به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

روانشناس خانواده

روانشناس خانواده

روانشناس خانواده


روانشناسی خانواده به بیانی ساده تر به مجموعه راهکارهایی گفته می شود که بتوان از طریق آنها از به شکلی مطمئن و اصولی به حل مشکلات خانوادگی پرداخت که در این مورد روانشناس خانواده می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

یکی از شایع ترین اشتباهاتی که باعث دامن زدن به عمق مشکلات در خانواده ها می گردد این است که معمولا افراد اختلافات زناشویی خود را با نزدیکان خود درمیان می گذارند،با اینکار نه تنها کمکی به حل و فصل این مشکلات نمی کنید بلکه باعث بیشتر شدن آنها نیز می شوید . چرا که نزدیکان آگاهی لازم را ندارند و به دلیل علاقه‌ ای که به شما دارند وارد اختلاف زن و شوهر و در موارد شدیدتر دعوای زن و شوهر شده و از سر دلسوزی از نظر خود به شما روانشناسی خانواده می دهند که در اکثر مواقع به صلاح شما نیست و بهتر است در این مورد از روانشناس خانواده کمک بگیرید.

روابط زناشویی موفق

 • چگونه و چه راه هایی می توانید میزان عشق را در زندگی مشترک افزایش داد ؟
 • با چه روش هایی می توان از سرد شدن رابطه و دلزدگی های زناشویی جلوگیری کرد؟
 • چگونه و با رعایت چه اصولی می توان همواره برای همسرتان فردی جذاب باقی بمانید؟
 • آیا در زندگی مشترک خود به دنبال روابط زناشویی موفق و عاشقانه هستید؟
 • آیا شما هم از اختلافات زناشویی خسته شده اید و دنبال راهی برای خاتمه دادن به دعوای زن و شوهر هستید؟
 • آیا روانشناس خانواده می تواند به افراد در بهبود روابط زناشویی کمک کند؟

در کل باید گفت که روابط زناشویی را می توان از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داد که هر یک از این ابعاد می تواند به طور مستقیم بر روحیه و شرایط جسمی افراد تاثیرگذار باشد بطوریکه می توان گفت وجود یک رابطه موفق با همسرتان می تواند انگیزه کافی را برای ایجاد یک زندگی توام با شادی و حس رضایت در شما ایجاد کند. پس توجه به این مساله بسیار لازم است که تلاش هر فرد برای به دست آوردن آگاهی و مهارت های مورد نیاز برای داشتن یک رابطه زناشویی موفق می تواند بهترین راهکار برای ایجاد زندگی موفق و رسیدن به خوشبختی می باشد.
شما می توانید با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده روان آرام پاسخ تمامی سؤالات خود را  در زمینه روانشناسی خانواده بدست آورید همچنین روانشناس خانواده این مرکز با راهنمایی مناسب و علمی می توانند یاری بخش شما در رسیدن آگاهی و فراگیری مهارت های مدیریت روابط زناشویی باشند.

روانشناس خانواده
 دعوای زن و شوهر

 • ریشه ی اصلی اختلافات زناشویی چیست؟ و چگونه می توان از بروز این اختلافات از طریق روانشناس خانواده جلوگیری کرد؟
 • چگونه می توانیم به درک متقابل از همسرتان رسید و ایجاد سو تفاهم های نا خوشایند را در زندگی مشترک به کمترین میزان رساند؟
 • سهم شما از بروز مشکلات و دعواهایی که بین شما و همسرتان رخ می دهد تا چه میزان است؟
 • آیا برای رسیدن به زندگی متعالی تنها همسرتان باید در رفتارها و نگرش خود نسبت به زندگی مشترکتان تغییر کنند؟
 • چگونه و چه راه هایی می توان به بهترین شکل از همسر ناراحت و عصبانی خود عذرخواهی کنید؟
 • چگونه ی توانید علل و مقصرین اصلی ایجاد اختلاف و دعوای زندگی مشترک را شناسایی کنید؟
 • آیا اختلافات و دعواهایی که در زندگی شما وجود دارد در بین همه زوجین طبیعی است؟
 • آیا می توان زندگی بدون دعوای زن و شوهر و اختلافات زن و شوهر داشت؟
 • نقش اطرافیان و خانواده ها در دعوای زن و شوهر بیشتر است یا خود زوجین باعث تمام اختلافات زن و شوهر هستند؟
این مقاله هم بخوانید  با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم؟

این‌ ها سوالاتی است که شاید در ذهن خود می پرورانید و تا به حال به پاسخ درست و دقیقی درباره ی آنها نرسیدید و نمی‌‌ توانید از پس مشکلات بربیایید و اغلب برای پاسخ آنها نیاز به روانشناس خانواده همراه و دلسوز دارید.

 

اختلافات زناشویی

شاید همه شما نیز با این مساله موافق باشید که زبان سرچشمه سوء تفاهم‌ ها است! برای از بین بردن خشم‌ ها، حسادت‌ ها، لجبازی‌ ها، مقابله به مثل‌ ها و قهر های پیدا و پنهان باید با خودتان روراست باشید. کدام یک از این راه‌ ها می‌ تواند شما را  خوشحال کند یا مشکلات شما و همسرتان را حل کند. برای بهبود اوضاع تلاش کنید راه‌ های منطقی و آگاهانه را انتخاب کنید.

ایجاد عشق در زندگی مشترک

 • چگونه می توانید حتی پس از گذشت سال ها متمادی از زندگی مشترکتان، دوباره مثل روز اول با همسرتان عاشق یکدیگر باشید؟
 • با چه راهکار و روش هایی می توانید باعث توجه بیشتر همسرتان نسبت خود شوید؟
 • چگونه ابراز عشق کنیم؟ بهترین راه ابراز احساسات چیست؟
 • آیا دچار دل زدگی زناشویی شده اید و دیگر مثل گذشته همسرتان را دوست ندارید؟ راه حل چیست؟

در صورتیکه با کوچکترین مشکل در خانواده و زندگی مشترک خود مواجه هستید می توانید از روانشناس خانواده و زناشویی بهره برده و با کسب راهنمایی از روانشناس خانواده به پاسخ کلیه سؤالات خود برسید.
یکی از مهم ترین نکات در روانشناسی خانواده که می توانید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که از هیچ مشکلی بدون حل کردن آن نگذرید. همین مشکلات رفته رفته جمع شده و سبب دل زدگی شما از زندگی زناشویی می گردد و به همین دلیل مراجعه به موقع به روانشناس خانواده می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

روانشناس خانواده

روانشناس خانواده حضوری

ما در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که بسیاری افراد عادت ندارند مشکلات جدی و صحبت های مهم خود را از طریق تلفن مطرح کنند، این افراد عموماً در برقراری کردن ارتباط از طریق تلفن با سختی هایی مواجهند. به آنها  توصیه می شود از روانشناس خانواده حضوری بهره مند شوند. همچنین گاهی نیاز است که مشاور به طور همزمان با چند نفر از اعضای یک خانواده صجبت کند و مشاوره خانواده حضوری این امکان را به او می دهد.

اگر شما نیز از دسته ی افرادی هستید که نیازمند رسیدن به پاسخ سوالات مطرح شده در در قسمت های مختلف این مطلب هستید می توانید برای رسیدن به پاسخ جامع و اصولی با کارشناسان دلسوز و مجرب مرکز روانشناسی روان آرام در ارتباط باشید.

4.7/5 - (12 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت