مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج


در عصر حاضر مشاوره ازدواج به یکی از الزامات پیش رو برای افرادی است که دغدغه ی تشکیل زندگی مشترک را با بالاترین سطح درک متقابل از یکدیگر را دارند. زیرا هرچقدر که بگوییم افراد می توانند با مسایل مختلف و پیچیدگی های این مساله کنار بیایند باز هم دانستن نکاتی بیشتر در مورد این پیچیدگی ها آن هم از زبان یه فرد آگاه و متخصص در این زمینه می تواند کمک بسیار شایانی در شکل گیری هر چه صحیح تر رابطه ی متقابل در بین زوجین گردد.

قطعا باید گفت که برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی 6 تا 9 ماهه زیر نظر دکتر روانشناس باید صورت بگیرد. گاهی افراد ملاک های پیش از ازدواج و یا مشاوره ازدواج را نادیده می گیرند و به شناخت سطحی بدست آمده ی خود بسنده می کنند اما ازدواج از مهم ترین تصمیمیات زندگی هر آدمی محسوب می شود که نیاز به سنجشی عمیق دارد شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی می توانید به این سنجش عمیق دست پیدا کنید.

با شروع یک رابطه ی منجر به ازدواج بسیاری از مسایل و ارتباطات اجتماعی در زندگی هر شخص دستخوش تغییرات عمده ای می گردد . اضافه شدن حلقه دیگری در خانواده و ورود افراد جدید در زندگی نیازمند آگاهی و بکارگیری آداب جدید برای نحوه ی برخورد با هریک از آنها می باشد.

اغلب افراد فکر می کنند که تشکیل یک زندگی مشترک فقط باعث اضافه شدن یک فرد در زندگی آنها می شود اما در نگاه کلی، شما در پروسه ازدواج در واقع یک خانواده ی جدید را به خانواذه ی قبلی خود مرتبط کردید. این مساله باعث ایجاد ده ها رابطه ی جدید بین اعضای دو خانواده می گردد که تمامی این روابط مستلزم رعایت اصول و آدابی است که گاها در اثر عدم آگاهی و سو مدیریت طرفین باعث ایجاد تنش هایی شده و در نهایت منجر به ایجاد مشکلاتی در رابطه ی زوج می گردد.

اینجاست که حضور یا عدم حضور یک مشاوره ازدواج نقش تعیین کننده و سرنوشت سازی دارد. زیرا شرکت در جلسات و گرفتن مشورت از یک متخصص قبل از شروع رابطه ی ازدواج باعث ایجاد آگاهی بیشتر در افراد گشته و در صورت لزوم قدرت مدیریت این روابط را به آنها می دهد در نتیجه از بوجود آمدن این دسته از تنش ها جلوگیری می شود. در ادامه باید گفت علاوه بر مدیریت این روابط و در سطحی دیگر می توان به رابطه ی بین زوجین اشاره کرد که آن نیز نیازمند درک متقابل و نحوه ی مدیریت و برخورد صحیح از جانب دو طرف می باشد و رعایت صحیح این مسایل قطعا باعث رشد و ارتقا سطح کیفی زندگی عاطفی بین آنها می شود. در نتیجه می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک و مشاوره با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

بسیاری از مسایل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از مشاوره ای صحیح بر آنها غلبه کرد.

در مجموع می توان گفت در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. البته لازم بذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند. تمامی قانون گذاران دنیا ازدواج را از ملاک های جامعه ای سالم می دانند زیرا ازدواج تداوم نسل نژاد را به همراه دارد و علاوه بر آن بی شک جامعه شناسان و مدیران به نسل جوان و کارآمد برای آینده ی مملکت خود نیاز دارند و تدبیرهایی را برای توازن سنی نسل قطعا دارند، طی پژوهش های اخیر ارتقاء سطح فرهنگی و اقتصادی جامعه همبستگی زیادی با ازدواج داشته است و حتی افزایش امید به زندگی را به همراه دارد که البته تمامی مباحث ذکر شده مستلزم وجود آگاهی و انتخاب صحیح و در نتیجه ازدواج هایی موفق است.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای انتخاب و نحوه کنترل روابط همچنین مشاوره در زمینه های مختلف پیش ار ازدواج با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

سایر مطالب :
روانشناسی ازدواج
مواجهه با شکست عشقی 
مشاوره درمان افسردگی 
مشاوره کودک
روانشناسی خانواده 
مشاوره خانواده 
دکتر مشاوره خانواده 
مشاوره زندگی مشترک 

 

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
مشاوره ازدواج | مشاوره ازدواج | مشاوره ازدواج | مشاوره ازدواج | مشاوره ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *