به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مراکز زوج درمانی

مراکز زوج درمانی
عاشق شدن و داشتن یک رابطه شاد و طولانی ، ایده آل همه ما برای زندگی است . اما همه ما این جمله معروف را شنیده ایم که « فقط دوست داشتن کافی نیست ». درست است . در همه روابط ، حتی آن هایی که عاشق یکدیگر هستند ، ناسازگاری ها و مشکلاتی پیش خواهد آمد که ما همیشه مهارت های حل کردن و روبرویی با آن ها را نداریم . داشتن زوج درمانی و استفاده از خدمات مراکز زوج درمانی ، برای روابط شکست خورده نیست . بلکه برای جلوگیری از شکست خوردن یک رابطه است . همه ما نیاز داریم که مهارت های ارتباطی و حل مسائل را در خود ارتقاء دهیم . در این مقاله به بررسی زوج درمانی ، روند مشاوره و نشانه هایی که بهتر است با مشاهده آن ها به مراکز زوج درمانی مراجعه کنید ، اشاره خواهیم کرد :

مشاوره زوجین چیست ؟

زوج درمانی برای زوجینی است که در یک رابطه هستند ، متاهل هستند یا نیستند . هنگام انتخاب مراکز زوج درمانی ، توجه کنید که زوج درمانی اغلب به عنوان مشاوره ازدواج شناخته می شود . هدف از زوج درمانی بهبود روابط زوجین است . این نوع درمان همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا باید همچنان در کنار هم باشند یا نه . اگرچه تمرکز زوج درمانی بر روی زوجین است ، اما مواقعی وجود دارد که باید به مسائل روانشناختی فردی یک یا هر دو طرف توجه شود .

در مراکز زوج درمانی چه می گذرد ؟ 

درمان اغلب شامل جلساتی در مراکز زوج درمانی است که به منظور بهبود حل مسئله ، ایجاد مهارت های ارتباطی و شناسایی اهداف زندگی و مسئولیت های ارتباطی طراحی شده است . سایر موضوعات رایج شامل خیانت ، مشکلات مالی ، بیماری و سایر تغییرات زندگی و عصبانیت است .
بسته به میزان پریشانی در رابطه ، درمان می تواند کوتاه مدت یا در طی چند ماه باشد . در حالی که یک درمانگر دارای مجوز می تواند به زوجین مشاوره دهد ، در ازدواج و خانواده درمانی در امور مربوطه تخصص دارد .

چگونه مشاوره زوجین می توانند کمک کنند ؟

هنگامی که با شریک زندگی خود مشکل دارید و برای درمان به یکی از مراکز زوج درمانی مراجعه می کنید ، یاد می گیرید که هر دو در روش برقراری ارتباط و رویکرد حل مسئله به کمک نیاز دارید . شما همچنین می آموزید که شما در واقع یک سبک تعامل را که والدین تان به نمایش می گذارند تکرار می کنید . اکنون می توانید رفتار خود را تغییر دهید . با استفاده از تکنیک های ارتباطی محترمانه و یک استراتژی مسئله ای که کار می کند ، روابط خود را با گذشت زمان بهبود می بخشید .

احساسات مثبت برای شریک زندگی شما دوباره ظاهر می شود و نمی توانید تصور کنید که می خواستید رابطه را خاتمه دهید .

در مشاوره زوجین چه تمرین هایی انجام خواهید داد ؟

برای برخی از زوج ها ، تمرین هایی که در مراکز زوج درمانی پیشنهاد می شود ، ممکن است یک سرگرمی مشترک با هم باشد ، مانند دوچرخه سواری ، بازی یک بازی محبوب یا گوش دادن به موسیقی با هم . برای برخی دیگر ، ممکن است این گفتگوها طولانی تر باشد که غالباً هنگام نگاه کردن به ستارگان ، قهوه صبحگاهی یا خوابیدن در رختخواب باید با یکدیگر صحبت کنند .

مهم نیست این فعالیت چیست ، تنها چیزهایی که مهم هستند این فعالیت ها هستند :

– کاری است که می توانید با هم انجام دهید .
– کاری است که می توانید مرتباً انجام دهید .
– برای هر دو شریک لذت بخش است (یا حداقل ناخوشایند نیست) .
– چیزی است که به شما امکان می دهد تا به روشی سالم و مولد ، ارتباط برقرار کنید .

مشاوره زوجین برای چه کسانی است ؟‌

زوج درمانی برای هر نوع رابطه مفید است ، خواه شریک زندگی مستقیم ، همجنسگرا ، نژاد مختلط ، جوان ، پیر ، دوست یا متاهل باشند . درمانگران مراکز زوج درمانی در طول زوج درمانی می توانند یک مشکل فعلی را برطرف کنند و از تشدید مشکلات جلوگیری کنند . زمینه های عمده نگرانی که در مراکز زوج درمانی تهران مورد توجه قرار می گیرد ، شامل مواردی در رابطه با پول ، فرزندپروری ، جنسیت ، خیانت ، مسائل مزمن بهداشت ، ناباروری ، قمار ، استفاده از مواد ، فاصله عاطفی و درگیری مکرر است .

مراکز زوج درمانی

نشانه هایی که شما به زوج درمانی نیاز دارید :

1. شما تمام وقت می جنگید :

اگر به نظر می رسد شما و شریک زندگی تان مکالمه بدوم دعوا ندارید ، وقت آن است که یاد بگیرید که چگونه ارتباط موثرتری برقرار کنید و به دنبال مراکز زوج درمانی تهران باشید . زوج ها همیشه در حال دعوا هستند ، اما روش های سالم و نه چندان سالم برای مخالفت وجود دارد . درمان می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه استدلال ها را بیان کنید ، با آرامش بیشتری با یکدیگر صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که با یکدیگر با احترام رفتار می کنید .

2. حساس می کنید که با زبان های مختلف صحبت می کنید :

جنگ تنها علامت عدم موفقیت در عادات ارتباطی شما نیست . بعضی اوقات به نظر می رسد که هیچ راه ممکن وجود ندارد که شما و شریک زندگی تان هر دو به یک زبان صحبت کنید . آن چه فکر می کنید می گویید با آن چه شریک زندگی شما فکر می کند شنیده است ، فاصله دارد و برعکس . جلسات مشاوره در مراکز زوج درمانی ونک می تواند به شما در درک تفاوت های موجود در سبک های ارتباطی طبیعی کمک کند و می تواند به هرکدام از شما یاد دهد سبک خود را برای بهتر کار کردن با یکدیگر تطبیق دهید .

3.  شما وانمود می کنید همه چیز خوب است :

بعضی از زوج ها از نظر ظاهری اختلاف دارند یا می جنگند ، اما بسیاری از زوج ها سعی می کنند مشکلات را پنهان کنند . اگر احساس می کنید مسائل مهم را نادیده می گیرید یا سعی در تظاهر دارید ، بهتر است از درمانگران مراکز زوج درمانی کمک بگیرید . نگه داشتن همه چیز در داخل رابطه و پنهان ، برای مدتی کار می کند ، اما هرگز یک استراتژی بلند مدت مؤثر نیست . یک درمانگر می تواند به شما در یادگیری نحوه مقابله با مشکلات پیش رو به روشی که احساس امنیت و کنترل برای هر دوی شما دارد ، کمک کند .

4. مسائل ادامه دارد :

اگر احساس می کنید که شما و شریک زندگی تان هرگز نمی توانید مسائل را حل کنید و روی موضوعی خاص ، بارها و بارها با یکدیگر بحث می کنید ، درمان مراکز زوج درمانی شرق تهران یا هر مرکز درمانی که انتخاب می کنید ، می تواند به ریشه یابی مسئله کمک کند و بفهمد آیا شما واقعاً سازگار هستید یا خیر .

5. شما در حال ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی هستید :

همیشه هنگام مشکلات و اتفاقات بد ، نیاز به گرفتن مشاوره نیست . راهنمایی گرفتن وقتی که می خواهید به یک نقطه عطف بزرگ مانند ازدواج یا تصمیم به داشتن فرزندی برسید ، می تواند مفید باشد . یک درمانگر مراکز زوج درمانی می تواند به شما کمک کند آن چه در آینده اتفاق خواهد افتاد را پیش بینی کنید . آماده شدن برای تغییرات پیش رو و به عنوان یک تیم در جهت اهداف مشترک خود ، کمک درمانگر زوجین به شما خواهد بود .

6.  شما در رابطه جنسی با یکدیگر هماهنگ نیستید :

رابطه جنسی یکی از اصلی ترین دلایلی است که زوجین می جنگند . ممکن است شما در رابطه جنسی با یکدیگر ناسازگار باشید یا احساس کنید جاذبه جنسی در رابطه شما از بین رفته است . بهتر است ابتدا به مراکز زوج درمانی مراجعه کنید . آن ها در صورت نیاز شما را به یک متخصص سکس تراپی ارجاع خواهند داد .

7. دیدگاه های مختلفی درباره پول دارید :‌

این یکی دیگر از بزرگترین موضوعات در روابط است که به کمک درمانگران مراکز زوج درمانی نیاز دارد . تقریباً هر زوج به نوعی در مورد پول مبارزه می کنند . یک شخص معمولاً دوست دارد پول بیشتری خرج کند ، یا فقط خرج کردن پول را برای چیزهای خاص دوست دارد . شما ممکن است در مورد نحوه تقسیم سهم خود از هزینه ها بجنگید . یا ممکن است نگرانی در مورد نداشتن پول کافی داشته باشید . زوج درمانی می تواند به شما در درک روابط خود با پول و یافتن راه هایی برای سازش در مورد امور مالی کمک کند .

مراکز زوج درمانی

8.  شما از رابطه خود چیزهای متفاوتی می خواهید :

روابط گاهی اوقات می تواند بسیار سخت باشند . پیدا کردن شخصی که می خواهید در روز دوم نیز با او ارتباط برقرار کنید ، بسیار مشکل است . شما ممکن است در رابطه تان خواسته های متفاوت داشته باشید . یک نفر دوست دارد ازدواج کند و دیگری برعکس ، یک نفر علاقه به مهاجرت دارد و دیگری ندارد . داشتن اهداف مشترک در رابطه و به خصوص ازدواج می تواند در نهایت منجر به جدایی شود .

یک درمانگر در مراکز زوج درمانی تهران می تواند به شما در درک این که آیا اهداف شما سازگار هستند یا خیر کمک کند و در صورت علاقه شما ، کمک کند کند به خواسته های مشترک برسید .

9. شما به دنبال شکستن مرزها هستید :

افراد به دلایل نامحدودی در رابطه ، ممکن است مایل به دور شدن از شریک زندگی خود باشند . یا بخواهند به آزادی جنسی برسند . اما تمایل به شکستن مرزها و تجربه کردن آزادی هایی که در چارچوب رابطه نمی گنجد ، همیشه نشانه این است که چیزی در روابط شکسته و آسیب دیده است . اگر احساس وسوسه می کنید که مرزهای روابط خود را بشکنید ، بهتر است از شریک زندگی خود بخواهید که به یکی از مراکز زوج درمانی مراجعه کنید و از یک درمانگر کمک بخواهید .

<div class=”midtext”> خیانت یکی از چالش برانگیزترین مواردی است که یک رابطه می تواند از آن عبور کند و شما به این پشتیبانی اضافی که یک درمانگر ارائه می کند ، احتیاج دارید . شکستن مرزها می تواند منجر به خیانت شود ، در حالی که حل کردن آن زمانی که هنوز دیر نشده است ، هیچوقت رابطه را به سمت خیانت کردن نخواهد برد .</div>

10. شریک زندگی شما تمایلی به زوج درمانی ندارد :

افراد در روابط دو نفره ، همیشه در یک صفحه در مورد چیزهایی که از یک رابطه می خواهند ، نیستند . این مسئله در مورد درمان نیز صادق است . اگر شریک زندگی شما از شما درخواست مراجعه به مراکز زوج درمانی کرد ، این نشانه مراقبت و احترام است . فرقی نمی کند که فکر می کنید به درمان نیاز دارید یا زوج درمانی را درک می کنید . اگر شریک زندگی تان می خواهد یکبار امتحان کند ، و از شما بخواهد مشارکت کنید ، باید به درخواست او احترام بگذارید . و هنگامی که شما از شریک زندگی خود تقاضای داشتن زوج درمانی می کنید و او آن را رد می کند ،

بهتر است به تنهایی به یکی از مراکز زوج درمانی مراجعه کنید و در رابطه با این موضوع با مشاور صحبت کنید . او شما را راهنمایی می کند .

11.  می خواهید یک رابطه سالم برقرار کنید :

رفتن به مراکز زوج درمانی و درمان واقعاً چیز بدی نیست ! ما مربیان شخصی را می بینیم تا به ما در شکل گرفتن کمک کنند . همیشه چیز جدیدی برای یادگیری در هر جنبه از زندگی وجود دارد و همکاری با متخصصان باتجربه می تواند به ما کمک کند تا خیلی سریعتر و مؤثرتر یاد بگیریم . رفتن به زوج درمانی علامت این است که برای روابط خود ، شریک زندگی و خودتان ارزش قائل هستید .

12.  هنگامی که صحبت نمی کنید :

از نظر صداقت ، بسیاری از چالش های روابط صرفاً چالش های ارتباطی هستند . یک درمانگر می تواند به تسهیل راه های جدید برای برقراری ارتباط با یکدیگر کمک کند . هنگامی که ارتباطات رو به وخامت رفته است ، بازگرداندن آن در جهت صحیح ، دشوار است .

13. وقتی صحبت می کنید ، اما همیشه منفی است :

ارتباطات منفی می تواند شامل مواردی باشد که یک شریک احساس قضاوت ، شرم ، بی اعتنایی ، ناامنی یا تمایل به خروج از مکالمه می کند . ارتباطات منفی همچنین شامل لحن گفتگو است ، زیرا همیشه این چیزی نیست که شما می گویید ، بلکه نحوه بیان آن است . ارتباطات منفی می تواند به سوء استفاده عاطفی و همچنین ارتباطات غیر کلامی تبدیل شود .

14. وقتی می ترسید حرف بزنید :

وقتی صحبت کردن و طرح کردن مشکلاتتان در رابطه ، برایتان ترسناک است ، باید از کمک یک درمانگر در مراکز زوج درمانی ونک یا تهران استفاده کنید . کار یک درمانگر این است که به یک زوج کمک کند تا درمورد مسائل خود شفاف شوند و به آن ها کمک کنند تا در مورد آن چه واقعاً در مورد آن صحبت می کنند ، به درک برسند .

15. هنگامی که در رابطه پنهان کاری می کنید :

هر شخص در یک رابطه حق حریم خصوصی دارد ، اما وقتی اسراری را از یکدیگر پنهان می کنید ، چیزی در رابطه شما درست نیست و بهتر است به یکی از مراکز زوج درمانی برای بهبود رابطه تان مراجعه کنید .

16.  وقتی احساس می کنید شریک شما نیاز به تغییر کردن دارد :

تنها شخصی که می توانید تغییر دهید ، خودتان هستید . بنابراین اگر منتظر تغییر او هستید ، مدت طولانی منتظر خواهید بود و احتمال زیاد او هیچگاه تغییر نخواهد کرد . این زمانی که است بهتر است شما به سراغ مراکز زوج درمانی بروید تا بهتر بفهمید که چه کسی هستید و چه می خواهید . سپس ، اگر چالش ها همچنان ادامه داشت ، درمانگر زوج درمانی به شما کمک می کند تا ابزارهای بهتری برای ارتباط با یکدیگر بیاموزید .

17.  وقتی زندگی جداگانه ای دارید :

هنگامی که زوج ها بیشتر از همسران متاهل ، شبیه هم اتاقی می شوند ، این ممکن است نشان دهنده نیاز به مشاوره زوج درمانی باشد . این بدان معنا نیست که یک زوج فقط به دلیل این که همه کارها را با هم انجام نمی دهند ، دچار مشکل هستند . اگر کمبود ارتباط ، مکالمه و صمیمیت وجود داشته باشد یا احساس کنند که آن ها فقط “با هم زندگی می کنند” ، این ممکن است نشانگر این باشد که زمان آن فرا رسیده است که یکی از مراکز زوج درمانی شرق تهران را پیدا کنند تا بتواند در مرتب کردن مشکلات از دست رفته و چگونگی دستیابی به راه حل آن کمک کنند .

18. هنگامی که زندگی جنسی شما به میزان قابل توجهی تغییر کرده است :

پس از مدتی کنار هم بودن ، رابطه جنسی کمی کمرنگ تر خواهد شد . با این وجود ، تغییرات چشمگیر در اتاق خواب چیز درستی نیست . افزایش چشمگیر رابطه جنسی نیز نشانه ای از چالش ها است ، زیرا می تواند نشان دهد که یکی از طرفین اشتباهیی کرده است که تلاش می کند جبران کند . اگر در رابطه تان ، افزایش یا کاهش بی دلیل و چشمگیر رابطه جنسی را احساس کردید ، بهتر است از مراکز زوج درمانی کمک بگیرید .

مراکز زوج درمانی

19.  هنگامی که مسائل مربوط به رابطه مداوم وجود دارد :

هر رابطه دارای نقاط مهمی است که ممکن است رسیدن به تفاهم در ارتباط با آن ها ، ماه ها طول بکشد . اما اگر هیچ نوع پیشرفتی به چشم نیاید ، بهتر است از مشاوران مراکز زوج درمانی کمک بگیرید . این نقاط مهم می تواند شامل دیدگاه های مختلف در مورد امور مالی خانواده ، رابطه جنسی ناسازگار و روش های پرورش فرزندان باشد . وجود این چالش ها غیرممکن نیستند ، اما می توان آن ها را حل کرد و هر دو شریک می توانند به یک تفاهم مناسب برسند .

اگر هر دو طرف متعهد به درک دیدگاه دیگران باشند ، درمانگران کمک می کنند و مایل به یافتن زمینه مشترک هستند .

بیشتر زوج ها قبل از درخواست کمک خیلی صبر می کنند . و گاهی آن قدر دیر می شود که هیچ راهی به جز جدایی نمی بیند . در حقیقت ، اگر زودتر از درمانگران و متخصصان مراکز زوج درمانی تهران یا هر شهری که در آن هستید ، درخواست کمک کنید ، به شما بهترین خدمات داده می شود . و می توانید از فروپاشیدن رابطه تان جلوگیری کنید .
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع