به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
سردمزاجی مردان

سردمزاجی مردان

سردمزاجی در حدود 15 تا 16 درصد از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد و مردان را بیشتر از زنان می ترساند؛ زیرا آنان مردانگی خود را در خطر می بینند. از دست دادن میل جنسی معمولاً به طور ناگهانی اتفاق نمی افتد و می تواند یک روند تدریجی باشد. خوشبختانه درمان‌های متنوعی با توجه به منشا سردمزاجی وجود دارد که می تواند به مردان برای داشتن اشتیاق به رابطه جنسی کمک کند. در این مقاله به سردمزاجی مردان، دلایل متنوع آن و راه های درمان اشاره شده است:

سردمزاجی مردان

سردمزاجی مردان می تواند ناشی از مشکلات جسمی و پزشکی یا مسائل روان و اجتماعی باشد که موجب بی میلی جنسی مردان می‌ شود.. برخی از این دلایل عبارتند از:

 

۱. اختلال نعوظ

ناتوانی جنسی، یا اختلال نعوظ مانند سردمزاجی نیست، اما وقتی یکی را تجربه می کنید، دیر یا زود احتمال دارد که دیگری را نیز احساس کنید. بسته به علت، “داروها می توانند به این مشکل کمک کنند”، گشاد کننده های عروق مانند ویاگرا، سیالیس و لویترا جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می دهند. در نتیجه با رفع اختلال نعوظ، سردمزاجی مردان نیز کاهش می یابد.

 

۲.اضطراب عملکرد

به گفته لاومن، مردان دو مشکل عمده را گزارش می کنند. اضطراب در مورد عملکرد و زودانزالی. به گفته لاومن، تقریباً از هر سه مرد یک انزال زودرس گزارش می شود، در حالی که از هر پنج نفر، یک نفر نگران عملکرد است. عملکرد زیر فشار و استرس می تواند باعث از بین رفتن میل جنسی و افزایش سردمزاجی مردان شود.

 

۳. استرس

استرس شغلی و عزت نفس نیز از عوامل بزرگ سردمزاجی مردان هستند. اگر عملکرد مرد در محل کار به چالش کشیده شود و احساس کند که در حال رسیدن به موفقیت نیست یا احساس عزت نفس نمی کند، اغلب احساس بی حسی می کنند و سردمزاجی را تشدید می کند.

 

۴. شرایط پزشکی

انواع مشکلات پزشکی و شرایط بدنی مزمن می تواند میل جنسی مردان را کاهش دهد. بیماری های جدی، مانند سرطان و افسردگی، قطعاً می توانند هرگونه افکار جنسی را کاهش دهند. بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا و دیابت می توانند جریان خون در بدن را کاهش دهند، از جمله اندام های تناسلی، و همچنین باعث سردمزاجی مردان می شوند. اعتیاد به الکل مزمن و حتی مصرف بیش از حد الکل مانع عملکرد جنسی می شود. شرایطی مانند اختلالات تیروئید و تومورهای غده هیپوفیز (که بیشتر تولید هورمون ها از جمله هورمون های جنسی را کنترل می کند) نیز می تواند میل جنسی را کاهش دهد.

 

۵. داروها

دسته داروهای افسردگی موسوم به SSRI می توانند میل جنسی را مهار کنند. داروهای تسکین دهنده و فشار خون نیز می توانند موجب سردمزاجی مردان شوند. مواد غیرقانونی، مانند هروئین، کوکائین و ماری جوانا، در صورت استفاده شدید و مزمن، ممکن است باعث از بین رفتن میل جنسی نیز شود.

 

۶.کیفیت رابطه

این فقط زنان نیستند که با سردمزاجی، به میزان خوشبختی و خوشحالی خود از رابطه پاسخ می دهند. مشکلات در رابطه جنسی می تواند نشان دهد که مشکلات دیگری در  رابطه است که باید برطرف شوند. عصبانیت و ناامیدی اغلب به اتاق خواب منتقل می شود.

 

درمان سردمزاجی مردان

۱. درمان سردمزاجی مردان با مشاوره

درمان های روانشناختی و جنسی، درمان های اصلی سردمزاجی مردان هستند. بسیاری از زوجین قبل از پرداختن مستقیم به رابطه جنسی، ابتدا به مشاوره ازدواج برای بهبود روابط غیرجنسی خود نیاز دارند.

آموزش ارتباطات یکی از گزینه هایی است که به زوجین می آموزد چگونه:

  • محبت و همدلی را بیشتر کنند.
  • به احساسات و دیدگاه های یکدیگر احترام بگذارند.
  • اختلافات را حل کنند.
  • خشم را مدیریت کنند.

سردمزاجی مردان

رابطه جنسی درمانی به زوجین کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه:

  • وقت و انرژی خود را به فعالیت های جنسی اختصاص دهند.
  • روش های جالبی برای نزدیک شدن جنسی به شریک زندگی خود پیدا کنند.

اگر سردمزاجی مردان شما ناشی از ضربه جنسی در کودکی باشد، ممکن است به مشاوره فردی نیاز باشد. مشاوره خصوصی یا دارو درمانی می تواند مشکلات مردان مانند ناتوانی جنسی یا تاخیر در انزال را درمان کند.

 

۲. درمان سردمزاجی مردان با هورمون درمانی

هورمون های تستوسترون بسیار بر میل جنسی و سردمزاجی مردان تأثیر می گذارند. برای درمان سردمزاجی ممکن است پزشک از هورمون درمانی و افزایش تستوسترون استفاده کند.

 

۳. درمان سردمزاجی مردان با تغییر سبک زندگی

تغییراتی در سبک زندگی می تواند بر میل جنسی تأثیر مثبت بگذارد و در عین حال سلامت کلی را نیز بهبود بخشد.

  • افزایش صمیمیت در رابطه:اگر برنامه یک یا هر دو شریک زندگی، بسیار شلوغ باشد، می تواند میل جنسی را کاهش دهد. ایجاد صمیمیت را در اولویت رابطه خود قرار دهید. 
  • ورزش:ورزش کردن می تواند روحیه شما را بالا ببرد، میل جنسی را بهبود بخشد، استقامت را افزایش دهد و از خود یک تصویر مثبت تر ایجاد کند. 
  • برقراری ارتباط:صحبت صریح و صادقانه باعث ایجاد رابطه عاطفی نزدیکتر می شود. همچنین ممکن است کمک کند که همسرتان را دوست داشته باشید و به درمان سردمزاجی مردان کمک کند.  
  • مدیریت استرس:یادگیری روش های بهتر برای کنترل فشارهای مالی، استرس شغلی و دردسرهای زندگی روزمره می تواند به شما در آرامش و درمان سردمزاجی کمک کند. 

 

 نتیجه گیری

اگر از سردمزاجی رنج می برید، محققان اتفاق نظر دارند که بهتر است قبل از ریشه دار شدن با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید. برای آن که مطمئن شوید که سردمزاج هستید، باید علائم هشدار دهنده را شناسایی کنید. اگر یک یا چند مورد از مشکلات زیر را دارید، بهتر است برای درمان سردمزاجی مردان از پزشک خود یا مشاوره جنسی کمک بگیرید:

۱. لمس کردن های شما و همسرتان فقط در اتاق خواب انجام می شود.

۲. رابطه جنسی به شما احساس ارتباط و رضایت نمی دهد.

۳. همیشه همسرتان آغازکنندهٔ رابطه جنسی است و شما احساس فشار می کنید.

۴. شما دیگر منتظر رابطه جنسی نیستید.

۵. رابطه جنسی مکانیکی و عادی است.

۶. شما تقریباً هرگز درباره همسرتان افکار یا تخیلات جنسی ندارید.

۷.شما حداکثر یک یا دو بار در ماه رابطه جنسی برقرار می کنید.

آیا استرس می تواند باعث سردمزاجی مردان شود؟

استرس شغلی و عزت نفس نیز از عوامل بزرگ سردمزاجی مردان هستند. اگر عملکرد مرد در محل کار به چالش کشیده شود و احساس کند که در حال رسیدن به موفقیت نیست یا احساس عزت نفس نمی کند، اغلب احساس بی حسی می کنند و سردمزاجی را تشدید می کند.

آیا سردمزاجی آقایان با مصرف هورمون ها درمان می شود؟

هورمون های تستوسترون بسیار بر میل جنسی و سردمزاجی مردان تأثیر می گذارند. برای درمان سردمزاجی ممکن است پزشک از هورمون درمانی و افزایش تستوسترون استفاده کند.

آیا ورزش کردن می تواند به درمان سردمزاجی کمک کند؟

ورزش کردن می تواند روحیه شما را بالا ببرد، میل جنسی را بهبود بخشد، استقامت را افزایش دهد و از خود یک تصویر مثبت تر ایجاد کند. 

4.6/5 - (401 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره