به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
شماره روانشناس خوب

شماره روانشناس خوب

شماره روانشناس خوب چند است؟

امروزه با توجه به پیشرفت علم و دسترسی راحت تر به مطالب مهم سلامت جسمی و روحی اهمیت به مراجعه نزد یک روانشناس خوب بسیار مهم گشته و دیگر کمتر کسی اذعان دارد که دیوانه ها به روانشناس مراجعه می کنند!!بنابراین تصمیم گرفتیم به ابهام برخی از شما در خصوص شماره روانشناس خوب چند است بپردازیم..بنابراین با ما همراه باشید.

اهمیت اصالت روانشناس پیش از درخواست شماره وی:

اولین و مهم ترین بخش از اعتماد و شناخت و همچنین تلاش در یافتن شماره روانشناس خوب این است که بدانید آیا آن روانشناس عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره می باشد یا خیر!متاسفانه روانشناس نماها بسیار زیاد شده و فضای مجازی راه را نیز برای این افراد هموارتر کرده است..این افراد با ارائه مطالب روانشناسی و جلسات مشاوره به نوعی باور کرده اند که روانشناس هستند!بدون هیچ مدرک تحصیلی روانشناسی و مشاوره یا عضور سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بودن..

این نکته را در نظر داشته باشید روانشناس خوب روانشناسی است که در یک حوزه مشخص تخصص داشته و از مدارک معتبری نیز به عنوان رزومه خود برخوردار می باشد..پس اگر شنیدید از فردی تعریف می کنند و از قضا روانشناس هم بود سریعا با یک سرچ ساده در دنیای بزرگ گوگل متوجه شوید آیا در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره عضو می باشد یا خیر؟ و به دنبال دریافت سریع شماره روانشناس خوب از دیگران نباشید..حساب شده عمل کنید..ذهن و روان شما بسیار مهم می باشند!

در نظر داشته باشید کلینیکی که از آن قصد دریافت شماره روانشناس خوب و محبوبشان را دارید نیز پروانه اشتغال از نظام روانشناسی را هم دارا باشد!..

آگاهی از تخصص یک روانشناس خوب و سپس درخواست شماره او:

همانطور که پیش تر برای شناخت رواشناس و شماره روانشناس خوب عرض کردیم تخصص روانشناس در خصوص برطرف کردن مسائل و..بسیاری مسائل تخصصی و حائز اهمیت دیگر امری بسیار حیاتی است و نمی توان روح و روان را به کسی سپرد که مثلا فیزیوتراپ باشد نه روانشناس!تنها به این دلیل که وی خوب حرف می زند و با حرف هایش به شما جانی دوباره می بخشد!!

شماره روانشناس خوب در طی زمانی طولانی بسیار شناخته شده می شود و نیازمند رضایت مراجعین از حضور در جلسات درمانی روانشناس در طی زمان می باشد..در ادامه شماره روانشناس خوب اینکه می گوییم روانشناس تخصص لازم را داشته باشد یعنی چه؟همراه ما باشید تا به سادگی به این سوال پاسخ دهیم و شما را از اطلاعاتی که باید پیش از دریافت مشاوره از روانشناس موردنظر و شماره او بدانید مطلع سازیم.پس ادامه شرح شماره روانشناس خوب را از دست ندهید.

آگاهی از عوامل موثر بر شناخت تخصص و شماره روانشناس خوب:

 1. عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره
 2. مدارک تحصیلی مرتبط(مشاوره یا روانشناسی):آگاهی از مدرک ارشد یا دکتری رواشناس(فردی که مدرک لیسانس روانشناسی و مشاوره داشته باشد نمی تواند مشاوره داده و کار درمانی انجام دهد)
 3. آگاهی از گرایش تخصصی روانشناس(سلامت،اضطراب و..)
 4. آگاهی از زمان فارغ التحصیلی وی
 5. اطلاع از رویکرد درمانی روانشناس و جویا شدن علت و چرایی انتخاب آن
 6. و..

شماره روانشناس خوب

شماره روانشناس خوب را از چه کسی بگیریم؟

شاید تابحال برایتان پیش آمده باشد که اطرافیانتان به نزد روانشناسی به طور مثال در خصوص مشاوره قبل از ازدواج رفته و بسیار از آن روانشناس تعریف می نماید اینکه آن فرد از عملکرد روانشناس موردنظر رضایت دارد می تواند بر خوب بودن آن موثر باشد اما کافی نه! شماره روانشناس خوب را در همین بخش های روان آرام بیابید

بنابراین اگر به دنبال روانشناس در همان حوزه هستید بدون خجالت و شرمساری از طرز فکر شخص مقابل درباره شما در خصوص برخی ویژگی های روانشناس از او سوال کرده و سپس شماره روانشناس خوب معرفی شده را پس از تأیید و آگاهی از اطلاعات لازم درخواست کنید.برویم که برخی از این ویژگی ها را برایتان بازگو کنیم و پس از آن با شما درباره موضوعی بسیار مهم صحبت کنیم پس ادامه محتوای شماره روانشناس خوب را از دست ندهید.

برخی ویژگی های جذب کننده برای دریافت شماره روانشناس خوب:

 1. تعامل و برخوردی حرفه ای(نه بسیار خشک و نه بسیار صمیمی)
 2. طرز پوشش مناسب و  مدل نشستن روانشناس بر روی صندلی به صورت حرفه ای
 3. صداقت کلام و رفتار(همخوانی با زبان بدن مشاور،به طور مثال بابت موضوعی حرف مراجع را را تأیید می کند اما ابروهایش را کج می کند..)
 4. عدم تحمیل نظر شخصی بر عقاید و رفتارهای مراجع
 5. همدلی روانشناس با مراجع(همدلی با همدردی متفاوت است)در ادامه این مطلب را توضیح می دهیم
 6. مهارت خوب گوش کردن
 7. دریافت اطلاعات کامل شخصی مراجع اعم از فرزند چندم خانواده بودن،اصالت و محلی که در آن پرورش یافته و بزرگ شده و تمامی اطلاعات لازم در اولین جلسه مشاوره
 8. معتمد و رازدار جز در مواردی استثنائی و اطلاع ساختن مراجع از این استثنائات:بیان این موارد استثنائی را حتما از روانشناس و مشاور مورد نظر درخواست کنید تا در صورت لزوم مشکلی ایجاد نگردد.
 9. توضیح دادن روند درمانی و شروط در جلسات مشاوره و درمان
 10. اطمینان از گذراندن دوره های درمانیِ خود روانشناس
 11. رعایت اصول اخلاقی در جلسات درمانی: توجه و احترام به درمانجو و..
 12. ارزیابی مراجع به صورت واقع گرایانه و بی طرف و عدم تأثیرپذیری از قضاوت شخصی
 13. تشخیص و ارائه تعبیر در زمان مناسب
 14. شرکت دادن مراجع در صحبت کردن و به تنهایی صحبت نکردن
 15. سکوت در مواقع لازم و خواستار صحبت مراجع بودن
 16. در نظر گرفتن تکلیف برای مراجع در صورت نیاز
 17. کنترل جلسه و مدت زمان آن اما نه حواس پرتی و بی حوصلگی یا عدم توجه به حرف های مراجع به دلیل توجه به ساعت هر چند دقیقه!(کنترل زمان شروع و پایان جلسه درمانی)
 18. آرامش روانشناس در اتاق درمان و عدم اضطراب و عجله یا مشغولیت ذهنی
 19. و..
این مقاله هم بخوانید  درمان اعتیاد به گوشی

نکته قابل ذکر در درخواست شماره روانشناس خوب از معرفی کنندگان:

شاید نتوانید خواستار تمامی این اطلاعات از شخص معرفی کننده شوید و با خیال راحت شماره روانشناس خوب معرفی شده را از او بگیرید..بنابراین می توانید برای یک جلسه با روانشناس موردنظر آماده شوید و به این ویژگی ها نیز توجه نمائید این را در نظر بگیرید که حتی اگر روانشناس موردنظرتان تمامی این ویژگی ها را دارا بوده اما نمی توانید در بیان هر مسئله ای با او راحت باشید و احساس خوبی از صحبت با وی ندارید روانشناسی دیگر را انتخاب نمائید..

آرامش شما در اتاق درمان بسیار مهم می باشد زیرا به هنگام شناخت مسائل و پذیرش و تغییر شرایط همچنان از شما انرژی های لازم صرف می شود انرژی از درک مسائلی که تا آن زمان برایتان زننده یا ناراحت کننده و..بوده اگر قرار باشد انرژی دیگری هم برای پذیرش اجباری روانشناس خود صرف کنید ممکن است به مرور زمان از تمایل به مراجعه به روانشناس منصرف شوید..پس به این موضوع اهمیت دهید.

در ادامه آشنایی با شماره روانشناس خوب به اهمیت همدلی و تفاوت آن با همدردی در طی جلسات درمانی می پردازیم که سبب می شود مراجعین تا حدودی به این خاطر شماره روانشناس خوب خود را به دیگران هم بدهند و از وی رضایت داشته باشند..با ما همراه باشید.

همدلی روانشناس در اتاق درمان موثر بر معرفی شماره او به دیگر درخواست کنندگان:

همانطور که عرض کردیم همدلی با همدردی متفاوت می باشد.همدردی به معنای دلسوزی می باشد که روانشناسان در اتاق درمان از دلسوزی استفاده نمی کنند..بلکه از همدلی بهره برده و احساسات مراجع را درک می کند و ادراک خود از این بابت را به مراجع بیان می دارد.همدلی روانشناس با مراجع به این معناست که وی با مراجع همراه است و اتاق درمان برای مراجع محیطی قابل اعتماد و مطمئن می باشد به نوعی فضای امن مراجع..

همدلی روانشناس و مشاور با مراجع سبب می گردد وی احساس ارزشمندی کند.همچنین سبب می شود به دلیل امنیت فضای موجود مسائل شخصی خود را که تا به حال به کسی نگفته بود با روانشناس در میان بگذارد و از این که روانشناس به او و احساسات و حرف هایش اهمیت و گوش داده و به وی برای تغییر شرایط کمک می کند سرشار از احساس مهم بودن می شود.

این هم از شرح همدلی یکی از مهم ترین دلایلی که سبب می شود مراجعین شماره روانشناس خوب و مود اعتماد خود را به افرادی دیگر هم ارائه دهند..خب در انتهای محتوای شماره روانشناس خوب می خواهیم به کار مهمی که با شما عزیزان داشتیم بپردازیم..با ما همراه باشید.

شماره روانشناس خوب

تقدیم شماره روانشناس خوب و تخصصی به شما بزرگواران:

در مورد ویژگی های مهم روانشناس و آگاهی از اطلاعات لازم برای شناخت یک روانشناس خوب و تخصصی خدمتتان توضیحاتی را عرض کردیم..در اینجا می خواهیم کلینیک روانشناسی روان آرام را که شماره اش در صفحه درج شده معرفی کنیم..

کلینیک روان آرام با مجرب ترین روانشناسان و مشاورانِ برخوردار از تمامی صفات و ویژگی های یک روانشناس و مشاور خوب و همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره از شما دعوت می کند در خصوص هر مسئله ای که نیازمند بیان آن هستید و فکر می کنید روانشناس و مشاوری خوب می تواند در کمک به شما نقشی داشته باشد مثل آگاهی از چگونه همسر خوبی باشیم؟ یا مشاوره خانواده،مشاوره فردی و..با شماره کلینیک روان آرام تماس حاصل فرمائید و از  جلسات مشاوره و راهنمایی های لازم بهره مند گردید..

به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ داده شده و در مواقع نیاز زمانی برای حضور در کلینیک برای شما در نظر گرفته می شود..شماره یک روانشناس خوب از طریق مراجعین اش است که به دیگران ارائه می گردد و نشان از اعتماد و رضایت به روانشناس می باشد..بنابراین ما هم معتمدترین و رضایت بخش ترین کلینیک روانشناسی را به شما معرفی کردیم..

امیدواریم که شماره روانشناس خوبِ ما که شاملِ حال تمامی روانشناسان و مشاوران کلینیک روان آرام می شود به خوبی برایتان نتیجه بخش باشد و پس از طی کردن جلسات روانشناسی و مشاوره لبخند تک تک شما خوبان را شاهد باشیم..ممنون از توجه تان به محتوای شماره روانشناس خوب

موفق باشید

ویژگی های یک روانشناس خوب و متخصص چه می باشد؟

دوست عزیز به این سوال به طور کامل در محتوای شماره روانشناس خوب پرداخته شده است لذا در صورت نیاز می توانید با کلینیک روانشناسی روان آرام تماس گرفته و از جلسات مشاوره کلینیک بهره مند گردید.

4.7/5 - (73 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره