به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره دوستی دختر و پسر

مشاوره دوستی دختر و پسر

مشاوره دوستی دختر و پسر

هر انسانی ذاتا به جنس مخالف کشش دارد. درواقع همین عامل است که باعث بقا و ادامه نسل بشر بوده است. زمانی که فرد با دیگران تعامل دارد، هورمونی در مغزش آزاد می‌شود که با بیشتر شدن این تعاملات و روابط، میزان آن هم بیشتر می‌شود. درواقع هم دختران و هم پسران چه از نظر روانی چه از نظر جسمی به هم کشش دارند. این موضوع درصورتی که تحت کنترل قرار نگیرد، می‌تواند دوستی و روابط دخترو پسر را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از این وضعیت باید با شناخت و آگاهی و حتی با حمایت و پشتیبانی مشاوره دوستی دختر و پسر رابطه را پیش برد.

از طرفی در جامعه امروزه ایران آمار ازدواج به دلایل زیادی کاهش یافته و افراد کمتر به ازدواج تمایل نشان می‌دهند. کمتر شدن ازدواج، در مقابل به بیشتر شدن روابط دوستی بی‌سرانجام و بی‌هدف منجر می‌شود. حتی بعضی از پسران با قول و قرارهای پوچ و بی‌سرانجام سعی در فریب دادن دختران و برقراری رابطه با آن‌ها را دارند. درحالی که هدفی برای ادامه زندگی با او ندارند. همچنین دختران نیز ممکن است با هدف قرار دادن نیاز جنسی پسران، در پی منافع خودشان با آن‌ها وارد رابطه شده و به‌نوعی به آن‌ها ضررهای مالی یا عاطفی وارد کنند.

به همین دلیل دختران و پسران باید بدانند که بعضی از وعده‌های پیش از ازدواج صرفا صادقانه و درست نیستند. و سرانجامی ندارند. آن‌ها باید با احتیاط وارد رابطه شده و حتی‌الامکان با مشاوره دوستی دختر و پسر صحبت کنند. اعتماد سریع و بی‌پایه و اساس خیلی زود به افراد صدمه زده و آن‌ها را از روند زندگی عادی‌شان دور می‌کند.

در این مقاله بهتر دیدیم با ارائه برخی توصیه‌ها دختران را برای شناخت بهتر پسران و تشخیص روابط بی‌پایه و اساس راهنمایی کنیم. خانم‌های جوان درصورتی که یاد بگیرند زود اعتماد نکنند و هر کسی را به زندگی خودشان راه ندهند، کمتر احتمال دارد که آسیب ببینند. همچنین آینده و زندگی روحی و روانی خودشان را به خطر نمی‌اندازند.

گاهی پسرانی که با شما وارد رابطه می‌شوند، واقعا صادق نیستند. و یا آن‌طور که به نظر می‌رسد با قصد و هدف ازدواج وارد رابطه با شما نشده‌اند. در ادامه قصد داریم نشانه‌های پسری که قصد ازدواج با شما را ندارد، را مطرح کنیم. این نکات معمولا گزیده‌ای از نظریات مشاوره دوستی دختر و پسر و محققان فعال در این زمینه می‌باشد.

او از شما تقاضای رابطه جنسی دارد

عموما برقراری رابطه جنسی خارج از ازدواج به هر دو طرف به خصوص دختران چه از نظر اجتماعی و چه از نظر شخصی و روحی آسیب می‌زند. به علاوه داشتن رابطه جنسی زودهنگام جلو شناخت کافی را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد شما متوجه شوید که دقیقا چه حسی به طرف مقابل دارید. یا حتی اجازه نمی‌دهد به شناخت درست و منطقی از او برسید. چرا که بعد از برقراری اولین رابطه جنسی، نگاه شما به طرف مقابل‌تان یک نگاه عاشقانه و احساسی است و بسیاری از برداشت‌های‌تان واقع‌گرایانه و منطقی نیستند. و این روند تا مدت‌ها بعد ادامه دارد. درنتیجه شما شانس کمتری برای شناخت پیدا کردن از طرف مقابل‌تان دارید.

حتی اگر تصمیم به برقراری رابطه جنسی دارید، بهتر است ابتدا با یک مشاوره دوستی دختر و پسر مشورت کنید. و از درست بودن این کار مطمئن شوید.

پسری که روابط خارج از عرف زیادی داشته است

اصولا افراد با هر مشخصه و ویژگی‌های رفتاری بیشتر از تعداد مشخص و منطقی وارد رابطه نمی‌شوند. داشتن روابط کوتاه‌مدت و بی‌پایه و اساس می‌تواند نشان‌دهنده یک نوع مشکل رفتاری یا اخلاقی در خود فرد باشد. اصولا پسری که روابط آزاد با دختران را به‌عنوان یک ویژگی مثبت برای خودش تلقی می‌کند. یا حتی آن را عادی و بی‌اهمیت می‌داند، چندان نرمال و قابل‌اعتماد نیست. از یک جایی به بعد شما تنها می‌توانید یکی از چندین دوست دختر او باشید. و هیچ شاخصه موثری در مورد شما وجود نخواهد داشت. به عبارتی تعدد روابط می‌تواند باعث تغییرات رفتاری و روحیات در فرد شود. به یاد داشته باشید که هر رابطه حجم زیادی از احساسات و عواطف و تنش‌های روحی را به همراه دارد. که تعدد آن‌ها می‌تواند به نوعی مشکل‌‌ساز باشد.

هیچ‌وقت مستقیما در مورد ازدواج صحبت نمی‌کند

پسری که شما را برای ازدواج بخواهد، بی‌قراری و رویاپردازی‌های زیادی دارد. و عموما نمی‌تواند برای مدت زیادی این مسئله را پیش خودش نگه دارد. اگر دوست پسرتان مدام با شوخی یا حتی گارد گرفتن و گفتن حرف‌های بی‌ربط مانند اینکه باید به او بدون هیچ قول و قراری اعتماد کنید، صحبت در مورد ازدواج را به تعویق می‌اندازد، قطعا تصمیم مشخصی برای ازدواج ندارد. ممکن است حتی شما را دوست داشته باشد اما نه به اندازه ای که شما را به عنوان همسرش انتخاب کند. اما از طرفی برای اینکه مجبور به ترک شما نباشد، این واقعیت را اقرار نمی‌کند. در این شرایط او سعی می‌کند هر طور که هست رابطه را ادامه دهد. اما بدانید که طولانی‌تر شدن رابطه باعث وابستگی بیشتر شما شده و عملا شما را بیشتر در معرض آسیب قرار می‌دهد. با مراجعه به مشاوره دوستی دختر و پسر می‌توانید در خصوص این موضوع آگاهی بیشتری به دست بیاورید.

مشاوره دوستی دختر و پسر

شرایط اولیه ازدواج را ندارد

به فرض اینکه طرف مقابل‌تان بخواهد با شما ازدواج کند، تا وقتی شرایط و امکانات اولیه را نداشته باشد، شانسی برای این کار ندارد. پس نداشتن شرایط ازدواج می‌تواند بهانه‌ای باشد تا طرف مقابلتان بی‌میلی خودش به این ازدواج را پشت آن پنهان کند. حتی پسری که از ابتدا این شرایط را ندارد، برای فراهم کردن آن هرکاری می‌کند. چرا که خودش به خوبی می داند که چه وظایفی در قبال شما دارد.

او خواستگاری نمی‌کند

خواستگاری کردن بهترین راه برای اثبات صداقت پسر است. اگر واقعا شما را بخواهد، خیلی زود حداقل خودش را به خانواده‌تان نشان می‌دهد. درواقع اگر او شما را دوست داشته باشد، خودش باید برای خواستگاری کردن از شما عجله داشته باشد. اگر دوست پسرتان از شما خواستگاری نمی‌کند می‌توانید با مراجعه به مشاوره دوستی دختر و پسر در خصوص او با یک متخصص مشورت کنید. و در مورد ادامه رابطه از نو تصمیم بگیرید.

شما را به خانواده‌اش معرفی نمی‌کند

اگر او شما را به خانواده‌اش نشان نمی‌دهد، باید به او شک کنید. پسری که عاشق یک دختر باشد، او را از هیچ‌کس پنهان نمی‌کند. بلکه از نشان دادن شما به دیگران و معرفی‌تان به عنوان عشق زندگی‌اش دریغ نمی‌کند.

او برای آینده برنامه‌ای ندارد

اگر دوست پسرتان در خصوص برنامه‌هایی که برای آینده‌تان دارد، صحبت نمی‌کند، باید بدانید که شما جایی در آینده آن پسر ندارید. درواقع او آگاهانه یا ناخودآگاه می‌داند که رابطه شما یک رابطه زودگذر است. پسری که شور و شوقی برای آینده ندارد، یا شما را از دیگران پنهان می‌کند و برنامه‌ای برای با شما بودن ندارد، به احتمال زیاد شما را تنها برای یک رابطه زودگذر می‌خواهد.

زود ابراز علاقه می‌کند

هر مرد یا زنی که زود ابراز احساس کند، به نوعی قابل اعتماد نیست. درواقع به همان اندازه که فرد برای ابراز احساساتش عجله کند و بدون فکر صحبت کند، به همانم اندازه  هم حرف‌های پوچ و بی‌اساسی می‌زند. درواقع “آتشی تند زود به خاکستر می‌نشیند.” اگر طرف مقابل‌تان برای ابراز احساساتش عجله دارد و مدام بدون فکر و موقعیت سنجی به شما ابراز احساسات می‌کند، بهتر است به تداوم احساسات و قول و قرارهای او شک کنید.

برای شناخت کافی بین دختر و پسر، روانشناسان و مشاوره دوستی دختر و پسر توصیه می‌کنند که افراد حداقل 6 ماه بدون اینکه با هم هم‌خانه شوند و یا رابطه جنسی داشته باشند، روابط حساب شده و در چهارچوب خود را ادامه دهند. تا بتوانند نسبت به احساسی که به یکدیگر دارند و یا نسبت به شناختی که از همدیگر دارند، مطمئن شوند. بعد از این زمان درصورتی که باز هم برای ادامه رابطه تمایل داشتند، می‌توانند این کار را انجام دهند.

سخن آخر

شما لایق این هستید که بهترین فرد را برای ادامه زندگی در کنار خود داشته باشید. اما برای اینکه بتوانید به این هدف دست پیدا کنید، لازم است ابتدا بدانید که چه ارزش والایی دارید و نباید خودتان را در حد تمام کسانی که می‌خواهند در کنار شما باشند، بدانید.

درواقع شما باید با منطق و آگاهی افراد را بسنجید و به یاد داشته باشید که تصمیم برای زندگی‌تان، یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی است. پس نباید در خصوص آن ریسک کنید. و نباید اجازه دهید که تصمیم اشتباهی بگیرید. پسری که شرایط ازدواج را ندارد، یا واقعا عاشق شما نیست و با شما صادقانه رفتار نمی‌کند، لیاقت این که با شما باشد را ندارد. به یاد داشته باشید که هر تصمیمی که بگیرید عواقب خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

کوچک‌ترین عواقب یک رابطه غلط می‌تواند این باشد که وقت‌تان را در کنار فرد اشتباه تلف کنید. توصیه ما به شما این است که برای اینکه بتواند فرد مناسب را بشناسید و روابط درست و اصولی داشته باشید، قبل از هر تصمیم جدی به مشاوره دوستی دختر و پسر مراجعه کرده و با او مشورت کنید. مشاوره دوستی دختر و پسر می‌تواند راهکارهایی برای شناخت بهتر طرف مقابل و پیش‌بینی آینده رابطه‌تان به شما یاد بدهد. همچنین می‌تواند شما را برای پیدا کردن انتخاب تصمیم راهنمایی کند. به این ترتیب شما هم می‌توانید یک رابطه سالم و پایدار با کسی که واقعا لایق شماست داشته باشید.

سوالات رایج درباره رابطه دوستی :

1.ایا همیشه دوستی قبل از  ازدواج مشکل دارد؟

در برخی موارد دوستی ها به قصد ازدواج نیست ممکن است طرف مقابل با این حرف شما را فریب دهد.

2.دوستی قبل از  ازدواج خوب است یا بد؟

بستگی دارد که برای شناخت طرفین باشد یا نیاشد.در این موارد نیاز به مشورت با کارشناش خانواده می باشد.

3.ایا همیشه دوستی ها باشکست مواجه می شود؟

این موضوع به طرفین دوستی بستگی دارد. بررسی احتمال شکست دوستی حتما بایستی با نظر مشاور بررسی شود.

4. ایا به رابطه ی دوستی می توانم اعتماد کنم؟

اطمینان یا عدم اطمینان به طرفین رابطه بستگی دارد . در این باره مشاوران می توانند کمک زیادی به شما کنند

مقالات پیشنهادی:

روانکاو خانم
سوالات آشنایی قبل از ازدواج
راه های جذب مردان و پسران مغرور

جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
تینا حسینی

سلام ممنون از راهنمایی و مطالب خوبتون
اما من هنوز سوالی دارم اگر میشه به من جواب بدید

ممنون میشم

مهسا

سلام خسته نباشید
من در رابطه دوستی با اقایی هستم که ابراز علاقه میکنه ولی میگه اسم برای رابطه نمیزاره و میگه: من فقط عاشق خودت بدون ؛ من حس میکنم تو رودرواسی مونده ورابطه را دوست داره تموم کنه
چون میگه تا هر وقت بخای هستم وبهانه میاره میگه مانع اصلیمون فاصلس شاید شما مشکل داشته باشی و دودله با خانوادش منو اشنا کنه میگه اگه رابطه پیش رفت اشنا میشیم و میگه اگه باشم یا روزی نباشم (مگه قراره نباشه اخه ؟)😔
من باید چیکار کنم؟
منم دوسش دارم 😢😔

نرگس

الهی عزیزم

عاطفه شهبازی

سلام من عاطفه ام با یک پسری حدود دوسال پیش دوست بودم اما بنا به دلایلی کات کردیم اما واقعا عاشقش هستم.الان یه هفته ای میشه دوباره آشتی کردیم چندروزه دیگه تولدشه .درحال حاضر ایشون بخاطره مشکلاتی که واسشون پیش اومده بیشتر از هرچیز به پول احتیاج داره.میخاستم بدون اگه من هدیه تولد بهش کارت هدیه بدم کاره درستیه یا اینکار متوقعش میکنه؟

خدیجه

اصلا باهاش کاری نداشته باش ی هدیه دیگه براش بخر

زهرا

سلام من دختری بیست ساله هستم با یه پسری سه ماه رابطه داشتم نو این سه ماه به کل خانواده اش گفته بود که منو دوست داره ولی بخاطر یه لجبازی رابطه ام رو سه ماهه که تموم کردم و میگه که سه سال دیگه میتونه بیاد خواستگاریم مطمئنم هستم که دوستم داشت الان بعد سه ماه کات کردن میخوام برگردم به نظرشما کار درستی هست یا نه ؟؟ اینکه سه سال باید صبر کنم تا بیاد خواستگاریم اینم کار درستی هست ایا؟؟؟

هانیه

به نظر من باید ببینی اون ادم گولت نمیزنه یا ادم مورده اعتماد هست ؟ یا ن چون ممکنه الکی گفتع باشه

نرگسی

سلام ببخشید ما عاشق همیم.ی شب گف من فقد تلاش کنم تو چکار میکنی.تو فقد بخور بخاب .میخاس بیاد خاستگاریم ک این حرفو گف.بنظرتون جوابش چی بدم؟؟

سپهر

سلام من 20 سالمه و تو دانشگاه با یه دختری اشنا شدم و خیلی دوسش دارم و وارد رابطه شدیم باهم و اونم بهم ابراز علاقه کرد ولی فهمیدم هنوز درگیر رابطه قبلیشم هست و سعی داره با طرف قبلیش کات کنه ولی اینکار براش سخته و به اون هم وابستس ولی میدونه اون به دردش نمیخوره و میخواد حتما کات کنه دو بار مستقیما به خودم گفت ک هنوز درگیره و میخواد کات کنه ولی دفعه سوم خودم فهمیدم ک هنوز با طرف ارتباط داره ولی به من نگفته ولی اینو میدونم قصدش کات کردن با اون طرف بوده.الان… بیشتر بخوانید »

ناهیدحسینی

سلام دخترم پانزده ساله و متوجه شدم که با پسری دوسته اول بایک مشاور صحبت کنم بعددخترم رادرجریان بگذارم که موضوع رافهمیدم یااول به دخترم بگم بعد باهم مشاوره بریم خانواده مذهبی هستیم خیلی برام سخته لطفا راهنمایی کنید

Ghazal

سلام خسته نباشید من ۳ماهی هست که بایه پسر دوست شدم بهم ابراز علاقه میکنه و میگه دوسم داره الانم چندوقتیه بهم میگه بریم شمال و من تو دوراهی بدی گیر کردم برم یا نرم کمکم کنین لطفا😢

Mahla

سلام من تقریبا یه ماه بود ک به پسری اشنا شدم ایشون برای اثبات خودش پدرشون با خانواده من تماس گرفتن ام بخاطر شرایطی ک داشت نمیشه اقدام واسع ازدواج الان دو ساله ک با همیم اما خب خانواده ها تقریبا در جریانن ما برای ایندمون تلاش میکنیم ک بهم برسیم و هر چی زودتر زدواج کنیم اگ من با ایشون در حال حاضر رابطه داشته باشم بع نظرتون اشتباهه؟؟؟

تیم محتوا روان آرام

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه این مسئله بر میگرده به مرزهایی که شما برای خودتون دارید

آتنا

سلام من ۱۵سالمه و عاشق ی پسر ۲۲سالم ک بهش گفتم دوسش دارم ولی اونذگفت دوست ندارم حس و علاقت با وارد ی رابطه اشتباه از بین بره دوست دارم دوست معمولیت بلشم تا دوست پسر موقت منم چیزی نگفتم بهش. شمارمم ذخیره کرده استوری های واتساپمو میبینه بنظرتون چ کار کنم که بیاد سمتم ؟

تماس با ما نوبت دهی سریع