به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره تلفنی وسواس

مشاوره تلفنی وسواس

یکی از مشکلات و معضلات اساسی که یک فرد می تواند از وجود آن رنج و درد فراوانی را متحمل شود ، مشکل وسواس می باشد . وسواس می تواند ذهن فرد مبتلا به خود را بسیار آشفته کند و می تواند برای فرد در انجام امور روزمره اختلالاتی به وجود بیاورد که راندمان فعالیت وی را کاهش دهد . وسواس یک بیماری و مشکل روانی است که همچون بیماری های جسمی می شود توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گرفته و برای درمان آن اقداماتی صورت پذیرد . مشاوره تلفنی وسواس می تواند به این مهم کمک محسوسی نماید .

پس از ذکر مقدمه فوق نوبت آن رسیده است که به بررسی مشکل وسواس بپردازیم و با مزیت استفاده از مشاوره تلفنی وسواس آشنا شویم . بدین منظور ابتدا مشکل وسواس را تعریف کرده و سپس مزیت استفاده از مشاوره تلفنی وسواس را برای شما بازگو خواهیم کرد .

مشاوره تلفنی وسواس

وسواس چیست ؟

به خرج دقت و زمان بسیار برای انجام یک کار و یا فعالیت به طوری که فعالیت مذکور نیاز به آن میزان دقت و زمان نداشته باشد و با صرف میزان کمتری از دو پارامتر دقت و زمان بتوان آن فعالیت را انجام داد ، وسواس می گویند . برای درک بهتر مسئله وسواس به مثال های زیر توجه کنید :

مثال 1 : فرض کنید فردی نسبت به نگهداری کتاب های خویش وسواس دارد . کافیست یک برگ از کتاب وی تا و یا مقداری جزئی از یک صفحه پاره شود و یا مقدار کوچک خوراکی بر روی آن ریخته شود . در این صورت این وسواس مدام او را وا می دارد تا درگیر اتفاق افتاده شود و دقت و زمان بسیاری برای رفع مشکل به وجود آمده صرف کند .

همه ما می دانیم در حالت عادی چنین اتفاقی که در مثال بالا ذکر شد نیاز به این همه دقت و زمان برای برطرف کردنش ندارد و به راحتی می توان از اتفاق به وجود آمده صرف نظر کرد . اما وسواس مثل یک خوره به جون آدمی می افتد و این اتفاق کوچک را در ذهن فرد مبتلا به وسواس بزرگ جلوه می کند و او را وادار می کند تا به مدت زمان زیادی به این مسئله فکر کند . چه بسا این همه فکر در مورد یک پدیده معمولی ذهن فرد مبتلا به وسواس را آزرده کند و سبب کاهش راندمان فرد در فعالیت های روزانه خود شود .

مثال 2 :

فرض کنید فردی به چک کردن فعالیت های خود وسواسی دارد . به طوری که به طور مدام کارهای خود را چک می کند و زمان غیرمعقولی را صرف چک کردن کارهای خود صرف می کند . مثلا درب خودرو خود را قفل کرده و وقتی می خواهد وارد منزل شود برگشته و ماشین خود را چک می کند که آیا در آن را قفل کرده است یا خیر ؟ دوباره پس از چک کردن وارد منزل شده و این بار برای چک کردن در خانه برمی گردد و باز و بسته بودن آن را بررسی می کند و در انتها دوباره ماشین خود را برای کسب اطمینان بیشتر چک می کند . و به همین گونه سایر فعالیت های خود را مورد چک و بررسی قرار می دهد .

با توجه به مثال فوق بدیهی است صرف کردن چنین زمانی برای چک کردن کارهای خود آن هم به طور مداوم برای یک انسان سالم یک امر منطقی به حساب نمی آید ، اما برای کسی که از مشکل وسواس رنج می برد از بی اعتمادی شدید فرد نسبت به خودش خبر می دهد .

توجه :

لازم به ذکر است که وسواس یک بیماری ذهنی است و همچون سایر بیماری ها قابل درمان می باشد . بنابراین کسی که از مشکل وسواس رنج می برد می تواند با استفاده از مشاوره تلفنی وسواس گامی موثر در بهبود این مشکل خود بردارد .

اکنون که با وسواس آشنا شدید بهتر است تا به بررسی مزیت استفاده از مشاوره تلفنی وسواس بپردازیم .

مشاوره تلفنی وسواس چه مزیتی برای فرد به همراه دارد ؟

همان طور که گفته شد وسواس یک بیماری ذهنی است و برای این بیماری راه درمان هم وجود دارد . استفاده از مشاوره تلفنی وسواس یک راه خوب برای حل این مشکل برای افراد مبتلا به وسواس می باشد . اکنون مزیت استفاده از مشاوره تلفنی وسواس را بررسی می کنیم ، لذا توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می کنم .

استفاده از مشاوره تلفنی وسواس به فرد مبتلا به مشکل وسواسی این امکان را می دهد تا راحت تر با این مشکل مواجه شود . در این نوع مشاوره ، روان شناس پس از بررسی کامل جوانب راهکارهایی که موجب از بین رفتن و یا حداقل کاهش وسواسی در فرد می شود ارائه می دهد . در نتیجه فرد در صورت عمل کردن به آن ها می تواند وسواسی موجود در خویش را به طور کامل رفع و یا حداقل میزان آن را کاهش دهد . برای درک بهتر و جاافتادن این مطلب به مثال زیر توجه کنید .

فرض کنید فردی نسبت به بهداشت وسواس دارد ، به طوری که پس از برخورد یکی از اعضای بدنش با هر وسیله ای احساس می کند باید آن عضو را آب کشیده تا تمیز شود . حال دو سناریو را بررسی می کنیم که در آن یک فرد از مشاوره تلفنی وسواس و شنیدن راهنمایی های یک مشاور خوب استفاده کرده است و دو هیچ اقدامی برای استفاده از نظر یک متخصص برای رفع مشکل خود نکرده است .

در سناریوی اول روان شناس پس از آگاهی کامل نسبت به نوع وسواسی فرد به او توصیه یا پیشنهادهایی می کند که با فرد می تواند با عمل کردن به آن می تواند با مشکل خود مبارزه کند و در نهایت بر آن غلبه کند . این توصیه می تواند شرح مسئله بهداشت و یا مشکلاتی که فرد در صورت ادامه دادن این وسواسی ممکن است با آن روبرو شود و یا تشویق ذهن فرد برای جنگیدن با این مشکل باشد که در نهایت در صورت بهره گیری از آن ها فرد می تواند به بهبود مشکل خود امیدوار باشد .

در سناریوی دوم فرد ممکن است نه تنها مشکلش برطرف نشود بلکه ممکن است با گذشت زمان به شکل جدیدتر و سختتری نمود پیدا کند به طوری که زندگی را برایش جهنم کند و نتواند برای مدت کوتاهی آرام و قرار داشته باشد و تقریبا به طور پیوسته درد و رنج را متحمل شود .

با توجه به مطالب بالا در می یابیم استفاده کردن از مشاوره تلفنی وسواس می تواند به درمان و بهبود این مشکل در افراد کمک کند و باعث رهایی آن ها از این مشکل شود . کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع خدمات مشاوره برای شما عزیزان می باشد . شما می توانید مشکلات و معضلات زندگی روزمره خود را با متخصصین ما در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها در جهت رفع مشکل خود بهره ببرید .

 

 

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع