به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران: مشاوره روانشناسی به دلیل حساسیت‌هایی که این دوران دارد، در بعضی از موارد بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد. نوجوانی دوره‌ای از زندگی است که چالش‌ها و سختی‌های زیادی دارد. و به دقت و توجه بالایی از طرف نوجوان و والدین او نیاز دارد. چرا که نوجوانی تاثیر بالایی در تمام زندگی فرد می‌گذارد. روانشناسی نوجوان به والدین او کمک می‌کند تا با تغییرات و مسائل احتمالی این دوره آشنا شده و بتوانند تغییرات احتمالی که برای نوجوان رخ می‌دهد را حدس بزنند. به طور کلی روانشناسی نوجوان، تربیت فرزند و راه‌های برقراری ارتباط را به والدین یاد می‌دهد. کمک گرفتن از روانشناس نوجوان به والدین کمک می‌کند تا تمام مشکلات و مسائل این دوره را حل کنند و در اختلالاتی که برای نوجوانان رخ می دهد به نو جوانان کمک کند.

از طرفی معمولا بهترین روانشناسان ما در تهران به عنوان پایتخت ایران مستقر شده‌اند. روانشناسانی با تحصیلات عالیه و مهارت و معروفیت بالا در این شهر هستند که گاهی حتی انتخاب هم از بین این افراد سخت می‌شود. در این مقاله از روان آرام کلینیک قصد داریم به شما برای پیدا کردن بهترین روانشناس نوجوان درتهران و به عبارتی پیدا کردن روانشناس نوجوان خوب در تهران کمک کنیم. با ما همراه باشید.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

مشاوره نوجوان به والدین کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط بهتر و موثری را با فرزند نوجوان خود داشته باشند. بهتر است والدین از علایق و ترجیحات فرزند خود آگاه باشند. و یاد بگیرند که به جای قضاوت کردن او با خودش صحبت کنند و او را بهتر بشناسند. نصیحت کردن یکی از کارهایی است که باعث دوری فرزند نوجوان شما می‌شد. تنها باعث می‌شود او جلو شما گارد بگیرد.

به علاوه حل بعضی از مشکلات در دوران نوجوانی هم برای والدین راحت نیست. و بهتر است که با مشورت با یک فرد متخصص و آگاه این مسائل را حل کنند. روانشناس نوجوان در واقع به والدین کمک می کند تا بتوانند با فرزند نوجوان خودشان کنار آمده و مشکلاتشان را با هم حل کنند.

مشاوره روانشناسی بلوغ دختران / روانشناس نوجوان خوب در تهران

بلوغ در همه دنیا برای دختران کمی زودتر از پسران اتفاق می‌افتد. این دوران با تغییرات جسمی و روانی متعددی همراه است. که باعث ایجاد برخی از تغییرات در شخصیت و رفتار نوجوان می‌شود. نوجوانان در این دوران با سوالات و چالش هایی رو به رو هستند که اگر پاسخ و راه حل مناسبی برای آن‌ها دریافت نکنند مجبور به تحمل استرس و اضطراب بیشتری خواهند بود. همچنین در آخر ممکن است به خاطر همین مشکلات درگیر اعتیاد و افسردگی شوند. به علاوه والدین هم با انجام رفتارهای اشتباه باعث می‌شوند که ارتباطشان با فرزند نوجوانشان قطع شده و دیگر نتوانند با او ارتباط درستی ایجاد کنند.

بلوغ زودرس یکی از شایع‌ترین مشکلات دختران است که باعث ایجاد مشکلات خلقی و رفتاری در دوران بلوغ می‌شود. اگر بلوغ قبل از هفت سالگی رخ بدهد و جدی گرفته نشود، ممکن است مشکلات روانی و اجتماعی زیادی برای او ایجاد شود. مراجعه به یک روانشناس نوجوان تا حد زیادی به حل این مسائل کمک می‌کند. درصورتی که در تهران زندگی می‌کنید با به برقراری مشاوره از راه دور علاقه دارید بهتر است به دنبال یک روانشناس نوجوان خوب در تهران گشته و برای حل مشکلات و مسائل دختر نوجوانتان به او مراجعه کنید.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

مشاوره روانشناسی بلوغ پسران / روانشناس نوجوان خوب در تهران

دوران بلوغ برای پسران هم همراه با چالش‌ها و مشکلات متعددی است که باعث می‌شود نوجوان فشار زیادی را متحمل شود. معمولا پسرها به خاطر هیجانات بیشتری که دارند و همچنین به خاطر برخی شیطنت‌هایشان بیشتر هم با والدین‌شان درگیر می‌شوند و دچار تنش‌ها و مشکلات خانوادگی می‌شوند. برای حل این مشکلات بهتر است که پدر با پسرش صحبت کرده و از تجربیات خودش در این دوران برای او صحبت کند. اگر پدر توانایی برقراری این ارتباط را نداشت یا حضور نداشت می‌توان از فرد دیگری که با نوجوان رابطه خوبی دارد، کمک گرفت.

همچنین با یک مشاوره روانشناس نوجوان صحبت کرد. در کل نوجوان در این دوره نیاز به راهنمایی و کمک دارد. اما نحوه کمک کردن و حتی صحبت کردن با او اهمیت بالایی دارد.

به علاوه یکی از مشکلات رایجی که بین پسران وجود دارد، بلوغ دیررس است. این عارضه می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی مانند مشکلات خانوادگی، اجتماعی یا حتی منزوی شدن و افسردگی شود. مراجعه به یک روانشناس نوجوان در این مواقع حتی لازم و ضروری است تا او بتواند راهکارهای مفیدی برای حل مشکلاتتان در اختیارتان قرار دهد.

آموزش جنسی نوجوان / روانشناس نوجوان خوب در تهران

آموزش جنسی یکی از مهم‌ترین موارد در دوران نوجوانی است و نیاز به توجهات ویژه‌ای از طرف والدین دارد. دوران نوجوانی با افزایش میل جنسی و کنجکاوی نوجوانان همراه است. در صورتی که نوجوان پاسخ صحیح در این خصوص دریافت نکند، کنجکاوی خودش را با دوستانش یا حتی راه‌های نادرست برطرف می‌کند. برای مثال ممکن است برای پیدا کردن جواب سوالاتش فیلم پورن ببیند و به آن معتاد شود.

حتی ممکن است دچار بلوغ زودرس و انحرافات جنسی شود. درصورتی که نمی‌دانید با کنجکاوی‌های جنسی فرزندتان چطور رفتار کنید، بهتر است همین الان به یک مشاور نوجوان مراجعه کرده و مسائل را با خود او در میان بگذارید. وی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و نحوه پاسخگویی و حد و مرزهای لازم در این دوران را به شما یاد بدهد.

مشکلات تحصیلی نوجوانان

نوجوانی یک دوره از زندگی است که همواره فشار زیادی را به فرد وارد می‌کند. چرا که تغییرات زیادی هم در این دوران اتفاق می‌افتند. این تغییرات جنبه‌های مختلفی از زندگی فرد را در بر می‌گیرد. مشکلات تحصیلی در این دوران یکی از شایع‌ترین مشکلات میان نوجوانان است. در صورتی که کنترل نشود و به موقع به آن‌ها رسیدگی نشود، ممکن است مشکلات بزرگ‌تری را ایجاد کند. لازم است که خانواده‌ها د راین دوران با فرزند خودشان همراه شوند تا چالش‌ها و نگرانی‌های او را درک کرده و بتوانند در حل مشکلات تحصیلی‌شان کمک کننده باشند. روانشناس نوجوان قادر است سرعت بیشتری به این کار بدهد و با ایجاد رابطه درست بین والدین و نوجوان به بهبود این وضعیت کمک کند.

این مقاله هم بخوانید  تهدید به خودکشی در نوجوانان

مشاور روانشناسی نوجوان، افسردگی در نوجوانان

افسردگی یکی از مشکلات جدی دوران نوجوانی و بلوغ است. افسردگی در نوجوانان به سختی تشخیص داده می‌شود. چرا که این دوران همراه با تغییرات خلقی زیادی است که ممکن است با علائم بیماری اشتباه گرفته شوند. در صورتی که افسردگی در نوجوانان درمان نشود، باعث ایجاد مشکلات جدی‌تر مانند انحرافات جنسی، خودآزاری و خودکشی می‌شود. برای حل این مشکلات باید والدین بتوانند احساسات نوجوان را درک کرده و از او انتقاد نکنند. روانشناس نوجوان و روانشناس نوجوان خوب در تهران به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین راه برای مقابله با فرزند نوجوان‌تان و تمایلات او را یاد بگیرید.

مهم‌ترین مشکلات نوجوانان که به خاطر آن‌ها باید به پزشک مراجعه کنید

همانطور که می‌دانید این دوره از زندگی با تنش‌ها مشکلات متعددی همراه است و طبیعی است نوجوان با مسائل تازه‌ای مواجه شود. بیشتر این مشکلات درمورد مدرسه، افسردگی یا تصوری که از ظاهرشان دارند و غرور و ناشکیبایی است. همچنین تعداد زیادی از نوجوانان هم به خاطر قلدری یا استرس و اضطراب به روانشناس مراجعه می‌کنند.

استرس‌های نوجوانی را جدی بگیرید

سال‌های نوجوانی سال‌های رشد و تغییر است و می‌تواند تاثیرات زیادی روی تمام زندگی فرد بگذارد. در این دوران فرد از نظر جسمی و ذهنی تغیر کرده و مسائل و دغدغه‌های جدیدی پیدا می‌کند. بعضی از مشکلاتی که این افراد دارد می‌تواند بسیار ترسناک و دلهره‌آور باشد.

نوجوانی با دبیرستان و انتخاب رشته هم مصادف است که باعث می‌شود نوجوان تصور کند باید به تنهایی برای آینده و زندگی خودش تصمیم بگیرد. این تصمیم‌گیری و آگاهی از اینکه آینده شغلی و زندگی او در همین چند سال رقم می‌خورد، استرس و اضطراب زیادی را برای او به همراه دارد.

در صورتی که تغییرات اقتصادی و شرایط ساختاری جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، امنیت روانی و شغلی بالایی داشته باشد و وضعیت فرهنگ و بسیاری از موارد مهم دیگر در آن درست باشد، استرس نوجوان هم کمتر است. اما در غیر این صورت باید منتظر نگرانی‌ها و اضطراب‌های متعدی نوجوان هم بود. در این موارد بهترین راه مراجعه به مشاور و روانشناس است. اگر در تهران هستید با پیدا کردن روانشناس نوجوان خوب در تهران و مراجعه به او سعی کنید این استرس‌ها را شناخته و راه مقابله با آن‌ها را به نوجوان یاد بدهید.

مهم‌ترین مشکلات نوجوانی که نیاز به مراجعه به مشاور روانشناس دارد

نظرسنجی‌ها در مورد حادترین و سخت‌ترین مشکلی که نوجوانان در این دوران با آن مواجه هستند،  استرس و اضطراب و مشکلات تحصیلی، تصورشان از بدنشان و تعارضات خانوادگی و شکست در روابط عاطفی و افسردگی است. نوجوان باید بتواند راه مقابله با این نگرانی‌ها و مشکلات را پیدا کند. که در این موارد بهترین راه مراجعه به روانشناس است. همچنین خانواده و والدین نوجوان هم گاهی به راهنمایی نیاز دارند.

چرا که رفتارهای غلط و برخوردهای نامناسب آن‌ها می‌تواند به ترس‌ها و نگرانی‌های نوجوانان دامن زده و آن‌ها را شدیدتر کند. به همین علت والدین باید توجه ویژه‌ای روی برخورد با فرزند نوجوان خود داشته باشند.

سه مورد زیر نشان‌دهنده اضطراب است و به مشاوره درمانی نیاز دارد / روانشناس نوجوان خوب در تهران

  1. نگرانی‌هایی که از بین نمی‌رود: این حالت مانند تصور خود روی یک لبه است. یا اینکه تصور زخمی که با مرور زمان هم خوب نمی‌شود. با این وضعیت نوجوان بدون هیچ دلیلی آرامش ندارد و نمی‌تواند خوشحال و راضی باشد.
  2. نگرانی که با گذر زمان بدتر و وخیم‌تر می‌شوند. در این مواقع نوجوان ترجیح می‌دهد که انزوا را انتخاب کند و کمتر در جمع باشد. به نوعی او سعی می‌کند از شرایط فرار کند. او افکار منفی کشدار در مغزش دارد که کنترلشان برایش سخت است. این موقعیت معمولا با نشانه‌های جسمی مانند معده‌درد، عرق کردن، ضربان قلب، سردرد، تنفس سریع و اسهال را به همراه دارد.
  3. نگرانی‌هایی که زندگی روزمره و روتین نوجوان را تحت شعاع قرار می‌دهد. در این مواقع نوجوان نمی‌تواند کارهایش را انجام دهد و از چیزی لذت ببرد.

برای حل مشکلات پسران در دوره بلوغ چه روش هایی بهتر است؟

برای حل این مشکلات بهتر است که پدر با پسرش صحبت کرده و از تجربیات خودش در این دوران برای او صحبت کند. اگر پدر توانایی برقراری این ارتباط را نداشت یا حضور نداشت می‌توان از فرد دیگری که با نوجوان رابطه خوبی دارد، کمک گرفت.

افسردگی در دوران نوجوانی چقدر جدی است؟

افسردگی یکی از مشکلات جدی دوران نوجوانی و بلوغ است. افسردگی در نوجوانان به سختی تشخیص داده می‌شود. چرا که این دوران همراه با تغییرات خلقی زیادی است که ممکن است با علائم بیماری اشتباه گرفته شوند. در صورتی که افسردگی در نوجوانان درمان نشود، باعث ایجاد مشکلات جدی‌تر مانند انحرافات جنسی، خودآزاری و خودکشی می‌شود.

آموزش های جنسی در نوجوانی چه اهمیتی دارد؟

آموزش جنسی یکی از مهم‌ترین موارد در دوران نوجوانی است و نیاز به توجهات ویژه‌ای از طرف والدین دارد. دوران نوجوانی با افزایش میل جنسی و کنجکاوی نوجوانان همراه است. در صورتی که نوجوان پاسخ صحیح در این خصوص دریافت نکند، کنجکاوی خودش را با دوستانش یا حتی راه‌های نادرست برطرف می‌کند. برای مثال ممکن است برای پیدا کردن جواب سوالاتش فیلم پورن ببیند و به آن معتاد شود.

4.7/5 - (17 امتیاز)
855 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
زهرا جباری
3 ماه قبل

سلام
من مشکلم و گفتم امو ثبت نشده
چرا؟؟

زهرا
3 ماه قبل

سلام خانم مشاور من زهرا جباری هستم ۱۴ سالمه
من با خانوادم خیلی مشکل دارم. حس میکنم اصلا من و درک نمیکنن هر چقدر بهشون میگم من بزرگ شدم و عقلم میرسه باید چیکار کنم و چجوری تو شرایط خاص رفتار کنم اما اصلا متوجه نیستن
محدودم میکنن،اجازه نمیدن با همسن های خودم ارتباط برقرار کنم
اجازه نمیدن با دوستام که حتی فامیل هامون هم هستن برم تفریح کنم یا تنهایی خونشون برم
برام تصمیم میگیرن،بهم گیر میدن
هر چقدر در این باره باهاشون صحبت میکنم همش از لفظه : (تو بیجا میکنی و تو غلط میکنی و هنوز بچه و نفهمی،عقلت نمیرسه،فک میکنی خیلی بزرگ شدی اما هنوز ی الف بچه ای) استفاده میکنن.و البته من بهشون حق میدم چون خانواده ام خیلی سنتین و از بچگی این جور ادب شدن و این محدودیت هارو برای فرزندانشون درست و به جا میدونن
مامانم تحت تاثیر حرفای خواهراش قرار میگیره
همش دعوا داریم تو خونه
از مشکلات و ایراد های من ب خواهر هاشو دوستاش میگه در حالی ک من هیچ علاقه ای ندارم ک توسط فامیل ها قضاوت یا نصیحت بشم و با مامانم هم در این باره صحبت کردم ک در جواب گفت:من هیچ چیز رو از خواهرم پنهان نمیکنم
حس میکنم افسرده شدم.البته وقتی این رفتار هارو باهام میکنن خیلی زود عصبی میشم و پرخاش میکنم
و شاید بهشون بی احترامی کنم اما خداشاهده بدون قصد هستش و لحن صحبت کردنم دست خودم نیست
همش دوست دارم تو اتاق تنها بمونم و هیچ کس طرفم نیاد
دیگ خالی از هر احساسیم و حتی دوست ندارم با کسی صحبت کنم چون میترسم درکم نکنن
و البته از جنس مخالف به شدت متنفرم چون پسر ها باعثه همه ی این محدودت ها هستن
خانم مشاور من چند بار بحث اینکه از یک مشاور کمک بگیرم و پیش کشیدم اما توجهی بهش نمیکنن
خواهشا با شماره ای ک مینویسم تماس بگیرید و با مادرم صحبت کنید و بهش کمک کنین ک بتونه باهام ارتباطه درستی برقرار کنه

امیدوارم مشکلم حل بشه

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه سعی کنید از احساسات و نیازهایی که دارید با خانواده صحبت کنید اگر صحبت کردن برای شما سخته می توانید از طریق نامه از احساسات خودتان صحبت کنید چون تنها کسی که میتونه این احساسات را ابراز کنه خود شما هستید پس سعی کنید احساسات تان را بیان کنید

خانم هدایتی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشین
من یه دختر ۱۶ ساله دارم که کودک درونش هنوز فعاله بیشتر دوست داره با بچه های کوچکتر از خودش همیشه ارتباط بر قرار کنه اصلا نمیخواد انگار بزرگ شه لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم

یه دختر تنها
4 ماه قبل

سلام من دختری ۱۴ ساله هستم که عاشق پسرداییم که ۱۸ سالشه شدم یک هفته تو شمال بخاطر مرگ مادربزرگم خونشون بودیم بهم دست زد و بغلم کرد منم چون دوسش داشتم چیزی نگفتم و اومدیم تهران تلفنی حرف میزدیم تا اینکه خانواده هامون فهمیدن برادر بزرگشم شوهر خواهرم هست و طبقه ی پایین ما زندگی میکنند ، خواهرم و شوهرش که الا ۲۷ سالشونه وقتی ۱۸ سالشون بود اس ام اسی دوست شدن و بالاخره عروسی کردن بعد این پسر داییم به من گفت که ماهم میتونیم مثل برادر خواهرمون باشیم من خیلی عاشقش بودم هر چی گفت گفتم باشه اما خانواده ها فهمیدن خانوادم منو کتک زدن خواهرم گفت زندگی منو خراب نکن من خودم پشیمونم ک اینجوری عروسی کردم زن داییم هم مخالف بود بعد همین پسرداییم پیام داد دیگه مزاحمم نشو من خودکشی کردم داداشم و بابامم فهمیدن و دیگه طردم کردن دوستم ندارن منم نمیتونم پسرداییمو فراموش کنم بعد اون با دختر خالش که ۱۸ سالشه ام دوس بوده من دوباره یواشکی بهش پیام اون فکر کرد اون یکی دختره اس منم ناراحت شدم من میمیرم اگه اون با یکی دیگه عروسی کنه مخصوصا با دختر خالش خانوادم میگم منو ببرین دکتر روانشناس منو کتک میزنن با چوب و بهم کلمه های بد میگن خواهرم هم همش با شوهرش دعوا میکنه میگه تو و داداشت مارو بدبخت کردین و خواهرم خودزنی میکنه و مامانم اونو میبینه منو میزنه من دوباره امروز میخواستم خودکشی کنم پول مشاور ندارم خودم چیکار کنم تروخدا ب من کمک کنید دیگه حس میکنم یه مرده ام و دلم میخواد تنهایی برم یجای دور

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  یه دختر تنها

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه متوجه موضوعی که گفتید شدیم بهتره با مشاور مدرسه صحبت بکنیم و از مشاوره مدرسه بخواهید که در این زمینه به شما کمک بکنه مشاور مدرسه اگر نیاز باشه شمارو به روانشناس ارجاع میده و روانشناس می‌تواند در این زمینه خیلی بهتون کمک بکنه.

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع