به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

طرحواره درمانگر

مشاور طرحواره درمانگر چه کسی است؟ مشاور ازدواج تکنیک های طرحواره درمانگر مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

طرحواره درمانگر چه کسی است؟

هر یک از افراد ممکن است دارای طرحواره هایی هستند که ناشی از تجربیات ناگوار و تلخ دوران کودکی نیز هستند این طرحواره ها نیز یا بر اساس واقعیت بوده یا بر اساس تجربه ای از جانب فرد ایجاد می گردند..طرحواره درمانگر نیز به سبب تخصص بسیاری که در این زمینه دارد به درمان مشکلات افراد پرداخته و بر اساس ارزیابی و بررسی تجربیات دوران کودکی افراد و این طرحواره ها نیز به افراد کمک می کنند تا از میزان مشکلاتشان کم شده و در طی زمان درمان گردند.

چه بسا اگر میزان طرحواره های افراد زیاد باشد نیاز است که طرحواره درمانگر با دقت و زمان بیشتری به درمان این طرحواره ها بپردازد.

طرحواره درمانگر به مراجعین کمک می کند تا طرحواره ها و تجربیات تلخ و ناگوار خود را شناخته و در طی زمان با پذیرش آن ها نیز به خوبی درمان شوند.

به طور کل طرحواره درمانگران نیز به مراجعین کمک می کنند تا بتوانند مشکلات را پذیرفته و سپس روابط عاطفی خود با دیگران را بهبود بخشیده و با غلبه بر طرحواره های ناسازگار خود نیز روند درمان را با کمک درمانگر پیش گیرند.

منظور از طرحواره درمانی چیست؟

با بهره گیری از جلسات طرحواره درمانی نیز می توان به تشخیص و درمان اختلالات روانی که چه بسا در برابر درمان شدن مقاومت دارند پرداخت.

در طرحواره درمانی نیز درمانگر می تواند رویکرد تلفیقی داشته باشد یعنی تلفیقی از چند رویکرد اعم از رویکرد شناختی رفتاری CBT، گشتالت درمانی و..

به طور کل در این جلسات زمانی که افراد از ناراحتی و مشکلی رنج می برند طرحواره درمانگر به بررسی تجربیات دوران کودکی وی و طرحواره های ایشان می پردازد زیرا این طرحواره ها هستند که سبب بروز رفتارهای مشکل آفرین بر فرد می شوند فرضا خشم و پرخاشگری کنترل نشده و..

مزایای بهره مندی از جلسات طرحواره درمانی چیست؟

طرحواره درمانگر نیز در طی جلسات طرحواره درمانی نیز اهدافی را دنبال می کند که نیاز است در این جلسات با همکاری های مراجع نیز به انجام برسند..به همین سبب می توان مزایای مراجعه به طرحواره درمانگر را به شرح ذیل دانست:

به طور کل جلسات طرحواره درمانی نیز سبب می گردد میزان رفتارهای ناسازگار مراجع به مرور زمان کاهش یافته و فرد بتواند این رفتارها را به خوبی کنترل نماید.

طرحواره درمانگر

آیا می توان از جلسات طرحواره درمانی به صورت آنلاین بهره مند شد؟

بله کلینیک روانشناسی روان آرام این شرایط را فراهم نموده تا افرادی که امکان حضور در جلسات حضوری را ندارند از جلسات آنلاین بهره مند گردند تنها کافیست با شماره درج شده تماس حاصل نمود.

منظور از طرحواره چیست؟

تله یا طرحواره زمانی ایجاد می گردد که تجربیات تلخ و ناگوار فرد خصوصا از سنین دوران کودکی نیز به صورت ناخودآگاه بر رفتارها و عملکرد شخص تاثیرگذار بوده و نیاز است که جهت بهبود عملکرد فرد این طرحواره از سوی مراجعین به پذیرش رسیده و سپس با کمک درمانگر درمان گردد. فرضا خشم و پرخاشگری غیر قابل کنترل، ترس و اضطراب مداوم از تنبیه و سرزنش شدن و..

4.8/5 - (12 امتیاز)

تکنیک های طرحواره درمانگر در اتاق درمان چیست؟

شاید سوال پیش آید درمانگر نیز به چه نحو و چگونه به تشخیص و درمان اختلالات روانی در افراد می پردازند..لذا در ادامه نیز برخی از این تکنیک ها را نام برده ایم.

درمانگر نیز در طی جلسات درمانی جهت اینکه مراجع اعتماد بیشتری به درمانگر داشته و بداند که درمانگر تمامی حواسش به گفته های وی می باشد از این تکنیک ها استفاده می نماید همچنین زمانی که بخشی از حرف های مراجع را آنطور که باید درک نکند نیز به تفسیر و خلاصه گویی صحبت های مراجع می پردازد تا در صورت تایید مراجع نیز ادامه جلسات درمانی طی شوند.

انواع طرحواره ها

بسیار مهم است که با برخی از طرحواره ها نیز آشنا بوده و جهت درمان آن ها نیز به دکتر روانشناس مراجعه نمود..لذا در ادامه به برخی از این طرحواره ها اشاره می نماییم..

  1. و..

1.طرحواره بازداری هیجانی

طرحواره درمانگر خوب در تهران نیز با تشخیص این طرحواره به فرد کمک می کند که به خوبی هیجاناتش را ابراز نماید زیرا این افراد نمی توانند هیجانات خود را ابراز نمایند و به طور کل از ابراز هیجانات خود نیز اجتناب می ورزند.

2.طرحواره وابستگی

این افراد احساس عدم استقلال می کنند به نحوی که نمی توانند به تنهایی از پس کارهایشان برآمده و وابسته کمک دیگران هستند.

3.طرحواره نقص و شرم

این افراد احساس می کنند به طور کاملا ذاتی نقصی دارند و به سبب این احساس مدام احساس بی ارزشی می کنند همچنین از آنجایی که خود را دارای نقص می دانند فکر می کنند که دیگران به وی علاقه ای ندارند..

درمانگر خوب در تهران نیز به ایشان کمک می کند تا علت این احساس را دریافته و سپس با بهره مندی از راهکارهای متعدد از این افکار و احساسات رهایی یابد.

4.طرحواره انزوای اجتماعی

افرادی که مبتلا به این طرحواره هستند احساس می کنند که با دیگران متفاوت هستند به همین سبب خود را متعلق به هیچ یک از گروه های اجتماعی نمی دانند.

5.طرحواره بی اعتمادی

این افراد به هیچکس اعتماد ندارند حتی به نزدیک ترین آدم های زندگیشان..چرا که حتی حرف های راست و صادقانه آن ها را هم کلک و دروغ دانسته و تصور می کنند که همه قصد دارند به وی آسیب برسانند.

6.طرحواره شکست

افرادی که دچار طرحواره شکست هستند بدین سبب درگیر این طرحواره می شوند که یکبار تجربه شکست داشته اند..این طرحواره بیشتر در کودکان دیده می شود..لذا این افراد به سبب شکستی که داشته اند تصور می کنند دیگر هرگز موفق نشده و نمی توانند پیشرفت کنند چرا که باهوش و ماهر نیستند.

طرحواره درمانگر خوب نیز در طی جلسات درمانی به ایشان کمک می کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس خود را دوباره به دست آورده و شکست را به منزله ماهر نبودن نیز نداند.

7.طرحواره ایثار

افرادی که دچار طرحواره ایثار هستند بخشندگی زیادی دارند و حتی حاضرند از خودشان برای دیگران بگذرند و فداکارهای بیش از حدی به دیگران می کنند که سبب می گردد مدام خود و خواسته هایشان را نادیده بگیرند و برای خود ارزش قائل نیستند.

8.طرحواره کمال گرایی

همانطور که از نامش مشخص است افرادی که دچار این طرحواره هستند دارای کمالگرایی زیادی بوده و به راحتی به هر چیزی راضی نمی شوند و باید هرطور شده به همان چیزی که در فکرشان می باشد برسند نه کمتر نه بیشتر..

9.طرحواره رها شدگی

این افراد از اینکه تنها باشند میترسند و نیاز دارند که دیگران توجه زیادی به ایشان کنند و اگر عکس این اتفاق رقم بخورد احساس می کنند که کسی به آن ها علاقه ای ندارد. از آنجا که علاقه زیادی به این دارند که دیگران به وی توجه کنند دچار وابستگی زیاد و بیش از حدی به دیگران می شوند و حتی دیگران را به سبب کم توجهی شان سرزنش می کنند..

از دیگر خصوصیت این افراد، حسادت کردن به افرادی است که دیگران به آن ها محبت می کنند و..

10.طرحواره اطاعت

از خصوصیات این افراد ترس از تنبیه شدن می باشد به همین سبب مدام به پذیرش و اطاعت کردن از دیگران می پردازند. به نوعی که کاملا در سلطه و اختیار دیگران قرار گرفته و نمی توانند برای نیازها و خواسته های خویش زمان کافی گذاشته یا اصلا زمانی را برای این نیازها نمی گذارند.

11.طرحواره منفی گرایی

از ویژگی های افرادی که دچار طرحواره منفی گرایی هستند نیز این است که همه جنبه های زندگی را با دیدگاه و نگرشی منفی می بینند و جنبه های مثبت زندگی شان را نادیده گرفته و تنها به این جنبه های منفی دقت و توجه می کنند.

12.طرحواره غرور

این افراد خودشان را برتر از دیگران می دانند و به نوعی رفتارهایشان شبیه رفتار افراد خودشیفته می باشد. همچنین این افراد با دیگران رابطه نزدیکی برقرار نمی کنند زیرا خود را بهتر از آن ها دانسته و همچنین قوانین وضع شده را تنها برای افراد عادی دیگر می دانند نه خودشان زیرا خود را بسیار بالاتر از آن می بینند که از قوانین پیروی کنند.

این طرحواره ها نیز برخی از طرحواره های روانشناختی بودند که به  آن ها اشاره نمودیم چه بسا بسیار مهم است که افراد اگر هر یک از این طرحواره ها را دارند و سبب نارضایتی خود و یا اطرافیانشان شده است نیز از جلسات مشاوره روانشناسی بهره مند گردند چنانچه در صورتی که شدت این طرحواره ها بیشتر گردد نیز زندگی شخصی و اجتماعی افراد مختل می گردد.

منظور از مختل شدن زندگی از سوی طرحواره درمانگر خوب در تهران نیز این است که افراد نمی توانند به خوبی از لحظات زندگی شان لذت ببرند و حتی نمی توانند با دیگران آنگونه که باید ارتباط برقرار کنند..

چرا که مدام سبب ناراحتی خاطر ایشان می گردند فرضا با خشم های های متناوب و غیر قابل کنترل، غرور بیش از حد و آزرده ساختن دیگران، اطاعت کردن بی وقفه از دیگران و عدم رسیدگی به کارهای شخصی و..

تمامی این ها می توانند سبب مختل شدن زندگی شخصی و اجتماعی افراد و همچنین به هم خوردن روحیه آن ها گردد.

بنابراین توصیه می گردد افرادی که به سبب هر یک از این مشکلات در زندگی شخصی و اجتماعی و عاطفی شان به مشکل خورده اند نیز از راهنمایی های تخصصی طرحواره درمانگر بهره مند گردند.

طرحواره درمانگر

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

طرحواره درمانگر

طرحواره درمانگر خوب در تهران

از آنجایی که کلینیک روانشناسی روان آرام دارای درمانگران بسیار مجرب و متخصصی می باشد افراد می توانند جهت بهره مندی از جلسات درمانی توسط درمانگران روان آرام نیز با شماره درج شده تماس حاصل نمایند و به صورت حضوری و یا حتی آنلاین از این جلسات بهره مند گردند.

طرحواره درمانگر

بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره