به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
روانشناسی دختر ۱۷ ساله

روانشناسی دختر ۱۷ ساله

دختر شما در سن 17 سالگی ، در آخرین مرحله از نوجوانی (دوره بین کودکی و بزرگسالی) قرار دارد . اما او هنوز در حال تغییر است . از نظر عاطفی در حال رشد است و در مورد خودش و جهان چیزهای بیشتری می آموزد . در این مقاله به روانشناسی دختر ۱۷ ساله و آن چه باید در مورد این سن دانست ، اشاره شده است :

روانشناسی دختر ۱۷ ساله :

تغییرات جسمی دختر شما از بین می رود و او بدن خود را بهتر می شناسد . دختران تا سن ۱۷ سالگی پریود شده اند و رشد کامل قد داشته اند . روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، با توجه به تغییرات جسمی که پس از بلوع در او رخ داده است ، اهمیت زیادی پیدا می کند .

 روانشناسی دختر ۱۷ ساله از نظر ذهنی :

روانشناسی دختر ۱۷ ساله بیان می کند که او در این سن ، مانند یک بزرگسال فکر خواهد کرد .  او ممکن است روی برنامه های خود برای آینده متمرکز شود .  اهداف او کمی واقع بینانه تر خواهد بود ، و او ایده های بهتری نسبت به آن چه که در زندگی می خواهد ، دارد .

روانشناسی دختر هفده ساله از نظر عاطفی :

دختر شما از همیشه مستقل تر خواهد بود ، اما هنوز هم احتمالاً فراز و نشیب های نوجوانی خواهد داشت.  نوجوانان نیز مانند بزرگسالان می توانند دچار افسردگی شوند . اگر دختر شما بیش از 2 هفته ناراحت باشد ، این طبیعی نیست.  

روانشناسی دختر هفده ساله از نظر اجتماعی :

دختران در این سن، علاقه بیشتری به گذراندن وقت با دوستان دارند ، اما او هنوز هم برای تعیین محدودیت ها به شما احتیاج دارد .  به جای این که فقط به او بگویید چه باید بکند ، در مورد عواقب نقض قوانین با او صحبت کنید.

روانشناسی دختر ۱۷ ساله از نظر دوستیابی و رابطه جنسی :‌

دختر 17 ساله شما احتمالاً در مورد دوستیابی و رابطه جنسی بسیار فکر می کند .  او شروع به درک و تحول در روابط عاشقانه می کند و می بیند که خوشبختی افراد دیگر می تواند به اندازه خودش مهم باشد .  او بیشتر از جهت گیری جنسی خود آگاه خواهد بود و ممکن است رابطه جنسی داشته باشد .  در روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، بهتر است با صحبت کردن در مورد چیزهایی مانند:

 • بهداشت
 • اگر او در شرایطی باشد که احساس امنیت نکند چه باید بکند ؟
 • بیماریهای مقاربتی ( STD )
 • آزار جنسی
 • انتخاب فرد مناسب

و …. او را به جای کنترل کردن و یا سرزنش کردن ، راهنمایی کنید تا در صورتی که در موقعیتی قرار گرفت که نیاز به تصمیم گیری داشت ، قادر به گرفتن بهترین تصمیمات باشد .

 

تصویر بدن

دختران نوجوان می توانند از نظر ظاهری به خصوص وزن ، بسیار نگران باشند  .  طبیعی است که دختران در نوجوانی مقداری چربی بدن به دست آورند . اما برخی احساس راحتی با آن نمی کنند و سعی می کنند هر چقدر که می توانند از شر آن خلاص شوند.

طبق روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، آن ها در این سن می توانند دچار اختلال خوردن شوند . با صحبت کردن با فرزندتان می توانید به او کمک کنید تا از اختلال خوردن اجتناب کند :

 • تغذیه سالم
 • غذا به عنوان سوخت بدن است ، نه پاداش .
 • خطرات رژیمیا غذا خوردن برای مقابله با احساسات
 • آن چه او در مجلات ، تلویزیون یا …. می بیند ، لزوما درست نیستند . و نباید از خودش توقع داشته باشد که مانند مدل ها باشد .

اگر متوجه علائم اختلال در خوردن غذا شدید ، با دختر خود صحبت کنید و برای معاینه با پزشک ملاقات کنید.

روانشناسی دختر ۱۷ ساله

اینترنت و رسانه های اجتماعی

دختر 17 ساله شما هرگز دنیای بدون اینترنت را نشناخته است. در روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، او به راهنمایی شما در مورد چگونگی ایمن ماندن در دنیای مجازی نیاز دارد .  مطمئن شوید که او :

 • می داند چگونه می تواند حریم خصوصی پروفایل های آنلاین خود را کنترل کند .
 • از ارسال جزئیات شخصی مانند شماره تلفن و آدرس جلوگیری می کند .
 • از رمز عبور خوبی استفاده می کند که سایر افراد به راحتی نمی توانند حدس بزنند .
 • از ارسال تصاویر یا فیلم هایی که نمی خواهند تمام دنیا آن را را ببیند ، خودداری می کند .
این مقاله هم بخوانید  اولین رابطه جنسی (+ 11 توصیه مهم روانشناسان)

 

 واقعیت های سن ۱۷ سالگی دختران :‌

آن ها به نظر می رسد بدون دلیل ، غیرمنطقی و مستعد فریاد زدن ، هستند.  آن ها کارهای احمقانه ای انجام می دهند.  به استقلال بیشتر و مراقبت صمیمانه احتیاج دارند.

مهارت های تفکر جدید :

به دلیل افزایش ماده مغزی ، مغز نوجوان به هم پیوسته تر می شود و قدرت پردازش را به دست می آورد . نوجوانان در صورت داشتن وقت و دسترسی به اطلاعات ، مهارت های محاسباتی و تصمیم گیری در بزرگسالی را شروع می کنند. اما تصمیم گیری آن ها می تواند بیش از حد تحت تأثیر احساسات باشد ، زیرا مغز آن ها بیشتر به سیستم لیمبیک (صندلی عاطفی مغز) تکیه دارد تا منطق .

کسب مهارت های جدید :

نوجوانان به ویژه در مورد رفتارهای اجتماعی و تفکر انتزاعی به دنبال دستیابی به مجموعه مهارت های جدید و باورنکردنی هستند. آن ها با حجم عظیمی از هجوم اطلاعات تازه ی اجتماعی ، عاطفی و شناختی سر و کار دارند و توانایی مقابله با آن ها را ندارند.  در روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، دختران به والدین خود – آن دسته از افراد بالغ با ثبات تر – نیاز دارند تا با آرامش ، گوش دادن و داشتن الگوهای نقش خوب به آن ها کمک کنند .

احساسات شدید :

بلوغ آغاز تغییرات اساسی در سیستم لیمبیک ، بخش عاطفی مغز است ، و در شکل گیری خاطرات و احساسات نیز بسیار مهم است . تصور می شود که بخشی از سیستم لیمبیک ، آمیگدال است که اطلاعات حسی را به پاسخ های عاطفی وصل می کند.  پیشرفت آن ، همراه با تغییرات هورمونی ، ممکن است تجربه های تازه و شدید عصبانیت ، ترس ، پرخاشگری و جذابیت جنسی را به وجود آورد .

روانشناسی دختر ۱۷ ساله

احتیاج به خطر و هیجان :‌

نوجوانان به دوز بالاتری از خطر نیاز دارند . آن ها علاقه به هیجان و خطراتی دارند که اغلب ممکن است در بزرگسالانی که همیشه در ریسک و اضطرار هستند ، مشاهده شود .

 

یکی از تأثیرگذارترین راهکارهای والدین برای دختران ۱۷ ساله این است که علاوه بر شنونده خوبی بودن ، الگوی نقش خوب ، به خصوص در مواجهه با استرس و سایر مشکلات زندگی برای دختران خود باشند .

 

اهمیت خواب در دختران ۱۷ ساله :

این افسانه است که نوجوانان نسبت به کودکان خردسال به خواب کمتری نیاز دارند .  دانشمندان می گویند که آن ها 9 تا 10 ساعت در شب نیاز به خوابیدن دارند ، گرچه بیشتر آن ها کمبود خواب دارند . بخشی از مشکل ، تغییر ریتم های شبانه روزی در دوران نوجوانی برای دختران ۱۷ ساله است که در طول هفته به طور فزاینده ای دچار اختلال در شناخت می شوند. کمبود خواب فقط حالت روحیه و تصمیم گیری غیر واقعی را تشدید می کند . در نتیجه تنظیم خواب در روانشناسی دختر ۱۷ ساله ، اهمیت بالایی دارد .

 

 

4.6/5 - (362 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

53 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
مری
2 ماه قبل

سلام من یه دختر ۱۷ساله هستم که خبلی زود بغضم میگیره و گریه ام میگیره چرا

حنانه
7 ماه قبل

سلام من ۱۷ سالم هست یک رابطه دو ساله رو دیروز به اجبار جفتمون تموم شد نه حال خودم خوبه نه طرف مقابلم نمیتونم تحمل کنم ولی به شدت دوست دارم سریع خوب شم و زندگیمو کنم
میشه بگید چیکار کنم ؟؟

بی نام
10 ماه قبل

من ۱۷ سالمه و دور و بری هام همه ازدواج کردن ولی من حتی یک خواستگار هم ندارم چیکار کنم خیلی نگرانم که تا آخر عمر برام خواستگار نیاد

بینام
10 ماه قبل
پاسخ به  بی نام

هنوز زوده به فکر کنکورت باش

میلاد
7 ماه قبل
پاسخ به  بی نام

نترس شايد یکی باشه بیاد

ستایش
1 ماه قبل
پاسخ به  بی نام

سلام دوست من. شما ۱۷ سالته و سنت زیاد نیست که بخوای نگران باشی‌
فکرت رو فعلا بزار روی موارد دیگه ای دختر خوب

Sara
1 سال قبل

سلام من ۱۷ سالمه هیچ دوستی ندارم هیچی هیچ کس منو دوست نداره انقدر تنهام ک فقط دوست دارم بخوابم خیلی دوست داشتم خانواده ام منو دوست داشت ولی حیف من دختری ام ک روز تولدش انقدر گریه کرد ک صبح با چشم های ورم کرده و درد بیدار شد چرا دنیا اینجوری شده

Amir
11 ماه قبل
پاسخ به  Sara

🧐🙁چرا میگی؟

مردی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من یه دختر ۱۷ ساله دارم که جدا از من ک پیش پدرش زندگی میکنه از ۱۵ سالگی تمایل نشون داده بیاد پیش من ولی حرفش ثبات نداشته الان هم فقط زمانی که خودش نیاز به کمک داشته باشه یا پول نیاز داشته باشه با من ارتباط برقرار میکنه چطور میتونم بهش نزدیک بشم هر بار که ارتباط میگیره با پسری سمت من میاد که کمکش کنم برای اینکه راحت اجازه ارتباط و بیرون رفتن با دوست پسرش رو بگیرد من مخالفم و ایشون از من دوری میکند

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  مردی

سلام دوست عزیز؛ رابطه شما و دخترتون نیاز به بررسی بیشتری داره و حتما به کمک یک روانشناس متخصص، رابطه تون رو با دخترتون مدیریت کنید. که این جدایی سبب باجگیری عاطفی و مالی و یا بی اعتمادی نشه.

مردی
1 سال قبل

الان من پیش چه تخصصی باید مراجعه کنم من میخوام هم این مشکل روابطم با دخترم درست شه هم اینکه کلا مشاوره شه برای اینده و ارتباطاتش برای زندگی

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  مردی

سلام دوست عزیز؛ روانشناس خانواده و یا روانشناس فردی

نازی
8 ماه قبل
پاسخ به  مردی

سلام عزیزم این دخترت هنوز تو حال خودش هست و نمیخواد کسی جلوش و بگیره تا شکست عشقی نخوره نمیفهمه چقدر ادما بدیش و میخوان بغیر از مادری که خوبی دخترش و میخواد

دلی
1 سال قبل

سلام من 17 سالمه و هم شاغلم در آرایشگاه و هم درس میخونم مشکلم این هستش که با اینکه توی ارایشگاهم و بیرون نمیرم خانوادم میگن تا قبل پنج خونه باشم و اینکه من اصلا با دوستام یا تنهایی بیرون نمیرم و واقعا بی انگیزه شدم قبلا با همه ی سختی ها کنار میومدم ولی الان افت تحصیلی و کاری پیدا کردم میشه یه راهکار بهم بدین

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  دلی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه سعی کنید از خواسته هایی که دارید با خانواده صحبت کنید تنها کسی که میتونه از این خواسته ها صحبت کنه خود شما هستید پس از گفتن خواسته هاتون نترسید پیشنهاد میشه اگر به صورت مستقیم نمی تونید خواسته های خودتون رو مطرح کنید از طریق نامه‌ای برای خانواده از مشغولیت های ذهنی بنویسید

حنانه
2 سال قبل

سلام من یک دختر هفده ساله هستم
ایا حس عاشقی در این سن درست هستش یا نه؟

Z.N
1 سال قبل
پاسخ به  حنانه

سلام ،البته که درست نیست ، کلی هورمون ها داره تو این سن به هم می خوره و حسابی آسیب پذیره فرد.جز احساس های بد برای طولانی مدت و از دست دادن عمر و وقت برای مدت طولانی برای در حقیقت هیچی.

حنانه
2 سال قبل

سلام من یک دختر هفده ساله هستم
و پدرو مادر من نمیزارن با دوستان مدرسه ام بیرون بریم یا اردو راه دور برم و از این موضوع بسیار ناراحت میشم و باعث ازارم میشه دوست دارم چیز های جدید رو تست کنم ولی نمیزارن و این خیلی ناراحتم میکنه

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  حنانه

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه سعی کنید در این زمینه با خانواده صحبت کنید از احساسات و نیازهای که دارید بگید و سعی کنید احساسات تان را ابراز کنید با آرامش و به صورت منطقی اگر صحبت کردن برای شما سخت هم می تونید در نامه‌ای برای خانواده از احساسات خودتون بنویسید

حنانه
2 سال قبل

خیلی اعتماد به نفس هم پایینه به خاطر همین خجالت می کشم
به نظر شما حس عشق در این سن درست هستش یا نه؟

محنا
2 سال قبل

سلام من ۱۷ سالمه عروسی کردم از زندگیم و شوهرم پشیمون نیستم فقط سختی های زندگی فشار میاورند و بعد میخواستم بگم بهم روحیه بدین هر کی میبینه میگه خیلی کوجیکیو از این جور چیزا کلا باختم

فاطمه. ز
2 سال قبل

سلامم من ۱۷ سالمه و به همه اطرافیانم بد بینم و حس میکنم همه ب من تیکه میندازند و ناراحت میشم ادم خیلی درون گرایی هستم و خیلی تنهام همش حس میکنم کسی ب من توجه نمیکنه همه ب خاهرم توجه میکنن و چون اون خیلی زیبا تره من هیچ اعتماد ب نفسی ندارم حالم خیلی بده کمک کنید

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  فاطمه. ز

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه برای بررسی دقیق‌تر و جلوگیری از ایجاد این احساس ها می تونید با روانشناس صحبت کنید

Nastaran
2 سال قبل

سلام خسته نباشید من 17 سالمه بد خیلی پرخاشگرم و این پرخاشگریمو نامادریم درک نمیکنه و وقتی من پرخاشگر میشم جای اینکه سعی کنه منو اروم کنه بدترم میکنه.طوری عصبانی میشم ک دستو پام میلرزه حتی این کارم تو درسام تاثیر گذاشته من باید چیکار کنم؟

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  Nastaran

حتما باید با یک مشاور صحبت کنید، میتونید از مشاور مدرستون کمک بگیرید.

Nastaran
2 سال قبل

مشاور مدرسمون درک نمیکنه

ترنج
3 سال قبل

من از ۱۵ سالگی به بیماری دوقطبی دچارشدم ، ۱۶ سالگی وسواس فکری و عملی ، اختلال پارانوئید که از ۱۵ سالگی همراهمه ، الان که ۱۷ سالمه همشون مخصوصا اختلال دوقطبی به اوج خودش رسیده. هرچه قدرهم التماس میکنم منو پیش یه روانپزشک نمیبرن. ?

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  ترنج

دوست عزیز در این موارد باید از مشاور مدرسه بخواید که با خانواده صحبت کنه و این مسائل رو باهاشون درمیون بذارید.

Shaghayegh
3 سال قبل

عالی بووووودددد

امین
3 سال قبل

ممنونم ازتون

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  امین

خواهش میکنم

خخخخ
3 سال قبل

خیلی متشکرم ازتون ببخشید سوال داشتم اینکه درصورت بدبین بودن خانواده نسب به نوجوان باید چکار کرد؟؟

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  خخخخ

دوست عزیز برای اینکار باید روی اعتماد خانواده نسبت به فرزندان کار کرد‌

الینا
3 سال قبل

ببخشید من دختر ۱۷ ساله هستم در سن ۱۴ سالگی خوشم از یه مجری آمد و در گوشیم خیال پردازی کردم که عاشقشم و می خواهم به او برسم و مادرم این مطلب را خواند و او خیال کرد که عاقشم ولی او باور نکرد و به دروغ بمن گفت که آره میدونم تو عاشقش نیستی العان رویه هر آدمه جوون و آدمای بور حساسه یعنی به پدر و برادر گفته که در تلوزیون آدمای جوون و بور آمدن کانال شبکه را عوض کند ولی او به دروغ بمن می گوید نه بدبین نیستم العان ۱۷ سالمه و او همچنان بدبینه و به دروغ بمن میگوید نه من بدبین نیستم سه ساله زندگیم را در گیر و نابود کرده آخه من چیزی از مادرم دیدم که میگویم بدبینه و بهش میگم تو این کار رو کردی مادرم از زیرش در میره نمیدونم چرا مخفی میکنه و از اینکه فکره بدی نسبت بهم میکنن منو خییلی حساس کرده من اصلا سه ساله که حاله خوبی ندرم و مدام با مادرم دعوا میکنم که بدببنه و او را نفرین میکنم ولی او بمن میگوید این افکار خودته من بدبین نیستم ولی خییلی چیزارو ازش دیدم لطفا کمک کنید زندگیم روبه نابودیه

الینا
3 سال قبل
پاسخ به  الینا

و از ۱۴ سالگی به بعد یعنی ۱۵ و۱۶ و۱۷ سالگی چیزی ازش دیدم هی دارم چیزی در این زمینه بدبینه نسبت به این مجریه که میگه عاشقش شدی میبینم ولی او زیرش در میره میگه نه من اینکاررو نکردم آخه نمیدونم چرا؟؟

الینا
3 سال قبل
پاسخ به  الینا

ایشون رویه آدمایه جوون حساسن و ۳ ساله زندگیم سر این جریان تلخه و امیدمو از دست دادم آخه خیلی بده خانوادت رویه هر آدم جوون حساس باشن و بگن العان الینا عاشقه این آدمایه جوون میشه , آخه من فقط خوشم از یه مجری اومده مامانم فک کرده عاشقشم, و رویه هر آدم جوون حساسه لطفا کمکم کنید زندگیم روبه نابودیه ممنون.

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  الینا

دوست خوبم این مسئله باید دقیق تر بررسی بشه ، حتما از مادرتون بخواید که به روانشناس خانواده مراجعه کنید . تا این مسئله دقیق تر در شما ودروابطتتون با مادر بررسی بشه .

الینا
3 سال قبل

لطفا راهنمایی کنید و راهکار دهید مادرم مشاوره نمیاد من مشکلاتم رو گفتم تا کمکم کنید بگویید مشکل چیه و چگونه میتوانم با این مسئله کنار بیام چون مشکل به حدی رسیده که نمی توانم درس بخوانم و امسال پشت کنکوری هستم لطفا کمکم کنید ممنون

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  الینا

دوست خوبم با مشاور مدرسه ،در میون بذارید.

الینا
3 سال قبل

ببخشید العان وضعیت کروناست و مدرس ها غیر حضوری هستن چطور با مشاور مدرسه درمیون بگذارم؟؟ مدرسمون مشاوره نداره

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  الینا

حتما مشاور دارید دوست خوبم‌میتونید به معاون بگید که شما رو با مشاورتون ارتباط بده ‌.

کاتبر
2 سال قبل

سلام ببخشید سؤال داشتم اینکه من 18 سالمه تا الان هیچی درس نخوندم بخاطره کلاس های مجازی میتونستم از رو دست دوستام جواب سوال امتحان رو پیدا کنم و تقلب کنم و اینکه هیچ اجباری برای درس خوندن نبود و منم درس نخوندم خوندم ها ولی در حد اینکه بدونم جوابا بدونم کجاعه یعنی واسه تقلبی درس میخوندم الان امتحاناتمون حضورین و اصلا آمادگیشو ندارم 28 اردیبهشت امتحاناتمون شروع میشن 20 فروردین شروع کردم به درس خوندن فشرده ولی فقط 3 روز بود بعدش دیگه نتونستم درس بخوانم من چطور میتونم تو این فرصت باقی مونده درس بخونم حداقل نمره قبولی بیارم اینم بگم که فقط دوتا از درسامو بلدم بقیه از جمله ریاضی بلد نیستم لطفا نگید از مشاوره مدرسه کمک بگیر که اصلا تاحالا باهاش مشورت گرفتم نتیجه ندیدم میشه کمکم کنید نا امیدم😥

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  کاتبر

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه موضوعی که گفتید شدیم بهتره که برای خودتون اولویت‌بندی داشته باشید و بر اساس اولویت ها طوری که درس های مهم تون هستند برنامه ریزی کنید یادتون باشه برنامه ریزی شما باید منعطف باشه سعی کنید از روزی ۲ یا ۳ ساعت شروع کنید و هر هفته بر این ساعت اضافه کنید

کیمیا
2 سال قبل

سلام من 17 سالمه امتحاناتمون حضوری برگذار شدن بعد من همکلاسیمو بیرون حوضه دیدم قبلا تو مجازی باهاش دوست بودم بعد 2 روز عاشق اون همکلاسیم که هم جنسه خودمه شدم و واقعاااا عاشقش شده بودممممم بدجور روش حس دارم وقتی میبینمش بیشتر عاشقش میشم و واقعا تمرکز ندارم رو امتحاناتم در واقع این عشقه که نمیزاره رو امتحاناتم تمرکز کنم و واقعا خیلیییی دوسش دارم ولی من بهش نگفتم اون از رو ابراز علاقه کردنام فهمید که عاشقشم و ازم متنفر شد و ازم دوری می کنه و من دیگه نمیرم پیشش در واقع از دور نگاش میکنم و امروز ندیدمش دارم خیلیییییی دیووووووووونهههه میشم اشک از چشام سرازیر میشه 😥 بنظرتون باید ازش دوری کنم یا کاری کنم بهم نزدیک بشه؟؟ واقعا نمیتونم ازشششش دوری کنم اصلا نمیتونمممممممم بد جور دوسش دارم بد جوررررررررر لطفا راهکار بدید 😥😥😥

کیمیا
2 سال قبل
پاسخ به  کیمیا

ظاهرا کسی هم جواب مشکل بنده رو نمیدونن🤨🤨🤨

الینا
3 سال قبل

شما خودتون راه حلی چیزی ندارید

کاتبر
2 سال قبل

واقعا من تو شرایط مجازی نمیتونم درس بخونم چون نه اجباری هست و اینکه تقلبی زیاده واقعا نمیتونم و الانم بجز ترک تحصیل به چیزه دیگه ای فک نمیکنم من کتابا سال دوازدهم رو یکم ازش بلدم والان حس میکنم درس خوندن خیلی سخته حس می کنم قراره خرداد ماه بدترین روز زندگیم باشه الانم میخوام درس بخونم ولی واقعا میتونم؟؟ یا اینکه بزارم خرداد درس بخونم؟؟ و اینم بگم که الان خیلی تمبل شدم و بازیگوشم😥😥😥 و الانم میرم سراغ کتابا هیچی ازشون نمی‌فهمم واقعا نمیدونم چرا اینجوریم 😥

Last edited 2 سال قبل by کاتبر
مریم
2 سال قبل
پاسخ به  الینا

دستم رو ریپلایت پیام خورد ببخشید

Last edited 2 سال قبل by مریم
Ezel
2 سال قبل
پاسخ به  الینا

به پسر احتیاج داری اما نه هر پسری

الینا
2 سال قبل
پاسخ به  Ezel

?????

Last edited 2 سال قبل by الینا
خخخخ
3 سال قبل

ببخشید من دختر ۱۷ ساله هستم در سن ۱۴ سالگی خوشم از یه مجری آمد و در گوشیم خیال پردازی کردم که عاشقشم و می خواهم به او برسم و مادرم این مطلب را خواند و او خیال کرد که عاقشم ولی او باور نکرد و به دروغ بمن گفت که آره میدونم تو عاشقش نیستی العان رویه هر آدمه جوون و آدمای بور حساسه یعنی به پدر و برادر گفته که در تلوزیون آدمای جوون و بور آمدن کانال شبکه را عوض کند ولی او به دروغ بمن می گوید نه بدبین نیستم العان ۱۷ سالمه و او همچنان بدبینه و به دروغ بمن میگوید نه من بدبین نیستم سه ساله زندگیم را در گیر و نابود کرده آخه من چیزی از مادرم دیدم که میگویم بدبینه و بهش میگم تو این کار رو کردی مادرم از زیرش در میره نمیدونم چرا مخفی میکنه و از اینکه فکره بدی نسبت بهم میکنن منو خییلی حساس کرده من اصلا سه ساله که حاله خوبی ندرم و مدام با مادرم دعوا میکنم که بدببنه و او را نفرین میکنم ولی او بمن میگوید این افکار خودته من بدبین نیستم ولی خییلی چیزارو ازش دیدم لطفا کمک کنید زندگیم روبه نابودیه

الینا
3 سال قبل
پاسخ به  خخخخ

ببخشید من دختر ۱۷ ساله هستم در سن ۱۴ سالگی خوشم از یه مجری آمد و در گوشیم خیال پردازی کردم که عاشقشم و می خواهم به او برسم و مادرم این مطلب را خواند و او خیال کرد که عاقشم ولی او باور نکرد و به دروغ بمن گفت که آره میدونم تو عاشقش نیستی العان رویه هر آدمه جوون و آدمای بور حساسه یعنی به پدر و برادر گفته که در تلوزیون آدمای جوون و بور آمدن کانال شبکه را عوض کند ولی او به دروغ بمن می گوید نه بدبین نیستم العان ۱۷ سالمه و او همچنان بدبینه و به دروغ بمن میگوید نه من بدبین نیستم سه ساله زندگیم را در گیر و نابود کرده آخه من چیزی از مادرم دیدم که میگویم بدبینه و بهش میگم تو این کار رو کردی مادرم از زیرش در میره نمیدونم چرا مخفی میکنه و از اینکه فکره بدی نسبت بهم میکنن منو خییلی حساس کرده من اصلا سه ساله که حاله خوبی ندرم و مدام با مادرم دعوا میکنم که بدببنه و او را نفرین میکنم ولی او بمن میگوید این افکار خودته من بدبین نیستم ولی خییلی چیزارو ازش دیدم لطفا کمک کنید زندگیم روبه نابودیه

خخخخ
3 سال قبل
پاسخ به  خخخخ

ببخشید من دختر ۱۷ ساله هستم در سن ۱۴ سالگی خوشم از یه مجری آمد و در گوشیم خیال پردازی کردم که عاشقشم و می خواهم به او برسم و مادرم این مطلب را خواند و او خیال کرد که عاقشم ولی او باور نکرد و به دروغ بمن گفت که آره میدونم تو عاشقش نیستی العان رویه هر آدمه جوون و آدمای بور حساسه یعنی به پدر و برادر گفته که در تلوزیون آدمای جوون و بور آمدن کانال شبکه را عوض کند ولی او به دروغ بمن می گوید نه بدبین نیستم العان ۱۷ سالمه و او همچنان بدبینه و به دروغ بمن میگوید نه من بدبین نیستم سه ساله زندگیم را در گیر و نابود کرده آخه من چیزی از مادرم دیدم که میگویم بدبینه و بهش میگم تو این کار رو کردی مادرم از زیرش در میره نمیدونم چرا مخفی میکنه و از اینکه فکره بدی نسبت بهم میکنن منو خییلی حساس کرده من اصلا سه ساله که حاله خوبی ندرم و مدام با مادرم دعوا میکنم که بدببنه و او را نفرین میکنم ولی او بمن میگوید این افکار خودته من بدبین نیستم ولی خییلی چیزارو ازش دیدم لطفا کمک کنید زندگیم روبه نابودیه

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره