به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

زوج درمانگر خوب در تهران

زوج درمانگر خوب در تهران

زوج درمانگر خوب در تهران کیست ؟

همه ازدواج ها تحت تأثیر مشکلات هستند . مشکلات زناشویی ، باعث می شود که زوجین به فکر طلاق بیفتند . این که ازدواج هنگام برخورد با یک مشکل زنده مانده یا خیر ، بستگی به مشکل دارد و اینکه چگونه یک زوج تصمیم می گیرد با آن مشکل کنار بیاید ، بستگی به عمق احساس آن ها به یکدیگر و مهارت های حل مشکلات در آن ها به صورت فردی و همچنین کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران دارد  .

زوج هایی که قادر به همکاری با یکدیگر در حل و فصل اختلافات هستند ، احتمال بیشتری دارد که بتوانند ازدواج خود را نجات دهند. زن و شوهرهایی که فاقد مهارت مناسب برای حل بحران ها هستند ، ممکن است برای حل مشکلاتی که به راحتی و با کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران ، حل می شوند ، از زندگی مشترک ناامید شده و تصمیم به جدایی بگیرند .

علل طلاق در بین زوجین

در زیر لیستی از مشکلات زناشویی وجود دارد که ممکن است باعث طلاق شود .

 • مشکلات مالی

بیش تر زوج ها مورد صورتحساب های زندگی ، بدهی ها ، هزینه ها و سایر مسائل مالی با یکدیگر به مشکل می خورند . نحوه تصمیم گیری برای مقابله با مشکلات مالی در ازدواج ، مشخص می کند که آیا این مشکلات تأثیر منفی یا مثبتی در ازدواج شما دارد یا خیر

 • کودکان

نظم و انضباط در زندگی و تربیت کودکان ، رژیم غذایی آن ها و سایر موارد ، می توانند منبع اختلاف نظر بین زوجین باشند . کودک استرس شماره یک در یک ازدواج است و می تواند اختلافات اعتقادی را در مورد مسائل تربیتی در میان پدر و مادر به وجود بیاورد .

 • رابطه جنسی

عدم شناخت نسبت به رابطه جنسی و نرسیدن به توافق بر سر آن ، می تواند یکی از عوامل اصلی در طلاق باشد . بسیاری از زوجین برای مراجعه به زوج درمانگر خوب در تهران به خاطر اختلاف ها بر سر رابطه جنسی ، احساس شرم می کنند . اما در ایران ، بزرگترین عامل طلاق به خصوص از جانب خانم ها ، به دلیل مشکل در هم بستری با همسرشان است . خودداری از رابطه جنسی برای مجازات همسر ، پیوند زناشویی را می شکند . رابطه جنسی می تواند یک مسئله بزرگ باشد ، وقتی که شما احساس نیاز می کنید . مشاوره جنسی یکی از مشاوره هایی است که زوجین دارای این مشکل بایستی از آن استفاده کنند.

 • دوری

فاصله زمانی و نبود وقت با کیفیت در کنار هم ، باعث می شود زوجین از هم گام شدن با یکدیگر خارج شوند . داشتن علایق و فعالیت های مشترکی که شما ، به طور منظم در آن شرکت می کنید ، به زوجین کمک می کند تا در ارتباط باشند .

 • مسئولیت های خانه

بسیاری از زوجین درباره توزیع عادلانه کار خانه و نحوه انجام آن بحث می کنند . آن ها به جای نشستن و تقسیم کار خانه ، نسبت به این که چه کاری انجام داده اند یا چه نکرده اند ، مشاجره می کنند . مرتباً تقسیم نشوید و تقسیم کار نکنید ، شما بزرگسال هستید ، اگر کاری را دیدید که باید انجام شود ، آن کار را انجام دهید . یا تصمیم بگیرید که کارهای خانه را بر اساس مواردی که از آن ها لذت می برید ، تقسیم کنید .

 • دوستان

همه دوستان برای روابطی که بعضی از آن ها سمی هستند ، مفید نیستند . مطمئن باشید تفاوت بین دوستی را می دانید که روابط شما را تقویت می کند و کسی که آن را خراب می کند .

 • عادات تحریک کننده

بسیاری از افراد با شخصی ازدواج می کنند که یک یا چند عادت دارد که برای آن ها خوشایند نیست و بعضا آزار دهنده است . نترسید به عاداتی که شما را تحریک می کند ، اشاره کنید ، فقط مطمئن باشید که آن را به روشی غیر تدافعی انجام می دهید .

یا از کمک یک زوج درمانگر خوب در تهران استفاده می کنید . ممکن است حرف زدن همسر شما هنگام غذا خوردن یک عادت پیش و پا افتاده باشد ، که شما را آزار می دهد . اگر آن را حل نکنید ، این موضوع کوچک می تواند به مرور آن قدر شما را تحت تاثیر قرار دهد که عصبانیت خود را به بهانه های متفاوت و دعوا بر سر موضوعات متنفرقه بیان کنید و این زندگی مشترک شما را نابود می کند .

 • خانواده

فرزندان ، خواهران و برادران ، والدین و دیگر اعضای خانواده ، می توانند استرس را در یک ازدواج ایجاد کنند . هنگام کنار آمدن با مسائل منفی در ازدواج خود ، به سراغ درد و دل و به اشتراک گذاشتن با اعضای خانواده خود و همسرتان نروید . به جای آن از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید و اگر خانواده ها تلاش برای دخالت در زندگی شما داشتند ، به آن ها یادآور شوید که زندگی مشترک شما ، فقط به شما دو نفر مربوط است و کسی اجازه دخالت در آن را ندارد .

 • انتظارات

همه ما با انتظارات خاصی وارد ازدواج می شویم . بیشتر اوقات ، ازدواج بر خلاف آنچه انتظار داشتیم است . هنگامی که این انتظارات عاشقانه برآورده نشود ، ما ناامید می شویم . انتظارات برآورده نشده منبع اصلی درگیری در ازدواج است .

شما باید درباره انتظارات خود و بخش های برآورده نشده ، بدون مشاجره و حالت تدافعی ، با همسرتان صحبت کنید . او شاید از فکر شما بی خبر است . یا نحوه برآورده کردن انتظارات در ذهن او و شما ، متفاوت است . ازدواج پیدا کردن یک زبان مشترک میان دو نفر است ، و این زبان مشترک تنها با صحبت کردن و مرور زمان ، شکل می گیرد .

 • تضاد شخصیت

آیا شخصیت شما ازدواج شما را خراب می کند ؟ خصوصیات شخصیتی وجود دارد که می تواند یک ازدواج را به شکست محکوم کند . آیا شما یک مشاجره گر هستید ؟ آیا شما دوست دارید همسرتان را مجبور به کاری کنید و شخصیت مستبد و زورگویی هستید ؟ آیا برای خشنود کردن همسرتان ، نیازهای خودتان را فراموش می کنید یا آن ها را نادیده می گیرید ؟ اگر به هر یک از این موارد پاسخ مثبت دادید ، نیاز دارید که روی این خصوصیات شخصیت منفی کار کنید .

شاید نیاز باشد که از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید . هر یک از موارد فوق یک مسئله بسیار متداول است که در یک ازدواج به آن پرداخته شده است . اگرچه این ها ، همگی مشکل هستند ، اما می توانند فرصتی برای رشد ، یادگیری و توافق باشند . این که آیا این مسائل همچنان باعث ایجاد استرس در ازدواج شما می شوند یا به فرصتی برای رشد تبدیل می شوند ، به عهده شماست .

زوج درمانی

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است . مشاوره ازدواج به زوجین با مشکلات مختلف کمک می کند تا اختلافات را تشخیص داده و برطرف کنند و روابط خود را بهبود بخشند . از طریق مشاوره ازدواج می توانید تصمیماتی متفکرانه در مورد بازسازی و تقویت روابط خود و یا راه های جداگانه خود بگیرید .

مشاوره ازدواج اغلب توسط پزشکان متخصص مجاز به نام ازدواج و خانواده درمانی ارائه می شود . این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند .

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است . مشاوره ازدواج به طور معمول هر دو شریک را شامل می شود ، اما گاهی اوقات یکی از شرکا تصمیم می گیرد که به تنهایی با یک زوج درمانگر خوب در تهران کار کند . برنامه درمانی خاص به شرایط بستگی دارد .

زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند در همه انواع روابط ، صرف نظر از گرایش جنسی یا وضعیت ازدواج ، به زوجین کمک کند . برخی از زوج ها برای تقویت مشارکت خود و به دست آوردن درک بهتر از یکدیگر ، به دنبال مشاوره ازدواج هستند . مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی که قصد ازدواج دارند ، کمک کند . مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک عمیق تری از یکدیگر داشته باشند و اختلافات قبل از ازدواج را برطرف کنند .

در موارد دیگر ، زوجین به دنبال مشاوره ازدواج برای بهبود یک رابطه آشفته هستند . برای کمک در بسیاری از موضوعات خاص ، می توانید از زوج درمانگر خوب در تهران استفاده کنید :

 • مشکلات ارتباطی
 • مشکلات جنسی
 • درگیری درباره فرزندآوری یا خانواده های آمیخته
 • سوء مصرف مواد
 • خشم
 • خیانت

مشاوره زناشویی ، همچنین ممکن است در موارد سوءاستفاده خانگی مفید باشد . اگر خشونت به حدی افزایش یافته است که می ترسید ، با این حال ، مشاوره به تنهایی کافی نیست . برای پشتیبانی اضطراری با پلیس یا یک پناهگاه محلی یا مرکز بحران تماس بگیرید .

تنها آمادگی لازم برای مشاوره ازدواج ، یافتن یک زوج درمانگر خوب در تهران است . قبل از برنامه ریزی جلسات با یک متخصص خاص ، در نظر بگیرید که آیا درمانگر مناسب شما و شریک زندگی شما خواهد بود یا خیر. می توانید در مورد مسایل زیر از مشاور خود سوال کنید :

آموزش و تجربه : پیشینه تحصیلی و آموزشی شما چیست ؟ آیا از دولت مجوز دارید ؟ آیا توسط AAMFT اعتبار دارید ؟ تجربه شما با نوع مسئله ما چیست ؟

تدارکات : دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چگونه است ؟ آیا در صورت اضطراری در دسترس هستید ؟

برنامه درمانی : انتظار دارید چند جلسه برگزار شود ؟ هر جلسه چه مدت است ؟

هزینه و بیمه : برای هر جلسه چقدر شارژ می کنید ؟ آیا خدمات شما تحت پوشش برنامه بیمه درمانی ما است ؟

مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند . با کار با یک درمانگر ، مهارت هایی را برای تحکیم روابط خود خواهید آموخت ، مانند :

 • ارتباطات باز
 • حل مسئله
 • چگونه می توان اختلافات را بطور منطقی مورد بحث قرار داد .
 • با اشاره به نقاط خوب و بد روابط خود صحبت خواهید کرد و منابع درگیری های خود را بهتر می فهمید . با هم یاد خواهید گرفت که چگونه مشکلات را بدون سرزنش تشخیص دهید و در عوض بررسی کنید که چگونه می توان اوضاع را بهبود بخشید.

در اینجا نکاتی را باید در نظر داشته باشید که هنگام مشاوره در زمینه ازدواج باید به خاطر بسپارید :

شاید صحبت کردن درباره مشکلاتتان با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، سخت باشد . جلسات ممکن است در سکوت بگذرد ، زیرا شما و شریک زندگی تان از اشتباهات درک شده عصبانی می شوید ، یا ممکن است در طول جلسات فریاد بزنید یا استدلال کنید . هر دو خوب هستند . درمانگر شما می تواند به عنوان داور عمل کند و در کنار آمدن با احساسات ناشی از آن به شما کمک می کند .

می توانید خودتان بروید . اگر شریک زندگی شما از حضور در جلسات مشاوره ازدواج امتناع ورزید ، همچنان می توانید خودتان به تنهایی شرکت کنید . اصلاح یک رابطه به این روش چالش برانگیزتر است ، اما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکنش ها و رفتارهای خود سود ببرید .

درمان اغلب کوتاه مدت است . برخی از افراد فقط به چند جلسه مشاوره ازدواج احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر به مدت چند ماه به آن احتیاج دارند. برنامه درمانی خاص به وضعیت شما بستگی دارد . بعضی اوقات ، مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا دریابند که اختلافات آن ها واقعاً غیر قابل حل هستند و شاید پایان دادن به رابطه و جدایی ، برای هر دو طرف تصمیم بهتری باشد . سپس جلسات می توانند بر مهارت هایی برای پایان دادن به روابط با اصطلاحات خوب تمرکز کنند .

ممکن است کارهای خانه داشته باشید . مشاور شما ممکن است تمرینات ارتباطی را در خانه انجام دهد ، تا به شما در تمرین آن چه در طول جلسه آموخته اید کمک کند . به عنوان مثال ، هر روز چند دقیقه با شریک زندگی خود در مورد چیزهای غیر استرس زا صحبت کنید ، بدون هیچ گونه وقفه ای مانند تلویزیون ، تلفن یا کودکان .

شما یا شریک زندگی تان ممکن است نیاز به مراقبت های اضافی داشته باشید . اگر یکی از شما با بیماری روانی ، سوء مصرف مواد یا سایر موارد مقابله کند ، ممکن است درمانگر شما با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، همکاری کند تا درمان کامل تری داشته باشد .

تصمیم گیری برای مراجعه به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند سخت باشد . اگر یک رابطه مشکل دار دارید ، جستجوی کمک مؤثرتر از نادیده گرفتن مشکلات شما یا امید به پیشرفت خود به خودی ، است . گاهی اوقات برداشتن اولین قدم با پذیرش این که ، رابطه نیاز به کمک دارد ، سخت ترین بخش است .

هر رابطه زناشویی می تواند بی نظیر باشد . با این حال ، علائم هشدار دهنده و پرچم های قرمزی وجود دارد ، که نشان دهنده مشکلات جدی در ازدواج است . اگر با این نگرانی ها خود را در یک ازدواج می بینید ، از آنها چشم پوشی نکنید ! شما باید در مورد آنها با همسرتان صحبت کنید . این مکالمات سخت اما ضروری است . سعی نکنید به تنهایی مشکلات را حل کنید . شما بهتر است تنها همسرتان را متقاعد کنید که به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، نیاز دارید .

علائم هشدار دهنده در یک ازدواج

 • این که دو نفر زیاد و با صدای بلند حرف می زنند .
 • شما عادلانه بحث نمی کنید و مشاجره ها همیشه دست یک نفر است .
 • شما خودتان بارها و بارها استدلال های یکسانی می کنید .
 • دعواهای شما از کنترل خارج می شوند ، یا تبدیل به مسابقه فریاد می شود .
 • به نظر می رسد بین شما هر دو احساس بی تفاوتی وجود دارد .
 • یکی یا هر دوی شما شروع به جدایی عاطفی کرده اید .
 • شما اغلب در مقابل بچه های خود می جنگید .
 • شما دیگر از وقت خود در کنار هم لذت نمی برید . همسر شما ترجیح می دهد به طور منظم وقت آزاد خود را دور از شما بگذراند .
 • هیچ چیز خوبی برای گفتن به یکدیگر ندارید .
 • شما در مورد مشکلات یا احساسات خود با یکدیگر صحبت نمی کنید .
 • شما به یکدیگر احترام نمی گذارید و دیگری را مورد لجاجت قرار می دهید .
 • در مورد نقش های جنسیتی یا تصمیم گیری بین شما ، نابرابری وجود دارد .
 • به نظر نمی رسد شما در مورد اهداف و ارزش ها به توافق برسید .
 • شما به یکدیگر اعتماد نمی کنید و احساس شک می کنید .
 • میزان صمیمیت جنسی در ازدواج شما پایین است یا اصلاً وجود ندارد .
 • شریک زندگی شما اسرار زندگی تان را حفظ نمی کند .
 • فکر می کنید به دلیل استرس زناشویی ، بیمار هستید یا شکایت جسمی دارید .
 • شما برای یکدیگر و تجربیات جدید در کنار هم وقت نمی گذارید .
 • همسر شما تلفن همراه یا وسایل خود را همواره دور از دسترس شما نگه می دارد و اجازه نمی دهد شما حتی نزدیک آن ها شوید .
 • همسر شما سعی می کند شما را از خانواده و دوستان جدا کند .
 • می فهمید همسرتان در مورد مسایل مالی به شما دروغ می گوید و پنهان کاری می کند .
 • شما وقتی همسرتان برای یک بعد از ظهر ، یک جلسه یا یک سفر کاری از خانه دور است ، خوشحال تر هستید .
 • شما می دانید که در ازدواج شما ، سوء استفاده عاطفی و یا جسمی وجود دارد .
 • یکی یا هر دوی شما خیانت دیده اید یا خیانت کرده اید ، در زندگی واقعی یا آنلاین ، از نظر جسمی یا عاطفی .

در اکثر مواقع ، این جریان در جهت منفی زندگی مشترک با این علایم ، قابل تغییر است و بیشتر ازدواج ها می توانند به سلامت و سرزندگی روز اول خود ، برگردند . گاهی اوقات افراد می توانند این تغییرات را به تنهایی انجام دهند ، اما به طور مکرر به یک زوج درمانی مراجعه کنند و روند پیشرفت را به کمک او ، پیش ببرند .

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از مشاوره در مورد ازدواج ، منتظر نمانید تا ازدواج شما به مشکلات اساسی بخورد ، تا بتوانید از متخصصین کمک بگیرید . یک زوج درمانگر خود در تهران ، می تواند متحد ازدواج شما باشد . این شخص می تواند در تمام مراحل ازدواج شما ، شما را راهنمایی کند . زوج درمانی یا مشاوره ازدواج می تواند از پیش از ازدواج شروع شود و ادامه پیدا کند . شاید نیاز نباشد که هر هفته به مشاوره ازدواج خود سر بزنید و هزینه اضافه کنید ، اما ماهی یک بار صحبت کردن با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، همواره ازدواج شما را در مسیر درست خود نگه می دارد و هیچ گاه ازدواج شما به جاهای باریک نمی رسد که بخواهید از ریشه های عمیق ، آن را ترمیم کنید .

جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
مریم

وقتی از نظر روحی حال ادم خوب نباشه باید چیکار کرد

تیم محتوا روان آرام

کارهایی رو که بهش علاقه داشته و حالشو خوب کرده باید انجام بده .

فاطمه 9092

سلام از رفتارای همسرم عاصی شدم وقتی ناراحتم معرکه رو خالی میکنه ومیره می‌خوابه چکار کنم بالغ بشه

تیم محتوا روان آرام

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه برای این موضوع میتونید در حالت آرامش و به دور از عصبانیت و تنش چیزی که می‌خواهید را به همسرتون بگیرد و از احساسات و نیازهایی که دارید صحبت کنید

تماس با ما نوبت دهی سریع