از ازدواج و مشاوره رابطه با دوست پسر و همچنین رایج‌ترین دلایلی که باعث داشتن این نوع روابط می‌شود،  با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

برخی از رایج‌ترین دلایلی که باعث داشتن روابط جنسی قبل از ازدواج می‌شوند

رابطه جنسی، تضمینی برای ادامه

بعضی از دختران فکر می‌کنند که با برقراری روابط جنسی می‌توانند طرف مقابل‌شان را به رابطه پایبند کنند. و آن‌ها را برای بودن و ماندن در کنارشان ترغیب کنند. این درحالی است که مردان همیشه این‌طور فکر نمی‌کنند. متاسفانه بعضی از پسران تنها در پی ارضا نیاز جنسی‌شان هستند. و به جز رابطه جنسی، انتظار دیگری ندارند. همچنین ممکن است بعضی از پسران کشش جنسی خود را به جای عشق تلقی کنند، و در پی احساسات زودگذر و هیجانی به یک دختر نزدیک شوند. و بعد از ارضا نیاز جنسی متوجه شوند که احساسات‌شان عمیق و واقعی نبوده است. درنتیجه باید بدانید که داشتن رابطه جنسی تضمینی برای ادامه نیست. بهترین کار این است که قبل از شروع این‌گونه روابط با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

مشاوره رابطه با دوست پسر

تنها بار اول تحت کنترل شماست

بیشتر دختران و پسران بعد از اینکه تنها یک بار رابطه جنسی را تجربه کردند، دیگر نمی‌توانند جلو آن را بگیرند. و یا آن را کنار بگذارند. پس همه چیز به اولین رابطه جنسی بستگی دارد که با هم تجربه می‌کنید. باید به یاد داشته باشید که رابطه جنسی در دوران دوستی می‌تواند مانند جایگاهی که در روابط زناشویی دارد، به بهبود رابطه عاطفی شما کمک کند. همچنین می‌تواند به خاطر زمان و مکان غلطی که دارد، روی روابط شما تاثیر سوء بگذارد. پس بهتر است قبل از برقراری این نوع روابط خوب فکر کنید و یا حتی با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

تاثیر محیط و شرایط

بعضی از افراد معتقدند که جو حاکم بر فضا آن‌ها را به سمت داشتن این نوع روابط سوق می‌دهد. درواقع رسانه‌ها، وضعیت جامعه، رفتار دوستان، تفکرات و رفتارهای اطرافیان و نگرش خانواده می‌تواند روی برخورد و تصمیم‌گیری افراد در خصوص این موضوع به ویژه در سن کم تاثیر بگذارد.

عواقب روابط جنسی قبل از ازدواج

از دست دادن بکارت دختران

در جامعه امروز ما بکارت برای خیلی از افراد مهم تلقی می‌شود. به اندازه‌ای که حتی بعضی از دخترانی که پرده بکارت ندارند، حاضر به گفتن حقیقت نبوده و به هر نحو سعی در پنهان کردن آن می‌کنند. این امر می‌تواند تاثیر بدی روی روحیه و رفتار دختر بگذارد. و به نوعی او را وادار به دروغ گفتن و دورویی کند. درحالی که داشتن صداقت هم برای او عواقب خوبی ندارد. دخترانی که قبل از ازدواج روابط جنسی را تجربه می‌کنند، و از طرف مقابل‌شان جدا می‌شوند، دچار این نوع مشکلات و دغدغه‌ها می‌شوند.

عقب‌نشینی پسران

بعضی از دختران داشتن روابط آزاد و راحت را نوعی حق امتیاز و حتی برتری برای خودشان می‌دانند . و تصور می‌کنند که دختری که خود را محدود نکند، برای پسران جذاب‌تر است. این درحالی است که پسران هم نگاه متفاوتی به این وضع دارند. آن‌ها درحالی که از پیشنهاد رابطه جنسی یا مساعد بودن اوضاع برای برقراری این نوع روابط ناراحت نمی‌شوند، اما نگاه خوبی هم درخصوص دختری که در جلسات اول آشنایی تن به روابط جنسی بدهد، ندارند. درواقع روابط جنسی باید به موقع و در مکان درست خود انجام شود. این روند بیشتر روی زندگی و آینده دختران تاثیر می‌گذارد. درنتیجه پسران هم انتظار دارند که خود دختران بیشتر در مورد این موضوع نگران باشند. در این خصوص و درمورد روحیات و برخورد با پسران بهتر است با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

احتمال بارداری ناخواسته

یکی از احتمالاتی که بعد از رابطه با دوست پسر و روابط جنسی وجود دارد، بارداری است. درصورتی که در جامعه سنتی و مذهبی ایران بدون ازدواج صاحب فرزند شوید، باید منتظر رفتارها و برخوردهای بد و منفی زیادی از اطرافیان‌تان باشید. به همین دلیل است که بارداری در این ایام برای خیلی از افراد ترسناک و ناراحت‌کننده است. همچنین فرزندی که در این روابط به وجود بیاید، قانونا هیچ حقی ندارد. و به نوعی از طرف جامعه هم طرد می‌شود.

احتمال ابتلا به انواع بیماری‌های رقابتی

رابطه با دوست پسر و روابط جنسی پرخطر چه قبل از ازدواج چه بعد از ازدواج خطرات خاص خود را دارد. و می‌تواند باعث ابتلای فرد به برخی از بیماری‌های جنسی شود. رابطه جنسی با کسی که شناخت کافی از او ندارید و از وضعیت سلامت و بهداشت او مطمئن نیستید، چندان عاقلانه نیست. در مورد زمانی که شما روابط جنسی متعدد با افراد مختلف داشته باشید، بیشتر صدق می‌کند.

تاثیرات منفی این گونه روابط روی روابط جنسی بعد از ازدواج

در دوستی‌های قبل از ازدواج فرد تعهد خاصی به کسی ندارد. و می‌تواند با افراد مختلف وقت بگذراند. این کار به نوعی باعث تنوع‌طلب و پرتوقع شدن او هم می‌شود. این عادت منفی می‌تواند بعد از ازدواج هم روی فرد تاثیر بگذارد. درواقع همسر شما شاید نتواند خصوصیت مثبت تمام پارتنرهای قبلی‌تان را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در دوران زناشویی شما مسئولیت‌ها و در عین حال محدودیت‌هایی دارید که باعث می‌شوند نتوانید مانند قبل تفریح کنید و از زندگی لذت ببرید. هرچند این تعهد آرامش و آسایش روحی در پی دارد که درک ارزش آن به خود فرد برمی‌گردد.

مقالات پیشنهادی:

مشاوره خیانت های زناشویی

روانشناسی مشکلات زناشویی

نشانه رابطه عاطفی سالم

جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
فاطمه

سلام من با دوس پسرم ۲ماهع در رابطم ولی دوس پسرم دو سال دنبال من بود و بعد از دوسال من جواب بهش دادم و الان دو ماهه باهمیم تو این دو ماه ازم سکس میخواد و میگه اکه نیازم برطرف کنی ‌پایبند خودتم نمیدونم چکار کنم راهنمایی کنید .😔

شیوا

باهاش رابطه برقرار نکن تا وقتی نفهمیدی عشقش پاکه

نازنین

با سلام با پسری در حدود سه سال دوست هستم شاید دفعات رابطه ما شش بار بوده ولی هیچ درخواستی نمیکنه چندین ماه هستش درصورتیکه من سایر دوستامو میبینم خیلی رابطه اوکی دارند البته ایشون ۳۲سالشونه و مطمین هستم مجرد هستند الان واسم مهمه بدونم دلیلش چی می‌تونه باشه آیا چون سن ازدواج نمی‌خواد رابطه داشته باشه و مشخصه هیچ میل جنسی تازگی ندارد چندبار به شوخی بهش گفتم ولی هربار میگه اینطور نیست ولی من واقعیت میبینم من فقط می‌خوام زودتر جواب سوالمو بکیرم تا تکلیفم معلوم بشه موندنیه یا رفتنی

عسل

سلام
من با دوست پسرم یک بار رابطه داشتم
ولی وقتی ک اصرار میکنه سر این موضوع من عصبی میشم
ولی وقتی میبینه ناراحت میشم یا خیلی باهاش سرد میشم میگه من برای خودت میخوامت
ب نظرتون طبیعیه؟

ساناز

با پسری آشنا شدم ی ماه بهم میگه بیا خونمون.ایا برم؟ میگه ک کاری نمیکنه.فقط خونه راحت ترشه.البته بخاطر حل مشکلات جنسیش ی دختره رو صیغش کرده و با اون رابطه داره.و ب من میگه ک منو برا ازدواج میخاد الان من چ کنم؟؟

Zohre

سلام من با یه شخصی ۷ ماهه دوست شدم و الان میخواستم امتحانش کنم و درخواست رابطه کردم اولش فکر کرد که شوخی میکنم و گفت من آدمش نیستم بمونه بعد رسمیت اما بعدش فکر کرد جدی ام گفت که هر جور تو بخوای فقط نمیخوام بهت آسیبی وارد شه و واسش یه چارچوبی داشته باشیم … الان حس میکنم ک واقعا نمیخوادم چون اگ واقعا میخواست قبول نمیکرد آیا نظرم درسته؟

ارزو

سلام من یا آقایی ۲سال رابطه داریم الان جروبحث کردم به من میگه دزده درغگوی پست منم ۲ساعته همینجوری چشام چسبیده به سرم باورم نمیشه این حرفو به من زده به من گفت دزد پست دروغگو اصلا باورش نمیتونم بکنم به من میگه دزد میشه راهنمایی کنید منو من الان بلاکش کردم اصلا حالت شوک شدم میشه بگید چیکار کنم چه رفتاری بکنم بلاکش کردم

سحر

سلام من الان یک ساله ک با یک پسری دوستم و منو ب خانوادش معرفی کرده اما رسمی نیس و درموردع ایندع زیاد حرف میزنه و حتی با دوساشم بیرون رفتیم ولی ازم رابطع گرم میخاد و منم سردمزاجم و نمیخام و هر دفعه دعوام ن میشع چیکلر باید بکنم

سپیده

سلام. من یکسال قبل با یه پسر خارجی اشنا شدم. اولش چون بهش شک داشتم سریع کات کردم. الان بعد از این مدت دوباره بهم پیام زد و بعد از کلی صحبت, با هم بصورت پیامک در ارتباطیم. خیلی سریع بحث رو به مسائل جنسی کشونده و انتظار داره براش عکس از خودم( موارد شخصیم) براش بفرستم. بهش میگم نمیشه و … ناراحت میشه و میگه من تو رو دوست دارم و تو منو دوست نداری.یبار بهش گفتم بیا یه مدت در این زمینه صحبت نکنیم خیلی بهش برخورد.هرچقدرم میگم تو فرهنگت فرق میکنه و… یا نمیفهمه یا خودشو میزنه… بیشتر بخوانید »

سحر

سلام.من حدود ۱ ساله که با یه پسری دوست هستم و الان از من میخواد که برم خونشون و بهم میگه که کاری ندارم.بنظرتون برم؟

جواد

سلام.نه چرا بری حتما واست خواب هایی دیده

ببب

سلام من 19 سالمه و دوست پسرم21 ما دوسال رابطه داریم و از وقتی رفتیم دانشگاه ازم رابطه میخواد و بگم ک قبلاحتی دستمم نمیگرفت و ب خاطر اینک من قبول نمیکنم رابطمونو قطع کرده و جواب پیام و تماسم رو نمیده لطفا راهنماییم کنید

جواد

دیگه ادامه نده بسیار کار خوبی کردی

حبیب

من 49 سالمه با دختری 17 ساله باکره دوست هستم . دختر میگه در طول زندگیش نمیخواد ازدواج کنه و دوست داره زندگی شو با رابطه آزاد با فرد یا افراد مورد نظر سپری کنه. البته در حد دوستی نه بضورت فحشا . مدتی یه که به شروع رابطه با من ابراز علاقه میکنه . بنظر شما باهاش رابطه جنسی برقرار بکنم یانه؟ .ممنونم . در صورت نیاز به جای شماره موبایل از ایمیل من پیام بفرستید .ممنونم
love301@yahoo.com

زهرا

خجالت بکش جای نوته

سارا

خجالت بکش تو ۴۹ سالته خاک بر سرت

مهسا

سلام
خیلی جالبه که من میخواستم در مورد جنس مخالف مطالعه ای داشته باشم که خیلی سریع تو این مقاله بحث رو به رختخواب کشونده.درسته که رابطه جنسی همیشه یه موضوع مهم بوده ولی در محیط اداری و کاری مثلا که این حرف ها وجود نداره.
به نظرم بهتر بود برای نوشتن جلوگیری از ازدست دادن پرده بکارت در دختران و ایجاد ترس در برقراری رابطه با جنس مخالف کمی هم درمورد کنترل و تقویت عزت نفس در خانم ها در برقراری رابطه با جنس مخالف مقاله میذاشتید.آخه همه جا که بحث فقط کردن نیست

Asal

سلام من ۴ساله بایه پسری دوستم البته مجازی خیلی باهم خوب بودیم و همو دوست داشتیم تا پارسال بخاطر اینکه راهمون دوره و نمی‌تونیم به هم برسیم گف جداشیم ک من بیشتراسیب نبینم ولی دوباره آشتی کردیم و هنوزم همو ندیدیم ولی قراره بیاد و همو ببینیم و میگه که اومدم باید رابطه داشته باشیم من چکار کنم نمی‌دونم قبول کنم یا ن میشه راهنماییم کنید😔

جواد

ببین خانم به نظر من این ارتباط را قطع کن این پسر ۴ سال که باهات دوست بوده به خاطر رسیدن به هم و ارتباط جنسی داشتن بود و توصیه میکنم دورشو خط بکش

Asal

و یه چیز دیگه من زیاد از سکس خوشم نمیاد و در مواقع نیاز اون نمیتونم باهاش همراهی کنم…. و بخاطر همین رفته بود با یکی نمی‌دونم کیه فک کنم همین رباطایی ک چت میکنی باهاشون چت سکس حرف زده بود وقتی فرستاد برام من خیلی عصبانی شدم و گفت وقتی تو اینجوری نیستی چت سکسموبایکی دیگه میکنم منم دعوام شد باهاش و قهرم باهاش بنظرتون خودم آشتی کنم و پیام بدم یا صبر کنم چند روز لطفااااا راهنمایم کنیددد

Liliii

سلام من۷ماهه ک با یه پسره مذهبی دوستم منو ب خانوادش معرفی کرده وکاملا عشقشو بهم ثابت کرده این اواخر ازم درخواست رابطه جنسی داره نمیدونم واقعا چی جوابشو بدم
گفتم نمیتونم و خیلی محترمانه جوابمو داد و گفت مهم نیست فقط یه پیشنهاد بود تا وقتی ک ازدواج نکردین اگه راضی نباشی حای بهت دستم نمیزنم
ولی میگفت اگه نتونی نیازهامو برطرف کنی مجبورم برم سمت کارگناه و تا ازدواج کنیم همینطور نیازمو برطرف کنم
میشه راهنمایی کنید

نیکی

من با یکیم به من میگه این نیاز پسره باید بهش برسه وگرنه احساساتش از بین میره سرد میشه میگه که سکس هم نمیخواد ولی باید ارضا بشه تا نره سمت فیلم آدمای دیگه
من باهاش بهم بزنم؟

حنانه

من چندساله با یه اقایی دوست هستم،ایشون دوبار به اشتباه فکر کردند ک من با کسی دگ رابطه ی جنسی دارم و هربار هم ک پیشش میرم اگه جایی کبود باشه ازم سوال میکنه،خیلی دوسش دارم، ادم درونگرایی هست و من نمیفهمش ،اوایل خیلی باهمشوخی و صحبت میکردیم و خیلی نگاهم میکرد ولی الان ازم فراریه،حتی نگاهش،میگه با کس دگ ای هم نیست،البته ما از لحاظ خانوادگی خیلی باهم فاصله داریم و نمیتونیم ازدواج کنیم. وقتی با هم هستیم خیلی خوب و مهربونه و مراقبمه و حساس ولی وقتی از هم جدا میشیم دگ تمومه بلاکم میکنه و … رابطمون… بیشتر بخوانید »

ناشناس

سلام من ۲۰سالمه و دوست پسرم ۳۴سالشه و ما دوساله باهمیم هیچوقت ازم درخواست رابطه نکرده بود دو باری هم تو ی خونه ای تنها بودیم اما بازم کاریم نکرده بود ولی یبار که ویلا بودیم همین چندوقت پیش از دست جفتمون در رفت وضعیت و بعد اون دو سه بار رابطه داشتیم، بنظرتون اون هدف بلند مدت داشته و اینکه خب من چیکار کنم؟مادرامون از ابتدا راجع بما خبر داشتن دوستای صمیمیش و خواهرشم منو میشناسن و حتی داره خونه میسازه واسه ازدواج بامن و اینم بگم که از همون ماه دوم بهم پیشنهاد ازدواج داده بود و من… بیشتر بخوانید »

مریم

سلام.من با دوست پسرم ۹ ماه که الان باهمیم رابطه خوبیم داریم راضیم بعد دوست پسرم تو ۸ ماهگیه رابطمون بهم پسشنهاد رابطه داد وادارم نکرد گفت هرجور خودت راحتی من الان نمیدونم چیکار کنم اینکه بهتون گفتم بهم کمک کنین چیکار کنم اینم بگم خیلیم بهم علاقه نشون میده واینکه واقعا عاشقمه .الان من چیکار کنم؟
یه راهنمایی میکنین بهم؟

سایه

رابطه بشدت تو رو وابسته میکنه علاقه پسرها ممکنه یروزه به بی تفاوتی بکشه حتی اگه عاشقت باشه اینکار معنی نداره

پیشی

نکن من پشیمونم

پری سا

اگه میخوای ببینید واقعا عاشقتونه یا نه بهش بگید نه اگه اصرار نکرد و ب انتخابتون احترام گذاشت بدونید واقعا دوستتون داره🌸

تینا

سلام،من با یه اقا پسر۵ماه دوست معمولی بودم و الان نزدیک یک ماهی میشه که تورابطه ایم باهم.
من۱۶سالمه و ایشون۲۱خودم بشدت دوست دارم که باهاش رابطه داشته باشم و خودش هم همینطوره و همیشه میگه من فرق میکنم و مثل بقیه پسرا نیستم که ثلت کنم بنظرتون الان چیکار کنم!؟

سارا

عالی بودمرسی

زهرا

سلام.من 17 سالمه پنج سال هستش که با یه پسر که تو محلمون زندگی میکنه دوست شدم و این دوستی با هدف ازدواج صورت گرفته.ما تو این پنج سال هیچ رابطه جنسی نداشتیم حتی دست هم دیگرم نگرفتیم .چون خانوادم این جوری تربیتم کردن. و همچنین قصد ندارم که تو سن کم ازدواج کنم و به درسم شدیدا علاقمندم و رشتم ریاضی هستش و میخام درسم رو تا دکترا ادامه بدم.و پسری که باهاش دوست هستم هم همینطور هستش و میخاد درسش رو ادامه بده.ما هدفمون از این دوستی اینه که همو خیلی دوس داریم درحدی که حاضریم برای هم… بیشتر بخوانید »

تیم محتوا روان آرام

دوست خوبم در این زمینه پیشنهاد میشه به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید مشاور وقتی با خانواده صحبت کنه این اتفاق ها تا حدود بسیار زیادی حل میشه

Pari

سلام من یه دختر کاملا مذهبی بودم و با هیچ پسری تا حالا حتی دوست معمولی نبودم یه برنامه خارجی نصب کرده بودم برای تقویت زبانم و یه آقايی خودش رو به عنوان ترکیه ای به من معرفی کرد بعد یه مدت که باهم صحبت میکردیم گفت که اونم ایرانیه و مقیم ترکیه اس شناسنامه و ویزا و چیزای مختلفش نشونم داد و گفت که من از شما خوشم اومده اگه میشه باهم باشیم من اول قبول نکردم خیلی پافشاری کرد و گفت من شمارو برای ازدواج میخوام و من چون از اخلاقش خوشم میومد قبول کردم بعد چند ماه… بیشتر بخوانید »

تیم محتوا روان آرام

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه با توجه به مرزهای مشخصی که برای خودتون دارید عمل کنید .

تماس با ما نوبت دهی سریع