به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوره دوستی دختر و پسر

مشاوره دوستی دختر و پسر

مشاوره دوستی دختر و پسر

هر انسانی ذاتا به جنس مخالف کشش دارد. درواقع همین عامل است که باعث بقا و ادامه نسل بشر بوده است. زمانی که فرد با دیگران تعامل دارد، هورمونی در مغزش آزاد می‌شود که با بیشتر شدن این تعاملات و روابط، میزان آن هم بیشتر می‌شود. درواقع هم دختران و هم پسران چه از نظر روانی چه از نظر جسمی به هم کشش دارند. این موضوع درصورتی که تحت کنترل قرار نگیرد، می‌تواند دوستی و روابط دخترو پسر را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از این وضعیت باید با شناخت و آگاهی و حتی با حمایت و پشتیبانی مشاوره دوستی دختر و پسر رابطه را پیش برد.

از طرفی در جامعه امروزه ایران آمار ازدواج به دلایل زیادی کاهش یافته و افراد کمتر به ازدواج تمایل نشان می‌دهند. کمتر شدن ازدواج، در مقابل به بیشتر شدن روابط دوستی بی‌سرانجام و بی‌هدف منجر می‌شود. حتی بعضی از پسران با قول و قرارهای پوچ و بی‌سرانجام سعی در فریب دادن دختران و برقراری رابطه با آن‌ها را دارند. درحالی که هدفی برای ادامه زندگی با او ندارند. همچنین دختران نیز ممکن است با هدف قرار دادن نیاز جنسی پسران، در پی منافع خودشان با آن‌ها وارد رابطه شده و به‌نوعی به آن‌ها ضررهای مالی یا عاطفی وارد کنند.

به همین دلیل دختران و پسران باید بدانند که بعضی از وعده‌های پیش از ازدواج صرفا صادقانه و درست نیستند. و سرانجامی ندارند. آن‌ها باید با احتیاط وارد رابطه شده و حتی‌الامکان با مشاوره دوستی دختر و پسر صحبت کنند. اعتماد سریع و بی‌پایه و اساس خیلی زود به افراد صدمه زده و آن‌ها را از روند زندگی عادی‌شان دور می‌کند.

در این مقاله بهتر دیدیم با ارائه برخی توصیه‌ها دختران را برای شناخت بهتر پسران و تشخیص روابط بی‌پایه و اساس راهنمایی کنیم. خانم‌های جوان درصورتی که یاد بگیرند زود اعتماد نکنند و هر کسی را به زندگی خودشان راه ندهند، کمتر احتمال دارد که آسیب ببینند. همچنین آینده و زندگی روحی و روانی خودشان را به خطر نمی‌اندازند.

گاهی پسرانی که با شما وارد رابطه می‌شوند، واقعا صادق نیستند. و یا آن‌طور که به نظر می‌رسد با قصد و هدف ازدواج وارد رابطه با شما نشده‌اند. در ادامه قصد داریم نشانه‌های پسری که قصد ازدواج با شما را ندارد، را مطرح کنیم. این نکات معمولا گزیده‌ای از نظریات مشاوره دوستی دختر و پسر و محققان فعال در این زمینه می‌باشد.

چرا دریافت مشاوره دوستی دختر و پسر؟

دوستی دختر و پسر این روزها یکی از متداول ترین روابطی ست که در جامعه و اجتماع رویت می شود. مشاوره یعنی دریافت تخصص از یک فرد متخصص، این به این معناست که بی تجربه بودن در رابطه آسیب زا بوده و افراد برای بهبود روابط خود به نظر یک فرد با تجربه به خصوص مشاور نیازمند هستند. مشاوره دوستی دختر و پسر این مزیت را برای شما خواهد داشت.

یک مشاور، در ابتدا با مشاهده رفتار و شخصیت هر دو طرف تشخیص می دهد که آیا این دو فرد برای یک دیگر مناسب هستند یا خیر. البته هرگز فراموش نکنید که یک مشاور متخصص و خبره به هیچ عنوان حکم کلی صادر نکرده و نمی گوید این دو نفر به درد یک دیگر نمی خورند. بلکه با راهنمایی یک پیشنهاد به هر دو طرف می دهد

در مرحله بعدی مشاوره دوستی دختر و پسر این کمک را به شما خواهد نمود که مشکلات سطحی خود را با یکدیگر حل نمایید. و توان کنار آمدن بیشتری با یک دیگر داشته باشید. این نیز به صورتی نیست که مصداقی حل شده و رابطه تا ابد نیازمند دریافت مشاوره باشد. بلکه یک مشاور در این چنین مشاوره هایی راه حل را برای هر مسئله ای به فرد می دهد. این یعنی با مواجه شدن با هر مشکلی می توانید با استفاده از روش حل مسئله بیان شده در مشاوره دوستی دختر و چسر از آن استفاده نمایید

روان آرام متخصصان فراوانی در تمامی موارد بالینی و مشاوره روانشناسی در خدمت شما قرار داده است. بهتر است بدانید این متخصصان در زمینه مشاوره دوستی دختر و پسر نیز می توانند وارد عمل شوند و بهبود و یا انقطاع رابطه شما کمک کنند. می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره های درج شده در همین بخش سایت تماس گرفته و با دریافت وقت مشاوره خودتان را در رابطه ای سالم بیابید.

این موارد، ذکر دریافت مشاوره در موردی بود که شما مایل به دریافت تجربه از یک فردی هستید که دارای تجربه شخصی نه! بلکه تجربه آکادمیک است. این روش بهترین نوع ممکن در دریافت مشاوره است. چرا که می دانید فرد بر اساس یک تجربه نظر نداده و علم و آمار و کلیت یک مسئله را مورد بررسی قرار می دهد. با این وجود ادامه مطلب نیز برایتان مفید خواهد بود

در ادامه نیز به کمک شما خواهیم آمد تا بدون دریافت مشاوره دوستی دختر و پسر از یک سری موارد اطلاعات پیدا نمایید. اگر قصدتان جدی و ازدواج است ادامه مطلب بیشتر به دردتان خواهد خورد. به عنوان مشاوره دوستی دختر و پسر بخوانید از آنان که قصد ازدواج با شما را ندارند:

نشانه های پسری که قصد ازدواج با شما را ندارد

او از شما دائما تقاضای رابطه جنسی دارد

در رابطه با مشاوره دوستی دختر و پسر بهترین مورد آن است که بدانید عموما برقراری رابطه جنسی خارج از ازدواج به هر دو طرف به خصوص دختران چه از نظر اجتماعی و چه از نظر شخصی و روحی آسیب می‌زند.

به علاوه داشتن رابطه جنسی زودهنگام جلو شناخت کافی را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد شما متوجه شوید که دقیقا چه حسی به طرف مقابل دارید. یا حتی اجازه نمی‌دهد به شناخت درست و منطقی از او برسید. چرا که بعد از برقراری اولین رابطه جنسی، نگاه شما به طرف مقابل‌تان یک نگاه عاشقانه و احساسی است و بسیاری از برداشت‌های‌تان واقع‌گرایانه و منطقی نیستند. و این روند تا مدت‌ها بعد ادامه دارد. درنتیجه شما شانس کمتری برای شناخت پیدا کردن از طرف مقابل‌تان دارید.

حتی اگر تصمیم به برقراری رابطه جنسی دارید، بهتر است ابتدا با یک مشاوره دوستی دختر و پسر مشورت کنید. و از درست بودن این کار مطمئن شوید.

پسری که روابط خارج از عرف زیادی داشته است

مشاوره دوستی دختر و پسر می گوید بدون در نظر گرفتن استثناهای موجود، اصولا افراد با هر مشخصه و ویژگی‌های رفتاری بیشتر از تعداد مشخص و منطقی وارد رابطه نمی‌شوند. داشتن روابط کوتاه‌مدت و بی‌پایه و اساس می‌تواند نشان‌دهنده یک نوع مشکل رفتاری یا اخلاقی در خود فرد باشد. اصولا پسری که روابط آزاد با دختران را به‌عنوان یک ویژگی مثبت برای خودش تلقی می‌کند. یا حتی آن را عادی و بی‌اهمیت می‌داند، چندان نرمال و قابل‌اعتماد نیست.

این مقاله هم بخوانید  تفریحات زندگی مشترک

از یک جایی به بعد شما تنها می‌توانید یکی از چندین دوست دختر او باشید. و هیچ شاخصه موثری در مورد شما وجود نخواهد داشت. به عبارتی تعدد روابط می‌تواند باعث تغییرات رفتاری و روحیات در فرد شود. به یاد داشته باشید که هر رابطه حجم زیادی از احساسات و عواطف و تنش‌های روحی را به همراه دارد. که تعدد آن‌ها می‌تواند به نوعی مشکل‌‌ساز باشد.

هیچ‌وقت مستقیما در مورد ازدواج صحبت نمی‌کند

پسری که شما را برای ازدواج بخواهد، بی‌قراری و رویاپردازی‌های زیادی دارد. و عموما نمی‌تواند برای مدت زیادی این مسئله را پیش خودش نگه دارد. اگر دوست پسرتان مدام با شوخی یا حتی گارد گرفتن و گفتن حرف‌های بی‌ربط مانند اینکه باید به او بدون هیچ قول و قراری اعتماد کنید، صحبت در مورد ازدواج را به تعویق می‌اندازد، قطعا تصمیم مشخصی برای ازدواج ندارد.

ممکن است حتی شما را دوست داشته باشد اما نه به اندازه ای که شما را به عنوان همسرش انتخاب کند. اما از طرفی برای اینکه مجبور به ترک شما نباشد، این واقعیت را اقرار نمی‌کند. در این شرایط او سعی می‌کند هر طور که هست رابطه را ادامه دهد. اما بدانید که طولانی‌تر شدن رابطه باعث وابستگی بیشتر شما شده و عملا شما را بیشتر در معرض آسیب قرار می‌دهد. با مراجعه به مشاوره دوستی دختر و پسر می‌توانید در خصوص این موضوع آگاهی بیشتری به دست بیاورید.

مشاوره دوستی دختر و پسر

شرایط اولیه ازدواج را ندارد

به فرض اینکه طرف مقابل‌تان بخواهد با شما ازدواج کند، تا وقتی شرایط و امکانات اولیه را نداشته باشد، شانسی برای این کار ندارد. پس نداشتن شرایط ازدواج می‌تواند بهانه‌ای باشد تا طرف مقابلتان بی‌میلی خودش به این ازدواج را پشت آن پنهان کند. حتی پسری که از ابتدا این شرایط را ندارد، برای فراهم کردن آن هرکاری می‌کند. چرا که خودش به خوبی می‌داند که چه وظایفی در قبال شما دارد. مشاوره دوستی دختر و پسر می گوید این نوع رابطه به ازدواج ختم نمی شود. که البته در صورتی اهمیت دارد که شما نیز به ازدواج فکر کنید

او خواستگاری نمی‌کند

خواستگاری کردن بهترین راه برای اثبات صداقت پسر است. اگر واقعا شما را بخواهد، خیلی زود حداقل خودش را به خانواده‌تان نشان می‌دهد. درواقع اگر او شما را دوست داشته باشد، خودش باید برای خواستگاری کردن از شما عجله داشته باشد. اگر دوست پسرتان از شما خواستگاری نمی‌کند می‌توانید با مراجعه به مشاوره دوستی دختر و پسر در خصوص او با یک متخصص مشورت کنید. و در مورد ادامه رابطه از نو تصمیم بگیرید.

شما را به خانواده‌اش معرفی نمی‌کند

اگر او شما را به خانواده‌اش نشان نمی‌دهد، باید به او شک کنید. پسری که عاشق یک دختر باشد، او را از هیچ‌کس پنهان نمی‌کند. بلکه از نشان دادن شما به دیگران و معرفی‌تان به عنوان عشق زندگی‌اش دریغ نمی‌کند.

او برای آینده برنامه‌ای ندارد

از نظر مشاوره دوستی دختر و پسر اگر دوست پسرتان در خصوص برنامه‌هایی که برای آینده‌تان دارد، صحبت نمی‌کند، باید بدانید که شما جایی در آینده آن پسر ندارید. درواقع او آگاهانه یا ناخودآگاه می‌داند که رابطه شما یک رابطه زودگذر است. پسری که شور و شوقی برای آینده ندارد، یا شما را از دیگران پنهان می‌کند و برنامه‌ای برای با شما بودن ندارد، به احتمال زیاد شما را تنها برای یک رابطه زودگذر می‌خواهد.

زود ابراز علاقه می‌کند

هر مرد یا زنی که زود ابراز احساس کند، به نوعی قابل اعتماد نیست. درواقع به همان اندازه که فرد برای ابراز احساساتش عجله کند و بدون فکر صحبت کند، به همانم اندازه  هم حرف‌های پوچ و بی‌اساسی می‌زند. درواقع “آتشی تند زود به خاکستر می‌نشیند.” اگر طرف مقابل‌تان برای ابراز احساساتش عجله دارد و مدام بدون فکر و موقعیت سنجی به شما ابراز احساسات می‌کند، بهتر است به تداوم احساسات و قول و قرارهای او شک کنید.

برای شناخت کافی بین دختر و پسر، روانشناسان و مشاوره دوستی دختر و پسر توصیه می‌کنند که افراد حداقل 6 ماه بدون اینکه با هم هم‌خانه شوند و یا رابطه جنسی داشته باشند، روابط حساب شده و در چهارچوب خود را ادامه دهند.

تا بتوانند نسبت به احساسی که به یکدیگر دارند و یا نسبت به شناختی که از همدیگر دارند، مطمئن شوند. بعد از این زمان درصورتی که باز هم برای ادامه رابطه تمایل داشتند، می‌توانند این کار را انجام دهند.

سخن آخر مشاوره دوستی دختر و پسر

شما لایق این هستید که بهترین فرد را برای ادامه زندگی در کنار خود داشته باشید. اما برای اینکه بتوانید به این هدف دست پیدا کنید، لازم است ابتدا بدانید که چه ارزش والایی دارید و نباید خودتان را در حد تمام کسانی که می‌خواهند در کنار شما باشند، بدانید.

درواقع شما باید با منطق و آگاهی افراد را بسنجید و به یاد داشته باشید که تصمیم برای زندگی‌تان، یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی است. پس نباید در خصوص آن ریسک کنید. و نباید اجازه دهید که تصمیم اشتباهی بگیرید.

پسری که شرایط ازدواج را ندارد، یا واقعا عاشق شما نیست و با شما صادقانه رفتار نمی‌کند، لیاقت این که با شما باشد را ندارد. به یاد داشته باشید که هر تصمیمی که بگیرید عواقب خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

کوچک‌ترین عواقب یک رابطه غلط می‌تواند این باشد که وقت‌تان را در کنار فرد اشتباه تلف کنید. توصیه ما به شما این است که برای اینکه بتواند فرد مناسب را بشناسید و روابط درست و اصولی داشته باشید، قبل از هر تصمیم جدی به مشاوره دوستی دختر و پسر مراجعه کرده و با او مشورت کنید.

مشاوره دوستی دختر و پسر می‌تواند راهکارهایی برای شناخت بهتر طرف مقابل و پیش‌بینی آینده رابطه‌تان به شما یاد بدهد. همچنین می‌تواند شما را برای پیدا کردن انتخاب تصمیم راهنمایی کند. به این ترتیب شما هم می‌توانید یک رابطه سالم و پایدار با کسی که واقعا لایق شماست داشته باشید.

ایا به رابطه ی دوستی می توانم اعتماد کنم؟

اطمینان یا عدم اطمینان به طرفین رابطه بستگی دارد. در این باره مشاوران می توانند کمک زیادی به شما کنند

ایا همیشه دوستی قبل از  ازدواج مشکل دارد؟

در برخی موارد دوستی ها به قصد ازدواج نیست ممکن است طرف مقابل با این حرف شما را فریب دهد.

داشتن روابط کوتاه‌مدت و بی‌پایه و اساس می‌تواند نشانه چه چیزی باشد؟

داشتن روابط کوتاه‌مدت و بی‌پایه و اساس می‌تواند نشان‌دهنده یک نوع مشکل رفتاری یا اخلاقی در خود فرد باشد.

4.6/5 - (324 امتیاز)

151 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
Zahra
2 ماه قبل

سلام من دوس پسرم هزینه ی چیزی که براش خریدم رو زد تو سرم و مسخره کرد حتی خانوادش هم بهش گفتند میشه راهنمایی کنید من باید چیکار کنم با همچین آدمی باید موند؟

احسان
2 ماه قبل

سلام من پسری ۲۷ ساله هستم و تا حالا هیچ دوست دختری نداشتم کلا تو شرایط های خیلی بد و بد شانسی بودم بلعکس اینکه خیلی دوست داشتم و دارم داشته باشم ولی نمیدونم چرا نمیشه هی ،الانم که همه دارن ،کلا ادما و زمونه خیلی عجیب غریب و وحشتناک شده

نازنین
2 ماه قبل

سلام ۱۹سالمه یه پسرهم سن سال خودم مجازی دوست شدم زیاد همدیگرو دوست داریم منو با خانواده اش آشنا کرده ولی مادر پدرم نمیدونن میترسم بگم مشکلی اینجاست غریبه هست خانواده منو به غریبه نمیدن پسره گفتش منتظرم باش هیچ کسو قبول نکن قصد ازدواج داره ولی مشکل اینجاست پسر عموم اومده خاستگاری زیاد دوستم داره ولی من دوسش ندارم ولی خانواده ام موافق هستن ولی بعضیا میگن پسر عموته قبول کن نکنی پیشمون میشی ولی من دوسش ندارم نمیدونم چی کنم لطفا رهنمایی کنین

رویا
3 ماه قبل

سلام من یه دختره ۱۸ ساله هستم با یه پسر ۱۹ ساله دانشگاهی در ارتباطم اولین باره با کسی وارد رابطه شدم و نمیدونم چطوری برخورد کنن اونم همش بهم میگه رفتارات بچگونه هست و اینکه ما نمیتونیم همو درک کنیم درمورد بعضی موضوعات نمیتونم باهات صحبت کنم چون حرف نمیزنی و منم آدمیم ک اگر در مشکلاتی داشته باشم یا چیزی نمیگم و اینکه همش میگه یا درمورد من و… کنجکاو نمیشی و اینا نمیدونم چیکار کنم واقعا تا رابطمون بهتر بشه و میگه بهم یکم تو منو راهنمایی کن همش ک نباید من حرف بزنم من بگم چیکار کنیم چیکار نکنيم

sara
4 ماه قبل

سلام. من خانم هستم و 36 سالمه. با یک پسری حدود یک ماهه که آشنا شدم . یعنی رفتم خرید کردم ازشون وازآنجا آشنا شدیم با هم.و چون شرایطشو دارم اومد خونمون. ولی رابطه در حد بوس داشتیم تا الان.به چشم دوستی به این رابطه نگاه می کنم و اینکه از تنهایی تقریبا درومدم.ولی دارم بررسی می کنم که می تونم روی مخش در واقع کار کنم تا عاشقم شه و ازدواج کنیم یا خیر و ممکنه که به خاطر مشکلاتی که همه در ایران دارند تن به ازدواج نده. فقط یک مشکل بزرگ داره که مشروب می خوره بعضی مواقع. ولی پسر خوبیه و من حقیقتو بش گفتم که مادرم فوت شده و تنها زندگی می کنم.من تلاشمو می کنم ولی اگر ازدواج هم نشد عیب نداره. حداقل از تنهایی که یک ساله تنها شدم بعد مادرم در میام.البته فهمیده ام که دوستم داره.ازمشروب خوردنش خیلی نگرانم.به صورت غیرمستقیم تشویقش کنم که مشروب را بذاره کنار؟نظر شما درباره این دوستی چیه؟

Haniye
4 ماه قبل

سلام
من دخترم و 16 سالمه دوست پسرم همش پروفایل غمگین می‌زاره رابطه مون جدیه و هر دو خانواده خبر دارن و اینکه تقریبا ۸ ماه پیش دوست پسرم با یکی رل بود فکر میکنم چون اون دختره رو فراموش نکرده اون پروفایل هارو می‌زاره
به نظرتون چیکار کنم ؟؟؟

Last edited 4 ماه قبل by Haniye
قلعه
5 ماه قبل

ایا با پسری که فانتزی ارباب برده دارد میشه وارد رابطه شد ؟
ایا پسر مشکل روانی دارد؟

اشکان
5 ماه قبل

سلام پسرم ۱۷
عاشق دختری هستم که خیلی خیلی دوستش دارم بهش گفتم ولی اون بیخیاله
اصلا با رل گرفتتن مخالفه
کمکم کنید

sara
4 ماه قبل
پاسخ به  اشکان

سلام. من خانم هستم و 36 سالمه. با یک پسری حدود یک ماهه که آشنا شدم . یعنی رفتم خرید کردم ازشون وازآنجا آشنا شدیم با هم.و چون شرایطشو دارم اومد خونمون. ولی رابطه در حد بوس داشتیم تا الان.به چشم دوستی به این رابطه نگاه می کنم و اینکه از تنهایی تقریبا درومدم.ولی دارم بررسی می کنم که می تونم روی مخش در واقع کار کنم تا عاشقم شه و ازدواج کنیم یا خیر و ممکنه که به خاطر مشکلاتی که همه در ایران دارند تن به ازدواج نده. فقط یک مشکل بزرگ داره که مشروب می خوره بعضی مواقع. ولی پسر خوبیه و من حقیقتو بش گفتم که مادرم فوت شده و تنها زندگی می کنم.من تلاشمو می کنم ولی اگر ازدواج هم نشد عیب نداره. حداقل از تنهایی که یک ساله تنها شدم بعد مادرم در میام.البته فهمیده ام که دوستم داره.ازمشروب خوردنش خیلی نگرانم.به صورت غیرمستقیم تشویقش کنم که مشروب را بذاره کنار؟نظر شما درباره این دوستی چیه؟

علی
7 ماه قبل

سلام من پسری ۱۶ ساله هستم که با دختری که یک سال از من کوچک تر هست ارتباط دارم و این عشق دو طرفه هست اما سر دوراهی قرار گرفتم راه حل چیه؟

مائده
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید من ۱۹ سالمه و یک ازدواج نا موفق داشتم و الان در طلاقم و اینک با یه پسری دوست شدم ک دوسم داره
من الان چیکارکنم
و واقعیت نمیدونه
و ن میدونم چطوری بگم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  مائده

سلام دوست عزیز؛ بعد از اتمام هر ارتباطی، لازمه یک مدتی رو به عنوان وقفه و یا اصطلاحا “سوگ” رابطه به خودتون فرصت بدین و وارد رابطه جدیدی نشید.

دنیا
7 ماه قبل

سلام من دختری 16ساله هستم تا حالا با پسر ی حضوری دوست نبود همه دوست های که داشتم در مجازی بودن والان میخوام با پسر ی که در کلاس زبان هست دوست شم ولی نمیدانم چه شکلی؟؟ و اونم بار ها ارتباط چشمی برقرار کرده و توی چشمام نگاه کرده ولی مشکل اصل من که اعتماد به نفس پایین و بخاطر قیافم نمی توانم باهات باشم من فقط مشکلم بینی هست که یکم بزرگه و همیشه ماسک میزنم ولی خجالت میکشم ماسکمو در بیارم و هر موقع که میبینمش قلب میلزه
با ید چه کاری کنم
لطفاً کمک کنید 😔🙏

Last edited 7 ماه قبل by دنیا
دنیا
7 ماه قبل
پاسخ به  دنیا

جواب اینم بدیددد

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  دنیا

سلام دوست عزیز؛ تلاش کنید روی عزت نفس خودتون کار کنید. برای آموزش راههای افزایش عزت نفس هم میتونید مطالعه کنید و هم از یک روانشناس فردی کمک بگیرید.

دنیا
7 ماه قبل

سلام من دخترم 17سال داره و میخواد در کلاس زبانی که هست با یک پسری دوست بشه ولی بار ها شده که بهش نگاه کره اون پسر و دخترم همینطور و پسر هم نگاه های چشمی باهاش گرفته به نظر شما اون را دوست داره یانه
یا روش کراش داره

Paris
9 ماه قبل

میخوام با دخترا دوست شم ولی بلد نیستم چی بگم

Paris
9 ماه قبل

سلام میخوام با دخترا تو خیابون دوست شم ولی بلد نیستم چی بگم چی کار کنم میشه بهم یاد بدید

Last edited 9 ماه قبل by Paris
Liela
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر گلم من یه دختر ۲۰ ساله هستم عاشق یه پسر ۳۵ ساله شدم که خانوادمم تاییدش میکنن پسر فامیل دورمون وتابحال منو ندیده ولی من اونو دیدم چجوری تو چت بهش پیام بدم ببینم از من خوشش میاد یانه چجوری بهش پیام بدم خودمو معرفی کنم نکنم
درمورد چی باهاش چت کنم ؟ اگه کمکم کنید ممنون میشم

دکتر مجتبی وکیلی
4 ماه قبل
پاسخ به  Liela

سلام وقت شما هم بخیر
به خدا متکی باش
هر چی خدا بخاد همونه

یلدا
9 ماه قبل

سلام. من ۲۰ سالمه‌ با پسری که هم سنمه و هم دانشگاهی هستیم حدود ۵ ماه است باهمیم‌. همو خیلی دوست داریم و شناختی که ازش دارم پسر مهربون و خوش اخلاق و با درکه ولی وضع مالیش اصلا خوب نیست البته میدونم سن کمی داره زوده که پول داشته باشه اما چون پدرش فوت کرده و مامانش هم با یه حقوق متوسط زندگی رو میچرخونه و هیچ سرمایه و حمایتی نداره. سرکار هم نمیره. میگه بعد دانشگاه و سربازی تموم شد میرم سرکار و یکم پول جمع کنم بعدش میام خواستگاری. به نظرتون باید چکار کنم؟ موندن با همچین پسری درسته ؟ دوست داشتن کافیه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  یلدا

سلام دوست عزیز؛ اینکه تو این رابطه بمونید یا خیر، کاملا به خودتون بستگی داره و کسی بهتراز خودتون نمیتونه درست یا غلط بودنش رو تشخیص بده. اما برای یک رابطه پایدار فقط دوست داشتن کافی نیست.

دنیا
7 ماه قبل

لطفاً جواب ما هم بدید

سما
10 ماه قبل

سلام.یک ماه میشه من و هم دانشگاهیم که 3 سال از من بزرگتره با هم رابطه داریم.
رابطمون دو طرفس ینی از هم خوشمون اومد و وارد رابطه شدیم.الان من شدیدا اینو دوس دارم و میخام.بعد از یک ماه میگه قصد رفتن از ایران رو داره و بهم میگه زیاد وابستم نشو.
تقریبا 9 ماه دیگه میره.به نظر شما من الان این 9 ماه رو تلاش کنم یا کلا قطع ارتباط کنم تا هنوز رابطمون جدی تر نشدع؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  سما

سلام دوست عزیز؛ خودتون چی فکر میکنید؟

سما
10 ماه قبل

من حس میکنم که این مدت رو تمام تلاشم رو بکنم…شاید نظرش تغییر کرد و موندگار شد
از طرفی میترسم وابسته تر بشم و اون نظرش عوض نشه…پیشنهاد شما چیه؟🥲

AMIR
11 ماه قبل

سلام من یک پسر ۱۵ ساله هستم و با یک دختر ۱۵ ساله دوست شدم و همیشه میره بیرون و نمیدونم با کی میره با کی میاد و همش فکر میکنم که داره بهم خیانت میکنم
امروز یکی بهش چشمک زد و من عصبانی شدم و کاری نکردم و دختره گفت چیزی نیست ول کن آلات نمیدونم بهش بگم بیا کات کنیم یا باهاش بمونم

Last edited 11 ماه قبل by AMIR
دنیا
7 ماه قبل
پاسخ به  AMIR

خب به نظر من یکم بهش فرصت بده و باهاش صحبت کن درباره این موضوع و تو نباید هر موقع بهش نگاه کرد یا چشمک زد عصبی بشی و باهاش کات کنی یکم صبر کن درست میشه💓💓😍

دنیا
7 ماه قبل
پاسخ به  دنیا

سلام خیلی ممنونم ببخشید مشکل من اینه که من اون رو چند بار دیدم و خجالت میکشم باهاش صحبت کنم و گفتم که اعتماد به نفس پایین نمیتوانم صورت خودم بهش نشون بدم من دوست دارم با من دوست باشه ولی نمیدانم چکار کنم 😑
و اون بهم نگاه می‌کنه یعنی روم کراش دارن

سعید
1 سال قبل

سلام.دخترم سال آخر دبیرستانه.از زمانی که تحصیل آنلاین شددویا سه سالی است که با دو یا سه پسر به صورت تلفنی دوست شده که هم سن وسال خودشن.خیلی پرخاشگر شده.وقتی متوجه شدیم بهش تذکر داده ونصیحتش کردیم قول داد تکرار نکند ولی مجددا با آنها ارتباط تلفنی دارد.خیلی نگران هستیم.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  سعید

سلام دوست عزیز؛ کاری که شما در حال حاضر میتونین انجام بدید برقراری و حفظ یک ارتباط دوستانه، منصفانه و قاطعانه با دخترتون هست که میتونه تسهیلگر باشه و برای بررسی بهتر موضوعی که مطرح نمودین از یک روانشناس کمک بگیرید.

David
1 سال قبل

سلام پسری ۲۰ ساله هستم تا الان با دختری نه دوست بودم نه رابطه داشتم
تقریبا ۴ ماه با دختری ۱۸ ساله اشنا شدم که از نظر اخلاقی خیلی منو شیفته خودش کرده قبل دوستی با من چند تا رابطه داشته و از من پرسیده که برام مهم یا نه ولی خب من ازش خوشم اومده و بهش گفتم برام مهم نیست گذشتش ولی خب من سنم کمه دانشجو ام و شرایط ازدواج ندارم حتی فکر می کنم تو ی یسری از مسائل روابطم باید رو خودم کار کنم و با امادگی بیش تری وارد رابطه شم من این موضوع با خانوادم در جریان گذاشتم و بهم گفتن که باید رابط تو کامل با این ادم قطع کنی از اون جایی که سنمون کمه نه به حسم نسبت بهش کاملا مطمعنم و نه به حس ایشون از طرفی فکر می کنم قول دادن در رابطه با ازدواج به کسی تو سن پایین مسخرست ولی خب می دونم تو این مدت خیلی رابطمون نزدیک و تقریبا بهم وابسته شدیم
من یک بار خواستم رابطه قطع کنم ولی نتونستم
الانم ایشون مدتی پیام نمی ده حس اعذاب وجدان دارم و خودمو ادم بدی می دونم تقریبا نمی تونم به کارام برسم و همش غصه می خورم که به احساسات کسی ضربه زدم
و اینکه پیشنهادتون برای روابط دختر پسر تو این سن چیه من واقعا موندم احساس می کنم تنهایی بهم فشار میاره و نمی تونم به دوستی فکر نکنم ولی از ی حد که دوستی خارج می شه وارد رابطه احساسی شدید می شیم و برا ازدواج برنامه ریزی می کنن و منی که می دونم امادگیشو ندارم نمی تونم چیزی بگم
در ضمن من اخلاقیاتم جوری که اخرین چیزی که نسبت به دوستی با ی دختر جذبم می کنه رابطه جنسی و نیازی تا الان به این موضوع تو خودم ندیدم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  David

سلام دوست عزیز؛ درحال حاضر شما برای بار اول وارد رابطه شدین و ممکنه دوره هیجان محور رابطه کمی بیشتراز کسانی که چند تجربه داشتند طول بکشه. و بعداز مدتی بخش منطقی رابطه تون (مثل واقعیتی که گفتین شرایط ازدواج ندارید) بیشتر بالا میاد. برای شناخت ابعاد رابطه و انتظارات و نیازهای خودتون از یک رابطه در این شرایط فعلی تون، میتونید از مشاوران کلینیک روان آرام بصورت حضوری یا غیرحضوری بهره بگیرید.

دنیا
1 سال قبل

سلام من ۱۲ سالمه عاشق یک پسر ۱۳ ساله شدم خیلی دوسش دارم اونم دوسم داره یجورایی عشق دو طرف هست من میخوام بدونم چیکار کنم که رابط ما مهکم تر بشه و خیلی از دوستاش بهم گفته که اون واس یک کار میخوادت میشه راهنمایی کنید و این کار رو بهم بگین

حسین
1 ماه قبل
پاسخ به  دنیا

بعدشم تازه هنوز برات زوده بروبشین سر درس و مشقت

علی
1 سال قبل

سلام من الان 33 سالمه دوست دخترم نداشتم هیچوقت ازدواج نکردم چون شماره موبایل دوست دخترم ندارم اگر ازدواج کنم اذیت شون نمیکنم عصبانی نیستم باورم کن.

Last edited 1 سال قبل by علی
سردار
1 سال قبل

سلام دوستان من یه پسر ۲۲ ساله م نزدیک هفت ساله با یه دختری هستم و بهم تعهد داشتیم از اولش باهم هستیم ولی همشهری خودم نیس همزبونم هست مثلا یعنی شهرشون دو ساعت با ما فاصله داره و حتی رفتم از نزدیک هم دیدمشعرضم به خدمت من هیچ وقت نمیخواستم بهش حتی دست بزنم منظور دست زدن معمولی به دستاش ولی خودش دستشو دراز کرد و دیدم راحته و مشکلی نداره تاالان هم فقط لب بازی و بغل کردن و اینا بوده چیز خاصی نیس ولی همش عذاب وجدان دارم هروقت میخوام مثلا کار جدیدی بکنم مثلا به سینه ش دست بزنم حتی بااینکه خودشم میگه راحت باش من از کارات برداشت بدی نمیکنم و هیچ وقت درموردت فکر بدی نمیکنم با این حال من همیشه استرس دارم و نمیخوام کاری انجام بدم که تصور و ذهنیتش نسبت به من عوض بشه نمیدونم درک میکنین منو میفهمین جی میگم یا نه ولی از اونطرفم خودشم میگه راحت باش و فکر میکنه چون دست نمیزنم بهش یعنی نسبت بهش بی تفاوتم و مثل بقیه بهش نگاه میکنم و راحت نیستم باهاش ولی نمیتونم منظور واقعیمو بهش بفهمونم با حرفام که من دوست دارم بعد اینکه باهم ازدواج کردیم تمام و کمال باهات راحت باشم ولی باز اون میگه من تورو همین الانشم آقای خودم میدونم پس راحت باش و… نمیدونم چیکار کنم دوستان اگر تجربه ای اطلاعاتی دارن ممنون میشم در اختیارم بذارت و راهنماییم کنم دمتون گرم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  سردار

سلام دوست عزیز؛ مساله شما کیفیت و نوع ارتباط تون نیست. توصیه میکنم برای شناخت همدیگه و بررسی اولویتها، نیازها و انتظارات همدیگه از زندگی مشترک و یا یک رابطه پایدار، بیشتر تلاش کنید و شناخت و مهارت بیشتری کسب کنید. میتونید به کمک مشاوره پیش از ازدواج این مساله و مسایل دیگه ای که بسیار در رابطه شما محتمل هست رو مرتفع کنید.

Javidi
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من و دوست پسرم به مدت 4سالع باهمیم و قصد ازدواج داریم ولی هنوز به خانواده من نگفتیم چون مادرم سختگیره😑 میشه راهنماییم کنید؟ من چجوری نظر مادرمو جلب کنم؟ و پارتنرم راجب این موضوع بشدت نگران و عصبیه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  Javidi

سلام دوست عزیز؛ یکی از مسایلی که در مشاوره پیش از ازدواج بهش پرداخته میشه،مسایل خانوادگی و توافقات بین خانواده هاست.برای بررسی کامل و بیشتر جوانب،توصیه میشه به یک مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید.

دنیا
1 سال قبل

سلام ی پسری هست من روش کراش زدم ولی پا نمیده میشه راهنمایی کنیدچیکارش کنم اون منو نگاه میکرد منم تو چشاش نگاه میکردم بعد خجالت میکشید نگاه کنه من به خواهرش گفتم بره بهش بگه که میخواد دوست شه ولی خواهرش ا ومد میگه متسفانه میگه نه نه نه میشه یکم راهنمایی کنید

ساحل
1 سال قبل

سلام.من با یه پسری بودم که منو زود به خانوادش معرفی کرد، خودش رو به خانوادم ، خواستگاریم اومد خانواده ها مخالف بودن، ولی در مقابل تقاضای خونه و اینچیزا هم داشت،زودم ابراز علاقه کرد.بعد از نه ماه هم یکدفعه رابطه رو کات کرد رفت.رفتار این آقا چطور توجیح میشه؟

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره