به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

زوج درمانگر خوب در تهران

زوج درمانگر خوب در تهران

زوج درمانگر خوب در تهران کیست ؟

همه ازدواج ها تحت تأثیر مشکلات هستند . مشکلات زناشویی ، باعث می شود که زوجین به فکر طلاق بیفتند . این که ازدواج هنگام برخورد با یک مشکل زنده مانده یا خیر ، بستگی به مشکل دارد و اینکه چگونه یک زوج تصمیم می گیرد با آن مشکل کنار بیاید ، بستگی به عمق احساس آن ها به یکدیگر و مهارت های حل مشکلات در آن ها به صورت فردی و همچنین کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران دارد  .

زوج هایی که قادر به همکاری با یکدیگر در حل و فصل اختلافات هستند ، احتمال بیشتری دارد که بتوانند ازدواج خود را نجات دهند. زن و شوهرهایی که فاقد مهارت مناسب برای حل بحران ها هستند ، ممکن است برای حل مشکلاتی که به راحتی و با کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران ، حل می شوند ، از زندگی مشترک ناامید شده و تصمیم به جدایی بگیرند .

علل طلاق در بین زوجین

در زیر لیستی از مشکلات زناشویی وجود دارد که ممکن است باعث طلاق شود .

 • مشکلات مالی

بیش تر زوج ها مورد صورتحساب های زندگی ، بدهی ها ، هزینه ها و سایر مسائل مالی با یکدیگر به مشکل می خورند . نحوه تصمیم گیری برای مقابله با مشکلات مالی در ازدواج ، مشخص می کند که آیا این مشکلات تأثیر منفی یا مثبتی در ازدواج شما دارد یا خیر

 • کودکان

نظم و انضباط در زندگی و تربیت کودکان ، رژیم غذایی آن ها و سایر موارد ، می توانند منبع اختلاف نظر بین زوجین باشند . کودک استرس شماره یک در یک ازدواج است و می تواند اختلافات اعتقادی را در مورد مسائل تربیتی در میان پدر و مادر به وجود بیاورد .

 • رابطه جنسی

عدم شناخت نسبت به رابطه جنسی و نرسیدن به توافق بر سر آن ، می تواند یکی از عوامل اصلی در طلاق باشد . بسیاری از زوجین برای مراجعه به زوج درمانگر خوب در تهران به خاطر اختلاف ها بر سر رابطه جنسی ، احساس شرم می کنند . اما در ایران ، بزرگترین عامل طلاق به خصوص از جانب خانم ها ، به دلیل مشکل در هم بستری با همسرشان است . خودداری از رابطه جنسی برای مجازات همسر ، پیوند زناشویی را می شکند . رابطه جنسی می تواند یک مسئله بزرگ باشد ، وقتی که شما احساس نیاز می کنید . مشاوره جنسی یکی از مشاوره هایی است که زوجین دارای این مشکل بایستی از آن استفاده کنند.

 • دوری

فاصله زمانی و نبود وقت با کیفیت در کنار هم ، باعث می شود زوجین از هم گام شدن با یکدیگر خارج شوند . داشتن علایق و فعالیت های مشترکی که شما ، به طور منظم در آن شرکت می کنید ، به زوجین کمک می کند تا در ارتباط باشند .

 • مسئولیت های خانه

بسیاری از زوجین درباره توزیع عادلانه کار خانه و نحوه انجام آن بحث می کنند . آن ها به جای نشستن و تقسیم کار خانه ، نسبت به این که چه کاری انجام داده اند یا چه نکرده اند ، مشاجره می کنند . مرتباً تقسیم نشوید و تقسیم کار نکنید ، شما بزرگسال هستید ، اگر کاری را دیدید که باید انجام شود ، آن کار را انجام دهید . یا تصمیم بگیرید که کارهای خانه را بر اساس مواردی که از آن ها لذت می برید ، تقسیم کنید .

 • دوستان

همه دوستان برای روابطی که بعضی از آن ها سمی هستند ، مفید نیستند . مطمئن باشید تفاوت بین دوستی را می دانید که روابط شما را تقویت می کند و کسی که آن را خراب می کند .

 • عادات تحریک کننده

بسیاری از افراد با شخصی ازدواج می کنند که یک یا چند عادت دارد که برای آن ها خوشایند نیست و بعضا آزار دهنده است . نترسید به عاداتی که شما را تحریک می کند ، اشاره کنید ، فقط مطمئن باشید که آن را به روشی غیر تدافعی انجام می دهید .

یا از کمک یک زوج درمانگر خوب در تهران استفاده می کنید . ممکن است حرف زدن همسر شما هنگام غذا خوردن یک عادت پیش و پا افتاده باشد ، که شما را آزار می دهد . اگر آن را حل نکنید ، این موضوع کوچک می تواند به مرور آن قدر شما را تحت تاثیر قرار دهد که عصبانیت خود را به بهانه های متفاوت و دعوا بر سر موضوعات متنفرقه بیان کنید و این زندگی مشترک شما را نابود می کند .

 • خانواده
مشاوره برای ازدواج موفق
بخوانید

فرزندان ، خواهران و برادران ، والدین و دیگر اعضای خانواده ، می توانند استرس را در یک ازدواج ایجاد کنند . هنگام کنار آمدن با مسائل منفی در ازدواج خود ، به سراغ درد و دل و به اشتراک گذاشتن با اعضای خانواده خود و همسرتان نروید . به جای آن از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید و اگر خانواده ها تلاش برای دخالت در زندگی شما داشتند ، به آن ها یادآور شوید که زندگی مشترک شما ، فقط به شما دو نفر مربوط است و کسی اجازه دخالت در آن را ندارد .

 • انتظارات

همه ما با انتظارات خاصی وارد ازدواج می شویم . بیشتر اوقات ، ازدواج بر خلاف آنچه انتظار داشتیم است . هنگامی که این انتظارات عاشقانه برآورده نشود ، ما ناامید می شویم . انتظارات برآورده نشده منبع اصلی درگیری در ازدواج است .

شما باید درباره انتظارات خود و بخش های برآورده نشده ، بدون مشاجره و حالت تدافعی ، با همسرتان صحبت کنید . او شاید از فکر شما بی خبر است . یا نحوه برآورده کردن انتظارات در ذهن او و شما ، متفاوت است . ازدواج پیدا کردن یک زبان مشترک میان دو نفر است ، و این زبان مشترک تنها با صحبت کردن و مرور زمان ، شکل می گیرد .

 • تضاد شخصیت

آیا شخصیت شما ازدواج شما را خراب می کند ؟ خصوصیات شخصیتی وجود دارد که می تواند یک ازدواج را به شکست محکوم کند . آیا شما یک مشاجره گر هستید ؟ آیا شما دوست دارید همسرتان را مجبور به کاری کنید و شخصیت مستبد و زورگویی هستید ؟ آیا برای خشنود کردن همسرتان ، نیازهای خودتان را فراموش می کنید یا آن ها را نادیده می گیرید ؟ اگر به هر یک از این موارد پاسخ مثبت دادید ، نیاز دارید که روی این خصوصیات شخصیت منفی کار کنید .

شاید نیاز باشد که از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید . هر یک از موارد فوق یک مسئله بسیار متداول است که در یک ازدواج به آن پرداخته شده است . اگرچه این ها ، همگی مشکل هستند ، اما می توانند فرصتی برای رشد ، یادگیری و توافق باشند . این که آیا این مسائل همچنان باعث ایجاد استرس در ازدواج شما می شوند یا به فرصتی برای رشد تبدیل می شوند ، به عهده شماست .

زوج درمانی

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است . مشاوره ازدواج به زوجین با مشکلات مختلف کمک می کند تا اختلافات را تشخیص داده و برطرف کنند و روابط خود را بهبود بخشند . از طریق مشاوره ازدواج می توانید تصمیماتی متفکرانه در مورد بازسازی و تقویت روابط خود و یا راه های جداگانه خود بگیرید .

مشاوره ازدواج اغلب توسط پزشکان متخصص مجاز به نام ازدواج و خانواده درمانی ارائه می شود . این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند .

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است . مشاوره ازدواج به طور معمول هر دو شریک را شامل می شود ، اما گاهی اوقات یکی از شرکا تصمیم می گیرد که به تنهایی با یک زوج درمانگر خوب در تهران کار کند . برنامه درمانی خاص به شرایط بستگی دارد .

زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند در همه انواع روابط ، صرف نظر از گرایش جنسی یا وضعیت ازدواج ، به زوجین کمک کند . برخی از زوج ها برای تقویت مشارکت خود و به دست آوردن درک بهتر از یکدیگر ، به دنبال مشاوره ازدواج هستند . مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی که قصد ازدواج دارند ، کمک کند . مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک عمیق تری از یکدیگر داشته باشند و اختلافات قبل از ازدواج را برطرف کنند .

در موارد دیگر ، زوجین به دنبال مشاوره ازدواج برای بهبود یک رابطه آشفته هستند . برای کمک در بسیاری از موضوعات خاص ، می توانید از زوج درمانگر خوب در تهران استفاده کنید :

 • مشکلات ارتباطی
 • مشکلات جنسی
 • درگیری درباره فرزندآوری یا خانواده های آمیخته
 • سوء مصرف مواد
 • خشم
 • خیانت
روانشناس بزرگسال
بخوانید

مشاوره زناشویی ، همچنین ممکن است در موارد سوءاستفاده خانگی مفید باشد . اگر خشونت به حدی افزایش یافته است که می ترسید ، با این حال ، مشاوره به تنهایی کافی نیست . برای پشتیبانی اضطراری با پلیس یا یک پناهگاه محلی یا مرکز بحران تماس بگیرید .

تنها آمادگی لازم برای مشاوره ازدواج ، یافتن یک زوج درمانگر خوب در تهران است . قبل از برنامه ریزی جلسات با یک متخصص خاص ، در نظر بگیرید که آیا درمانگر مناسب شما و شریک زندگی شما خواهد بود یا خیر. می توانید در مورد مسایل زیر از مشاور خود سوال کنید :

آموزش و تجربه : پیشینه تحصیلی و آموزشی شما چیست ؟ آیا از دولت مجوز دارید ؟ آیا توسط AAMFT اعتبار دارید ؟ تجربه شما با نوع مسئله ما چیست ؟

تدارکات : دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چگونه است ؟ آیا در صورت اضطراری در دسترس هستید ؟

برنامه درمانی : انتظار دارید چند جلسه برگزار شود ؟ هر جلسه چه مدت است ؟

هزینه و بیمه : برای هر جلسه چقدر شارژ می کنید ؟ آیا خدمات شما تحت پوشش برنامه بیمه درمانی ما است ؟

مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند . با کار با یک درمانگر ، مهارت هایی را برای تحکیم روابط خود خواهید آموخت ، مانند :

 • ارتباطات باز
 • حل مسئله
 • چگونه می توان اختلافات را بطور منطقی مورد بحث قرار داد .
 • با اشاره به نقاط خوب و بد روابط خود صحبت خواهید کرد و منابع درگیری های خود را بهتر می فهمید . با هم یاد خواهید گرفت که چگونه مشکلات را بدون سرزنش تشخیص دهید و در عوض بررسی کنید که چگونه می توان اوضاع را بهبود بخشید.

در اینجا نکاتی را باید در نظر داشته باشید که هنگام مشاوره در زمینه ازدواج باید به خاطر بسپارید :

شاید صحبت کردن درباره مشکلاتتان با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، سخت باشد . جلسات ممکن است در سکوت بگذرد ، زیرا شما و شریک زندگی تان از اشتباهات درک شده عصبانی می شوید ، یا ممکن است در طول جلسات فریاد بزنید یا استدلال کنید . هر دو خوب هستند . درمانگر شما می تواند به عنوان داور عمل کند و در کنار آمدن با احساسات ناشی از آن به شما کمک می کند .

می توانید خودتان بروید . اگر شریک زندگی شما از حضور در جلسات مشاوره ازدواج امتناع ورزید ، همچنان می توانید خودتان به تنهایی شرکت کنید . اصلاح یک رابطه به این روش چالش برانگیزتر است ، اما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکنش ها و رفتارهای خود سود ببرید .

درمان اغلب کوتاه مدت است . برخی از افراد فقط به چند جلسه مشاوره ازدواج احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر به مدت چند ماه به آن احتیاج دارند. برنامه درمانی خاص به وضعیت شما بستگی دارد . بعضی اوقات ، مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا دریابند که اختلافات آن ها واقعاً غیر قابل حل هستند و شاید پایان دادن به رابطه و جدایی ، برای هر دو طرف تصمیم بهتری باشد . سپس جلسات می توانند بر مهارت هایی برای پایان دادن به روابط با اصطلاحات خوب تمرکز کنند .

ممکن است کارهای خانه داشته باشید . مشاور شما ممکن است تمرینات ارتباطی را در خانه انجام دهد ، تا به شما در تمرین آن چه در طول جلسه آموخته اید کمک کند . به عنوان مثال ، هر روز چند دقیقه با شریک زندگی خود در مورد چیزهای غیر استرس زا صحبت کنید ، بدون هیچ گونه وقفه ای مانند تلویزیون ، تلفن یا کودکان .

شما یا شریک زندگی تان ممکن است نیاز به مراقبت های اضافی داشته باشید . اگر یکی از شما با بیماری روانی ، سوء مصرف مواد یا سایر موارد مقابله کند ، ممکن است درمانگر شما با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، همکاری کند تا درمان کامل تری داشته باشد .

تصمیم گیری برای مراجعه به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند سخت باشد . اگر یک رابطه مشکل دار دارید ، جستجوی کمک مؤثرتر از نادیده گرفتن مشکلات شما یا امید به پیشرفت خود به خودی ، است . گاهی اوقات برداشتن اولین قدم با پذیرش این که ، رابطه نیاز به کمک دارد ، سخت ترین بخش است .

مشاوره آنلاین روانشناسی
بخوانید

هر رابطه زناشویی می تواند بی نظیر باشد . با این حال ، علائم هشدار دهنده و پرچم های قرمزی وجود دارد ، که نشان دهنده مشکلات جدی در ازدواج است . اگر با این نگرانی ها خود را در یک ازدواج می بینید ، از آنها چشم پوشی نکنید ! شما باید در مورد آنها با همسرتان صحبت کنید . این مکالمات سخت اما ضروری است . سعی نکنید به تنهایی مشکلات را حل کنید . شما بهتر است تنها همسرتان را متقاعد کنید که به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، نیاز دارید .

علائم هشدار دهنده در یک ازدواج

 • این که دو نفر زیاد و با صدای بلند حرف می زنند .
 • شما عادلانه بحث نمی کنید و مشاجره ها همیشه دست یک نفر است .
 • شما خودتان بارها و بارها استدلال های یکسانی می کنید .
 • دعواهای شما از کنترل خارج می شوند ، یا تبدیل به مسابقه فریاد می شود .
 • به نظر می رسد بین شما هر دو احساس بی تفاوتی وجود دارد .
 • یکی یا هر دوی شما شروع به جدایی عاطفی کرده اید .
 • شما اغلب در مقابل بچه های خود می جنگید .
 • شما دیگر از وقت خود در کنار هم لذت نمی برید . همسر شما ترجیح می دهد به طور منظم وقت آزاد خود را دور از شما بگذراند .
 • هیچ چیز خوبی برای گفتن به یکدیگر ندارید .
 • شما در مورد مشکلات یا احساسات خود با یکدیگر صحبت نمی کنید .
 • شما به یکدیگر احترام نمی گذارید و دیگری را مورد لجاجت قرار می دهید .
 • در مورد نقش های جنسیتی یا تصمیم گیری بین شما ، نابرابری وجود دارد .
 • به نظر نمی رسد شما در مورد اهداف و ارزش ها به توافق برسید .
 • شما به یکدیگر اعتماد نمی کنید و احساس شک می کنید .
 • میزان صمیمیت جنسی در ازدواج شما پایین است یا اصلاً وجود ندارد .
 • شریک زندگی شما اسرار زندگی تان را حفظ نمی کند .
 • فکر می کنید به دلیل استرس زناشویی ، بیمار هستید یا شکایت جسمی دارید .
 • شما برای یکدیگر و تجربیات جدید در کنار هم وقت نمی گذارید .
 • همسر شما تلفن همراه یا وسایل خود را همواره دور از دسترس شما نگه می دارد و اجازه نمی دهد شما حتی نزدیک آن ها شوید .
 • همسر شما سعی می کند شما را از خانواده و دوستان جدا کند .
 • می فهمید همسرتان در مورد مسایل مالی به شما دروغ می گوید و پنهان کاری می کند .
 • شما وقتی همسرتان برای یک بعد از ظهر ، یک جلسه یا یک سفر کاری از خانه دور است ، خوشحال تر هستید .
 • شما می دانید که در ازدواج شما ، سوء استفاده عاطفی و یا جسمی وجود دارد .
 • یکی یا هر دوی شما خیانت دیده اید یا خیانت کرده اید ، در زندگی واقعی یا آنلاین ، از نظر جسمی یا عاطفی .

در اکثر مواقع ، این جریان در جهت منفی زندگی مشترک با این علایم ، قابل تغییر است و بیشتر ازدواج ها می توانند به سلامت و سرزندگی روز اول خود ، برگردند . گاهی اوقات افراد می توانند این تغییرات را به تنهایی انجام دهند ، اما به طور مکرر به یک زوج درمانی مراجعه کنند و روند پیشرفت را به کمک او ، پیش ببرند .

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از مشاوره در مورد ازدواج ، منتظر نمانید تا ازدواج شما به مشکلات اساسی بخورد ، تا بتوانید از متخصصین کمک بگیرید . یک زوج درمانگر خود در تهران ، می تواند متحد ازدواج شما باشد . این شخص می تواند در تمام مراحل ازدواج شما ، شما را راهنمایی کند . زوج درمانی یا مشاوره ازدواج می تواند از پیش از ازدواج شروع شود و ادامه پیدا کند . شاید نیاز نباشد که هر هفته به مشاوره ازدواج خود سر بزنید و هزینه اضافه کنید ، اما ماهی یک بار صحبت کردن با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، همواره ازدواج شما را در مسیر درست خود نگه می دارد و هیچ گاه ازدواج شما به جاهای باریک نمی رسد که بخواهید از ریشه های عمیق ، آن را ترمیم کنید .

avatar
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید