به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشاور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور مشاور ازدواج فواید مراجعه به مشاوره مرکز مشاوره آشنایی بیشتر با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

مشاوره یک تخصص روانشناختی است که شامل تحقیقات و فعالیت­های کاربردی در چندین حوزه گسترده است که شامل فرآیند مشاوره و نتیجه، نظارت و آموزش، پیشرفت و مشاوره شغلی، و پیشگیری و سلامت می­باشد. آنچه در ابتدا باید به آن اشاره کرد این است که مشاوره چه نقشی در زندگی اجتماعی امروز ما دارد. بر کسی پوشیده نیست که فشارهای روانی و مشکلات عاطفی بشر به دلیل گرفتاری در مشکلات مختلف رفاهی، اقتصادی و شغلی روز به روز افزایش می­یابد. اینجاست که می­توان به نقش مشاوره به عنوان یک تخصص کلیدی برای تعدیل این فشارها و مشکلات اشاره کرد. ما اهمیت این مسئله را به صورت جزئی در مورد مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بررسی قرار می­دهیم.

اهمیت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره ممکن است در مقابله با موضوعات شخصی افراد مانند از دست دادن شغل یا طلاق مفید باشد. این مسائل می­تواند برای هر کسی بسیار استرس­ زا باشد. یک مشاور می­تواند به یک فرد کمک کند تا روی پاهای خود بایستد و از همیشه احساس قدرت و سرزندگی بیشتری کند.

مشاور می­تواند به فرد کمک کند تا گذشته را رها کند و بدون احساس گناه شروع به تلاش برای ادامه زندگی کند. مشاور ممکن است یک معتاد یا مصرف­ کننده مشروبات الکلی را یاری کند تا در تلاش برای ادامه زندگی، داروی مورد نظر و نوشیدن خود را ترک کند. او می­تواند در انتقال دشوار گذر از یک فرد معتاد به یک فرد کارآمد در جامعه شخص را راهنمایی کند. در مجموع، مشاوره بسیاری از فرصت­ ها و زمینه های عالی را برای کمک به دیگران برای زندگی سالم، شاد و عادی فراهم می­کند.

مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور

یکی از مشکلات و معضلاتی که برای افراد مختلف در جهان وجود دارد، بار مشکلات و چالش­های عاطفی ناشی از مهاجرت به یک کشور جدید می­باشد. با افزایش جهانی شدن و تحرک جمعیت، تعداد فزآینده­ای از مردم به دنبال فرصت­های بهتر اجتماعی، رفاهی و شغلی به خارج از کشور مادری خود مهاجرت می­کنند. محققان درباره اهمیت پدیده مهاجرت بیان می­کنند که این مسئله می­تواند با گسترش فرصت­های اقتصادی، کاهش فقر، رفع عدم تعادل در بازار کار و تسریع در گسترش ایده ­ها و فن­ آوری­ های جدید­، به توسعه پایدار کمک کند.

این مقاله هم بخوانید  نوروفیدبک تراپی یا نوروفیدبک درمانی چیست؟

براساس آمارهای بدست آمده، سالانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان برای دستیابی به رفاه اجتماعی، شغل مناسب یا تحصیلات بهتر به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند.

شما ممکن است در یک مقطع زمانی در زندگی مجبور باشید از وطن خود دور شوید. این امر ممکن است به دلایل بی­شماری از جمله دستیابی به تحصیلات بالاتر، فرصت شغلی یا هر چیز دیگری باشد. اما مسئله مهم این است که زندگی در یک محیط جدید برای شما یک تجربه جدید نیز محسوب می­شود، پس باید تلاش کنید تا زندگی روزمره و بار عاطفی مشکلات روانی آن را به تنهایی مدیریت کنید. اینجاست که می­توان به نقش مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور پی­ برد که در نوع خود بسیار مهم است. مرکز مشاوره آرام روان این امکان را برای عزیزان خارج از کشور فراهم کرده.

مهاجرت چه تاثیرات روانی برای فرد دارد؟

محققان اظهار داشته­اند كه تأثیرات روانشناختی بسیار روشنی وجود دارد كه ناشی از مهاجرت است. برخی از مهاجران ممکن است بعد از مهاجرت با افسردگی و چالش­های مربوط به سلامت روان مواجه شوند. آنها وقتی می­بینند که باید یک زبان جدید بیاموزند و از طریق آن تکلم کنند، احساس اضطراب می­کنند.

آیا مهم است که مشاور و روانشناس فرهنگ یکسانی با مراجع داشت باشد؟

بله، از این جهت که فرهنگ یکسان باعث درک متقابل بیشتر و در نتیجه ارائه راهکار های بهتری از جانب مشاور می شود.

چرا مهم است که هنگام دور بودن از کشورتان با والدین یا خانواده در ارتباط باشید؟

مطمئناً در هنگام دور بودن از خانواده دلتان برای والدین و سایر اعضای خانواده تنگ می­شود. به همین ترتیب، فرصت بودن در کنار آنها را از دست خواهید داد. برای پُر کردن این خلاء، با خانواده خود در تماس باشید. از تلفن، ایمیل، چت زنده، چت تصویری یا شیوه ­های دیگر برای ایجاد ارتباط استفاده کنید.

4.3/5 - (54 امتیاز)

فواید مراجعه به مشاوره

شما به عنوان یک ایرانی برای ایجاد و مدیریت یک زندگی راحت در خارج از ایران با چالش­های بسیاری مواجه خواهید شد. این امر به ویژه در مورد جوانانی که تازه در مرحله شروع زندگی حرفه­ای خود هستند، بسیار صادق است. از آنجا که جوانان بی­تجربه و نابالغ هستند، بنابراین آنها باید تلاش کنند تا در یک محیط کاملاً جدید در بین افراد ناشناس به تنهایی بقا پیدا کنند. ما در اینجا به برخی از نکات ساده و موثر جهت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور اشاره می­کنیم. این نکات می­تواند به شما کمک کند که حتی در هنگام دور بودن از ایران و خانواده خود بتوانید در زندگی جدید خود موفق ظاهر شوید، ارائه می­دهیم:

پول برای زنده ماندن هر کس قطعاً ضروری است، اما آنچه مهمتر است مدیریت صحیح امور مالی است. مدیریت کارآمد پول به شما کمک می­کند تا نیازهای خود را در بودجه موجود تأمین کنید. شما می­توانید با تعیین حدود بودجه برای هزینه­ های ماهانه خود این کار را شروع کنید. کلیه هزینه­ ها را به طور جداگانه تقسیم کرده و مقدار هزینه را به طور مشخص برای هر یک از امور و الزامات روزانه خود اختصاص دهید.

این شیوه مدیریتی باعث می­شود تا از هزینه­ های اضافی و هدررفت پول خود در موارد غیرضروری جلوگیری کنید. به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­شود که مقداری پول برای برخی از هزینه­های فوری یا غیرمنتظره خود نیز پس ­انداز کنید، چون اگر چنانچه در یک محیط جدید به مشکل و معضلی برخورد کردید، توانایی مقابله با آن را داشته باشید.

زندگی خارج از ایران شما را وادار به انجام تمام کارهای روزمره خود می­کند. برای به انجام رساندن این وظیفه شما باید منظم باشید و روال روزمره داشته باشید. همچنین، زمان مناسبی از روز را برای انجام فعالیت­های خود در نظر بگیرید.

ما به عنوان مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­کنیم که فعالیت­های روزانه شامل پخت ­و ­پز، تمیز کردن منزل، گردگیری وسایل، لباس شستن، تمیز کردن ظروف و غیره را به تنهایی مدیریت کنند. چرا که این موضوع برای افزایش مسئولیت­ پذیری و کاهش وابستگی آنها به سایرین مفید خواهد بود. البته باید خاطرنشان کرد که انجام و مدیریت این فعالیت­ها به عادت­ها و اصطلاحاً تنظیمات فردی افراد نیز بستگی دارد.

برقراری ارتباط با هم ­اتاقی­ ها در دانشگاه یا همسایگان بسیار ضروری است. این مسئله به حفظ روابط سالم با دیگران کمک می­کند. نکته مهم در این رابطه برقراری ارتباط مؤثر و صادقانه است. سعی کنید در مورد نظرات و ایده ­های خود روشن باشید. در عین حال، نظرات دیگران را نیز با دقت گوش دهید. به عقاید و دیدگاه ­های هم­ اتاقی، دوستان و همسایگان خود احترام بگذارید تا رابطه شما با آنها استمرار داشته باشد.

توجه داشته باشید که ایجاد یک رابطه سازنده و مسالمت ­آمیز به شما کمک می­کند تا در یک فضای آرام زندگی کنید. به عنوان مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور سفارش می­شود اگر چنانچه مشکلی بین شما با دیگران وجود دارد سعی کنید آن را حل و فصل کنید و رابطه سازنده خود را همچنان حفظ کنید، چرا که این امر باعث احساس تعلق می­شود که برای رفاه عاطفی شما بسیار مهم است.

مطمئناً در هنگام دور بودن از خانواده دلتان برای والدین و سایر اعضای خانواده تنگ می­شود. به همین ترتیب، فرصت بودن در کنار آنها را از دست خواهید داد. برای پُر کردن این خلاء، با خانواده خود در تماس باشید. از تلفن، ایمیل، چت زنده، چت تصویری یا شیوه ­های دیگر برای ایجاد ارتباط استفاده کنید.

ما جهت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد می­کنیم که در فواصل زمانی منظم با اعضای خانواده خود صحبت کنند. آنها را در مورد وضعیت خود آگاه کنند. گاهی اوقات هم می­توانند از کمک­ها و راهنمایی­های آنها برای مدیریت بهتر زندگی­تان در خارج از ایران استفاده کنند.

یک ضرب المثل وجود دارد که می­گوید عمل انسان را کامل می­کند”. هنگامی که شما در بین اعضای خانواده و بستگان خود هستید، شاید برای انجام برخی از امور از آنها کمک بخواهید و آنها شما را یاری کنند. اما وقتی که در یک کشور جدید ساکن می­شوید، این شما هستید که باید بار کلیه کارهای روزمره، مدیریت هزینه ­ها، انجام خرید و حفظ موقعیت زندگی خود را به دوش بکشید.

ما جهت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور تاکید می­کنیم که قبل از مهاجرت به خارج از ایران، این مهارت­ ها را یاد بگیرند تا بتوانند بر چالش­های مختلف زندگی به شیوه عملی غلبه کنند. این امر بعداً هنگامی که به تنهایی به دور از خانواده در خارج از ایران زندگی می­کنند، کمک بزرگی به آنها خواهد کرد.

آنچه بیان شد شامل تعدادی از راهکارهای عملی بود که می­تواند به شما کمک کند تا بتوانید عاری از استرس در خارج از ایران به زندگی خود ادامه دهید و تا حد ممکن با چالش­های پیش­رو حاصل از مهاجرت به یک کشور جدید مقابله کنید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشکلات دوری از ایران

حضور در یک کشور دیگر می­تواند مشکلات متعددی را برای مهاجرین ایجاد کند. پیدا کردن جایگاه خود در یک کشور جدید و سازگاری با یک فرهنگ نا آشنا می­تواند بسیار دشوار باشد. ما در این بخش به برخی از مشکلات روانی که مهاجران هنگام ترک کشور خود و رسیدن به مکان جدید با آن مواجه می­شوند، اشاره می­کنیم و سپس در راستای مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور راهکارها و پیشنهادها لازم را ارائه خواهیم داد.

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

فرهنگ و هویت

اول، مهم است که درک کنیم که فرهنگ با هویت ما بسیار مرتبط است. اعتقادات و ارزش­های فرهنگی ما مشترک هستند و هویت ما را از جهات مهم شکل می­دهند. فرهنگ شما به عنوان یک ایرانی بواسطه محلی که در آن رشد می­کنید، یاد گرفته می­شود. بنابراین وقتی فرهنگ کشورتان را پشت سر می­گذارید و با سیستم­ ها و معانی جدید فرهنگی روبرو می­شوید، این مسئله می­تواند برای شما بسیار دشوار باشد و احساس از دست دادن هویت را تداعی کند.

ما به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بیان می­کنیم از آنجا که شما با یک فرهنگ جدید ترکیب می­شوید ممکن است احساس کنید که فرهنگ قدیمی خود را از دست داده­اید. در واقع، ورود شما به یک کشور جدید می­تواند احساس بی­ نظمی و تشویش ایجاد کند که محققان از این فرآیند به عنوان “از بین رفتن فرهنگ” یاد می­کنند.

تأثیرات روانی

محققان اظهار داشته­اند كه تأثیرات روانشناختی بسیار روشنی وجود دارد كه ناشی از مهاجرت است. برخی از مهاجران ممکن است بعد از مهاجرت با افسردگی و چالش­های مربوط به سلامت روان مواجه شوند. آنها وقتی می­بینند که باید یک زبان جدید بیاموزند و از طریق آن تکلم کنند، احساس اضطراب می­کنند.

همچنین، آنها وقتی می­فهمند که باید شغل جدیدی پیدا کنند و با مشکلات مادی دست و پنجه نرم کنند، احساس اضطرابشان تشدید می­شود. جدا از این موارد، از بین رفتن هویت فرهنگی نیز می­تواند منجر به بروز بیشتر اختلالات روانی در برخی از گروه ­های مهاجر شود. همه این موارد نشان دهنده تاثیرات روانی ناشی از حضور در یک کشور با فرهنگ ناآشناست که باید در راستای مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور مورد توجه قرار گیرد.

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد که می­تواند شما را از خانواده خود جدا کند. گاهی اوقات دستیابی به یک شغل و جایگاه مناسب و کسب مدارج تحصیلی بالا می‌تواند علت مهاجرت باشد. وقتی از خانه خود دور هستید، دیدگاه شما در مورد جهان به طرز چشمگیری تغییر می­کند.

مطمئناً احساس تنهایی خواهید کرد و مواقعی وجود خواهد داشت که شما نیاز به بررسی مجدد معنای واقعی خانواده داشته باشید. با این وجود ، هر جا که باشید، اطمینان داشته باشید که بخشی از روح خانواده شما همیشه در درون شما خواهد بود. این موضوع به شما کمک می­کند تا در مورد خانواده خود مسائل خاصی را درک کنید، حتی اگر دور از آنها زندگی کنید.

خانواده و افراد آن مانند یک ستون هستند. آنها حمایت عاطفی و معنوی را برای شما فراهم می­کنند تا شما به یک فرد بهتر در جهان تبدیل شوید. وقتی شبکه پشتیبانی آنها را در خارج از ایران از دست می­دهید، از دیدگاه دیگری به طور مستقل به زندگی نگاه می­کنید. مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور در این زمینه می­تواند کمک کننده باشد چرا که آنها باید دوره قابل ملاحظه­ای را از فرهنگ و خانواده ایرانی به دور باشند و مسلماً خلأهای عاطفی دوری از خانواده را متحمل می­شوند.

شما ممکن است تجربه بسیاری از وقایع مهم در خانواده از قبیل ازدواج خواهر و برادرتان یا سالگرد والدینتان، را از دست بدهید. شاید ممکن است بتوانید در چندمین سالگرد تولد آنها از طریق شبکه­های اجتماعی به آنها تبریک بگویید اما با این حال، امکان همجواری در کنار آنها را از دست خواهید داد. ما به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­کنیم تا با مدیریت و کنترل زمان بر احساسات خود غلبه کنند و سعی کنند با پرداختن به فعالیت­های مورد علاقه کمبودهای عاطفی به وجود آمده را تا حدودی کاهش دهند.

در حالی که دیگران تعطیلات را به عنوان فرصتی برای گذراندن اوقات خود با خانواده قرار می­دهند، اما شما شاید به علت دوری زیاد و مشکلات رفت و آمد نتوانید از این فرصت مهم استفاده کنید. با این وجود، تعطیلات در خارج از ایران همیشه برای شما ناقص شمرده خواهد شد، زیرا ممکن است که وقت کافی برای گذراندن در کنار خانواده و عزیزان خود را نداشته باشید.

ما به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد می­کنیم تا به منظور غلبه بر این مشکلات در ایام تعطیلات به مناطق تفریحاتی و گردشگری در کشور مورد نظر مراجعه کنند. این کار نه تنها بار عاطفی مشکلات به وجود آمده را کاهش می­دهد، بلکه میتواند موجبات آشنایی با آثار فرهنگی، گردشگری و مناطق تفریحاتی را فراهم کند.

شما می توانید در خارج از ایران شروع به سازگاری کرده و خود را با محیط­های جدید وفق دهید. شما باید خود را شهروند جهان بدانید و احساس کنید که می­توانید بدون خانواده خود در هرجایی زندگی کنید. شما باید به خود یادآوری کنید که هر کجا خارج از ایران که هستید مستقل، جسور و قوی خواهید بود. ما به عنوان مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­کنیم که به منظور سازگاری با شرایط محیطی جدید ارتباط سازنده­ای با دوستان و همکاران خود برقرار کنند.

هر کس تعریف خود را در مورد خانواده دارد. گاهی ممکن است به خاطرات و تجربه­های روزها و سال­های گذشته که در کنار خانواده­تان بودید فکر کنید و از اینکه دیگر در کنار آنها نیستید احساس ناراحتی کنید. ممکن است به یاد ایران و خاطراتی که با دوستان و بستگان خود داشته­اید بیفتید و بیشتر ناراحت شوید. ما به عنوان مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بیان می­کنیم که این مسئله کاملاً طبیعی است و ممکن است برای عده زیادی پیش آید. بنابراین به جای دامن زدن به آنها باید سعی کنید تا احساسات خود را کنترل و مدیریت کنید.

شما می­فهمید که خانواده یعنی چه؟ با توجه به اینکه شما حمایت، محبت و همراهی اعضای خانواده را در طول دوران خارج از کشور از دست می­دهید، خاطرات و لحظات دلپذیری را که با آنها تجربه کرده­اید را به عنوان گنج می­دانید. به همین علت، وقتی با افرادی ملاقات می­کنید که شخصیت خانواده شما را منعکس می­کنند، بیشتر از آن افراد خوشتان می آید. با توجه به این موضوع، ما به عنوان مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­کنیم که سعی کنند تا ارتباطات خود را با اینگونه افراد که تداعی­کننده شخصیت خانوادگی­شان هستند، حفظ کنند.

شما زندگی خود را تجزیه و تحلیل می­کنید و تعجب می­کنید که آیا واقعاً تصمیم درستی گرفته­اید که تا این حد از خانواده خود دور شده­اید. شما با بررسی مشکلات و چالش­های پیش آمده این مسئله را مدام در ذهنتان مرور می­کنید. ما به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد می­کنیم که اگر چنانچه به هر دلیلی قصد مهاجرت دارند پیش از انجام آن با افراد خبره و با تجربه مشورت کنند.

شما می­دانید که خانواده وابسته به افراد است، نه مکان. شما سعی می­کنید تا حد ممکن با افراد دیگر در خارج از ایران در تماس باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید. حقیقت این است که مکان هرگز به اندازه بودن در کنار خانواده یا رسیدن به آنها در هر زمان دیگری اهمیتی نخواهد داشت. ما در راستای مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور توصیه می­کنیم که همزمان ارتباط خود را با خانواده، بستگان و دوستان در ایران حفظ کنند. خوشبختانه امروزه دسترسی راحت به شیوه­های ارتباط این امر را ممکن ساخته است.

به این فکر کنید که اگر همواره با خانواده خود در ایران بودید، روابط شما با آنها هرگز رشد نمی­کرد. به نوعی وقتی خود را از اعضای خانواده جدا می­کنید، رابطه شما با آنها تکامل می­یابد و شکل جدیدی به خود می­گیرد. بنابراین جهت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور باید بیان نمود که دوری از خانواده همیشه بد نیست، بلکه می­تواند در شکل­گیری و تکامل شخصیت افراد بسیار مفید نیز باشد.

 

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره