به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مرکز مشاوره ونک

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

مرکز مشاوره ونک

مرکز مشاوره ونک تهران با بهره گیری از جدید ترین متد های علمی و آموزشی و استفاده از مشاوران و متخصصان با تجربه در این زمینه در خدمت همه شهروندان عزیز می باشد. مرکز مشاوره روان آرام یکی از بهترین مراکز مشاوره ، واقع در ونک تهران می باشد که در زمینه های مختلف روانشناسی ، مانند ازدواج ، خانواده ، کودک و نوجوان با ارائه بهترین مشاوره ها به کمک افراد جامعه آمده است.

 

مراجعه به روانشناس

به احتمال زیاد مشکلات شما از نظرتان به اندازه ای جدی و مهم نبوده است که نیاز به مراجعه به روانشناس پیدا کنید ، اما اندازه یک مشکل برای مهم بودن چقدر است ؟ چه زمانی نیاز به رفتن پیش روانشناس پیدا می کنید ؟ مرکز مشاوره روان آرام با کادری حرفه ای و با تجربه مناسب افرادی است که به دنبال مرکز مشاوره در ونک می باشند.

مراجعه به یک روانشناس یا مشاور خوب می تواند تاثیر بسزایی در بهتر زندگی کردن افراد داشته باشد ، زیرا انسان ها در همه کار ها توانایی ندارند و جایی از زندگی که دچار مشکل می شوند نیاز به یک مشاور با تجربه دارند تا آن ها را راهنمایی کند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. مرکز مشاوره ونک می تواند با بهترین مشاوره ها را به افراد در زمینه های گوناگون ارائه دهد.

 

ویژگی های مرکز مشاوره ونک

مرکز مشاوره ونک یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران می باشد که نقش مهمی در تضمین سلامت روان مراجعه کنندگان دارد. مرکز مشاوره ونک محلی است که در آن با استفاده از مشاوران با تجربه به مراجعه کنندگان کمک می‌شود تا برای مشکلاتی که زندگی آن‌ها را تحت فشار قرار داده است ، راه‌حلی مناسب پیدا کنند.

مرکز مشاوره ونک برای تمامی مشکلات افراد راه حل های درمانی ارائه می‌دهد. این مشاوره ها می تواند مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره خانواده ، حل مشکلات زناشویی ، درمان استرس و اضطراب و یا حتی مشاوره کودک و نوجوان باشد که در مرکز مشاوره ونک به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.

تمامی مراکز مشاوره در کیفیت خدمات درمانی با هم برابر نمی باشند. به همین خاطر پیدا کردن یک مرکز مشاوره عالی که توانایی حل مشکلات شما به بهترین شکل ممکن را داشته باشد از اهمیت نسبتا بالا برخوردار است.

مشاوران و کادر درمانی نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری در انتخاب مرکز مشاوره دارند. روانشناسانی که در مرکز مشاوره هستند می بایست علاوه بر داشتن تحصیلات دانشگاهی ، از تجربه بالایی نیز برخوردار باشند. روانشناسی و ارائه مشاوره تا حد بسیار بالایی نیازمند کسب تجربه از راه رو به رو شدن با بیماران مختلف طی زمان های گوناگون می باشد.

صبوری و متفکر بودن ، از دیگر خصوصیات یک مشاور و روانشناس خوب به حساب می آید که گروه مشاوران باید از آن برخوردار باشند. در مرکز مشاوره ونک ، درمان بیماری ‌ها ، اختلال ها و مشکلات روانی و اعصاب می‌تواند یک پروسه طولانی مدت باشد.

در طول مدت درمان ، روانشناس یا بیمار امکان دارد حس کند که هیچ پیشرفتی در رابطه با مشکل بیمار وجود نداشته است ؛ هر اندازه که وضعیت بیمار ناامید کننده باشد ، مشاور و درمان شونده باید با صبر و حوصله در پی حل مشکل باشند تا به نتیجه درست و مناسب برسند.

مشاوره و گفت و گو بیشتر جنبه نرمال و عادی برای حل یک مشکل یا اختلال و یا برخورد با یک موضوع مهم می‌باشد ؛ اما رواندرمانی فرق دارد ، رواندرمانی ارتباط دارد با چگونگی فکر کردن و اندیشه‌ ها و احساسات و رفتار ها و اخلاقیات یک فرد. مقصود از رواندرمانی شکل گیری تغییراتی در افکار و احساسات و رفتار ها در نهایت تغییر در اخلاق و شکل زندگی فرد می‌باشد. در رواندرمانی بیشتر با رده شخصیت و نوع تفکر فرد سرو کار داریم و هدف ایجاد تغییر در شکل تفکر و اندیشه فرد است. در مرکز مشاوره ونک یا همان مرکز روان آرام رواندرمانی به شکلی کاملا مدرن با متد های آموزشی ارائه می شود.

 

 

روانکاوی چیست؟

روانکاوی ، در واقع یکی از زیر شاخه های روان درمانی است و راهی موثر است که در آن این اصل برقرار است که اکثر فعالیت  های ذهنی و پردازش آن ‌ها در ناخود آگاه فرد روی می‌دهد. در روانکاوی روانشناس یا مشاور با یاری مراجعه کننده به دنبال پیدا کردن اصل مشکلات فرد می‌ باشد که اکثر تلاش ‌ها متمرکز بر گذشته فرد و یا کودکی او است. در مرکز مشاوره ونک ، روانکاوی افراد همراه رواندرمانی انجام می شود که درصد بهبودی مراجعه کننده را بسیار بالا می برد.

 

مشاوره چیست ؟

مشاوره به معنای ارائه روش و یا ارائه راه‌ حل ‌های متفاوت با در نظر گرفتن توانایی ها و شرایط فرد مراجعه کننده در مورد یک موضوع خاص می باشد. به بیان دیگر می‌توان گفت مشاوره به معنی راهنمایی یک فرد برای گذر از یک مشکل و یا چگونگی رو به رویی با آن مشکل می باشد.

به عنوان مثال راهنمایی یا مشاوره به پدر و مادر به منظور چگونه برخورد کردن با کودکان لجباز یا پیش فعال و یا حتی شوهری که پس از اتمام کار بیرون دیرتر به خانه می‌رود و یا مشاوره به والدین در مورد برخورد و پیشگیری از خطر های پیش روی نوجوانان و یا مشاوره در مورد رفتار های قبل از ازدواج می تواند در زندگی افراد بسیار موثر و کاربردی باشد.

 

انواع مشاوره

در مرکز مشاوره ونک انواع مشاوره ها در زمینه های گوناگون به افراد طی زمان کوتاهی داده می شود.

این مقاله هم بخوانید  مشاوره کودکان طلاق

مشاوره خانواده : مشاور خانواده فردی است که  متخصص روانشناسی است و در اغلب مواقع در زمینه خانواده آموزش دیده است و یا دارای تجربه لازم در این مورد می باشد. سودی که مشاوره به اعضاء خانواده می رساند بسیار زیاد است. و تاثیر آن روی زندگی افراد حس می شود. مشاوره و حل برخی مشکلات خانوادگی سبب بهبود کیفیت زندگی اعضاء خانواده ، افزایش طول عمر ، بهبود کار های افراد یک خانواده در شغل و تحصیل و در آخر موجب پیشگیری از اختلال های روانی می شود.

برخی  از فعالیت ‌های مشاوران خانواده در مرکز مشاوره ونک : در مرحله اول کمک به زوجین به منظور گرفتن درک متقابل و داشتن انتظارات معقول از همدیگر در مرحله دوم ، کمک کردن به پدر و مادر در جهت دوری از روش های فرزند پروری استبدادی ، افراطی یا تبعیض‌آمیز در مرحله بعد شناخت دانش‌آموزان و یا نوجوانانی که به خاطر مشکلات خانوادگی از خانه فراری شده‌ اند و یا اقدام به عمل خودکشی کرده اند کمک شایانی کند.

 

مشاوره جنسی : بنا بر آماری که در مورد مسائلی مانند روابط زناشویی ارائه ‌شده ، اغلب افرادی که به خاطر مسائل زناشویی از یکدیگر جدا شده‌ اند ، نداشتن رضایت از رابطه جنسی خود را دلیلی بر این امر دانسته و ادامه داده‌اند که شریک زندگی آن ها توانایی این را نداشته است که به‌ خوبی آنچه را که او از زندگی زناشویی خواسته را برآورده کند. اصلی ترین دلیل بسیاری از رابطه های زناشویی عدم بیان خواسته طرف مقابل در هنگام روابط جنسی زناشویی است. مرکز مشاوره ونک با بیان مشاوره‌های جنسی ، می تواند رضایت و امنیت را به شما و همسر تان هدیه دهد.

 

مشاوره ازدواج : مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج به تمامی کار ‌هایی گفته می‌شود که با استفاده از آن ها فرد توانایی این را داشته باشد که بهترین انتخاب را در زمینه ازدواج کند و با اجتناب از مشکلات موجود ، ازدواجی مناسب داشته باشد. در مرکز مشاوره ونک با استفاده از بهترین امکانات و راهکارها و با همین اهداف و با استفاده از تست های روانشناسی ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره بعد از ازدواج سعی شده است تا تمامی اختلالات موجود در جوانان چه قبل از ازدواج و چه بعد از آن زیر پوشش قرار داده شود تا در کمترین زمان ممکن بهترین و مفید ترین راهنمایی‌ ها به مراجعه کنندگان داده شود. تا زمینه ‌ساز یک ازدواج موفق باشد.

 

مشاوره تحصیلی : مشاوره تحصیلی به تمامی کار هایی گفته می شود که از طرف مشاوره به منظور رفع مشکلات تحصیلی مراجعان شکل می‌گیرد. بعضی از فعالیت ‌های مشاوران در این زمینه عبارت‌اند از:

  • سنجش استعداد ها
  • علاقه ها و شخصیت و ویژگی های دانش آموزان به قصد کمک به آن ها در شناخت نقاط قوت و ضعف خود و تلاش در رفع مشکل ها
  • کمک به دانش آموزان دارای عقب‌ماندگی تحصیلی با هدف جبران عقب ماندگی آن ها
  • کمک به دانش آموزان باهوشی که زیر حد توان خود کار می‌کنند به منظور ارتقای پیشرفت تا حداکثر فعالیت های ذهنی
  • کمک رساندن به دانش آموزان به منظور رفع نگرانی ‌ها و اضطراب های سر جلسه امتحان
  • همکاری با والدین، معلمان و سایر کارکنان مدرسه در جهت رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان
  • و دیگر کار هایی که می تواند به رشد و پیشرفت دانش آموزان کمک کند در مرکز مشاوره ونک ارائه می شود.

 

 مشاوره شغلی : مشاوره شغلی با هدف از بین بردن مشکلات مراجعه کنندگان در زمینه شغل صورت می‌گیرد ؛  فعالیت‌ هایی که مشاوران شغلی در مرکز مشاوره ونک انجام می دهند عبارتند از : ارزیابی خصوصیات شخصیتی ، استعداد ها و مهارت های افراد و کمک به هماهنگ نمودن آنان با نوع شغلشان ، ایجاد طرز فکر مثبت نسبت به کار در افراد کار گریز و کمک به آن ها ، یاری رساندن به افرادی که با مقرارت سازمان هماهنگ نیستند ، کمک کردن به مراجعه کنندگان به جهت سازگاری با سایر کارکنان ، کمک به مراجعه کنندگان در جهت سازگاری با شغل جدید آن ها.

 

مشاوره سازشی : در این شکل از مشاوره اشخاصی که نمی توانند با خود ، دیگران و محیط سازگاری ایجاد کنند ، کمک می‌شود تا از مشکلات خود گذر کنند ؛ بعضی از کار های روزانه مشاوران سازشی در مرکز مشاوره ونک عبارتند از: سعی در از بین بردن نیاز های عادی دانش آموزان با هدف رفع ناسازگاری‌ های محیطی ، کمک به دانش آموزان برای درک و شناخت مسائل ، مشکلات و علت ناسازگاری‌ های خود و سعی در بر طرف کردن آن ‌ها ، شناخت دانش آموزان دارای مشکلات در رابطه خود با دیگران ، ایجاد زمینه مناسب جهت سازگاری دانش آموزان با مقررات مدرسه و یا مرکز آموزشی و شرکت دانش آموزان در فعالیت‌ های فوق برنامه به منظور کمک به سازگاری آن ها

 

زوج درمانی: در زمینه کمک به زوجین ، چه قبل و چه بعد از ازدواج مشاوران در مرکز مشاوره ونک فعالیت هایی انجام می دهند که برخی از آن ها عبارتند از :

زوجین را تشویق می‌کند تا به ازدواج خود نگاهی حقیقی و معقول داشته باشند.

در ابتدای کار به شکل یک دیوار صدا برگردان برای احساسات و شکایت ها عمل می‌کند. به زوجین کمک می‌کند تا مشکلات واقعی را جایگزین مشکلات گزارش شده کنند . به زوجین کمک می‌کند تا هر یک سهم خود را در پیدایش تعارض مشخص کنند .

5/5 - (11 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت