به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران: مشاوره روانشناسی به دلیل حساسیت‌هایی که این دوران دارد، در بعضی از موارد بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد. نوجوانی دوره‌ای از زندگی است که چالش‌ها و سختی‌های زیادی دارد. و به دقت و توجه بالایی از طرف نوجوان و والدین او نیاز دارد. چرا که نوجوانی تاثیر بالایی در تمام زندگی فرد می‌گذارد. روانشناسی نوجوان به والدین او کمک می‌کند تا با تغییرات و مسائل احتمالی این دوره آشنا شده و بتوانند تغییرات احتمالی که برای نوجوان رخ می‌دهد را حدس بزنند. به طور کلی روانشناسی نوجوان، تربیت فرزند و راه‌های برقراری ارتباط را به والدین یاد می‌دهد. کمک گرفتن از روانشناس نوجوان به والدین کمک می‌کند تا تمام مشکلات و مسائل این دوره را حل کنند.

از طرفی معمولا بهترین روانشناسان ما در تهران به عنوان پایتخت ایران مستقر شده‌اند. روانشناسانی با تحصیلات عالیه و مهارت و معروفیت بالا در این شهر هستند که گاهی حتی انتخاب هم از بین این افراد سخت می‌شود. در این مقاله از روان آرام کلینیک قصد داریم به شما برای پیدا کردن بهترین روانشناس نوجوان درتهران و به عبارتی پیدا کردن روانشناس نوجوان خوب در تهران کمک کنیم. با ما همراه باشید.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

مشاوره نوجوان به والدین کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط بهتر و موثری را با فرزند نوجوان خود داشته باشند. بهتر است والدین از علایق و ترجیحات فرزند خود آگاه باشند. و یاد بگیرند که به جای قضاوت کردن او با خودش صحبت کنند و او را بهتر بشناسند. نصیحت کردن یکی از کارهایی است که باعث دوری فرزند نوجوان شما می‌شد. تنها باعث می‌شود او جلو شما گارد بگیرد. به علاوه حل بعضی از مشکلات در دوران نوجوانی هم برای والدین راحت نیست. و بهتر است که با مشورت با یک فرد متخصص و آگاه این مسائل را حل کنند. روانشناس نوجوان در واقع به والدین کمک می کند تا بتوانند با فرزند نوجوان خودشان کنار آمده و مشکلاتشان را با هم حل کنند.

مشاوره روانشناسی بلوغ دختران / روانشناس نوجوان خوب در تهران

بلوغ در همه دنیا برای دختران کمی زودتر از پسران اتفاق می‌افتد. این دوران با تغییرات جسمی و روانی متعددی همراه است. که باعث ایجاد برخی از تغییرات در شخصیت و رفتار نوجوان می‌شود. نوجوانان در این دوران با سوالات و چالش هایی رو به رو هستند که اگر پاسخ و راه حل مناسبی برای آن‌ها دریافت نکنند مجبور به تحمل استرس و اضطراب بیشتری خواهند بود. همچنین در آخر ممکن است به خاطر همین مشکلات درگیر اعتیاد و افسردگی شوند. به علاوه والدین هم با انجام رفتارهای اشتباه باعث می‌شوند که ارتباطشان با فرزند نوجوانشان قطع شده و دیگر نتوانند با او ارتباط درستی ایجاد کنند. بلوغ زودرس یکی از شایع‌ترین مشکلات دختران است که باعث ایجاد مشکلات خلقی و رفتاری در دوران بلوغ می‌شود. اگر بلوغ قبل از هفت سالگی رخ بدهد و جدی گرفته نشود، ممکن است مشکلات روانی و اجتماعی زیادی برای او ایجاد شود. مراجعه به یک روانشناس نوجوان تا حد زیادی به حل این مسائل کمک می‌کند. درصورتی که در تهران زندگی می‌کنید با به برقراری مشاوره از راه دور علاقه دارید بهتر است به دنبال یک روانشناس نوجوان خوب در تهران گشته و برای حل مشکلات و مسائل دختر نوجوانتان به او مراجعه کنید.

مشاور کنکور تجربی 99
بخوانید

روانشناس نوجوان خوب در تهران

مشاوره روانشناسی بلوغ پسران / روانشناس نوجوان خوب در تهران

دوران بلوغ برای پسران هم همراه با چالش‌ها و مشکلات متعددی است که باعث می‌شود نوجوان فشار زیادی را متحمل شود. معمولا پسرها به خاطر هیجانات بیشتری که دارند و همچنین به خاطر برخی شیطنت‌هایشان بیشتر هم با والدین‌شان درگیر می‌شوند و دچار تنش‌ها و مشکلات خانوادگی می‌شوند. برای حل این مشکلات بهتر است که پدر با پسرش صحبت کرده و از تجربیات خودش در این دوران برای او صحبت کند. اگر پدر توانایی برقراری این ارتباط را نداشت یا حضور نداشت می‌توان از فرد دیگری که با نوجوان رابطه خوبی دارد، کمک گرفت. همچنین با یک مشاوره روانشناس نوجوان صحبت کرد. در کل نوجوان در این دوره نیاز به راهنمایی و کمک دارد. اما نحوه کمک کردن و حتی صحبت کردن با او اهمیت بالایی دارد.

به علاوه یکی از مشکلات رایجی که بین پسران وجود دارد، بلوغ دیررس است. این عارضه می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی مانند مشکلات خانوادگی، اجتماعی یا حتی منزوی شدن و افسردگی شود. مراجعه به یک روانشناس نوجوان در این مواقع حتی لازم و ضروری است تا او بتواند راهکارهای مفیدی برای حل مشکلاتتان در اختیارتان قرار دهد.

آموزش جنسی نوجوان / روانشناس نوجوان خوب در تهران

آموزش جنسی یکی از مهم‌ترین موارد در دوران نوجوانی است و نیاز به توجهات ویژه‌ای از طرف والدین دارد. دوران نوجوانی با افزایش میل جنسی و کنجکاوی نوجوانان همراه است. در صورتی که نوجوان پاسخ صحیح در این خصوص دریافت نکند، کنجکاوی خودش را با دوستانش یا حتی راه‌های نادرست برطرف می‌کند. برای مثال ممکن است برای پیدا کردن جواب سوالاتش فیلم پورن ببیند و به آن معتاد شود. حتی ممکن است دچار بلوغ زودرس و انحرافات جنسی شود. درصورتی که نمی‌دانید با کنجکاوی‌های جنسی فرزندتان چطور رفتار کنید، بهتر است همین الان به یک مشاور نوجوان مراجعه کرده و مسائل را با خود او در میان بگذارید. وی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و نحوه پاسخگویی و حد و مرزهای لازم در این دوران را به شما یاد بدهد.

وظیفه زن در روابط زناشویی
بخوانید

مشکلات تحصیلی نوجوانان

نوجوانی یک دوره از زندگی است که همواره فشار زیادی را به فرد وارد می‌کند. چرا که تغییرات زیادی هم در این دوران اتفاق می‌افتند. این تغییرات جنبه‌های مختلفی از زندگی فرد را در بر می‌گیرد. مشکلات تحصیلی در این دوران یکی از شایع‌ترین مشکلات میان نوجوانان است. در صورتی که کنترل نشود و به موقع به آن‌ها رسیدگی نشود، ممکن است مشکلات بزرگ‌تری را ایجاد کند. لازم است که خانواده‌ها د راین دوران با فرزند خودشان همراه شوند تا چالش‌ها و نگرانی‌های او را درک کرده و بتوانند در حل مشکلات تحصیلی‌شان کمک کننده باشند. روانشناس نوجوان قادر است سرعت بیشتری به این کار بدهد و با ایجاد رابطه درست بین والدین و نوجوان به بهبود این وضعیت کمک کند.

مشاور روانشناسی نوجوان، افسردگی در نوجوانان

افسردگی یکی از مشکلات جدی دوران نوجوانی و بلوغ است. افسردگی در نوجوانان به سختی تشخیص داده می‌شود. چرا که این دوران همراه با تغییرات خلقی زیادی است که ممکن است با علائم بیماری اشتباه گرفته شوند. در صورتی که افسردگی در نوجوانان درمان نشود، باعث ایجاد مشکلات جدی‌تر مانند انحرافات جنسی، خودآزاری و خودکشی می‌شود. برای حل این مشکلات باید والدین بتوانند احساسات نوجوان را درک کرده و از او انتقاد نکنند. روانشناس نوجوان و روانشناس نوجوان خوب در تهران به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین راه برای مقابله با فرزند نوجوان‌تان و تمایلات او را یاد بگیرید.

مهم‌ترین مشکلات نوجوانان که به خاطر آن‌ها باید به پزشک مراجعه کنید

همانطور که می‌دانید این دوره از زندگی با تنش‌ها مشکلات متعددی همراه است و طبیعی است نوجوان با مسائل تازه‌ای مواجه شود. بیشتر این مشکلات درمورد مدرسه، افسردگی یا تصوری که از ظاهرشان دارند و غرور و ناشکیبایی است. همچنین تعداد زیادی از نوجوانان هم به خاطر قلدری یا استرس و اضطراب به روانشناس مراجعه می‌کنند.

استرس‌های نوجوانی را جدی بگیرید

سال‌های نوجوانی سال‌های رشد و تغییر است و می‌تواند تاثیرات زیادی روی تمام زندگی فرد بگذارد. در این دوران فرد از نظر جسمی و ذهنی تغیر کرده و مسائل و دغدغه‌های جدیدی پیدا می‌کند. بعضی از مشکلاتی که این افراد دارد می‌تواند بسیار ترسناک و دلهره‌آور باشد. نوجوانی با دبیرستان و انتخاب رشته هم مصادف است که باعث می‌شود نوجوان تصور کند باید به تنهایی برای آینده و زندگی خودش تصمیم بگیرد. این تصمیم‌گیری و آگاهی از اینکه آینده شغلی و زندگی او در همین چند سال رقم می‌خورد، استرس و اضطراب زیادی را برای او به همراه دارد.

مشاوره برای ازدواج موفق
بخوانید

در صورتی که تغییرات اقتصادی و شرایط ساختاری جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، امنیت روانی و شغلی بالایی داشته باشد و وضعیت فرهنگ و بسیاری از موارد مهم دیگر در آن درست باشد، استرس نوجوان هم کمتر است. اما در غیر این صورت باید منتظر نگرانی‌ها و اضطراب‌های متعدی نوجوان هم بود. در این موارد بهترین راه مراجعه به مشاور و روانشناس است. اگر در تهران هستید با پیدا کردن روانشناس نوجوان خوب در تهران و مراجعه به او سعی کنید این استرس‌ها را شناخته و راه مقابله با آن‌ها را به نوجوان یاد بدهید.

مهم‌ترین مشکلات نوجوانی که نیاز به مراجعه به مشاور روانشناس دارد

نظرسنجی‌ها در مورد حادترین و سخت‌ترین مشکلی که نوجوانان در این دوران با آن مواجه هستند،  استرس و اضطراب و مشکلات تحصیلی، تصورشان از بدنشان و تعارضات خانوادگی و شکست در روابط عاطفی و افسردگی است. نوجوان باید بتواند راه مقابله با این نگرانی‌ها و مشکلات را پیدا کند. که در این موارد بهترین راه مراجعه به روانشناس است. همچنین خانواده و والدین نوجوان هم گاهی به راهنمایی نیاز دارند. چرا که رفتارهای غلط و برخوردهای نامناسب آن‌ها می‌تواند به ترس‌ها و نگرانی‌های نوجوانان دامن زده و آن‌ها را شدیدتر کند. به همین علت والدین باید توجه ویژه‌ای روی برخورد با فرزند نوجوان خود داشته باشند.

سه مورد زیر نشان‌دهنده اضطراب است و به مشاوره درمانی نیاز دارد / روانشناس نوجوان خوب در تهران

  1. نگرانی‌هایی که از بین نمی‌رود: این حالت مانند تصور خود روی یک لبه است. یا اینکه تصور زخمی که با مرور زمان هم خوب نمی‌شود. با این وضعیت نوجوان بدون هیچ دلیلی آرامش ندارد و نمی‌تواند خوشحال و راضی باشد.
  2. نگرانی که با گذر زمان بدتر و وخیم‌تر می‌شوند. در این مواقع نوجوان ترجیح می‌دهد که انزوا را انتخاب کند و کمتر در جمع باشد. به نوعی او سعی می‌کند از شرایط فرار کند. او افکار منفی کشدار در مغزش دارد که کنترلشان برایش سخت است. این موقعیت معمولا با نشانه‌های جسمی مانند معده‌درد، عرق کردن، ضربان قلب، سردرد، تنفس سریع و اسهال را به همراه دارد.
  3. نگرانی‌هایی که زندگی روزمره و روتین نوجوان را تحت شعاع قرار می‌دهد. در این مواقع نوجوان نمی‌تواند کارهایش را انجام دهد و از چیزی لذت ببرد.

مقالات پیشنهادی:

روانکاو خانم

مشاوره تلفنی گفتار درمانی

دکتر مشاوره فردی

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
عرشیا
مهمان
عرشیا

سلام من 18 سالمه ولی هنوز وقتی میخام با دوستام برم بیرون بهم تن تن گیر میدن
خیلی وقتا قایمکی میرم بعد ک میفهمن کلی بهم زنگ میزنن
خیلی اصرار دارن ب کلاس ها مختلف اموزشی مث زبان برم ولی من واقعا علاقه ندارم دوس دارم بیشتر وقتا با دوستام باشم چیکار کنم پدر ومادرم دیگه بهم گیر ندن لطفا بگین

حسین
مهمان
حسین

سلام پسرم14 سالشه هرشب تا دیر وقت بیداره نزدیکای صبح میخوابه صبحم بزور میره مدرسه چیکار کنم چجوری کمکش کنم چند بارم گفتم ناراحت شده چجوری بگم تاثیر گزار باشه

مهرسا
مهمان
مهرسا

من خودم نوجوان هستم با پسرت دوست باش مثل رفیق نذار رفتارت باعث آزارش بشه

محمدعلی
مهمان
محمدعلی

سلام میخواستم در مورد موضو برادرم کمک بگیرم خیلی وقتا بعد اینه از مدرسه تعطیل میشه دیر میاد خونه همش دوس داره بیرون باشه تا اینکه خونه ما هممون دوسش داریم ولی باز نمیدونم چرا خوانواده دوس نیس دوستاشم چندتاشونو میشناسم اصلا موجه نیستن نمیخام بزارم مسیری ک میره اخرشش تو زندگی شکست بخوره خودشم بشدت اجتماعیه و راحت با دخترا و پسرا ارتباط برقرار میکنه همش پولاشو خرج دوساش میکنه ادم ساده ایم هست چجوری بهش بفهونم راهی میره اشتباهه

امیر محمد سررشته
مهمان
امیر محمد سررشته

نتیجه گرفتین؟؟

امیر
مهمان
امیر

سلام من ۱۶ سالمه و راستش نزدیک به یکی دو ساله که فکر کنم عاشق دختر عمه ام شدم،راستش قصدم واقعا باهاش ازدواجه و نمیخام باهاش یه رابطه دوستی و کوتاه داشته باشم،اون ۳ سال ازم کوچیک تره

امیر
مهمان
امیر

سلام. من ۱۵ سالمه و توی انتخاب هدف زندگیم خیلی گیجم. اصلاً نمیدونم که چه چیز رو انتخاب کنم برای شغل در آیندم. چند تا چیز هستن که دوستشون دارم مثل خوانندگی، برنامه نویسی و بازیگری که توش استعداد دارم. شایدم خیلی چیز های دیگه هستن که هنوز بهشون فکر نکردم. ازتون میخوام کمکم کنید.

زهرا
مهمان
زهرا

من خیلی دلم گرفته کمک کنید

ملی
مهمان
ملی

سلام ببخشید من یه دختر 19سالم که دانشجو هم هستم ولی اصلا اجازه تنها بیرون رفتن ندارم در حد سالی 2.3 بار اونم با کلی اعصاب خوردی اونم اگه خوش شانس باشم خواهرمو نفرستن بام که 8 سالشه رسما دارم دیونه میشم هیچ وقتم خطایی نکردم که بهم اعتماد نداشته باشن چون دختر خالم تنها بیرون نمیرن البته میرن جلو مامانم نمیگن منم اجازه ندارم و همش مامانم میگه من دوستاتو نمیشناسمو اینا و این کاملا بهونست توروخدا کمکم کنید خانواده مذهبی انچنانی هم ندارما

شیما
مهمان
شیما

سلام و خسته نباشید. من ۱۶ سالمه. خواستم در مورد مشکلی که دارم ازتون کمک بگیرم… من خیلی خیلی به چیز ها عمیق نگاه میکنم. بیش از حد حس ها و اتفاقات و کلمات رو درک میکنم. “بیش از حد” و این من رو اذیت میکنه. وقتی صحبت میکنم با بقیه زیاد استعاره و تناسب به کار میبرم و همسن و سالام خوششون نمیاد و بهم لقب “فیلسوف” رو دادن. نمیدونم چطور منظورم رو برسونم ولی من اتفاق هایی رو میبینم و واقعا حسشون میکنم که در واقعیت اتفاق نیوفتادن. وقتی کسی باهام حرف میزنه و از دردش میگه حس… بیشتر بخوانید »

زهرا
مهمان
زهرا

خیالی است

مهدی
مهمان
مهدی

سلامم
من زندگیم لپ تابم هستش ولی پدرم هر هفته اونو سر یک مسئله میگیره . من دارم نقشه ی خودکشی میکشم خیلی از طرف پدر و مادر تحقیر میشم دائم بهم میگن دیوونه . روانی ولی من بهشون میگم آخه چرا این جوی میحرفین آخه فاصله ی سنی پدرم با من خیلی زیاده . راه حلتون چیه ؟؟

نرگس
مهمان
نرگس

خوب حق دارند. 🙂

ستایش
مهمان
ستایش

سعی کن تو آروم باشی.سعی کن تو کوتاه بیای.سعی کن تو ذهنت بزرگتر و بازتر از اونا باشه.سعی کن بخندی و با آرامش جوابشونو بدی.اگر تو طول روز 20ساعت مثلا میگیم،از لپ تابت استفاده میکنی هر روز 5دیقه کمترش کنی.خودکشی هم نکن.چون خودم تجربه‌ی خودکشی دارم بهت میگم.من خودم دخترم و 15سالم بیشتر نیست،همه‌جوره خودکشی‌هم کردم.قرص خوردم،از پله‌ها خودمو پرت کردم پایین،تیغ زدم،خودمو خفه کردم،سرنگ کردم تو دستم و خیلی چیزای دگ
ولی کو؟هنوزم زندم.به خودکشی فکر نکن
تو موفق میشی شک نکن

علی
مهمان
علی

منم همین مشکل رو داشتم ولی برام عادی شده .حتی راجب خودکشی ولی فهمیدم که انسان توی طول زندگشی باید چیزایی فراتر از اینا یاد بگیره .تا اگاهیش بالا بره اصلا به اینا فکر نکن به منم توهین میشه فقط سکوت کن و فراموش دنبال راه زندگیت برو و خودت رو بشناس

صبا
مهمان
صبا

سلام من دختری حدودای۱۴سالمه به طور ناخودآگاه عاشق یکی از دوستام شدم اولاش با خودم فکر میکردم شوخیه ولی توی این تعطیلیا خیلی بهم ریختم و فهمیدم با تمام وجود دوسش دارم نمیتونم هم بهش بگم جوری که به خاطرش هر شب گریه میکنم و خوابش رو میبینم یه خاطره هایی از قدیما یادمه که برا اون یکی دوستم میگم تعجب میکنه که یادمه….نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنید.

صبا
مهمان
صبا

این رو هم مطمینم که خیلی دوسش دارم ولی ندیدنش برام عذابه و اینکه من کلی دارم به خاطرش عذاب میکشم ولی اون متوجه حال بده من نمیشه تمام خاطراتمون یا بغل کردنامون رو خیلی خوب یادمه بعضی موقع ها حس میکنم کنارمه ولی یادم میوفته که مدرسه ها تعطیله و امکان دیدنش نیست.

تماس با ما نوبت دهی سریع