به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته باشیم؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته باشیم؟

وقتی صحبت از رابطه جنسی قبل از ازدواج به میان می‌آید، ممکن است برای شما جالب باشد که مزایا و معایب داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج چیست. اگر چه داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج یک تصمیم کاملا شخصی و فرهنگی است، با این حال در این مقاله به مزایا و معایب رابطه جنسی قبل از ازدواج اشاره شده است.

معایب داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

۱. از دست دادن علاقه

از معایب رابطه جنسی قبل از ازدواج این است که ممکن است دو طرف علاقه خود را نسبت به یکدیگر از دست بدهند، جذابیت را از بین برود و باعث دور شدن شما و همسر آینده تان از یکدیگر شود.

۲. ترس از بارداری

در رابطه جنسی قبل از ازدواج ممکن است ترس دائمی از بارداری وجود داشته باشد و فشار روانی مضاعفی بر دو طرف بگذارد و در صورت بارداری ناخواسته، ممکن است هرج و مرج زیادی در رابطه و سایر جنبه های زندگی ایجاد شود.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

۳. عدم تمرکز بر سایر جنبه های زندگی

یکی از مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج این است که افراد می توانند تمرکز خود را بر سایر جنبه های زندگی از دست بدهند و فراموش کنند که بین جنبه های دیگر زندگی تعادل برقرار کنند.

۴. ترس از جدایی

ترس از جدایی حتی در زمان نامزدی نیز وجود دارد و رابطه جنسی قبل از ازدواج می تواند این ترس را بیشتر کند. همچنین به دلایل فرهنگی و مذهبی برای بسیاری از جوانان به خصوص دختران، داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج یک تابو بوده و موجب می شود که فرد بعد از داشتن رابطه جنسی با نامزد، حتی در صورت اشتباه بودن رابطه نیز تن به ازدواج دهد.

مزایای رابطه جنسی قبل از ازدواج

۱.آشنایی با هویت جنسی

بسیاری از مردم تا زمانی که رابطه جنسی نداشته باشند، تمایلات جنسی خود را کشف نمی کنند و متوجه نمی شوند که احتمالاً به طور طبیعی جذب جنس مخالف نیستند. تمایلات و هویت جنسی موضوعی است که افراد باید پیش از ازدواج با آن آشنا شوند.

۲. ارزیابی سازگاری جنسی

یکی از مزایای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج با نامزدتان، سنجش سازگاری جنسی دو نفر است. اگرچه ازدواج به چیزی بیش از صمیمیت فیزیکی نیاز دارد، با این حال رضایت و صمیمیت جنسی جزء ضروری ازدواج است که نیازمند تلاش و توجه است.

اجتناب از صمیمیت فیزیکی در ازدواج به دلیل مشکل کمبود جاذبه جنسی، به طور بالقوه باعث ایجاد فاصله در ازدواج شما می شود. کشف سازگاری جنسی از قبل می تواند به جلوگیری از چنین مشکلاتی کمک کند.

۳. شناسایی مشکلات جنسی

در یک رابطه عاطفی، مشکلات جنسی بیشماری ممکن است رخ دهند. برخی ممکن است زودگذر باشند و برخی دیگر ممکن است نیاز به زمان و تلاش برای حل کردن داشته باشند. اما مشکلاتی هستند که ممکن است دائمی باشند.

از مزایای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج با همسر آینده تان این است که از مشکلات احتمالی جنسی پیش از ازدواج آگاه می شوید و می توانید بهتر تصمیم گیری کنید.

۴. ارتباط بهتر

رابطه جنسی قبل از ازدواج می تواند دو نفر را در سطح عاطفی نیز به هم متصل می کند. بنابراین، رابطه جنسی قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند که هم به روشی بهتر با هم تعامل داشته باشید و هم تمام موانع را کنار بگذارید.

۵. افزایش سطح شادی در رابطه

رابطه ای که شامل رابطه جنسی است، شاهد سطوح بالاتری از شادی است. داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج و در دوران نامزدی می تواند موجب شود که شما و همسر آینده تان نسبت بهم احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

۶.کاهش عمومی سطح استرس

یکی از مزایای رابطه جنسی قبل از ازدواج این است که استرس شما و همسرتان و پیرو آن میزان مشاجرات رابطه تان کمتر خواهد بود.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

مزایای داشتن رابطه جنسی با همسر

رابطه جنسی با همسر قطعاً فواید جسمی و روانی بسیار بیشتری نسبت به رابطه جنسی قبل از ازدواج دارد. فعالیت جنسی مکرر مزایایی مانند کاهش استرس، ارتباط عاطفی، صمیمیت بیشتر و کاهش نرخ طلاق دارد. در ادامه به مهمترین فواید رابطه جنسی با همسر اشاره شده است:

۱. رابطه جنسی کاهش دهنده استرس است.

برخلاف رابطه جنسی قبل از ازدواج که می تواند موجب استرس های روانی زیادی شود، رابطه جنسی منظم با همسر به افراد کمک می کند تا به دلیل ترشح اندورفین های خوشایند در بدن به استرس واکنش بهتری نشان دهند.

رابطه جنسی با همسر نه تنها به آرامش شما کمک می کند، بلکه زمان زیادی را برای پیوند با همسرتان در رختخواب می دهد.

۲. رابطه جنسی موجب ایجاد پیوندهای جنسی می شود.

انفجار اندورفین در مغز پس از فعالیت جنسی مسئول کمک به زوج ها در هنگام رابطه جنسی است. هم زن و هم مرد به شور، عشق و شیمی نیاز دارند تا به یکدیگر نشان دهند که عشقشان زنده است. رابطه جنسی می تواند در ازدواج موجب ایجاد پیوندهای جنسی شود.

۳. رابطه جنسی به حل مشکلات کمک می کند.

با گذشت زمان در یک رابطه طولانی، زوج ها بیشتر از قبل، در مورد مسائل اختلاف نظر دارند. تعارضات به دلیل اختلاف عقاید عادی می شود و زوج ها از هم دور می شوند. رابطه جنسی با همسر برخلاف رابطه جنسی قبل از ازدواج به صمیمیت جنسی زوج‌ها کمک می‌کند و موجب می شود در مشکلات با محبت بیشتری با یکدیگر رفتار کنند.

این مقاله هم بخوانید  دوستی قبل از ازدواج

۴. رابطه جنسی سطح عمیق تری از ارتباطات را ایجاد می کند.

زوج هایی که از نظر جنسی راضی هستند به شما خواهند گفت که رابطه جنسی فقط به اتاق خواب محدود نمی شود. ریشه های آن فراتر از زندگی روزمره گسترش می یابد. ارتباط خارج از اتاق خواب شما، کلید اصلی است. بدون آن، ارتباط فیزیکی شما در رختخواب ضعیف خواهد بود.

رابطه جنسی عالی از ذهن شروع می شود، که شامل برقراری ارتباط صادقانه با شریک زندگی در هر زمان است. ساختن این ارتباط چیزی است که رابطه جنسی را بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کند.

۵. رابطه جنسی به افزایش عزت نفس کمک می کند.

رابطه جنسی برای داشتن احساس عالی نسبت به خود مهم است. هیچ کس از بودن در ازدواجی که فاقد اشتیاق فیزیکی است، لذت نمی برد. بنابراین، رابطه جنسی پرشور و نشاط‌ نشان می‌دهد که شریک زندگی شما همچنان به شما علاقه دارد. دوست داشته شدن و مورد توجه قرار گرفتن به افزایش عزت نفس کمک می کند.

۶. رابطه جنسی فواید جسمی زیادی دارد.

رابطه جنسی نه تنها می تواند تمرین بدنی خوبی برای سوزاندن کالری باشد، بلکه فواید سلامت جسمانی متعددی هم برای شما و هم برای همسرتان دارد. ماهیچه های درگیر در رابطه جنسی به خوبی تقویت می شوند و کنترل مثانه را در مردان و زنان بهبود می بخشد. اندورفین آزاد شده در طول فعالیت جنسی به کاهش دردهای جسمی و گاهی اوقات حتی میگرن و کمردرد کمک می کند و باعث آرامش و رفاه می شود.

۷. رابطه جنسی فواید روانی زیادی دارد.

برخلاف رابطه جنسی قبل از ازدواج، رابطه جنسی با همسر علاوه بر پیوند و صمیمیت، اثرات روانی زیادی دارد که هم برای شما و هم برای ازدواجتان مفید است. رابطه جنسی با همسرتان باعث افزایش کیفیت زندگی و شادی شما می شود.

با این حال داشتن رابطه جنسی رضایت بخش و معنی دار به تلاش و مشارکت کامل هر دو شریک مربوط می شود. رابطه جنسی باعث ترشح اندورفین می شود که برای احساس خوب، کاهش تحریک پذیری و مبارزه با دوره های افسردگی ضروری است. هورمون اکسی توسین که در طول تحریک جنسی ترشح می شود به پیوند و احساس امنیت و ارتباط کمک می کند.

۸. صمیمیت را تقویت می کند.

داشتن رابطه جنسی منظم می تواند صمیمیت را برای مدت طولانی در ازدواج تقویت کند. در طول هر برخورد جنسی که منجر به ارگاسم می شود، بدن ما هورمون اکسی توسین را ترشح می کند. این هورمون باعث می شود احساس نزدیکی به یکدیگر کنیم و پیوند ما را تقویت می کند.

۹. به ما کمک می کند تا الگوی رابطه سالم برای فرزندانمان باشیم.

  • رابطه جنسی با همسر بر خلاف رابطه جنسی قبل از ازدواج به فرزندان ما کمک می کند تا الگوی بهتری برای داشتن یک رابطه سالم در زندگی خود داشته باشند و از روابط سمی و شکست های متعدد در جوانی در امان باشند.
  • همچنین برای زوج های متاهل دارای فرزند، صمیمیت جنسی می تواند آنها را به الگوهای بهتری در مورد ازدواج و زندگی زناشویی تبدیل کند. فرزندان ما با تماشای ما بیشتر در مورد ازدواج یاد خواهند گرفت.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

  • سومین فایده رابطه جنسی با همسر این است که وقتی رابطه جنسی منظمی داریم، ابراز محبت در ملاء عام برای ما آسانتر است و علاوه بر فرزندانمان، اطرافیان ما نیز می توانند این محبت را متوجه شوند. رابطه جنسی ما را وادار می کند که برای تقویت ازدواج خود به خاطر خانواده تلاش بیشتری کنیم.

نتیجه گیری

بهترین چیز در مورد ازدواج داشتن یک جذابیت مشترک طولانی مدت برای یکدیگر است. رابطه جنسی یکی از راه هایی است که زوج ها می توانند با یکدیگر راحت و شاد باشند.

تحقیقات نشان می دهد که زوج هایی که حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، زندگی شادتری دارند. داشتن رابطه جنسی با همسرمان به ما یادآوری می کند که چه معنایی برای یکدیگر داریم. هر چه بیشتر برای رابطه جنسی وقت بگذاریم، معنای عمیق تری از رابطه خود می گیریم. اگر در رابطه جنسی با همسرتان مشکل دارید، از مشاوره جنسی و زناشویی کمک بگیرید.

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج بد است؟ 

هر سکه ای دو روی دارد و اینکه رابطه جنسی قبل از ازدواج انتخاب درستی است یا خیر، کاملاً به شخص و رابطه با شریک زندگی او بستگی دارد. بنابراین، با مزایا و معایب ذکر شده در بالا، هر دو طرف را بسنجید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

آیا مشاوره قبل از ازدواج به مسائل جنسی نیز می‌پردازد؟

بله. یکی از مهمترین چالش‌ها و ریشه مشکلات در روابط زناشویی، مسائل جنسی است. بنابراین رابطه جنسی یکی از موضوعات مهم در مشاوره قبل از ازدواج است. یک زوج باید پیش از ازدواج مطمئن شوند که از نظر جنسی به یکدیگر کشش داشته و اختلال یا مسائل جنسی غیرقابل حلی وجود ندارد.

باید با همسرمان در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج صادق باشیم؟

مطرح کردن یا نکردن رابطه جنسی پیش از ازدواج با فردی دیگر به همسر آینده تحت تاثیر شرایط فرهنگی، محیط زندگی، اعتقادات دو طرف، خانواده‌ها و ... است. بهتر است برای تصمیم گیری در مورد این موضوع حتما با مشاوره ازدواج خود مشورت کنید.

4.7/5 - (79 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره