به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مخالفت خانواده دختر با ازدواج

مخالفت خانواده دختر با ازدواج

 ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر

هیچ دختر و پسر جوانی دوست ندارد که بدون رضایت و خوشحالی خانواده اش ، زندگی مشترک خود را شروع کند . مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

والدین نگران این هستند که فرزندشان ممکن است دلبسته شخص اشتباهی شده باشد و در نهایت زندگی خود را از بین ببرد . آن ها از فرزند خود مراقبت می کنند ، بنابراین تمام تلاش خود را می کنند تا فرزندشان را به راه درست راهنمایی کنند .

والدین معمولاً نمی خواهند مقابل خواسته های فرزندشان قرار بگیرند ، اما گاهی تحت فشارهای اجتماعی هستند . این به دلیل ترس از این است که افراد جامعه درباره خانواده آن ها ، چه فکری خواهند کرد . یکی از دلایل مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، در ازدواج های عاشقانه و غیر سنتی است که خانواده از قضاوت شدن ، هراس دارد .

مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، ممکن است به دلیل سنت ها باشد . بسیاری از خانواده ها ، به شدت به حفظ سنت های قدیمی اعتقاد دارند .

یک مفهوم کلی در بین بسیاری از والدین وجود دارد که عاشق شدن در ازدواج طولانی نیست و در نهایت به جدایی ختم می شود . به همین دلیل بسیاری از والدین از ازدواج های عاشقانه دلسرد می شوند و مخالفت می کنند .

والدین فرزندان خود را دوست دارند و به همین دلیل ، آن ها می خواهند که هم در زندگی خصوصی و هم حرفه ای شان شاد و موفق باشند . ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، درست نیست . والدین عاشق فرزند خود هستند و زندگی که بدون رضایت خانواده آغاز شود ، با تلخی هایی همراه است پس بهتر است با صبر و حوصله ، خانواده ها را برای ازدواج متقاعد کرد .یکی از این راه های مراجعه به مشاور خانواده برای حل مشکلات است.  البته این در صورتی است که واقعا دو نفر ، مناسب یکدیگر باشند .

مخالفت خانواده دختر با ازدواج

برای متقاعد کردن خانواده دختر باید چه کرد ؟

1-با والدین خود صحبت کنید و گوش دهید .

در مورد دلیل دوست داشتن و انتخاب شخص مورد نظر خود ، با خانواده تان صحبت کنید . آرام و با احترام به آن ها اجازه دهید دلیل اعتراض خود را اعلام کنند . ممکن است معلوم شود که آن ها فقط فرصت کافی برای آشنایی با شخص ایده آل شما را نداشته اند . یا شاید مخالفت آنها مبتنی بر سوء تفاهم باشد .

در مقابل ، این احتمال نیز وجود دارد که والدین شما با نامزد شما مسئله مشروع داشته باشند : شاید او در گذشته شما را فریب داده باشد یا بیش از حد شما را کنترل کرده باشد . ممکن است متوجه شوید که نگرانی والدینتان معتبر است و باید آن ها را جدی بگیرید . و در این موارد کمک گرفتن از مشاور ازدواج بهترین انتخاب برای زوج های در آستانه ازدواج است که با مخالفت خانواده دختر با ازدواج نیز ، روبرو هستند .

2- به آن ها اجازه دهید تا با سایر موارد مهم ، بهتر آشنا شوند .

اگر فکر می کنید زمان بیشتر در کنار هم بودن خانواده شما و شخص انتخاب شده تان ، ممکن است والدین شما را در شناختن آن شخص راحت تر کند و او را همانطور که شما می بینید ، مشاهده کنند ، به دنبال چنین فرصت هایی باشید و آن ها را تشویق کنید تا با هم زمان بگذرانید . شریک زندگی خود را تشویق کنید تا در مورد خاطرات ، رویاها و اهدافی که در سر دارد صحبت کند ، تا والدین شما بتوانند او را بهتر بشناسند . اجازه دهید آن ها ، شاهد احترام و علاقه شما باشند . پیش از آن که بخواهید به ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر فکر کنید ، می توانید برای راضی کردن آن ها تلاش کنید .  آنها را متقاعد کنید که نامزد شما ، حامی و متعهد است .

3- مشاوره را در نظر بگیرید .

بهترین تصمیمی که می توانید در زمان مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، بگیرید ، یک مشاوره ازدواج است . یک شخص ثالث عینی ، مانند یک مشاور ازدواج و خانواده درمانی ممکن است در کمک همه شما برای بهبود ارتباط و یافتن راه حل های مناسب برای این اختلاف ، سودمند باشد . یک مشاور همچنین می تواند به تسهیل در تشکیل یک ساختار جدید خانوادگی که شامل همسر شما باشد نیز کمک کند  .

4- حدود را مشخص کنید .

اگر ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب کرده اید و والدین شما حتی پس از ازدواج نیز ، همسرتان را دوست ندارند ، در مورد مرزها صحبت كنید و محدودیت هایی را كه باید در روابط خود با والدین خود تعیین كنید ، در نظر بگیرید تا عدم پذیرش آنها به زندگی مشترک شما ، صدمه وارد نکند . حتی در این شرایط نیز ، باید نظرات و کمک های یک مشاوره خانواده را در زندگی خود داشته باشید .

شما به عنوان یک فرد حق دارید شریک زندگی خود را انتخاب کنید . اگر کسی را پیدا کردید که می توانید با او ادامه زندگی را همراه باشید  ، هیچ مشکلی در آن نیست. اگر والدین شما شریک زندگی انتخابی شما را دوست ندارند ، می تواند فشار روحی زیادی برای شما ایجاد کند . با این حال ، هیچ اقدام جدی هنگام مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، انجام ندهید . کاری نکنید که ممکن است به روابط شما با والدین تان آسیب برساند . در صورت سردرگمی در مورد اینکه چه کاری باید انجام شود وقتی والدین با ازدواج مخالفت می کنند ،  بهتر است ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب نکنید .

5- از آن چه که از رابطه خود می خواهید ، مطمئن شوید .

قبل از اینکه سعی کنید با والدین خود در مورد رابطه خود صحبت کنید ، ضروری است که رابطه خود را صادقانه ارزیابی کنید . از آن چه از رابطه می خواهید مطمئن باشید و اینکه آیا شما هر دو آماده تعهد هستید یا خیر ، مطمئن باشید . اگر حتی یکی از شما ترسو باشد ، در آخرین لحظه همه چیز را خراب می کند . بدون این که از رابطه خود اطمینان داشته باشید ، در متقاعد کردن والدین برای ازدواج خود موفق نخواهید شد .

6- پیش از تصمیم به ازدواج ، خانواده خود را از حضور شخصی در زندگی خود ، مطلع کنید .

چه مستقیم و چه غیرمستقیم از طریق نکات ظریف ، باید به والدین خود اطلاع دهید که شخصی خاص در زندگی شما وجود دارد . به آن ها بگویید که شما کسی را دوست دارید . رابطه خود را تا انتها ، مخفی نگه ندارید . زیرا اگر این کار را انجام دهید ، به والدین شما آسیب می رسد . اگر آن ها زودتر مطلع شوند و از درست بودن مسیری که شما و شخصی که انتخاب کرده اید ، مطمئن باشند ، مخالفت خانواده دختر با ازدواج بسیار کمتر خواهد شد . حتی اگر ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، اتفاق بیفتد ، امید به درمان رابطه خانوادگی بیشتر خواهد بود . پنهان کردن یک رابطه از خانواده ، بدین معناست که شما خودتان نیز از انتخاب خود ، مطمئن نیستید .

7- نظرات خود را در مورد ازدواج با والدین خود به اشتراک بگذارید .

شما باید نظرات خود را در مورد ازدواج با والدین خود به اشتراک بگذارید . به آن ها بگویید که مهمترین ویژگی های یک همسر ایده آل از نظر شما چیست . همچنین به آنها بگویید چه مواردی برای شما کم اهمیت تر هستند .  گاهی ممکن است مخالفت خانواده دختر با ازدواج به دلایلی باشد که اصلا برای شما معیارهای مهمی نیستند . برای مثال شرایط اقتصادی یا املاک و … با صحبت کردن می توانید علت این مخالفت ها را متوجه شوید و آن ها را متقاعد کنید .

8- به والدین خود نشان دهید که اکنون مسئولیت پذیر و بالغ هستید .

همیشه به شکلی مسئولانه و بالغانه عمل کنید تا والدین شما بتوانند به توانایی تصمیم گیری شما اعتماد کنند . به عنوان مثال ، در حل مشکلات پیش روی خانواده نقش ایفا کنید . اطمینان حاصل کنید که والدین شما می دانند که شما آماده چالش های زندگی هستید و کسی نیستید که در مواقع سخت و دشوار به عقب برگردید . هیچ کس به قضاوت کسی که ظاهراً نابالغ و غیرمسئول است ، اعتماد نمی کند .

با اعتماد به نفس به آن ها اطمینان دهید ، اعتماد به نفس آن ها را نسبت به خودتان ، افزایش دهید . وقتی والدین به شما اعتماد داشته باشند ، دیگر نیازی به ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر نیست . آن ها ایمان دارند که فرزندشان صلاحیت انتخاب و تصمیم گیری در زندگی شخصی خود را داشته و به انتخاب شما اعتماد می کنند .

این مقاله هم بخوانید  دعوای زن و شوهر

9- به دیدگاه والدین خود گوش دهید .

این بسیار مهم است که شما به دیدگاه والدین و نگرانی های آن ها در رابطه با ازدواج خود گوش دهید . شاید آن ها از اهداف شریک زندگی آینده شما مطمئن نباشند . به یاد داشته باشید که بدون دانستن آنچه در واقع فکر می کنند ، نمی توانید به راحتی با موضوعات کنار بیایید . فراموش نکنید که هنگامی که به صحبت های آن ها گوش می کنید ، متعصبانه از کنار آن ها عبور نکنید . به دلایل مخالفت آن ها دقت کنید . ممکن است حق با خانواده شما باشد و مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، منطقی باشد . والدین شما بیشتر از شما تجربه دارند و انسان ها را بهتر می شناسند . بدون پیش فرض یا دوست داشتن زیاد شخصی که انتخاب کرده اید ، بررسی کنید که آیا این مخالفت به دلیل عدم شناخت کافی است یا می تواند درست باشد . سپس با مشاوره ازدواج خود ، این موضوعات را در میان بگذارید تا بتواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند  .

خیلی تدافعی نشوید اما موضع خود را به روشی واضح و احترام آمیز اعلام کنید .

10- والدین خود را از دلایل انتخاب خود ، آگاه کنید .

برای این کار ، باید با والدین خود صحبت کنید و به آن ها بگویید که چرا شخصی که انتخاب کرده اید ، شریک زندگی مناسب برای شماست . در بسیاری از موارد ، مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، به خصوص ازدواج غیر سنتی ، عدم شناخت کافی از شخص مورد نظر است . ویژگی های خوب شریک زندگی خود را برای خانواده تان شرح دهید .

شما حتی می توانید ملاقات بین شریک زندگی و والدین خود را پیشنهاد دهید تا بتوانند وی را ملاقات کنند و از همه شبهات آن ها خلاص شوید . به همین منظور ، اگر می توانید این ملاقات را در جلسات مشاوره در دفتر مشاوره ازدواج ترتیب دهید . تا مشاوره ازدواج نیز شاهد این گفت و گو ها بوده و بتواند نظرات صادقانه خود را به شما و خانواده شما منتقل کند . اگر مشاور ازدواج ، این ازدواج را به صلاح شما ندید ، بهتر است ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب نکنید .

11- از دوستان و نزدیکان نزدیک خود کمک بگیرید .

آن اقوام و دوستانی که معتبر و منطقی هستند ، می توانند به شما کمک کنند والدین خود را متقاعد کنید .

 12- هیچ تصمیمی برای بدرفتاری اتخاذ نکنید .

وقتی مسئله عشق است ، ممکن است تصمیم عقلانی نگیرید . برای متقاعد کردن والدین ، ​​باید صبر داشته باشید و آرامش خود را همیشه حفظ کنید . ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را فراموش کنید . ازدواج یک پروسه پیش بینی نشده با چالش های فراوانی است و اگر زمانی زندگی مشترک شما ، به پایان خود رسید ، شما در نهایت به آغوش خانواده تان بازمی گردید و آن ها به لحاظ عاطفی شما را حمایت می کنند تا بتوانید به زندگی مستقل و عادی خود ، ادامه دهید . راه را برای بازگشت به خانه پدری خود ، باز بگذارید .

وقتی متوجه می شوید والدین شما شریک زندگی خود را نپذیرفته اند ، ممکن است وسوسه شوید که خانه خود را ترک کنید ، یا بدون تأیید آن ها با همسرتان ازدواج کنید . فقط برای اثبات اشتباه آن ها ، شما وسوسه می شوید که قدم های افراطی بردارید . اما این ها تصمیمات عجولانه ای است که باید به هر قیمتی از آن ها اجتناب شود ، در غیر این صورت هر فرصتی برای رضایت والدین شما برای همیشه نابود می شود .

مخالفت خانواده دختر با ازدواج

13- سعی کنید حداقل یکی از والدین را راضی کنید .

بدیهی است که شما به یکی از والدین خود نزدیک تر خواهید بود . بنابراین شما باید تلاش بیشتری کنید تا او را متقاعد کنید . شما می توانید برای این کار ، از مشاور ازدواج خود کمک بگیرید . پس از متقاعد کردن والدینی که به شما نزدیک تر است ، نیمی از راه را رفته اید . سپس می توانید از آن والدین کمک بگیرید تا با والدین دیگر خود صحبت کنید . اما مطمئن شوید که این مسئله موانعی بین مادر و پدر شما ایجاد نمی کند .

14- هرگونه پیشنهاد برای ملاقات با شخص دیگری را برای ازدواج ، رد کنید .

والدین شما برای فشار آوردن بر شما و متقاعد کردن شما ، برای دیدار با شخص دیگری و فراموش کردن شریک زندگی خود ، تمام تلاش خود را انجام می دهند . اگر شما از انتخاب خود مطمئن هستید و انتخاب شما ، توسط مشاور شما نیز تایید شده است ، باید به شریک زندگی خود وفادار باشید و هرگونه پیشنهاد ملاقات با شخص دیگری را رد کنید . پشتکار داشته باشید تا والدینتان متوجه شوند که شما واقعاً عاشق شریک زندگی خود هستید . به این ترتیب می توان مخالفت خانواده دختر با ازدواج را کمتر کرد .

15- جلسات هر دو خانواده را ترتیب دهید .

زمانی که موفق شدید تا حدی مخالفت خانواده دختر با ازدواج را کمتر کنید ، می توانید آن ها را متقاعد کنید که والدین شریک زندگی شما ملاقات کنند . این به آن ها کمک می کند تا مشکلات و شبهاتی را که در مورد پیشینه خانواده ، وضعیت اقتصادی – اجتماعی ، فرهنگ ، ارزش ها ، اخلاق و غیره شریک زندگی شما دارند ، برطرف کنید .

16- تسلیم نشوید .

اگر واقعاً عاشق انتخاب خود هستید و می خواهید بقیه عمر خود را با او بگذرانید ، به شرط درست بودن انتخاب شما و تایید آن توسط مشاور ازدواج ،  پس باید برای عشق خود مبارزه کنید . با وجود مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، شما باید به عشق خود احترام بگذارید و به هیچ قیمتی تسلیم نشوید . اما این جمله به معنای ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر نیست .

ازدواج تصمیم بسیار بزرگی است که باید جوانب احتیاط در آن رعایت شود . همچنین ازدواج ، هیچگاه وصلت دو نفر با هم نیست . بلکه مرتبط شدن و وصلت دو خانواده و دو فرهنگ با یکدیگر است . زندگی خود را بدون رضایت و حمایت خانواده خود شروع نکنید و این احساس شیرین را از خود ، دریغ نکنید . بسیاری از خانواده هایی که در ابتدا مخالف بوده اند و ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، صورت گرفته است ، هیچگاه راضی نشده اند و تا سالیان طولانی این اختلافات ، باقی مانده است . این موضوع چهره شما را در خانواده همسرتان نیز خدشه دار خواهد کرد . با صبر و تلاش درست ، کمک گرفتن از مشاوره ازدواج و طی کردن مسیر درست ، بدون شک مخالفت خانواده دختر با ازدواج نیز ، برطرف خواهد شد .

صحبت کردن با والدین خوب چه تاثیری در جذب رضایتشان برای ازدواج دارد؟

در مورد دلیل دوست داشتن و انتخاب شخص مورد نظر خود ، با خانواده تان صحبت کنید. آرام و با احترام به آن ها اجازه دهید دلیل اعتراض خود را اعلام کنند. ممکن است معلوم شود که آن ها فقط فرصت کافی برای آشنایی با شخص ایده آل شما را نداشته اند. یا شاید مخالفت آنها مبتنی بر سوء تفاهم باشد.

نشان دادن مسئولیت پذیری چه تاثیری در جلب رضایت والدین برای ازدواج دارد؟

با اعتماد به نفس به آن ها اطمینان دهید ، اعتماد به نفس آن ها را نسبت به خودتان ، افزایش دهید . وقتی والدین به شما اعتماد داشته باشند ، دیگر نیازی به ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر نیست . آن ها ایمان دارند که فرزندشان صلاحیت انتخاب و تصمیم گیری در زندگی شخصی خود را داشته و به انتخاب شما اعتماد می کنند .

آیا کمک گرفتن از مشاور می تواند تاثیری در جلب رضایت والدین داشته باشد؟

بهترین تصمیمی که می توانید در زمان مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، بگیرید ، یک مشاوره ازدواج است . یک شخص ثالث عینی ، مانند یک مشاور ازدواج و خانواده درمانی ممکن است در کمک همه شما برای بهبود ارتباط و یافتن راه حل های مناسب برای این اختلاف ، سودمند باشد . یک مشاور همچنین می تواند به تسهیل در تشکیل یک ساختار جدید خانوادگی که شامل همسر شما باشد نیز کمک کند  .

4.6/5 - (335 امتیاز)
23 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
محدثه
3 ماه قبل

سلام من از یه پسر خوشم میاد یعنی همو دوست داریم
پسره هم منو دوست داره تمام خانوادش میدونه ک بامن هستش حتی عکس منم نشون داد امامادرمن راضی نیست چیکار کنم ک راضی بشه مامانم خیلی سختگیره یعنی اخلاق قدیمی داره هم این هم بابام
هیج تنهایی نمیرم بااینک 24 سال سنمه
لطفاراهنماییم کنید🥲

Ma do ta baham qashnge donyamon
3 ماه قبل

۳ساله که بایه پسر دوست شدم من ۱۷ ایشون۲۱ مادرم خیلی دخالت بی جا میکنه تو رابطمون همش میشه باید جداشین تورو خدا راهنمایی کنید چیکار کنیم ما خیلی هم دیگه رو دوست داریم🙂🫂

علی
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر پسری 25ساله الان یک سالی میشه ی دختری رو دوست دارم ، ولی خانوادش بی هیچ وجع راضی نمیشن برم خاستگاری میشه راهنمایی کنی چ جوری جواب مثبت از خانوادش بگیرم

همیار عشق
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام ممنونم میشه بگید دختر چند سالشه و چه بهونه های میارن خانوادش

زهیرا
6 ماه قبل

سلام من زهیرام
۱۷ سالمه و عشقم ۲۷ بخاطر اختلاف سنی پدرم اجازه ازدواج رو نمیدن و منم واقعا نمیدونم چیکار کنم

سمانه
6 ماه قبل

سلام‌ خسته نباشید منو ی پسری بهم خیلی علاقه داریم و میخاییم ازدواج کنیم چنبار هم به خواستگاریم اومده ولی خانوادم‌ اصلا راضی به ازدواج با اون نیستن لطفا راهنمایی کنید

معصومه
8 ماه قبل

سلام من و یه پسری خیلی به هم علاقه داریم میخوایم با هم ازدواج کنیم شرایط ازدواج هم داریم ولی خونوادم بخاطر حرفا مردم و مخالفت عموهام راضی نمیشن؛ میشه بگید باید چیکار کنیم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  معصومه

سلام دوست عزیز؛ بهترین کمک رو مشاوره پیش از ازدواج میتونه پیشنهاد بده.

کامران
8 ماه قبل

سلام من یه پسر ۲۴ ساله هستم که به مدت ۳ سال با یه دختر خانمی در ارتباط بودم در این مدت آنچنان به همه وابسته عاشق هم شدیم که حتی یک لحظه هم نمیتونیم از هم جدا باشیم حتی من سر اینکه نزدیکش باشم دانشگاهی که درش درس میخوندمو عوض کردم تا بتوانم هم مراقبش باشم و هم برم خواستگاریش من رفتم با خانواده اما پدر دخترهه مخالفت کرد باید چه کار بکنیم ممنون میشم راهنماییمون بکنید.

ارزو
11 ماه قبل

سلام من خانوادم نمیزارن با کسی ک دوسش دارم ازدواج کنم حالا هم گفتن باید یه چیزی بکنه بنامت اخه این حرفه مگه میخام بشم زن یه پیرمرد اگه اینحوری بگن فک میکنن میخام بالا بکشم چیزاشونو

مرکا
1 سال قبل

سلام. من کرد هستم و خواستگارم ترک. کامل از هم شناخت داریم اما متاسفانه شب خواستگاری بخاطر لجبازی پدرمادرم سر تعداد سکه اون شب مراسم بهم خورد و الان خونواده پسر مخالف این ازدواج هستن‌لطفا راهنمایی کنید.

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مرکا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه سعی کنید حتما از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید مشاوره پیش از ازدواج با بررسی موضوعات میتونه به شما بهترین راهکار ها را در این زمینه ارائه کنه اگر مایل هستید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

بیبی
11 ماه قبل
پاسخ به  مرکا

خود را از بین ببر

مهدیه
1 سال قبل

با عرض سلام . من ۲۹ سالمه و فردی که به ایشون علاقه دارم ۴۰ سال قبلا ازدواج نکرده ، استقلال مالی داری از لحاظ اخلاقی و روحیات خیلی بهم نزدیک هستیم . ولی پدرم مخالف هستند من باید چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مهدیه

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه در این زمینه باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید مشاوره پیش از ازدواج با بررسی همه موارد میتونه به شما بهترین راهکارها را ارائه بدهد اگر مایل باشید می توانید از مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

Nilofar
1 سال قبل

نمیدونیم باید چکار کنیم واس هر مشکلی راهی پیدا کردیم ولی خانواده ها فکر میکنن عاقلانه نیست تصمیمون حتی 2 بار هم ب خاطر این جریان از هم جدا شدیم ولی واقعا نتونستیم تحمل کنیم بدون هم شما چه راهی پیشنهاد میکنید

Nilofar
1 سال قبل

سلام من با یه اقا وارد رابطه شدم 2 سالی هست ولی خب از طریق اینستا راهمون خیلی دوره ایشون ترک هستنخانواده ها به شدت مخالفن هم خانواده من هم خانواده ایشون ما واقعا همو دوست داریم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  Nilofar

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه در این زمینه می توانید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید مشاوره پیش از ازدواج با بررسی طرفین میتونه باعث بشه شناخت تو نسبت به طرف مقابل بیشتر بشه و با اطمینان بیشتری برای زندگیتون تصمیم بگیرید

آیدا
1 سال قبل

و خانواده من من فکر می کنم بیشتر با یک خانواده در فامیل در رقابت هستند ونمی خواهند که شخص موردن نظر من از اون ها کمتر باشه و به پول و ملک واملاک وطایفه هم اهمیت میدن و به هیچ راهی با من کنار نمیان

آیدا
1 سال قبل

من وارد رابطه شدم وشخص مورد نظر خودمو خیلی دوست دارم اما به دلیل اینکه خانواده من راضی نیستند به ازدواج عاشقانه با من مالفت می کنند

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  آیدا

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه و در این زمینه باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید

الناز
1 سال قبل

سلام من با هسرم برج 5 عقد کردیم قبل عقد یه اشنایی با همسرم داشتم و خانواده ام راضی بودن ولی الان همه چی برعکس شده مادرم بابت هر چیز کوچیکی از همسرم به من شاکی میشه و کلا منو از همسرم سرد میکنه.من همسرمو خیلی دوست دارم ولی از کارای مادرم خسته شدم.ملاک هایی که من همسرمو انتخاب کردم اصلا مادی نبود چون خودم روحیه فوق العاده حساسی دارم و همسرم متوجه این خصلت من شده و کاملا میتونه منو اروم کنه.ولی الان واقعا نمیتونم مدیریت کنم میشه یکم راهنماییم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  الناز

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه احساس شما از این موضوع شدم زمانی که وارد یک رابطه ازدواج میشید و مستقل از خانواده هستید یعنی یک خانواده مستقل رو دارید درست می کنید پس همه موارد شما هم باید مستقل از خانواده باشه سعی کنید با احترام از مادرتون بخواهید که در این زمینه دخالتی در کار شما انجام ندن تا شما بتونید استقلال رو در رابطه خودتون به وجود بیاورید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره