به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
دکتر اضطراب و استرس

دکتر اضطراب و استرس

دکتر اضطراب و استرس

با این که روش های دارو درمانی و روان شناختی مانند شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی این توانایی را دارد در درمان اضطراب بسیار موثر باشد، ولی اینگونه دیده می شود که هیپنوتیزم درمانی به همراه روش های درمانی روان شناختی و رفتار درمانی با اثر ترین درمان برای اختلال های اضطراب و استرس باشند. در این مورد کمک گرفتن از یک دکتر اضطراب و استرس بسیار مهم است.

تعریف استرس، اضطراب و دلشوره

استرس و اضطراب اصولا به شکل هم معنی به کار می روند ولی در تعریف های علمی این دو دارای تفاوت های بیشماری هستند. استرس به معنى نیرو است و به هر محركى كه در انسان ایجاد تنش كند، استرس زا یا عامل استرس می گویند.
تنش ایجاد شده در بدن و واكنش بدن را استرس مى گوییم به زبان دیگر هر عاملى باعث تنش روح و جسم و از دست رفتن تعادل روحی روانی شخص شود، استرس زا یا عامل استرس می باشد .
همچنین استرس را می توان یک حالت و یا یک تجربه روانی و جسمانی خاصی تعریف کرد که گذرا و موقتی می باشد.
و منشا و دلیل واقعی را دارا می باشد برای نمونه دانشجویی که از ارایه کنفرانس دچار ترس می شود. و یا دانش اموزی که استرس امتحان را دارد. و یا شخصی که در اولین برخورد خودش با جنس مخالف دچار اضطراب می شود.
ولی اضطراب مثل استرس دارای علامت های مشابه جسمانی و روانی است با این فرق که این علامت ها در شخص به شکل مزمن و پایدار تبدیل می شود. دکتر اضطراب و استرس در این امر به خوبی می تواند یاری رسان باشد.

اضطراب یك علامت سؤال

ولی اضطراب مثل یك علامت سؤال می باشد. یعنی حاصل تردید می باشد. نگرانی ما برای یك رخ داد مبهم و احتمالی است و بیشتر به این دلیل است كه نمی دانیم چه می شود؟ آیا می توانم یا نمی توانم آیا موفق می شوم یا نمی شوم.
می توان گفت اضطراب وقتی در شخص بروز می‌کند که شروط استرس‌زا در زندگی او بیش از حد به طول بینجامد یا به‌طور پشت سر هم رخ دهد، و یا این که دستگاه عصبی بدن این توانایی را نداشه باشد برای مدت زمان زیاد همچنان باقی بماند.

در این حالت بدن شخص فرسوده شده و در برابر بیماری‌های جسمی و روانی مختلف (مثل اضطراب) آسیب‌پذیر می‌شود این استرس و اضطراب و دلشوره یک حالت نابسامان و درهم ریختگی جسمانی خصوصا در قفسه سینه همراه با یک نگرانی فکری است که هشداری می باشد برای وقوع یک اتفاق واقعی و یا خیالی .

به شکل معمول اضطراب بیمارگونه یک جنبه خیالی و یا بدون هیچ مدل دلیلی است که شخص قادر به کنترل آن نمی باشد و یا این که می تواند با دارو به شکل موقت آن را کنترل کند . تجربه ها نشان می دهد که روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی به همراه هم می تواند شخص را به صورت اساسی و ریشه ای درمان کند .

دکتر اضطراب و استرس

حالت های اضطراب و استرس

حالت های اضطراب همان آشفتگی و بی قراری جسمی و فکری است که در شخص بروز می کند . حالت های اضطراب مثل : تپش قلب – دلشوره – لرزش اندام – حالت تهوع – تنگی نفس – سرگیجه – خشکی دهان – سستی اندام و غیره … منشاء اضطراب ناشی از تجربه های تلخ و ناراحت کننده زمان کودکی و یا زمان گذشته فرد و یا ناشی از شرایط الان شخص می باشد. شروع ناگهانی استرس و اضطراب به همراه تمام علامت های ذکر شده بالا را تقریبا می توان حمله هراس یا وحشت نامید .

درمان توسط دکتر اضطراب و استرس

از دلیل های اصلی استرس و اضطراب می توان موارد زیر را نام برد:

۱.داشتن ترس از مورد تایید واقع نشدن
۲.داشتن ترس از ارزیابی منفی شدن
۳.بودن تردید از انجام و عواقب یک عمل خاص
۴.نگرانی شدید درباره یک اتفاق ناگوار یا نامشخص
۵.داشتن ترس از مرگ
۶. ترس از از دست دادن عزیزان، شغل، ترس از تنهایی و بسیاری از
۷.توقع اینکه دیگران همیشه منصفانه رفتار کنند
۸.توقع اینکه رویدادها مطابق میل فرد باشند
۹.اجبار به کسب مهارت و شایستگی در سطح بالا.

مورد های استرس زای دیگر که اگر ادامه پیدا کنند مزمن می شوند و تبدیل به اضطراب دائمی و بیمارگونه می شود که خود یکی از علامت های افسردگی است.

پیامدها و عواقب استرس و اضطراب

از جمله عواقب استرس و اضطراب داشتن اختلال در عملکرد روانی، رفتاری و جسمانی است. عامل های روانی مثل عدم متمرکز بودن حواس، فراموشی، پر خوری، اختلالات خواب، سو مصرف الکل و مواد مخدر، بی قراری، تحریک پذیری، اختلالات جنسی و در نهایت افسردگی و غیره می باشند. اختلال رفتاری مثل اختلال در عملکرد شغلی، تحصیلی و باعث از هم پاشیده شدن بنیان خانواده می شود.

اختلال های جسمانی برخی نشانه‌های استرس عبارت اند از
ضربان قلب سریع‌تر , سردرد , گرفتگی گردن و یا درد شانه‌ها , کمردرد , تنفس سریع , تعریق و کف دست‌های خیس,درد ناگهانی معده، تهوع و اسهال در طول زمان استرس

به طور کلی علت های اضطراب از نظر دکتر اضطراب و استرس به سه عامل زير بر می گردد:

عوامل زيست شناختی و جسمانی:

در کسانی که مضطرب هستند، ميزان بعضی از هورمون های موجود در خون غير عادی است. پس هر آن چیزی که باعث اختلال در سيستم هورمونی بشود، برای بدن خطی خاص به حساب می آید. بارداری، کم کاری يا پر کاری تيروئيد، پايين بودن قند خون، وجود غده ای در غدد فوق کليوی که هورمون اپينفرين توليد می کند و بی نظمی ضربان های قلب از اين عوامل می باشند.

عوامل محيطی و اجتماعی:

عامل های مختلف اجتماعی و ارتباطی بسياری دلیل بر به وجود آمدن اضطراب در اشخاص می شود، مثل مشکل های خانوادگی، احساس جدايی و طرد شدگی از عامل های محيطی می توانیم به تغييرات ناگهانی و غير منتظره اشاره کنیم، مثل زلزله، بيماری، مرگ يکی از افراد خانواده نام برد.

عوامل ژنتيکی و ارثی:

يکی از عامل های مهم اضطراب ژنتيک می باشد و احتمال اضطراب در فرزندان اشخاص مضطرب بسيار بالا می باشد.
البته الگو قرار دادن رفتار پدر و مادر و يادگيری و تکرار کار های آنان نقش به سزایی در اضطراب فرزندان دارد که این همان عامل اجتماعی است ولی تحقيق های مختلف افراد مختلف و بررسی های انجام شده بر روی حيوانات و دو قلو هايی که با هم يا جدا از هم زندگی می کنند و از والدين مضطرب به دنيا آمده اند، نشان دهنده این است که عامل های ژنتيکی نيز دارای اثر بسیاری هستند.

این مقاله هم بخوانید  مشاور روانشناسی

با تمام این تفاسیر باور نمی رود که ژن به خصوصی در اين مورد نقش داشته باشد، بلکه ترکيب بعضی از ژن ها چنين پيامدی را به دنبال دارد.طبق آخرين تحقيق ها ارائه شده به نظر می رسد که عامل های ژنتيکی در بعضی انواع اضطراب مثل اختلال هراس و ترس از مکان های باز نقش خیلی بسزایی دارد.
درمان استرس ، اضطراب و دلشوره با کمک گیری از دکتر اضطراب و استرس و روان‌شناسان مختلف این مورد را نشان داده‌اند که شیوه درک ما عامل تعیین کننده شدّت و ضعف استرس است. آن‌ها همچنین عقیده دارند که نحوه درک هر شخصی از روش آموزش و تمرین قابل تغییر می باشد.

این نتیجه‌گیری روان‌شناسان و پزشکان و دکتر اضطراب و استرس بسیار دارای اهمیت می باشد چون در امروزه استرس‌های با شدت بالایی در زندگی همه افراد وجود دارد و هر روز هم استرس‌های جدیدی بر استرس‌های قبلی افزوده می شود.

پس، آموزش دیدن و یادگیری چگونگی اصلاح نحوه ادراک و سازمان دادن دوباره آن، در پایین ترین شدّت، بسامد و مدّت بسیاری از اختلال های مربوط به استرس، این توانایی را دارد که خیلی مفید باشد.
بهترین گزینه برای شما این است که به محض دیدن هرکدام از این نشانه ها در خود هرچه سریع تر با مشاوران کلینیک روان آرام تماس بگیرید تا ضمن انتخاب دکتر اضطراب و استرس مناسب از مشاوره تخصصی در این زمینه برخوردار شوید.
هر چند روش های خیلی زیاد درمانی روانشناختی وجود دارد ولی شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی میتواند بسیار مفید باشد، اما این موضوع به نظر میرسد که هیپنوتیزم درمانی به همراه روش های درمانی روان شناختی و رفتار درمانی تاثیر گذارترین درمان برای اختلال های اضطراب و استرس باشند.

رابطه استرس و بیماری از نظر دکتر اضطراب و استرس

با توجه به دانش پزشکی این موضوع را درک کرده ایم که تمام اشخاص وقت و بی وقت در معرض هجوم سلول‌های سرطانی قرار می‌گیرند که در بیشتر مورد ها سیستم ایمنی بدن این سلول‌ها را به شکل کامل نابود می‌کند. در زمان اضطراب زیاد بخش حاشیه‌ای مغز، هیپوتالاموس یعنی ترموستات بدن را فعال می‌کند. هیپوتالاموس با صور واکنش جنگ یا گریز سیستم دفاعی و ایمنی بدن را کاملا از کارایی می اندازد. در این زمان ممکن بودن تکثیر سلول‌های سرطانی بیشتر می‌شود.

نظریه کل‌نگری درباره موضوع استرس و اضطراب چیست؟

دکتر اضطراب و استرس و تمامی روانشناسانی که کلی‌نگر هستند به این نتیجه رسیده‌اند که در شرایط استرس هیپوتالاموس سیستم دفاعی بدن را مختل می کند و کاری میکند تا نشانه‌های جسمانی اضطراب شکل خارجی پیدا کنند. به اعتقاد این پزشکان اگر بتوان شرایطی فراهم کرد که بخش حاشیه‌ای مغز هیپوتالاموس را فعال نکند بیشتر بیماری‌ها با سهولت بیشتری برطرف می‌گردند.
آیا وقتی پزشک می‌گوید بیماری شما سخت و دیرپاست، باید تلاشی برای بهبودی خود انجام دهید؟ درست است، حتما هدف بلند مدتی را برای‌نجات خود از ناراحتی‌ها و معلولیت‌های جسمانی در نظر بگیرید. آن زمان این هدف عمده را به هدف‌های‌کوتاه مدتی تقسیم کرده تا بتوانید از پیشرفت و بهبود خود قوت قلبی بیابید.

کتمان واقعیت‌ها

این امکان وجود دارد که با گفتن این جمله به دیگران که علیرغم نظر دکتر اضطراب و استرس حالم خوب می‌شود پنهان کردن واقعیت‌هاست. مسلم است که وقتی پیش پزشک خود هستید منکر آن نمی‌شوید که زخم معده یا ناراحتی قلبی دارید. هدف این است که هراس‌ها را با جملات نگران کننده و گپ‌های ذهنی با خودمان شدید می‌کنیم و در نتیجه آن از توانایی جسم خود برای برخورد با مشکل کم می کنیم.

تصویرسازی

  1. خودم را تماشا می کنم که در آرامش کامل و در حالی که در حال لبخند زدن هستم کار می‌کنم.
  2. خودم را تماشا می کنم که در ارتباط با دوستان و خانواده‌ خودم از آرامش کاملی برخوردار هستم.
  3. از تزریق عاطفی برای‌غلبه کردن بر احساس استرس و نگرانی استفاده می‌کنم.

دکتر اضطراب و استرس

نمونه های گزارش شده پس از دوره درمان استرس

خانم ۳۰ ساله ای با استرس و اضطراب بسیار شدی، مشکل صحبت در جمع ، حالت افسردگی، خواب های آشفته، بد خوابی و کم خوابی و…. به دکتر اضطراب و استرس مراجعه و در طول دوره درمان از روند بهبودش کاملآ احساس رضایت و تقریبآ در جلسات پایانی چنین گزارش نمود: احساسم در مورد خودم نسبت به گذشته خیلی بهتر شده، انگیزه ام بالا رفته و خواب آرامی دارم. و به زندگی امیدوار شده ام.

درمان خانم ۲۱ ساله با مشکل اضطراب شدید

خانم ۲۱ ساله ای با مشکل اضطراب شدید، ، پرخاشگری و بد خوابی مراجعه و در طی روند جلسات درمان، او و والدینش کاملآ از روند بهبودی احساس خرسندی می نمودند. (البته این بیمار دارای دیابت نوع ۱ که علی رغم استفاده از انسولین، قند ناشتای او ۲۰۰ و غیر ناشتا ۴۰۰ بود. که طبق گزارش شان به ترتیب به ۱۰۰ و ۲۰۰ کاهش پیدا کرد.
البته این هیچ دخالتی در امر پزشکی نیست و در کتب روانشناسی در ارتباط با کاهش فشار خون و دیابت به وسیله فنون روانشناسی گزارشات زیادی وجود دارد. و این بیمار نیز پس از چندین ماه پیگیری نه تنها حالات گوناگونش بهبود پیدا کرده بود، بلکه به نظر می آمد از میزان قند خونش نیز راضی بود.) و بطور کلی بیمار از همه لحاظ احساس بسیار خوب و مثبتی را گزارش نمود. در ارتباط با کاهش قند خون می توان گفت با کاهش استرس و فشار های روحی می توان بطور غیر مستقیم بر کاهش قند خون اثر گذاشت.

درمان آقای ۲۷ ساله ای با مشکل حمله هراس و وحشت

آقای ۲۷ ساله ای با مشکل حمله هراس و وحشت (پانک اتک) هر چند روز یک بار به همراه استرس و اضطراب شدید و مداوم،کابوس شبانه،حالت تهوع در هنگام وحشت و…. مراجعه و پس از چندین جلسه درمان چنین گزارش می دهد: بعد از ۲ یا ۳ جلسه پدرش چنین می گوید پسرم نسبت به قبل خیلی بهتر شده. بیمار می گوید روحیه ام خیلی بهتر شده ودیگر آن حمله ها به من دست نمی دهد.
بطور کلی در پایان جلسات درمانی می گویند انتظارش را نداشتم که اینگونه و با کمک شما خوب شوم از قبل از درمان هم بهترم.خدا را شکر می کنم. و بسیاری از موارد دیگر….

4.6/5 - (64 امتیاز)
36 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
زهرا
1 روز قبل

سلام من خیلی اضطراب و استرس دارم نمیتونم کارامو با آرامش انجام بدم همش فکر میکنم اتفاق بد میوفته خواهش میکنم کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 ساعت قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ اگه به روانشناس فردی مراجعه کنید ابتدا دلایل این اضطراب و میزانش رو بررسی میکنند و بعد راهکارهای لازم رو بهتون آموزش میدن که بتونید به آرامش برسید.

یوسف پورعلی
7 روز قبل

سلام من از بچگی تقریبا لرزش صدا داشتم الان چند وقت لرزش صدام بیشتر شد و همش استرس دارم میخواستم ببینم چه دکتری باید برم

تیم محتوا روان آرام
7 روز قبل
پاسخ به  یوسف پورعلی

سلام دوست عزیز؛ روانشناس فردی

اصغری
15 روز قبل

سلام آقای من دچار استرس شدیدی هستم یعنی میخام برم بیرون یا جایی استرس میگیرم تپش قلب لرزش الان چن ماهه میریم گواهینامه استرسم شدید شده یعنی شبا نمیتونم بخوابم معده ام سفت میشه دست و پام میلرزه چیکار کنم کمک کنین پیش دکتری برم

تیم محتوا روان آرام
15 روز قبل
پاسخ به  اصغری

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک مراجعه کنید.

زهرا
23 روز قبل

سلام .من استرس شدید دارم موقع کار دستم لرزش داره .خیلی از این موضوع ناراحتم عاشق کارمم ولی به خاطر لرزش دست باید بزارم کنار.
ارایشگرم.چه دکتری باید برم؟واقعا تاثیری داره یا نه

تیم محتوا روان آرام
9 روز قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک مراجعه کنید.

آنیتا
27 روز قبل

سلام آقای دکتر من کلا آدم استرسی هستم ومشکل صحبت کردن در جمع دارم ودچار ریزش مو که اونم باعث شده اخیرا دچار اضطراب شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
15 روز قبل
پاسخ به  آنیتا

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی و چکاب کامل و کشف علت موضوع به روانپزشک مراجعه بفرمایید و برای ادامه حل مساله استرس و اضطراب اجتماعی از روانشناس فردی کمک بگیرید.

fati
2 ماه قبل

سلام.. آقای دکتر من دچار استرس شدید هستم طوری که شبا به هیچ وجه نمیتونم چیزی بخورم و از بچگیم اینوطوری بودم وقتی هم اتفاق کوچیکی میوفته دست و پاهام شدید میلرزه و بدنم داغ میشه و هیچ کاری نمیتونم بکنم که آروم بشم….شبا نمیتونم آروم بخوابم انقدر که اذیت میشم سر این موضوع میشه راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم؟

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  fati

سلام دوست عزیز؛ جهت درمان این مشکلات حتما به روانشناس فردی مراجعه کنید.

سمیه
3 ماه قبل

باسلام . یک سال تحت درمان استرس شدید هستم خوب بودم ولی اخیرا مجدا دچار استرس شدم دارو مصرف میکنم . به نظر شما نیاز هست غیر از دارو درمانی جلسات مشاوره داشته باشم

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  سمیه

سلام بله بسیار کمک بخشه.

معصوم
3 ماه قبل

سلام من استرس زیاد دارم موقع خروج ازمنزل وموقع عصبی ونگرانی واضطراب سزگیجه وحالت تهوع میگیرم ازیک روزتا دوهفته هم ادامه داره ونمیتونم از جام بلند شم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  معصوم

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و درمان بهتر حتما از روانشناس فردی یا روانپزشک کمک بگیرید.

طوبی
3 ماه قبل

سلام آقای دکتر من خیلی وقته استرس دارم انگار از یه چیزی میترسم،وقتی خونه میام اینگار نفسم میگیره وقتی بیرونم خیلی آرومم چکار کنم راهنمایی میکنید منو

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  طوبی

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و درمان بهتر حتما از روانشناس فردی کمک بگیرید.

خاکی نهاد
4 ماه قبل

با سلام و عرض ادب
آقای دکتر دخترم دانش آموز پایه دهم تجربی هست از راهنمایی وقتی میگن امتحان داری دچار اضطراب و استرس میشه ،عصبانی ،لرزش دستها ودرحین نوشتن خط میزنه دوباره مینویسه ،لطفا راهنمایی نماید

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  خاکی نهاد

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مثل اینکه فرمودید و دقیق‌تر بررسی بشه برای همین پیشنهاد می کنیم حتماً با مشاور فردی صحبت کنید مشاوره فردی با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکارها را به شما ارائه می کند

سمیر
4 ماه قبل

سلام اقای دکتر من در کل افسرده استرس و ناراحتم وقتی که معامله ای انجام بدم خوبم وگر کلا بی اعصابم

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  سمیر

چرا حال خوبتون بستگی به معامله داره؟

مهسا خلیلی
4 ماه قبل

سلام آقای دکتر،خسته نباشین..من پسرم موقع درس خوندن فقط استرس داره و گریه میکنه یعنی گریه فرصت نمیده حرفشو به من یا معلم بگه،براش روانشناس خوبه یا روانپزشک؟

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  مهسا خلیلی

سلام دوست عزیز روانشناس

مریم
5 ماه قبل

سلام آقا دکتر
ببخشید من استرس میگیم لرزش شدید دست دارم آنقدر شدیدکه حتی پاهامم شروع به لرزش می‌کنه چند وقتی هست شروع به کار کردم تو کارمم زرنگم ولی وقتی کسی بالا سرم باشه آنقدر دستام می لرزه نمیتونم کار کنم یا وقتی می‌خوام امضا یا چیزی بنویسم اصلا نمیتونم لرزش دستم کنترل کنم امضام خراب میشه ولی وقتی خونم خوبم ،این خیلی. باعث ناراحتی وخجالتم هست ،فقد نوشتن امضا نیست ها کلا کاری رو بخوام انجام بدم دور برم کسی باشه لرزش دستم شروع میشه

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه مسئله که فرمودید دلایل و عوامل مختلفی میتونه داشته باشه برای همین پیشنهاد می کنیم حتماً به روانشناس مراجعه کنید روانشناس با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکارها را در این زمینه به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید

نوال
6 ماه قبل

سلام آقای دکتر من وقتی میخوام برم سرکار از یک ساعت قبل رفتن استرس شدید میگیرم تپش قلب و حالت تهوع پیدا میکنم صبح ها هم که از خواب پا میشم با همین احساس استرس و ترسه برای درمان باید چیکار کنم ؟؟؟

الی
9 ماه قبل

سلام آقای دکتر
ببخشید من لرزش شدید دست و پا و … دارم ضربان قلبم شدید طوری ک صدای قلبمو می شنوم هر دکتری ک میرم میگن استرس و اضطراب شدید دارم یسری دارو میدن ولی خوب نمیشم لطفا راهنماییم کنید

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  الی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه حتما به روانپزشک مراجعه کنید روانپزشک با بررسی موضوعات بهترین راهکار را به شما ارائه می دهد اگر مایل باشید می توانید با روانپزشکان کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

آرتین عارفی
10 ماه قبل

سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند سالی هست که استرس زیادی دارم از ورزش کردنم من یک فوتبالیست حرفه ای هستم هرکسی فوتبالمو می بینه دوس داره منو به تیمیش دعوت کنه ولی بیش از حد خیلی خیلی استرس پیدا می کنم و دستو پام می لرزه که شاید خوب نباشم خودمو بد نشون بدم همین استرس باعث شده ۲ سال از فوتبال کردم عقب بیوفتم

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  آرتین عارفی

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه روانشناس ورزشی میتونه به شما خیلی کمک کنه حتما از یک مشاوره ورزشی در این زمینه کمک بگیرید تا این مسئله در شما بررسی و بهترین راهکار ها در این زمینه به شما داده بشه

مهرالله
1 سال قبل

فکر زیاد میکنم و استرسم خیلیه

امیر
7 ماه قبل
پاسخ به  مهرالله

درمان شدید؟

Milad
1 سال قبل

سلام اقای دکتر خسته نباشید من نزدیک عید به دلیل خوردن غذای سردی فشارم افتاد و حالت تهوع گرفتم اما این مشکل چند باری برام پیش اومده بود اما اینبار که این اتفاق برام افتاد خیلی ترسیدم و بعد گذشت دو هفته استرس و اظطراب گرفتم و همش فکر میکنم به اینکه مریضم و یه مشکلی دارم اما نمیتونم بفهمم که چیه فقط میدونم ک تمرکز ندارم و فکر میکنم که بعد اون اتفاقی ک فشارم افتاد و ترسیدم دگ هیچی مثل قبل نشد و حال خوشی ندارم لطفا بهم کمک کنید و اگر نیاز به مراجعه به هر پزشکی دارع بهم اطلاع بدید لطفا

تیم محتوا روان آرام
11 ماه قبل
پاسخ به  Milad

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه این مسئله دلایل مختلف میتونه داشته باشه پیشنهاد میشه حتما به روانشناس مراجعه کنید روانشناس اگر نیاز ببینه به روانپزشک ارجاع میده .اگر مایل باشید می توانید با روانشناسان و روانپزشکان کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت بگیرید

امیر
7 ماه قبل
پاسخ به  Milad

سلام درمان شدی؟

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره