به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
همسرم دروغ می گوید

راهکارهای جلوگیری از دروغگویی همسر

چرا همسرم دروغ می گوید ؟

دروغ گفتن یکی از رفتارهایی است که به طور معمول افراد در شرایط و موقعیت سال های کودکی آن را فرا می گیرند. این فراگیری از طریق مشاهده رفتار والدین اتفاق می افتد. زمانی که در خانواده ای دروغگویی و پنهانکاری پذیرفته شده باشد در کودکان نیز دروغگویی همچون عملی طبیعی پذیرفته می شود. همین امر باعث می شود این افراد در بزرگسالی نیز به دروغ گویی ادامه دهند. بسياري از زنان و مردان نمي‌توانند این را درک کنند چرا همسرشان دروغ می گوید درحالي‌كه آن‌ها با او سعی کرده اند همواره با صداقت برخورد کنند. همین امر باعث می شود متقابلا از همسرشان انتظار صداقت و راستگویی دارند. همین امر باعث می شود به دنبال راه هایی برای تغییر رفتار همسر خود باشند. اگر همسرتان دروغ می گوید ما در ادامه این مقاله راهکارهایی برای تشخیص دروغ گویی او و را حل هایی برای شما ارائه دادیم. با ما همراه باشید.

راهکار های مناسب برای برخورد با همسر دروغ گو چیست؟

خانم‌ها و مرد های زيادي هستند كه با دروغگویی همسرشان روبه رو هستند و احساس مي‌كنند كه ديگر در ذهن‌شان احترامي براي او قائل نيستند، به همین دلیل بیش از هر اقدامی است بهتر است با خود فکر کنید که چرا همسرتان دروغ می گوید تا نسبت به این موضوع واقع بینی بیشتری داشته باشید.

دروغ گفتن به طور معمول از سنین پایین می تواند آغاز شود و معمولا در سنین پایین غیر عمدی است اما به مرور که کودک متوجه قدرت کلمات می شود، به صورت آگاهانه دروغ می گوید.

در بسیاری از موارد افراد و به خصوص همسر هدفش از دروغگویی آسیب رساندن نیست اما در بیشتر موارد نتیجه نا مناسبی دارد.

یکی از ویژگی های دروغ آن است که افراد می توانند با استفاده از آن نظر مثبت اطرافیان را به خود جلب کنند. در بسیاری از مواقع کودکان با دروغگویی می توانند از تنبیه های والدین و عصبانیت آن ها دوری کنند. همین امر باعث می شود افراد در بزرگسالی برای اثبات و دفاع از خویش به همسرشان دروغ بگویند و معضلی را برای همسرشان ایجاد کنند که جمله همسرم دروغ می گوید را تبدیل به شکایت همیشگی کند.

مثلا؛ امکان دارد شما هم زمانی که می خواهید از لباس دوست تان اظهار نظر کنید به دروغ بگویید که زیباست در حالی که واقعا زشت است.

دروغگویی در مصاحبه های شغلی برای به دست اوردن شغل مورد نظرمان و حتی گفتن دروغ به کودکانمان برای آنکه کاری را انجام دهند یکی از مثال های بسیاری است که می توانیم به آن اشاره کنیم. به همین دلیل می توان گفت توصل به دروغ سعی می کنیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم که کار نادرستی است.

چگونه با اینکه همسرم دروغ می گوید کنار بیاییم ؟

شاید کمی برایتان سخت باشد که بفهمید همسر شما شخصی است که به دروغ گفتن عادت دارد. در حقیقت بسیاری از روابط بین زوجین از موضوع دروغگویی رنج می برد و زوجین با بیان اینکه همسرم دروغ می گوید دارند از یک مشکل بزرگ پرده برداری می کنند.

در اولین قدم باید ببینید همسرتان در چه زمانی دروغ می گوید و علت دروغگویی وی را پیدا کنید. سعی کنید پاسخی شفاف به او بدهید تا به دروغگویی پایان دهد در غیر اینصورت می توانید راهکارهای زیر را به کار بگیرید.

4 نکته برای تشخیص زمان هایی همسرتان دروغ می گوید

1. به زبان بدن او توجه کنید :

افراد در هنگام دروغ گفتن زبان بدن متفاوتی دارند به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم دقت کنید و زبان بدن وی در هنگام دروغگویی را بیابید.

مثلا شاید هنگام دروغ گفتن بینی خود را بخاراند تا جایی که بینی اش قرمز شود و این همان علامت پینوکیو است که دروغ باعث آزاد شدن هیستامین می شود که باعث خارش و تورم بینی خواهد شد.

بعضی افراد در هنگام دروغ گفتن دست خود را روی گوش، دهان یا چشم خود قرار می دهند و از این طریق می توانید متوجه دروغگویی وی شوید.

2. به تن صدای او گوش دهید :

تن صدای افراددر هنگام دروغ گفتن تغییر می کند بعضی از افراد لکنت می گیرند و یا لحن متفاوتی دارند. تغییر ناگهانی در الگوی صدای همسر هنگام توضیح در مورد یک موضوع ، شخص یا اتفاق یکی از نشانه های دروغگویی فرد است.

3. فضای دروغ گفتن او را بررسی کنید :

اگر هنگامی که همسرتان دروغ می گوید متوجه دروغ گفتنش شدید پیش از هر اقدامی سعی کنید تا به موضوعی که درباره آن دروغ می گوید فکر کنید. در بسیاری از مواقع همسر شما برای جلوگیری از سرزنش شدن، غر زدن و مورد انتقاد گرفتن توسط شما اقدام به دروغگویی می کند.

پس بهتر است تلاش کنید تا در شرایط مشخص اینگونه رفتارها را کنار بگذارید تا همسر شما نیز صادق باشد.

4. بابت اینکه همسرتان دروغ می گوید اصلا شرمنده نباشید:

زمانی که از همسر خود دروغ می شنوید، برای جلوگیری از خجالت کشیدن خود، سعی می کنید روی گناه او سرپوش بگذارید اما به یاد داشته باشید که همسر شما خودش مسئول دروغ هایش است و تنها کسی که باید از این مورد خجالت بکشد، خود او می باشد.

طبیعتا در روابط بالغانه اکثر افراد سعی می کنند تا روی معایب یکدیگر سرپوش بگذارند اما دقت کنید که دروغگویی موضوعی متفاوت است و شاید در صورت دادن حس شرمندگی همسر شما به خود بیابد و رفتار مناسب تری را اتخاذ کند. دروغ گفتن یک انتخاب است و هیچ کس مجبور به دروغ گفتن نیست.

دیدگاه های مردان برای کتمان حقیقت

بعضی از مردان معتقدند که نباید به همسرشان حقیقت را ابراز کنند و تصور می کنند با دروغ گویی می توانند همسر خود را قانع کرده و به قول معروف گول بزنند. اما در اکثر موارد این مسئله به نتیجه مطلوب نمی رسد و سبب اختلافات شدید خانوادگی می شود زیرا مردان مانند زنان آن قدر با ظرافت دروغ نمی گویند که دروغشان برای همیشه پنهان بماند.

این مقاله هم بخوانید  اهمال کاری و تنبلی

زنان نیز به طور معمول نسبت به دروغ واکنش ناراحت‌کننده تری دارند. آن ها دلخور می شوند و احساس می کنند همسرشان با ان ها روراست نیست. حالت افسردگی و اضطراب در چهره شان به خوبی مشاهده خواهد شد. لذا مردان باید برای گفتن بیاناتشان دقت بیشتری داشته باشند.

همسرم دروغ می گوید

دلایل دروغگویی مردان به همسرشان :

1 – برخی از مردان تصور می کنند زنان توانایی شنیدن حقیقت را ندارند و به سادگی دروغ می گویند. شاید دروغ گویی آنها فقط به خاطر ناراحت نکردن همسرشان باشد اما باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که اگر چه ممکن است همسرشان از شنیدن حقیقت مشوش شود اما زمانی که به دروغ شما پی ببرند بیشتر ناراحت می شوند. پس صادق باشید و اجازه دهید تا همسرتان همواره به شما اعتماد و اطمینان داشته باشد.

اما یک توصیه به زنان در صورتی که احساس کردید همسرتان به دلیل مصلحت زندگی اش به شما دروغ گفته و این دروغ تاثیر چندانی در وضعیت زندگی زناشویی و عشق و محبت میان تان ندارد پس بهتر است به روی خود نیاورید. از کنار آن بگذرید ، مطمئن باشید همسرتان خواهد فهمید و شرمند ه شما خواهد شد.

2 – تعریف و تمجید از همسرتان دروغگویی نیست. برخی از مردان تصور می کنند اگر از همسرشان تعریف کنند دچار دروغ گویی شده اند. در حالی که زمانی که از همسرتان تعریف می کنید باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها می شوید و احساس خوبی نسبت به خودشان خواهند داشت و در نتیجه زندگی بهتر و با نشاط تری را تجربه خواهید کرد. بدین ترتیب احترام دو صد چندان به شما خواهد گذاشت.

3 – در برخی از موارد مردان در برابر غر زدن زنان شان مجبور به گفتن دروغ هایی می شوند که در انجام و بر اوردن ان ناتوان هستند.

البته این چنین زنانی نباید همسر خود را تحت فشار بگذارند و از او درخواست های غیر معقول داشته باشند و در صورت عملی نشدن درخواست هایشان به شوهرشان برچسب دروغگویی بچسبانند.

4- مردی که زیر بار فشار سخنان همسرش باشد دست به دروغ گویی می زند و به همسرش وعده هایی می دهد که خودش هم میداند از عهده آن بر نمی آید و اینگون پیش همسرشان دروغگو شناخته می شوند اما به خاطر ساکت کردن همسرش و جلوگیری از کشمکش و جنگ اعصاب در یک بازه زمانی حتی اگر این بازه محدود باشد مجبور به دروغ گویی می شود در این جا زن مقصر است.

همسرم دروغ می گوید

به شما پیشنهاد می کنیم سعی کنید در طول زندگی همواره در کنار همسرتان باشید، به او امید دهید و این احساس را به او دهید که به وی افتخار می کنید در این صورت لازم نیست که همسرتان برای اثبات خویشتن اقدام به دروغگویی کند. سعی کنید در مراحلی از زندگی به جای غر زدن و ایراد گرفتن در کنار همسرتان به دنبال حل مسائل باشید.

در صورتی که این مسائل را رعایت کنید می توانید در مدت زمانی متوجه تغییر رفتارهای وی شوید. در صورتی که دروغگویی همسرتان دلایلی به جز موارد ذکر شده داشت پیشنهاد می شود در اولین اقدام به مشاوره خانواده مراجعه کنید و مشکلات خود را با وی در میان بگذارید.

به این نکته توجه شود برای مقابله با دروغگویی همسر راه و روش هایی دارد که در مقدار کمی به آن ها پرداختیم اما به این نکته توجه داشته باشید گاهی دانستن راه و روش به تنهایی کافی نمی باشد بلکه عمل کردن به این روش ها بسیار مهم می باشد البته چگونگی عملی کردن روش ها نیاز به راهنمایی دارد که این کار را کسی جز یک مشاور خوب و باسابقه نمی تواند انجام دهد.پس اگر درگیر چنین مشکلی هستید حتما از یک مشاور کار آمد کمک بگیرید.

اگر هنگامی که همسرم دروغ می گوید متوجه دروغ گفتنش شدم چکار کنم؟

اگر هنگامی که همسرتان دروغ می گوید متوجه دروغ گفتنش شدید پیش از هر اقدامی سعی کنید تا به موضوعی که درباره آن دروغ می گوید فکر کنید. در بسیاری از مواقع همسر شما برای جلوگیری از سرزنش شدن، غر زدن و مورد انتقاد گرفتن توسط شما اقدام به دروغگویی می کند. پس بهتر است تلاش کنید تا در شرایط مشخص اینگونه رفتارها را کنار بگذارید تا همسر شما نیز صادق باشد.

اگر همسرم بهم دروغ مصلحی گفته باشد باید چیکار کنم؟

در صورتی که احساس کردید همسرتان به دلیل مصلحت زندگی اش به شما دروغ گفته و این دروغ تاثیر چندانی در وضعیت زندگی زناشویی و عشق و محبت میان تان ندارد پس بهتر است به روی خود نیاورید و همه جا اعلام نکنید که همسرم دروغ می گوید، از کنار آن بگذرید ، مطمئن باشید همسرتان خواهد فهمید و شرمند ه شما خواهد شد.

چگونه می توان از تن صدای فرد متوجه دروغ گوییش شد؟

تن صدای افراددر هنگام دروغ گفتن تغییر می کند بعضی از افراد لکنت می گیرند و یا لحن متفاوتی دارند. تغییر ناگهانی در الگوی صدای همسر هنگام توضیح در مورد یک موضوع ، شخص یا اتفاق یکی از نشانه های دروغگویی همسراست و شما را وادار به پذیر فتن همسرم دروغ می گوید می کند.

4.6/5 - (331 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره