به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوره خیانت های زناشویی

مشاوره خیانت های زناشویی

مشاوره خیانت های زناشویی

زندگی مشترک میان زن و شوهر همواره پر از پیچ و خم ها و پستی و بلندی های بسیار است که ممکن است آن ها را از مسیر اصلی زندگی و هدفشان به دور کند. بنابراین مشاوره رابطه زناشویی می تواند به کسب آگاهی و افزایش آن در زمینه مسائل زناشویی کمک شایانی کند. مشاوره خیانت های زناشویی می تواند یکی از آن ها باشد.

برای بررسی مشاوره خیانت های زناشویی ابتدا توضیحاتی در مورد روابط زناشویی می دهیم سپس به بررسی خیانت های زناشویی و مشاوره خیانت های زناشویی می پردازیم. لذا از شما تقاضا دارم این مطلب را دنبال کنید.

رابطه زناشویی چیست ؟

به تعاملاتی که میان زن و شوهر وجود دارد ، رابطه زناشویی می گویند. این تعاملات می تواند شامل تعاملات عاطفی ، جنسی و یا کشمکش و دعوا باشد.

در تعاملات عاطفی میان زن و شوهر هر یک از آن ها با توجه به نیاز عاطفی همسرش به یک سری موارد که می تواند به نیاز عاطفی شخص پاسخ مثبت دهد عمل می کند. به طور مثال مردها افراد مغروری هستند و حفظ احترام و غرور آن ها توسط همسرشان می تواند به نوعی به نیاز عاطفی شان پاسخ داده شود. در مقابل زن ها افرادی احساسی بوده و انتظار دارند تا همسرانشان به آن ها ابراز محبت کنند و آن ها را دوست بدارند. لازم به ذکر است رعایت این جنین نکاتی که در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده است می تواند به استحکام بنیان خانواده کمک کند.

در تعاملات جنسی هر یک از زن و مرد با توجه به نیاز جنسی خود ، تمایل به برقرار رابطه جنسی به طور کامل دارند. برطرف شدن نیاز جنسی هر یک از آن ها به نحوه صحیح و اصولی آن می تواند به آرامش روح و روان آن ها کمک ویژه ای کند و شادابی و نشاط را برای هریک از آن ها به ارمغان آورد. در نتیجه با روحیه بیشتری با مشکلات زندگی می جنگند و آن ها را پشت سر می گذارند.

مشاوره خیانت های زناشویی

دعواها و کشمکش های میان زن و شوهر که امری عادی و طبیعی است و ممکن است برای هریک از ماها به وفور اتفاق افتاده باشد.

این دعواها می تواند منشا بسیار کوچکی داشته باشد و به راحتی قابل حل باشد. به طور مثال فرض کنید زنی از وسیله ای خوشش آمده که مرد آن را نمی پسندد و به دلیل عدم تهیه آن وسیله توسط مرد حرف های ناروا و نابجا به مرد توسط زن شمرده می شود یا مثلا زن غذایی تهیه دیده که مرد از آن غذا خوشش نمی آید و به خاطر آن پرخاش و ناسزا نثار زن کند. همه این مسائل بسیار کوچک و پیش پا افتاده محسوب می شود و ممکن است با یک بوسه یا عذرخواهی به کلی حل شود.

اما از طرفی دیگر این دعواها می تواند به کینه ای بزرگ در دراز مدت تبدیل شود و به سادگی قابل حل نباشد و نیاز به طی کردن یک فرایند طولانی داشته باشد. به طور مثال هریک از زن و مرد از رابطه جنسی شان رضایت کافی نداشته باشد و حتی با تذکر و تکرار این مسئله با شریک جنسی خود همچنان نادیده گرفته شود ممکن است در دراز مدت به نارسایی اعصاب و کاهش علاقه شدید قلبی این زوج نسبت به یکدیگر شود و در صورت عدم اقدام سنجیده و درست کار آن ها به طلاق کشیده شود.

تذکر :

کوچکترین مسائل در دعواها اگر سریعا حل و فصل نشود و به صورت کینه باقی بماند ممکن است در درازمدت اثر منفی بر زندگی مشترک زوجین بگذارد و بالاخره خود را در جایی نشان دهد. لذا توصیه مهم به همه زوجین داشتن ایثار و فداکاری دوطرفه است تا مسائل جزئی به سرعت حل شده و تبدیل به کینه های بزرگ نشود تا دوام خانواده بیشتر شود.

اکنون که پیرامون رابطه زناشویی توضیحاتی داده شد به سراغ بحث مشاوره خیانت های زناشویی می رویم. برای بررسی مشاوره خیانت های زناشویی پس از آشنایی با رابطه زناشویی لازم است تا با انواع خیانت های زناشویی آشنا شویم و سپس تاثیر مشاوره خیانت های زناشویی را در آن ها ببینیم.

انواع خیانت های زناشویی :

عدم توجه و دوست داشتن همسر به خاطر دوست داشتن و علاقه به شخصی دیگر :

بسیاری از مردم تصور می کنند خیانت تنها برقراری رابطه جنسی و یا برقرار دویستی با شخصی غیر از همسر خود بدون اطلاع داشتن وی می باشد. در حالی که این باور درست نیست زیرا دوست نداشتن همسر خود به خاطر دوست داشتن شخصی دیگر نیز نوعی خیانت محسوب می شود. هر یک از زوجین وظیفه دارد پس از ازدواج او را دوست بدارد و به او علاقه مند شود و نگذارد هیچ کم و کاستی را در زندگی تجربه کند و خود را وقف همسر خود نماید.

این مقاله هم بخوانید  اضطراب و استرس بی دلیل و مقابله با آن

در این صورت این سوال پیش می آید ازدواج هایی که به زور صورت پذیرفته و زوجین و یا یکی از زن و شوهر نسبت به دیگری علاقه مند نیست هم این مسئله صدق می کند ؟

در پاسخ باید گفت جور این ازدواج زوری را همسر شما نباید جور شخص دیگری را بکشد هرکدام از زوجین خوشبختی را از زندگی خود می خواهند بنابراین شما باید سعی کنید همسر خود را تحت هر شرایطی دوست بدارید و خود را وقف او نمایید. در اینصورت به احتمال قوی بنیان خانواده شما محکم خواهد شد و از زندگی لذت خواهید برد.

یک مشاور خوب در مشاوره خیانت های زناشویی می تواند با ارائه راهکارهای مناسب و درست در علاقه مند شدن به همسرتان و دوست داشتن او به شما کمک کند.

برقراری ارتباط دوستی و یا ارتباط جنسی با جنس مخالف بدون اطلاع همسر :

نوع دیگر خیانت به همسر داشتن رابطه دوستی و یا رابطه جنسی با جنس مخالف بدون مطلع بودن همسر می باشد. در این نوع خیانت فرد حس پایبندی به پیوند ازدواج خود را زیرپا می گذارد و پیرو نفس خود به دنبال عیاشی و عیش و نوش خود می رود و حس زیاده خواهی و تنوع طلبی را در خود پرورش می دهد.

این مسئله عوارض دردناکی را به دنبال خود به همراه دارد. فردی که در مسائل جنسی و شهوانی خود غرق می شود لذت آرامش روح و روان و طعم واقعی عشق را نمی چشد. شاید این سوال پیش بیاید مگر در این دنیا بالاتر و بهتر و لذت بخش تر از لذت جنسی هم وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله لذت بالاتر و بهتر نیز وجود دارد. تجربه عشق و لذت آن بسیار بیشتر از لذت های جنسی و شهوانی است. عشقی که در آن عاشق در معشوق گم شده و یکی می شود ، حال اگر این عشق دوطرفه باشد چنان لذتی به دنبال خود خواهد داشت که شاید لذت های جنسی نتواند حتی برای مدت کوتاهی آن را تامین کند.

خیانت می تواند دشمن تجربه چنین عشقی باشد. کسی که اقیانوس عشق را تجربه کرده است با قطره های کوچک لذت سیراب نمی شود. عشقی که مقدس شمرده شده است و می تواند مقصد هر انسانی باشد. پایبندی به پیوند زناشویی می تواند دریچه ای به سمت تجربه چنین عشقی باشد.

فایده مشاوره خیانت های جنسی در چیست ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت مشاوره خیانت های زناشویی می تواند از پیامدهای این واقعه افراد را آگاه کند و آن ها را نسبت به حفظ پیوندشان یاری دهد.

در مطلب بالا به رابطه زناشویی و مشاوره خیانت های زناشویی اشاره شد و دانستیم که خیانت های زناشویی دو نوع دارد یکی دوست نداشتن و عدم علاقه به همسر به خاطر علاقه به شخصی دیگر و دیگری داشتن رابطه دوستی و یا رابطه جنسی با جنس مخالف بدون اطلاع همسر. همچنین فایده داشتن مشاوره خیانت های زناشویی را ذکر کردیم. در انتهای این مطلب به معرفی یک کلینیک روانشناسی می پردازیم که می توانید مسائل خود را در زمینه های مختلف با متخصصان آن در میان بگذارید و از راهنمایی ها و مشاوره آن ها استفاده لازم را ببرید.

 

فایده مشاوره خیانت های زناشویی چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت مشاوره خیانت های زناشویی می تواند از پیامدهای این واقعه افراد را آگاه کند و آن ها را نسبت به حفظ پیوندشان یاری دهد.

انواع خیانت های زناشویی چیست؟

برقراری ارتباط دوستی و یا ارتباط جنسی با جنس مخالف بدون اطلاع همسر و عدم توجه و دوست داشتن همسر به خاطر دوست داشتن و علاقه به شخصی دیگر.

چرا دعواها و مشکلات میان زن و شوهر باید خیلی زود حل شوند؟

کوچکترین مسائل در دعواها اگر سریعا حل و فصل نشود و به صورت کینه باقی بماند ممکن است در درازمدت اثر منفی بر زندگی مشترک زوجین بگذارد و بالاخره خود را در جایی نشان دهد. لذا توصیه مهم به همه زوجین داشتن ایثار و فداکاری دوطرفه است تا مسائل جزئی به سرعت حل شده و تبدیل به کینه های بزرگ نشود تا دوام خانواده بیشتر شود.

4.6/5 - (55 امتیاز)
1 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
عمار
1 سال قبل

با سلام
من چند سری به همسرم خیانت کردم و ایشان فهمیده ، هردو به پوچ رسیدیم ، باید چه کنم
ما عاشق هم هستیم
کمک

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره