به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
روابطی که مناسب ازدواج نیستند

روابطی که مناسب ازدواج نیستند

ازدواج یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی شماست.بهتر است اطمینان حاصل کنید که با فرد مناسبی ازدواج می کنید، در غیر این صورت، یا تمام عمر خود با شخص نادرستی زندگی خواهید کرد یا جدایی و طلاق پایان ازدواج شماست. در این مقاله به ویژگی روابطی که مناسب ازدواج نیستند و همچنین زنان و مردانی که نباید با آن ها ازدواج کنید اشاره شده است. در کنار شناخت این ویژگی ها، بهتر است پیش از تصمیم جدی برای ازدواج با یک شخص، حتما به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.

 روابطی که مناسب ازدواج نیستند

از مهمترین ویژگی های روابطی که مناسب ازدواج نیستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.روابطی که در آن ها اعتیاد وجود دارد.

اعتیاد می تواند در مورد غذا، خرید، مواد مخدر، الکل، قمار یا بازی های ویدیویی باشد. اعتیاد فعالیت مضری است که زندگی و رفاه ما بر محور آن می چرخد. اعتیاد با گرفتن آرامش زندگی، فرد درگیر را تحت تأثیر قرار می دهد و جایی برای کسی یا چیز دیگری باقی نمی گذارد.

اعتیاد واقعی چیزی نیست که شما به راحتی تصمیم بگیرید از آن دور شوید، زیرا ریشه های آن همیشه عمیق است. بهبودی از اعتیاد به زمان، انرژی و تمرکز بر خود نیاز دارد. اگر با یک معتاد ازدواج می کنید، احتمال این که یکی از این دو اتفاق رخ دهد بسیار زیاد است: یا مانع بهبودی آن ها می شوید، یا آن ها مانع رشد شما می شوند. در روابطی که مناسب ازدواج نیستند، وابستگی و اعتیاد نسبت به چیزهایی وجود دارد.

۲. روابطی که در آن ها دروغ وجود دارد.

اگر در رابطه ای صداقت نداشته باشید، اعتماد ندارید. و اگر به رابطه اعتماد ندارید، انگار رابطه ای ندارید. شخصی که نمی تواند در مورد چیزهای بزرگ و چیزهای کوچک واقعی و صادق باشد، شخصی است که چیزی برای پنهان کردن دارد. با چنین فردی ازدواج نکنید.

روابطی که مناسب ازدواج نیستند

۳. روابطی که در آن ها سواستفاده می شود.

سواستفاده در اشکال مختلف وجود دارد. سواستفاده عاطفی و روانی، سواستفاده جنسی یا حتی سواستفاده مالی و معنوی. رابطه سواستفاده ای، رابطه ای است که در آن یک شخص از قدرت یا موقعیت خود برای کنترل و صدمه استفاده می کند. روابطی که مناسب ازدواج نیستند، پر از سواستفاده های متفاوت است.

زنانی که مناسب ازدواج نیستند

۱.زنی که اغلب دروغ می گوید.

اگر زنی که برای ازدواج انتخاب کرده اید، به طور مداوم در مورد چیزهایی دروغ می گوید، قبل از این که قصد ازدواج با او را داشته باشید، باید دوباره و با دقت بیشتری فکر کنید. شخصی که عادت به دروغ گفتن داشته باشد، مدام دروغ خواهد گفت و دیر یا زود اعتماد در ازدواج شما از بین خواهد رفت. در کل در لیست روابطی که مناسب ازدواج نیستند، روابط با دروغ از اولین ها هستند.

۲. با زنی که فقط به دنبال مادیات است، ازدواج نکنید.

دوست داشتن چیزهای مادی واقعاً مشکلی ندارد. با این حال اگر دختری از شما فقط توقع تامین مادیات دارد و اگر این توقع را برآورده نکنید، برآشفته می شود یا رابطه را سرد می کند،  به ازدواج با او دوباره فکر کنید. زندگی زناشویی یک رابطه بسیار طولانی با فراز و نشیب های بسیار است. روزهای زیادی در آینده شما احتمالا وجود دارد که مشکلات مادی داشته باشید، بیکار شوید یا … زنی که فقط به دنبال مادیات باشد، در روزهای سخت همراه خوبی برای شما نخواهد بود.   

۳. زنانی که بی احترامی می کنند، مناسب ازدواج نیستند.

احترام گذاشتن تنها به معنای احترام به شما نیست. دقت کنید زنی را که برای ازدواج انتخاب کرده اید، در رفتار با دیگران، به خصوص افرادی که سطح اقتصادی یا موقعیت اجتماعی پایین‌تری نسبت به او دارند، چگونه عمل می کند. بدیهی است که شما می خواهید با زنی ازدواج کنید که به شما، خانواده و دوستانتان احترام بگذارد. بنابراین قبل از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید که او نسبت به افراد یا چیزها چگونه رفتار می کند. کسی که به دیگران بی احترامی کند، به شما هم بی احترامی خواهد کرد.

۴. با زنان شکاک ازدواج نکنید.

در لیست زنانی که برای ازدواج مناسب نیستند، بی اعتمادها از مهمترین ها هستند.  این افراد فقط برای اینکه بفهمند شما در چه وضعیتی هستید، بی وقفه با شما تماس می گیرند و به شما پیام می دهند. در رابطه با خانم های شکاک و بدبین، نمی توانید در رابطه تان توقع اعتماد داشته باشید. شما مدام زیر ذره بین و مورد اتهام خواهید بود.

روابطی که مناسب ازدواج نیستند

مردانی که مناسب ازدواج نیستند

ازدواج عبارت است از زندگی با یک شخص دیگر برای تمام عمر. بنابراین بسیار مهم می شود که با یک مرد خوب ازدواج کنید، کسی که از صمیم قلب شما را دوست دارد، در کنار شماست و از شما مراقبت می کند. اگر شخصی که با او قرار می گذارید به اندازه کافی خوب باشد، می توانید ازدواج با او را نیز در نظر بگیرید. اما برخی از مردان هستند که شما هرگز نباید با آنها ازدواج کنید. در روابطی که مناسب ازدواج نیستند، مردان ویژگی‌های زیر را دارند:

این مقاله هم بخوانید  مشاوره اختلاف زن و شوهر

۱. با مردی که سواستفاده می کند، ازدواج نکنید.

هرگز در کنار مردی نباشید که هیچ کنترلی بر عصبانیت و ناامیدی خود ندارد. اشکالی ندارد اگر مرد شما هر چند وقت یکبار عصبانی شود، اما اگر متوجه شده اید که مرد شما برای احمقانه ترین چیزها عصبانی می شود و به روشی توهین آمیز رفتار می کند، با او ازدواج نکنید. اگر مرد شما در حال حاضر به طور لفظی به شما توهین کرده باشد، به احتمال زیاد او از نظر جسمی نیز از شما سواستفاده خواهد کرد. در لیست مردانی که مناسب ازدواج نیستند، مردان عصبانی را در صدر قرار دهید.

۲. مردی که تمام زندگی او کار است، مناسب ازدواج نیست.

شغل مدار بودن و تلاش برای پیشرفت در کار اشکالی ندارد؛ بلکه ضروری نیز هست، اما اگر مرد شما فقط به فکر کار در تمام طول روز است، باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید. مردی که بیش از حد درگیر کار خود باشد، هرگز برای رابطه خود اولویت قائل نمی شود و رابطه بدون اولویت، در دسته روابطی که مناسب ازدواج نیستند، قرار می گیرد. اگر با چنین مردی ازدواج کنید، احتمالاً احساس تنهایی خواهید کرد، زیرا او از نظر عاطفی در دسترس نخواهد بود.

۳. با مردی که نسبت به شما احساس مالکیت دارد، ازدواج نکنید.

در ویژگی های روابطی که مناسب ازدواج نیستند، احساس مالکیت مورد بسیار مهمی است. زن و مردی که نسبت به شریک خود احساس مالکیت دارند، با هر کاری که می کنید مشکلی دارند. نوع لباسی که می پوشید، با  کسی که صحبت می کنید، فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و غیره. اگر مردی که برای ازدواج انتخاب کرده اید، دیوانه وار در مورد هر کار کوچکی که انجام می دهید، وسواس دارد و با آن مشکلی دارد، تصور کنید که باید تا آخر عمر با این مسئله کنار بیایید. بسیاری از خانم ها این موضوع را به حساب مراقبت و دوست داشتن زیاد می‌گذارند، اما این رفتار سمی است و باید از ان دوری کنید.

۴. با مردی که وابستگی شدید به مادرش دارد، ازدواج نکنید.

دوست داشتن مادر یک چیز است و اجازه دادن به مادر برای کوچکترین تصمیمات زندگی مسئله دیگری است.  در لیست مردانی که مناسب ازدواج نیستند، مردان وابسته به مادر را نیز در نظر بگیرید. مادر چنین مردانی تأثیر زیادی در انتخاب شغل، زندگی شخصی و همچنین زندگی عاشقانه پسرشان خواهند داشت. در ازدواج با چنین مردانی به عنوان یک زن و شوهر هرگز نمی توانید تصمیم مستقل بگیرید؛ زیرا او در همه کارها به نظر مادرش احتیاج دارد.

نتیجه گیری

هیچ رابطه‌ای کامل نیست. بنابراین هیچ ازدواجی نیز کامل و بدون نقص نیست. همه ازدواج ها مملو از فراز و نشیب ها و مشکلات است، با این حال، نشانه ها یا به اصطلاح پرچم های قرمزی در روابط و انسان ها وجود دارد که اگر آن ها را در شخص مقابل مشاهده کردید، باید از ازدواج با آن ها صرف نظر کنید. بهترین راه حل برای داشتن ازدواجی با ریسک کمتر، مراجعه به مشاوره ازدواج قبل از تصمیم به ازدواج است. مشاوران ویژگی های روابطی که مناسب ازدواج نیستند را خوب می دانند و به شما در شناسایی این ویژگی ها کمک می کنند.

چرا روابطی که در آن ها اعتیاد وجود دارد مناسب ازدواج نیستند؟

اعتیاد واقعی چیزی نیست که شما به راحتی تصمیم بگیرید از آن دور شوید، زیرا ریشه های آن همیشه عمیق است. بهبودی از اعتیاد به زمان، انرژی و تمرکز بر خود نیاز دارد. اگر با یک معتاد ازدواج می کنید، احتمال این که یکی از این دو اتفاق رخ دهد بسیار زیاد است: یا مانع بهبودی آن ها می شوید، یا آن ها مانع رشد شما می شوند. در روابطی که مناسب ازدواج نیستند، وابستگی و اعتیاد نسبت به چیزهایی وجود دارد.

وجود دروغ در رابطه چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

اگر در رابطه ای صداقت نداشته باشید، اعتماد ندارید. و اگر به رابطه اعتماد ندارید، انگار رابطه ای ندارید. شخصی که نمی تواند در مورد چیزهای بزرگ و چیزهای کوچک واقعی و صادق باشد، شخصی است که چیزی برای پنهان کردن دارد. با چنین فردی ازدواج نکنید.

ازدواج با مردانی که وابستگی شدیدی به مادر خود دارند چه مشکلاتی دارد؟

مادر چنین مردانی تأثیر زیادی در انتخاب شغل، زندگی شخصی و همچنین زندگی عاشقانه پسرشان خواهند داشت. در ازدواج با چنین مردانی به عنوان یک زن و شوهر هرگز نمی توانید تصمیم مستقل بگیرید؛ زیرا او در همه کارها به نظر مادرش احتیاج دارد.

4.6/5 - (388 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره