به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
دکتر اضطراب و استرس

دکتر اضطراب و استرس

اضطراب و استرس واکنشی طبیعی است که بدن در هنگام رخ دادن تغییرات نشان می دهد که منجر به واکنش های فیزیکی، عاطفی و فکری می شود. این واکنش‌ها تا جایی که به زندگی روزمره ما آسیب نرسانند، ضروری و مفید هستند. اما هنگامی که تبدیل به مشکلات مزمن شوند، نیاز به کمک دکتر اضطراب و استرس دارند. آموزش مدیریت اضطراب و استرس می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات و موقعیت‌های اضطراب‌آور به شیوه‌ای سالم‌تر مقابله کنید.

چه زمانی باید به دکتر اضطراب و استرس مراجعه کرد؟

 • زمانی که برای اولین‌بار دچار علائم اضطراب شدید می‌شوید یا علائم فعلی شما مدام بدتر می‌شوند.
 • شما باید برای اضطراب، به ویژه علائم اختلال اضطراب فراگیر و اختلال پانیک یا تجربه حملات پانیک به دکتر اضطراب و استرس مراجعه کنید.
 • اگر احساس می‌کنید که استرس و اضطراب زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده و بر افکار، احساسات و اعمال شما تأثیر منفی می‌گذارد، باید برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر افکار خودکشی دارید، حتما به پزشک یا روانپزشک خود مراجعه کنید.

دکتر اضطراب و استرس چه کسی است؟

برای درمان اضطراب و استرس می‌توان از متخصصان متفاوتی کمک گرفت. در نهایت درمان اضطراب و استرس مزمن با روانپزشک است. اما مسیرهای متفاوتی برای درمان آنها وجود دارد:

۱. پزشک عمومی

اگر شاهد علائم فیزیکی اضطراب و استرس هستید، می‌توانید ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کنید. اگرچه پزشک عمومی تخصصی در اختلالات روانپزشکی ندارد، اما می‌تواند در تشخیص اضطراب و استرس به شما کمک کند. اضطراب شایع است و پزشکان به طور کلی می دانند که چگونه درمان را شروع کنند.

۲. روان‌درمانگر یا روانشناس

پزشکان، روان‌درمانگر یا مشاور نیستند و به علائم فیزیکی و جنبه‌های پزشکی اضطراب توجه می‌کنند. اگر علايم ذهنی و عاطفی اضطراب و استرس در شما شدیدتر است، می‌توانید ابتدا به یک روانشناس یا روان‌درمانگر مراجعه کنید.

۳.روانپزشک

روانپزشکان در هر دو زمینه علائم فیزیکی و روانی اضطراب و استرس می‌توانند به شما کمک کرده و روش‌های درمانی را پیشنهاد دهند. از آنجا که روانپزشکان مجوز و تخصص تجویز دارو داشته و در زمینه روان نیز تحصیلات دارند، بهترین گزینه برای انتخاب دکتر اضطراب و استرس هستند. هرچند شما به هر سه دسته از متخصصان مراجعه کنید، در صورت نیاز شما را به دیگری ارجاع خواهند داد.

دکتر اضطراب و استرس

اضطراب و استرس

برای آنکه بدانیم آیا به دکتر اضطراب و استرس نیاز داریم یا خیر، ابتدا بهتر است با این دو مسئله آشنا شویم، علائم آنها را بدانیم و بیاموزیم که چه زمانی باید برای درمان کمک بگیریم. در ادامه به تعریف استرس و اضطراب می‌پردازیم:

استرس چیست؟

استرس یک واکنش طبیعی انسان است که برای همه اتفاق می افتد. در واقع بدن انسان طوری طراحی شده است که استرس را تجربه کرده و به آن واکنش نشان دهد. پاسخ های استرس به بدن شما کمک می کند تا با موقعیت های جدید سازگار شود. استرس می تواند مثبت باشد، ما را هوشیار، با انگیزه و آماده برای اجتناب از خطر نگه دارد. اما استرس زمانی مشکل ساز می‌شود که عوامل استرس زا بدون تسکین یا دوره های آرامش ادامه پیدا کنند.

علائم استرس چیست؟

علائم فیزیکی استرس عبارتند از:

 • درد قفسه سینه یا احساس تپش قلب
 • خستگی یا مشکل در خواب
 • سردرد، سرگیجه یا لرزش
 • فشار خون بالا
 • تنش عضلانی
 • مشکلات معده یا گوارشی
 • مشکل در رابطه جنسی
 • سیستم ایمنی ضعیف

علائم عاطفی و ذهنی استرس عبارتند از:

 • اضطراب یا تحریک پذیری
 • افسردگی
 • حملات پانیک
 • غمگینی

بعضی از افراد مبتلا به استرس مزمن سعی می کنند آن را با رفتارهای ناسالم مدیریت کنند، از جمله:

 • نوشیدن الکل زیاد
 • قمار
 • پرخوری یا ایجاد اختلال در خوردن
 • مشارکت اجباری در رابطه جنسی، خرید یا اینترنت
 • سیگار کشیدن
 • استفاده از مواد مخدر

در چنین مواردی مراجعه به دکتر اضطراب و استرس تنها راهی است که می‌تواند به این افراد کمک کند.

استرس چگونه تشخیص داده می شود؟

دکتر اضطراب و استرس ابتدا ممکن است از پرسشنامه‌ها برای درک استرس شما و تاثیر آن بر زندگیتان استفاده کند. اگر استرس مزمن دارید، پزشک شما می تواند علائم ناشی از استرس را ارزیابی کند. برای مثال فشار خون بالا قابل تشخیص و درمان است.

اضطراب چیست؟

اضطراب یک احساس طبیعی و اغلب سالم است. با این حال، زمانی که فردی به طور مرتب سطوح نامتناسبی از اضطراب را احساس می کند، ممکن است به یک اختلال پزشکی دچار شده باشد و نیاز به دکتر اضطراب و استرس داشته باشد. اختلالات اضطرابی دسته‌ای از مشکلات سلامت روان را تشکیل می دهند که منجر به عصبی بودن بیش از حد، ترس، دلهره و نگرانی می شوند.

این اختلالات نحوه پردازش احساسات و رفتار فرد را تغییر می دهد و همچنین باعث ایجاد علائم فیزیکی نیز می‌شوند. اضطراب خفیف ممکن است مبهم و ناراحت کننده باشد، در حالی که نوع شدید آن ممکن است به طور جدی بر زندگی روزمره تأثیر بگذارد و نیاز به درمان اضطراب داشته باشد.

علائم اضطراب چیست؟

علائم اختلال اضطراب فراگیر (GAD) اغلب شامل موارد زیر است:

 • بی قراری
 • احساس نگرانی غیرقابل کنترل
 • افزایش تحریک پذیری
 • مشکلات تمرکز
 • اختلالات خواب، مانند مشکلات در به خواب رفتن

در حالی که ممکن است این علائم در زندگی روزمره طبیعی باشد، افراد مبتلا به GAD آنها را تا سطوح پایدار یا شدید تجربه خواهند کرد و به کمک دکتر اضطراب و استرس نیاز دارند.

این مقاله هم بخوانید  رابطه عاطفی از راه دور، خوب یا بد؟

انواع اضطراب

برای درک تفاوت استرس و اضطراب و کمک گرفتن از دکتر اضطراب و استرس بهتر است با انواع اضطراب آشنا شویم.

۱.اختلال اضطراب فراگیر

این نوع اضطراب یک اختلال مزمن است که شامل اضطراب مفرط و طولانی مدت و نگرانی در مورد رویدادها، اشیاء و موقعیت‌های زندگی است. افراد مبتلا به این اختلال همیشه قادر به شناسایی علت اضطراب خود نیستند.

۲. اختلال هراس

حملات کوتاه یا ناگهانی وحشت و دلهره شدید مشخصه اختلال هراس است. این حملات می تواند منجر به لرزش، گیجی، سرگیجه، حالت تهوع و مشکلات تنفسی شود. اختلالات هراس معمولاً پس از تجربه های ترسناک یا استرس طولانی مدت رخ می دهد، اما ممکن است بدون محرک نیز رخ دهد.

۳. فوبیای خاص

فوبیا یک ترس غیرمنطقی و اجتناب از یک شی یا موقعیت خاص است. فوبیا مانند سایر اختلالات اضطرابی نیست، زیرا به علت خاصی مربوط می شوند. یک فرد مبتلا به فوبیا ممکن است ترس را غیرمنطقی یا افراطی تشخیص دهد، اما قادر به کنترل احساسات خود نیست و به کمک دکتر اضطراب و استرس نیاز دارد.

۴.آگورافوبیا

ترس و اجتناب از مکان‌ها، رویدادها یا موقعیت‌هایی است که ممکن است فرار از آن‌ها مشکل باشد یا در صورت گیر افتادن فرد کمکی در دسترس نباشد. فرد مبتلا به آگورافوبیا ممکن است ترس از ترک خانه یا استفاده از آسانسور و وسایل نقلیه عمومی داشته باشد.

۵. لالی انتخابی

نوعی از اضطراب است که برخی از کودکان تجربه می‌کنند و در آن نمی‌توانند در مکان‌ها یا زمینه‌های خاصی مانند مدرسه صحبت کنند، حتی اگر مهارت‌های ارتباط کلامی عالی در اطراف افراد آشنا داشته باشند.

۶. اختلال اضطراب اجتماعی یا فوبیای اجتماعی

فوبیای اجتماعی ترس از قضاوت منفی دیگران در موقعیت های اجتماعی است. اختلال اضطراب اجتماعی شامل طیفی از احساسات، مانند ترس از صحنه، ترس از صمیمیت، و اضطراب در مورد تحقیر و طرد شدن است.

۷. اختلال اضطراب جدایی

سطوح بالای اضطراب پس از جدایی از یک فرد یا مکان که احساس امنیت ایجاد می‌کند، مشخصه اختلال اضطراب جدایی است. جدایی ممکن است گاهی منجر به علائم هراس شود که به کمک دکتر اضطراب و استرس نیاز دارد.

اضطراب و استرس

راهکارهای مدیریت اضطراب و استرس

در برخی موارد، افراد می توانند استرس و اختلالات اضطرابی ضعیف را مدیریت کنند. با این حال، این روش‌ها ممکن است برای اختلالات اضطرابی شدید یا طولانی مدت موثر نباشند و حتما به کمک دکتر اضطراب و استرس نیاز داشته باشند.

برخی از روش‌های مدیریت اضطراب و استرس عبارتند از:

 • تهیه فهرست برای مدیریت اضطراب و استرس

فهرستی از موقعیت‌ها و موارد نگران‌کننده تهیه کنید. آنها را بررسی کنید و برای هر کدام راه‌حلی تعیین کنید تا هنگام استرس و اضطراب از آنها کمک بگیرید.

 • تکنیک های آرامش

فعالیت‌های ساده‌ای هستند که می توانند به تسکین علائم ذهنی و جسمی اضطراب کمک کنند. این تکنیک ها شامل مدیتیشن، تمرینات تنفس عمیق، حمام طولانی، استراحت در تاریکی و یوگاست.

 • تمرین‌هایی برای جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت

فهرستی از افکار منفی که ممکن است در اثر اضطراب و استرس دارید، تهیه کنید و فهرست دیگری را در کنار آن بنویسید که حاوی افکار مثبت و قابل باور است تا جایگزین منفی‌ها کنید. ایجاد یک تصویر ذهنی از رویارویی موفقیت‌آمیز و غلبه بر یک ترس خاص نیز می‌تواند مزایایی به همراه داشته باشد.

 • شبکه پشتیبانی

با افراد آشنا که حامی شما هستند، مانند یکی از اعضای خانواده یا دوست در مورد نگرانی‌های خود صحبت کنید. اگر چنین فرد مورد اعتمادی ندارید، از یک دکتر اضطراب و استرس کمک بگیرید.

 • ورزش

فعالیت بدنی می‌تواند تصویر شما را خودتان بهبود بخشد و مواد شیمیایی‌ای در مغز آزاد کند که باعث ایجاد احساسات مثبت می شود.

چگونه از اضطراب و استرس جلوگیری کنیم؟

• مصرف کافئین ، چای، نوشابه و شکلات را کاهش دهید.
• قبل از استفاده از داروهای بدون نسخه یا داروهای گیاهی، برای هر گونه مواد شیمیایی که ممکن است علائم اضطراب را بدتر کند، با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
• رژیم غذایی سالم داشته باشید.
• الگوی خواب منظم داشته باشید.
• از مصرف الکل، حشیش و سایر مواد مخدر پرهیز کنید.

استرس چقدر طول می کشد؟

استرس می تواند یک مسئله کوتاه مدت یا یک مشکل طولانی مدت باشد، بسته به اینکه چه تغییری در زندگی شما ایجاد می کند. استفاده منظم از تکنیک های مدیریت استرس می تواند به شما کمک کند تا از اکثر علائم فیزیکی، احساسی و رفتاری استرس اجتناب کنید.

چه زمانی باید در مورد استرس با پزشک صحبت کنیم؟

اگر احساس خستگی می کنید، اگر از مواد مخدر یا الکل برای مقابله استفاده می کنید، یا اگر افکار آسیب رساندن به خود دارید، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. ارائه دهنده مراقبت های اولیه شما می تواند با ارائه مشاوره، تجویز دارو یا ارجاع شما به یک درمانگر کمک کند.

4.6/5 - (367 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

63 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
عمران
28 روز قبل

من میترسم از اینکه با آشنا رو ب رو بشم

خیلی استرس میگیرم چون نمیدونم باید چ عکس العملی نشون بدم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
22 روز قبل
پاسخ به  عمران

سلام دوست عزیز؛ مشکل اضطراب اجتماعی با تکنیک های CBT کاملا قابل کنترل و حل شدن، هست. لطفا به روانشناس فردی برای درمان اضطراب مراجعه کنید.

الی
12 روز قبل
پاسخ به  عمران

منم همینجورم
تو رو خدا اکه درمان شدی به منم بگید

محمد خان
5 ماه قبل

سلام و درود من از بچگی ترس و استرس داشتم و لکنت خفیف داشتم الان ۱۹ سالمه استرس شدیدی دارم لکنت زبانم شدیده گوشه نشینم خجالتیم خسته و افسرده ام زود عصبی میشم سر درد دارم درمانش چیه کمک کنید کار های روزمره عقب کشیدم اولا ک خداوند بهم کمک میکنه ان شاءالله دوما کسی از شما هست بهم راه حلی پیشنهاد بده ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
5 ماه قبل
پاسخ به  محمد خان

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید و درمانتون رو شروع کنید که هرچی زودتر این مشکلات رو بهبود بدین.

عمران
28 روز قبل
پاسخ به  محمد خان

وای خیلی بده حتما مشاور بگیر

Last edited 28 روز قبل by عمران
کوثر
8 ماه قبل

سلام من خیلی استرس دارم وقتی که درس میخونم ‌‌معلم چیزی می‌پرسه استرس میگیرم الان قلبم درد می‌کنه به نظر شما چیکار کنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  کوثر

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید تا میزان استرس و دلایلش ارزیابی بشه.اگه شدت بالا باشه، ممکنه به مدت محدودی نیاز به مصرف دارو باشه تا بتونید به شرایط مسلط بشین و استرستون رو تعدیل کنید.

یگانه
8 ماه قبل

سلام
من وقتی استرس بگیریم کلا بدنم اذیت میشه بخصوص معده و دل درد شدید میشم باید حتما سرویس بهداشتی برم دلیل چیه چیکار کنم ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  یگانه

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید تا بررسی و ارزیابی دقیق تری صورت بگیره. ممکنه برای تسلط به شرایط و تعدیل استرس به مدت محدودی نیاز به مصرف دارو باشه. البته با تشخیص روانشناس یا روانپزشک!

سما ابري
10 ماه قبل

پسرم ١٦سالشه استرس و اضطراب داره نزديك امتحانات شده و از استرس و دلهره مشكل گوارشي پيداكرده كم اشتها شده و يكدفعه پرخاشگروعصبي ميشه حرارت بدنش زياد ميشه ،بتازگي امتحان داشته و سر امتحان جواب تمام سوالات رو ميدونسته ولي يكدفعه بدنش داغ شده وپاهاش يخ كرده و هرچي يادش بوده از ذهنش رفته و امتحانش رو بد داده نميدونم بايد به چه دكتري مراجعه كنم و مشكل چيه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  سما ابري

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید. مشکل در مدیریت سطح اضطراب در موقعیت های استرس زا دارند که به کمک روانشناس میتونن مدیریت کنند.

سما ابري
10 ماه قبل

پسرم نزديك به١٦سالشه استرس واضطراب زيادي داره تا خدي كه هرچي درس ميخونه موقع امتحان جواب سوالات رو با اينكه ميدونيه ميگه تو يه لحظه يادم ميره و سر امتحان دستش ميلزه چندروزيه براي امتحانات ميان ترم مشكل گوارشي پيدا كرده و ميل به غذا نداره نميدونم به چه دكتري مراجعه كنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  سما ابري

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید.

اسماعیل
10 ماه قبل

سلام.من ازبچگی اضطراب واسترس شدیدی داشته ودارم.الان۴۰سالمه اکنون شدیدترشده ومشکلات ادراری پیداکردم.اینقدر.ک.شدیده حتی تلفنم زنگ بخوره اضطراب شدیدمیگرم.وسریع بایددسشویی برم وطولانیه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  اسماعیل

سلام دوست عزیز؛ ظاهرا شما سالهای زیادی رو درگیر این مشکل بودید. و نمیدونم که تا به الان چه اقداماتی برای بهبود انجام دادین. ولی روال براین صورته که ابتدا تحت درمان یک روانشناس فردی قرار بگیرید که در نتیجه یک ارزیابی کامل مشخص بشه که کنار جلسات روانشناسی آیا نیاز هست از درمان دارویی توسط روانپزشک و یا چکاپ متخصص ارئولوژی هم بهره بگیرید یا خیر.

مریم
1 سال قبل

سلام من استراس و افسردگی دارم کارای خونم نمیتونم انجام بدم زیاد می‌خوابم یا بعضی موقع ها نمی‌خوابم.چند بار حملات پانیک داشتم باید چیکار کنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز: توصیه میکنم به روانپزشک مراجعه کنید تا حملات پانیک رو کنترل کنید و در کنارش از روانشناس هم کمک بگیرید.

Sepideh
1 سال قبل

سلام
من سیزده سالمه و هر روز صبح ام رو با استرس شروع میکنم و دلم و معده ام به شدت درد میگیره .
و قبل از باشگاه رفتن استرس بسیار شدیدی میگیرم..
قبل هر قرار ساده ایی و تماس ساده ایی هم استرس بدی میگیرم..
شب ها خواب راحتی ندارم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  Sepideh

سلام دوست عزیز؛ حتما به روانشناس و یا روانپزشک مراجعه کنید.این مشکلات اذیت کننده، بسیار قابل کنترل و درمان هست.

نسرین
1 سال قبل

من فشارخون دارم.وقتی فشارم بالامیره من استرس میگیره که الان سکتهمیکنم.یا میمیرم یا تو کما میرم خلاصه خیلی افکار منفی دارم.واین ها باعث میشه فشارم بالاتر بره ونمیتونم خودمو کنترل کنم.دکتر رفتم اثری نداشته

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  نسرین

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک مراجعه کنید و همزمان تحت نظر یک روانشناس فردی هم باشید.

پریا دلیر
1 سال قبل

سلام
من بعضی وقتها خیلی استرس میگیرم حتی بدون دلیل
تپش قلب . اضطراب و نگرانی . ناخن خوردن . درد شکم و . دفعات مکرر دستشویی
حتی دکتر هم رفتم و قرص خوردم
اما وقتی دوره قرص خوردنم تموم میشه بازم تمام حالت هام برمیگرده

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  پریا دلیر

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم کنار درمان دارویی، با یک روانشناس، جلسات روان درمانگری رو هم داشته باشید که این مساله تون رو ریشه ای حل کنید.

زهرا
1 سال قبل

سلام من خیلی اضطراب و استرس دارم نمیتونم کارامو با آرامش انجام بدم همش فکر میکنم اتفاق بد میوفته خواهش میکنم کمکم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ اگه به روانشناس فردی مراجعه کنید ابتدا دلایل این اضطراب و میزانش رو بررسی میکنند و بعد راهکارهای لازم رو بهتون آموزش میدن که بتونید به آرامش برسید.

یوسف پورعلی
1 سال قبل

سلام من از بچگی تقریبا لرزش صدا داشتم الان چند وقت لرزش صدام بیشتر شد و همش استرس دارم میخواستم ببینم چه دکتری باید برم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  یوسف پورعلی

سلام دوست عزیز؛ روانشناس فردی

اصغری
1 سال قبل

سلام آقای من دچار استرس شدیدی هستم یعنی میخام برم بیرون یا جایی استرس میگیرم تپش قلب لرزش الان چن ماهه میریم گواهینامه استرسم شدید شده یعنی شبا نمیتونم بخوابم معده ام سفت میشه دست و پام میلرزه چیکار کنم کمک کنین پیش دکتری برم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  اصغری

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک مراجعه کنید.

زهرا
1 سال قبل

سلام .من استرس شدید دارم موقع کار دستم لرزش داره .خیلی از این موضوع ناراحتم عاشق کارمم ولی به خاطر لرزش دست باید بزارم کنار.
ارایشگرم.چه دکتری باید برم؟واقعا تاثیری داره یا نه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک مراجعه کنید.

آنیتا
1 سال قبل

سلام آقای دکتر من کلا آدم استرسی هستم ومشکل صحبت کردن در جمع دارم ودچار ریزش مو که اونم باعث شده اخیرا دچار اضطراب شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  آنیتا

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی و چکاب کامل و کشف علت موضوع به روانپزشک مراجعه بفرمایید و برای ادامه حل مساله استرس و اضطراب اجتماعی از روانشناس فردی کمک بگیرید.

fati
1 سال قبل

سلام.. آقای دکتر من دچار استرس شدید هستم طوری که شبا به هیچ وجه نمیتونم چیزی بخورم و از بچگیم اینوطوری بودم وقتی هم اتفاق کوچیکی میوفته دست و پاهام شدید میلرزه و بدنم داغ میشه و هیچ کاری نمیتونم بکنم که آروم بشم….شبا نمیتونم آروم بخوابم انقدر که اذیت میشم سر این موضوع میشه راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  fati

سلام دوست عزیز؛ جهت درمان این مشکلات حتما به روانشناس فردی مراجعه کنید.

سمیه
1 سال قبل

باسلام . یک سال تحت درمان استرس شدید هستم خوب بودم ولی اخیرا مجدا دچار استرس شدم دارو مصرف میکنم . به نظر شما نیاز هست غیر از دارو درمانی جلسات مشاوره داشته باشم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سمیه

سلام بله بسیار کمک بخشه.

معصوم
1 سال قبل

سلام من استرس زیاد دارم موقع خروج ازمنزل وموقع عصبی ونگرانی واضطراب سزگیجه وحالت تهوع میگیرم ازیک روزتا دوهفته هم ادامه داره ونمیتونم از جام بلند شم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  معصوم

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و درمان بهتر حتما از روانشناس فردی یا روانپزشک کمک بگیرید.

طوبی
1 سال قبل

سلام آقای دکتر من خیلی وقته استرس دارم انگار از یه چیزی میترسم،وقتی خونه میام اینگار نفسم میگیره وقتی بیرونم خیلی آرومم چکار کنم راهنمایی میکنید منو

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  طوبی

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و درمان بهتر حتما از روانشناس فردی کمک بگیرید.

خاکی نهاد
1 سال قبل

با سلام و عرض ادب
آقای دکتر دخترم دانش آموز پایه دهم تجربی هست از راهنمایی وقتی میگن امتحان داری دچار اضطراب و استرس میشه ،عصبانی ،لرزش دستها ودرحین نوشتن خط میزنه دوباره مینویسه ،لطفا راهنمایی نماید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  خاکی نهاد

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مثل اینکه فرمودید و دقیق‌تر بررسی بشه برای همین پیشنهاد می کنیم حتماً با مشاور فردی صحبت کنید مشاوره فردی با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکارها را به شما ارائه می کند

سمیر
1 سال قبل

سلام اقای دکتر من در کل افسرده استرس و ناراحتم وقتی که معامله ای انجام بدم خوبم وگر کلا بی اعصابم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سمیر

چرا حال خوبتون بستگی به معامله داره؟

مهسا خلیلی
1 سال قبل

سلام آقای دکتر،خسته نباشین..من پسرم موقع درس خوندن فقط استرس داره و گریه میکنه یعنی گریه فرصت نمیده حرفشو به من یا معلم بگه،براش روانشناس خوبه یا روانپزشک؟

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مهسا خلیلی

سلام دوست عزیز روانشناس

مریم
1 سال قبل

سلام آقا دکتر
ببخشید من استرس میگیم لرزش شدید دست دارم آنقدر شدیدکه حتی پاهامم شروع به لرزش می‌کنه چند وقتی هست شروع به کار کردم تو کارمم زرنگم ولی وقتی کسی بالا سرم باشه آنقدر دستام می لرزه نمیتونم کار کنم یا وقتی می‌خوام امضا یا چیزی بنویسم اصلا نمیتونم لرزش دستم کنترل کنم امضام خراب میشه ولی وقتی خونم خوبم ،این خیلی. باعث ناراحتی وخجالتم هست ،فقد نوشتن امضا نیست ها کلا کاری رو بخوام انجام بدم دور برم کسی باشه لرزش دستم شروع میشه

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه مسئله که فرمودید دلایل و عوامل مختلفی میتونه داشته باشه برای همین پیشنهاد می کنیم حتماً به روانشناس مراجعه کنید روانشناس با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکارها را در این زمینه به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید

نوال
1 سال قبل

سلام آقای دکتر من وقتی میخوام برم سرکار از یک ساعت قبل رفتن استرس شدید میگیرم تپش قلب و حالت تهوع پیدا میکنم صبح ها هم که از خواب پا میشم با همین احساس استرس و ترسه برای درمان باید چیکار کنم ؟؟؟

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره