به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مرکز مشاوره ازدواج ونک

مرکز مشاوره ازدواج ونک

مشاوره ازدواج ونک

ازدواج

ازدواج یکی از تصمیمات اساسی است که هر انسانی در طول زندگی می گیرد و امید دارد که زندگی ای پایدار در کنار شریک خود داشته باشد . اما چرا زوج هایی که با رویاها و آرزوهای  زیادی زندگی خود را شروع کرده اند ، ناکام مانده و به جدایی تن می دهند؟  به گزارش رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، در شش ماه آغازین سال ۹۷ ، در ایران از هر ۴ ازدواج ، یکی از آنها به طلاق منجر شده است . یکی از اصلی ترین دلایل جدایی در زندگی ، عدم شناخت کافی هنگام انتخاب همسر می باشد. انتخاب همسر باید بر اساس مطالعه و معیارهای مشخصی باشد . مشاوره ازدواج ونک افراد را به شناخت مطلوبی از خود و شخص مورد نظر آنها می رساند . اینکه فرد در چالش های دو نفره ی زندگی ، چه عکس العملی نشان می دهد و چه راهکارهایی برای مقابله با مشکلات انتخاب می کند .

مشاوره پیش از ازدواج

امروزه همه ما به این باور رسیده ایم که برای داشتن ازدواج موفق و زندگی پایدار نیاز به آموزش و اطلاعاتی داریم که شاید به تنهایی قادر به دریافت همه آنها نباشیم که مرکز مشاوره ازدواج ونک می تواند به ما کمک کند. در جامعه افراد زیادی با تربیت های متفاوت زندگی می کنند که همه آنها با توجه به محیطی که در آن شکل گرفته اند ، خلق و خوهای متفاوتی داشته و در چالش ها و مشکلات زندگی عکس العمل های متفاوتی دارند .

بسیاری از افراد ممکن است که اختلالات روحی و روانی داشته باشند که شما قادر به فهمیدن آن نیستید . این افراد آمادگی ازدواج را ندارند ، حال آنکه ممکن است این موضوع را از شما پنهان کنند . در نتیجه مشاوره ازدواج ونک به شما کمک می کند تا بفهمید که شخص مورد نظر شما برای ازدواج دارای سلامت روان هست یا خیر .

 

مرکز مشاوره ازدواج ونک

مراحل مشاوره ازدواج ونک

مشاوره ی پیش از ازدواج از مراحل متفاوتی تشکیل شده است . ابتدا زوجین در زمینه ی مسائل پزشکی ، مسئله گروه های فوتی و ژنتیکی مورد بررسی قرار می گیرند. در مرحله ی بعدی ، ملاک های انتخاب همسر و ازدواج آموزش داده  می شوند . همه ی افراد می بایست که نسبت به مشخصات یک همسر مناسب آگاه شوند. عدم توجه به این ملاک ها موجب ناکامی های بعدی می شود . مرحله ی بعد از آگاهی رسانی افراد نسبت به ملاک های اولیه ازدواج ، بررسی آمادگی طرفین برای ازدواج است . افراد نه تنها از نظر سن ، بلکه از لحاظ روانی و اجتماعی نیز باید آمادگی ازدواج را داشته باشند .

پس از بررسی آمادگی هر شخص ، میزان تطابق و تناسبات طرفین نسبت به هم برای ازدواج موضوعی بسیار مهم است . واضح است که دو نفر ممکن است تمام ملاک های قبلی را داشته و آمادگی تشکیل خانواده را داشته باشند اما برای هم ، شریک های مناسبی نباشند .

همان طور که می دانیم ، ازدواج تنها ارتباط بین دو نفر نیست  . ارتباط میان دو خانواده است . و مشکلات در زندگی زوجین ، به خصوص در ابتدای زندگی آنها ، هر دو خانواده را درگیر می کند . به همین دلیل در مراحل مشاوره پیش از ازدواج ،  در صورت نیاز از خانواده ها نیز برای شرکت در جلسات مرکز مشاوره ازدواج ونک دعوت می شود.

انتخاب مشاوره ازدواج

توقع شما از یک مرکز مشاوره ازدواج خوب در ونک چیست ؟ از مشاوره ی پیش از ازدواج چه انتظاراتی دارید ؟ آیا می خواهید که مشاوره طبق دلخواه خودتان باشد و در آخر مجوز ازدواجتان را دریافت کنید یا می خواهید مشاور شما در نهایت صداقت و واقع بینی شما و فرد انتخاب شده تان را بررسی کند و در صورت مناسب نبودن ، توصیه ی صادقانه به شما ارائه دهد .

دقیقا همین طور است . شاید ما با دلبستگی هر چند اندک عاطفی به مشاوره پیش از ازدواج برویم اما دلخواه ما شنیدن این باشد که می توانیم ازدواجی موفق داشته باشیم . پس سعی کنیم واقع بینانه و منطقی با موضوع مواجه شویم و پیش از عمیق شدن وابستگی روحی و عاطفی برای مشاوره اقدام کنیم .

انتخاب مرکز مشاوره ازدواج ونک

اگر به لیست بهترین مراکز مشاوره در تهران سر بزنید ، قطعا مراکز مشاوره ازدواج ونک در پیشنهاد های اولیه برای شما خواهند بود . شما در یکی از مرکز مشاوره ازدواج ونک مانند روان آرام ،مرکز مشاوره و روانشناسی ونک ، مرکز مشاوره آتیه و … قادر خواهید بود بهترین و تخصصی ترین مشاوره ازدواج را دریافت کنید .

مرکز مشاوره ازدواج ونک

مشاوره ازدواج ونک با عنوان روان آرام یکی از بهترین مراکز مشاوره ی تهران است . در این مرکز ، شما را برای رسیدن به یک ازدواج موفق یاری می دهند . متخصصان و مشاوران ، مقوله هایی همچون فرهنگ خانوادگی ، شرایط مالی ، سلیقه و شغل زوجین ، تحصیلات و بسیاری موارد دیگر را مورد بررسی قرار می دهند تا شما را با همه جوانب ازدواجتان آشنا کنند . در مرکز مشاوره ازدواج ونک ، آزمون های روانشناسی فردی از هر کدام از زوجین گرفته می شود تا از سلامت روان آنها اطمینان حاصل نمایند .

اهمیت مشاوره ازدواج

جمله ی معروفی هست که می گوید : پشت هر مرد موفق یک زن موفق ایستاده است و برعکس . داشتن یار و همراه مناسب شما را به آرامش می رساند و در رسیدن به اهداف شخصی زندگی تان کمک می کند . بسیاری از افراد ، به خصوص خانم ها ، اگر وارد ازدواجی ناموفق شوند ، اگر همسری را انتخاب کنند که هم پا و حامی آنها نباشد ، دچار افسردگی و ناامیدی شده و هدف های شخصی خود را فراموش می کنند.

انگیزه ای برای تلاش و ساختن آینده ای بهتر ندارند .  موضوع مهم تر آن که ازدواج ، شروع تولد یک نسل است . از هر ازدواج فرزندانی به دنیا می آیند که هر کدام از آنها سازنده ی نسل بعد از خود است . بسیاری از افراد که در آینده به مسیرهای اشتباه زندگی راه پیدا می کنند در خانواده ای بزرگ شده اند که ارتباط بین پدر و مادر، ارتباط پر مهر و سالمی نبوده و این خلأ در ضمیر ناخودآگاه کودک نقش می بندد و در بزرگسالی پیامدهای جدی به بار می آورد . پس فراموش نکنید ،  ازدواج تنها تصمیم شما برای ادامه زندگی نیست . تصمیم شما برای ادامه ی یک نسل است که باید آنها را در موفقیت و داشتن زندگی سالم یاری کند .

1 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع