به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مخالفت خانواده دختر با ازدواج | 16 راهکار حل مشکلات

مخالفت خانواده دختر با ازدواج

مخالفت خانواده دختر با ازدواج

 ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر

هیچ دختر و پسر جوانی دوست ندارد که بدون رضایت و خوشحالی خانواده اش ، زندگی مشترک خود را شروع کند . مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد :

والدین نگران این هستند که فرزندشان ممکن است دلبسته شخص اشتباهی شده باشد و در نهایت زندگی خود را از بین ببرد . آن ها از فرزند خود مراقبت می کنند ، بنابراین تمام تلاش خود را می کنند تا فرزندشان را به راه درست راهنمایی کنند .

والدین معمولاً نمی خواهند مقابل خواسته های فرزندشان قرار بگیرند ، اما گاهی تحت فشارهای اجتماعی هستند . این به دلیل ترس از این است که افراد جامعه درباره خانواده آن ها ، چه فکری خواهند کرد . یکی از دلایل مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، در ازدواج های عاشقانه و غیر سنتی است که خانواده از قضاوت شدن ، هراس دارد .

مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، ممکن است به دلیل سنت ها باشد . بسیاری از خانواده ها ، به شدت به حفظ سنت های قدیمی اعتقاد دارند .

یک مفهوم کلی در بین بسیاری از والدین وجود دارد که عاشق شدن در ازدواج طولانی نیست و در نهایت به جدایی ختم می شود . به همین دلیل بسیاری از والدین از ازدواج های عاشقانه دلسرد می شوند و مخالفت می کنند .

والدین فرزندان خود را دوست دارند و به همین دلیل ، آن ها می خواهند که هم در زندگی خصوصی و هم حرفه ای شان شاد و موفق باشند . ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، درست نیست . والدین عاشق فرزند خود هستند و زندگی که بدون رضایت خانواده آغاز شود ، با تلخی هایی همراه است پس بهتر است با صبر و حوصله ، خانواده ها را برای ازدواج متقاعد کرد .یکی از این راه های مراجعه به مشاور خانواده برای حل مشکلات است.  البته این در صورتی است که واقعا دو نفر ، مناسب یکدیگر باشند .

برای متقاعد کردن خانواده دختر باید چه کرد ؟

1-با والدین خود صحبت کنید و گوش دهید .

در مورد دلیل دوست داشتن و انتخاب شخص مورد نظر خود ، با خانواده تان صحبت کنید . آرام و با احترام به آن ها اجازه دهید دلیل اعتراض خود را اعلام کنند . ممکن است معلوم شود که آن ها فقط فرصت کافی برای آشنایی با شخص ایده آل شما را نداشته اند . یا شاید مخالفت آنها مبتنی بر سوء تفاهم باشد .

در مقابل ، این احتمال نیز وجود دارد که والدین شما با نامزد شما مسئله مشروع داشته باشند : شاید او در گذشته شما را فریب داده باشد یا بیش از حد شما را کنترل کرده باشد . ممکن است متوجه شوید که نگرانی والدینتان معتبر است و باید آن ها را جدی بگیرید . و در این موارد کمک گرفتن از مشاور ازدواج بهترین انتخاب برای زوج های در آستانه ازدواج است که با مخالفت خانواده دختر با ازدواج نیز ، روبرو هستند .

2- به آن ها اجازه دهید تا با سایر موارد مهم ، بهتر آشنا شوند .

اگر فکر می کنید زمان بیشتر در کنار هم بودن خانواده شما و شخص انتخاب شده تان ، ممکن است والدین شما را در شناختن آن شخص راحت تر کند و او را همانطور که شما می بینید ، مشاهده کنند ، به دنبال چنین فرصت هایی باشید و آن ها را تشویق کنید تا با هم زمان بگذرانید . شریک زندگی خود را تشویق کنید تا در مورد خاطرات ، رویاها و اهدافی که در سر دارد صحبت کند ، تا والدین شما بتوانند او را بهتر بشناسند . اجازه دهید آن ها ، شاهد احترام و علاقه شما باشند . پیش از آن که بخواهید به ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر فکر کنید ، می توانید برای راضی کردن آن ها تلاش کنید .  آنها را متقاعد کنید که نامزد شما ، حامی و متعهد است .

3- مشاوره را در نظر بگیرید .

بهترین تصمیمی که می توانید در زمان مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، بگیرید ، یک مشاوره ازدواج است . یک شخص ثالث عینی ، مانند یک مشاور ازدواج و خانواده درمانی ممکن است در کمک همه شما برای بهبود ارتباط و یافتن راه حل های مناسب برای این اختلاف ، سودمند باشد . یک مشاور همچنین می تواند به تسهیل در تشکیل یک ساختار جدید خانوادگی که شامل همسر شما باشد نیز کمک کند  .

4- حدود را مشخص کنید .

اگر ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب کرده اید و والدین شما حتی پس از ازدواج نیز ، همسرتان را دوست ندارند ، در مورد مرزها صحبت كنید و محدودیت هایی را كه باید در روابط خود با والدین خود تعیین كنید ، در نظر بگیرید تا عدم پذیرش آنها به زندگی مشترک شما ، صدمه وارد نکند . حتی در این شرایط نیز ، باید نظرات و کمک های یک مشاوره خانواده را در زندگی خود داشته باشید .

شما به عنوان یک فرد حق دارید شریک زندگی خود را انتخاب کنید . اگر کسی را پیدا کردید که می توانید با او ادامه زندگی را همراه باشید  ، هیچ مشکلی در آن نیست. اگر والدین شما شریک زندگی انتخابی شما را دوست ندارند ، می تواند فشار روحی زیادی برای شما ایجاد کند . با این حال ، هیچ اقدام جدی هنگام مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، انجام ندهید . کاری نکنید که ممکن است به روابط شما با والدین تان آسیب برساند . در صورت سردرگمی در مورد اینکه چه کاری باید انجام شود وقتی والدین با ازدواج مخالفت می کنند ،  بهتر است ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب نکنید .

5- از آن چه که از رابطه خود می خواهید ، مطمئن شوید .

قبل از اینکه سعی کنید با والدین خود در مورد رابطه خود صحبت کنید ، ضروری است که رابطه خود را صادقانه ارزیابی کنید . از آن چه از رابطه می خواهید مطمئن باشید و اینکه آیا شما هر دو آماده تعهد هستید یا خیر ، مطمئن باشید . اگر حتی یکی از شما ترسو باشد ، در آخرین لحظه همه چیز را خراب می کند . بدون این که از رابطه خود اطمینان داشته باشید ، در متقاعد کردن والدین برای ازدواج خود موفق نخواهید شد .

6- پیش از تصمیم به ازدواج ، خانواده خود را از حضور شخصی در زندگی خود ، مطلع کنید .

چه مستقیم و چه غیرمستقیم از طریق نکات ظریف ، باید به والدین خود اطلاع دهید که شخصی خاص در زندگی شما وجود دارد . به آن ها بگویید که شما کسی را دوست دارید . رابطه خود را تا انتها ، مخفی نگه ندارید . زیرا اگر این کار را انجام دهید ، به والدین شما آسیب می رسد . اگر آن ها زودتر مطلع شوند و از درست بودن مسیری که شما و شخصی که انتخاب کرده اید ، مطمئن باشند ، مخالفت خانواده دختر با ازدواج بسیار کمتر خواهد شد . حتی اگر ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، اتفاق بیفتد ، امید به درمان رابطه خانوادگی بیشتر خواهد بود . پنهان کردن یک رابطه از خانواده ، بدین معناست که شما خودتان نیز از انتخاب خود ، مطمئن نیستید .

7- نظرات خود را در مورد ازدواج با والدین خود به اشتراک بگذارید .

شما باید نظرات خود را در مورد ازدواج با والدین خود به اشتراک بگذارید . به آن ها بگویید که مهمترین ویژگی های یک همسر ایده آل از نظر شما چیست . همچنین به آنها بگویید چه مواردی برای شما کم اهمیت تر هستند .  گاهی ممکن است مخالفت خانواده دختر با ازدواج به دلایلی باشد که اصلا برای شما معیارهای مهمی نیستند . برای مثال شرایط اقتصادی یا املاک و … با صحبت کردن می توانید علت این مخالفت ها را متوجه شوید و آن ها را متقاعد کنید .

8- به والدین خود نشان دهید که اکنون مسئولیت پذیر و بالغ هستید .

همیشه به شکلی مسئولانه و بالغانه عمل کنید تا والدین شما بتوانند به توانایی تصمیم گیری شما اعتماد کنند . به عنوان مثال ، در حل مشکلات پیش روی خانواده نقش ایفا کنید . اطمینان حاصل کنید که والدین شما می دانند که شما آماده چالش های زندگی هستید و کسی نیستید که در مواقع سخت و دشوار به عقب برگردید . هیچ کس به قضاوت کسی که ظاهراً نابالغ و غیرمسئول است ، اعتماد نمی کند .

با اعتماد به نفس به آن ها اطمینان دهید ، اعتماد به نفس آن ها را نسبت به خودتان ، افزایش دهید . وقتی والدین به شما اعتماد داشته باشند ، دیگر نیازی به ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر نیست . آن ها ایمان دارند که فرزندشان صلاحیت انتخاب و تصمیم گیری در زندگی شخصی خود را داشته و به انتخاب شما اعتماد می کنند .

9- به دیدگاه والدین خود گوش دهید .

این بسیار مهم است که شما به دیدگاه والدین و نگرانی های آن ها در رابطه با ازدواج خود گوش دهید . شاید آن ها از اهداف شریک زندگی آینده شما مطمئن نباشند . به یاد داشته باشید که بدون دانستن آنچه در واقع فکر می کنند ، نمی توانید به راحتی با موضوعات کنار بیایید . فراموش نکنید که هنگامی که به صحبت های آن ها گوش می کنید ، متعصبانه از کنار آن ها عبور نکنید . به دلایل مخالفت آن ها دقت کنید . ممکن است حق با خانواده شما باشد و مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، منطقی باشد . والدین شما بیشتر از شما تجربه دارند و انسان ها را بهتر می شناسند . بدون پیش فرض یا دوست داشتن زیاد شخصی که انتخاب کرده اید ، بررسی کنید که آیا این مخالفت به دلیل عدم شناخت کافی است یا می تواند درست باشد . سپس با مشاوره ازدواج خود ، این موضوعات را در میان بگذارید تا بتواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند  .

خیلی تدافعی نشوید اما موضع خود را به روشی واضح و احترام آمیز اعلام کنید .

10- والدین خود را از دلایل انتخاب خود ، آگاه کنید .

برای این کار ، باید با والدین خود صحبت کنید و به آن ها بگویید که چرا شخصی که انتخاب کرده اید ، شریک زندگی مناسب برای شماست . در بسیاری از موارد ، مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، به خصوص ازدواج غیر سنتی ، عدم شناخت کافی از شخص مورد نظر است . ویژگی های خوب شریک زندگی خود را برای خانواده تان شرح دهید .

شما حتی می توانید ملاقات بین شریک زندگی و والدین خود را پیشنهاد دهید تا بتوانند وی را ملاقات کنند و از همه شبهات آن ها خلاص شوید . به همین منظور ، اگر می توانید این ملاقات را در جلسات مشاوره در دفتر مشاوره ازدواج ترتیب دهید . تا مشاوره ازدواج نیز شاهد این گفت و گو ها بوده و بتواند نظرات صادقانه خود را به شما و خانواده شما منتقل کند . اگر مشاور ازدواج ، این ازدواج را به صلاح شما ندید ، بهتر است ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را انتخاب نکنید .

11- از دوستان و نزدیکان نزدیک خود کمک بگیرید .

آن اقوام و دوستانی که معتبر و منطقی هستند ، می توانند به شما کمک کنند والدین خود را متقاعد کنید .

 12- هیچ تصمیمی برای بدرفتاری اتخاذ نکنید .

وقتی مسئله عشق است ، ممکن است تصمیم عقلانی نگیرید . برای متقاعد کردن والدین ، ​​باید صبر داشته باشید و آرامش خود را همیشه حفظ کنید . ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر را فراموش کنید . ازدواج یک پروسه پیش بینی نشده با چالش های فراوانی است و اگر زمانی زندگی مشترک شما ، به پایان خود رسید ، شما در نهایت به آغوش خانواده تان بازمی گردید و آن ها به لحاظ عاطفی شما را حمایت می کنند تا بتوانید به زندگی مستقل و عادی خود ، ادامه دهید . راه را برای بازگشت به خانه پدری خود ، باز بگذارید .

وقتی متوجه می شوید والدین شما شریک زندگی خود را نپذیرفته اند ، ممکن است وسوسه شوید که خانه خود را ترک کنید ، یا بدون تأیید آن ها با همسرتان ازدواج کنید . فقط برای اثبات اشتباه آن ها ، شما وسوسه می شوید که قدم های افراطی بردارید . اما این ها تصمیمات عجولانه ای است که باید به هر قیمتی از آن ها اجتناب شود ، در غیر این صورت هر فرصتی برای رضایت والدین شما برای همیشه نابود می شود .

13- سعی کنید حداقل یکی از والدین را راضی کنید .

بدیهی است که شما به یکی از والدین خود نزدیک تر خواهید بود . بنابراین شما باید تلاش بیشتری کنید تا او را متقاعد کنید . شما می توانید برای این کار ، از مشاور ازدواج خود کمک بگیرید . پس از متقاعد کردن والدینی که به شما نزدیک تر است ، نیمی از راه را رفته اید . سپس می توانید از آن والدین کمک بگیرید تا با والدین دیگر خود صحبت کنید . اما مطمئن شوید که این مسئله موانعی بین مادر و پدر شما ایجاد نمی کند .

14- هرگونه پیشنهاد برای ملاقات با شخص دیگری را برای ازدواج ، رد کنید .

والدین شما برای فشار آوردن بر شما و متقاعد کردن شما ، برای دیدار با شخص دیگری و فراموش کردن شریک زندگی خود ، تمام تلاش خود را انجام می دهند . اگر شما از انتخاب خود مطمئن هستید و انتخاب شما ، توسط مشاور شما نیز تایید شده است ، باید به شریک زندگی خود وفادار باشید و هرگونه پیشنهاد ملاقات با شخص دیگری را رد کنید . پشتکار داشته باشید تا والدینتان متوجه شوند که شما واقعاً عاشق شریک زندگی خود هستید . به این ترتیب می توان مخالفت خانواده دختر با ازدواج را کمتر کرد .

15- جلسات هر دو خانواده را ترتیب دهید .

زمانی که موفق شدید تا حدی مخالفت خانواده دختر با ازدواج را کمتر کنید ، می توانید آن ها را متقاعد کنید که والدین شریک زندگی شما ملاقات کنند . این به آن ها کمک می کند تا مشکلات و شبهاتی را که در مورد پیشینه خانواده ، وضعیت اقتصادی – اجتماعی ، فرهنگ ، ارزش ها ، اخلاق و غیره شریک زندگی شما دارند ، برطرف کنید .

16- تسلیم نشوید .

اگر واقعاً عاشق انتخاب خود هستید و می خواهید بقیه عمر خود را با او بگذرانید ، به شرط درست بودن انتخاب شما و تایید آن توسط مشاور ازدواج ،  پس باید برای عشق خود مبارزه کنید . با وجود مخالفت خانواده دختر با ازدواج ، شما باید به عشق خود احترام بگذارید و به هیچ قیمتی تسلیم نشوید . اما این جمله به معنای ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر نیست .

ازدواج تصمیم بسیار بزرگی است که باید جوانب احتیاط در آن رعایت شود . همچنین ازدواج ، هیچگاه وصلت دو نفر با هم نیست . بلکه مرتبط شدن و وصلت دو خانواده و دو فرهنگ با یکدیگر است . زندگی خود را بدون رضایت و حمایت خانواده خود شروع نکنید و این احساس شیرین را از خود ، دریغ نکنید . بسیاری از خانواده هایی که در ابتدا مخالف بوده اند و ازدواج با وجود مخالفت خانواده دختر ، صورت گرفته است ، هیچگاه راضی نشده اند و تا سالیان طولانی این اختلافات ، باقی مانده است . این موضوع چهره شما را در خانواده همسرتان نیز خدشه دار خواهد کرد . با صبر و تلاش درست ، کمک گرفتن از مشاوره ازدواج و طی کردن مسیر درست ، بدون شک مخالفت خانواده دختر با ازدواج نیز ، برطرف خواهد شد .

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع