به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
درمان فوت فتیش

درمان فوت فتیش به چه صورت است؟

قبل از بررسی درمان فوت فتیش لازم است که یک بررسی جامع از این اختلال داشته باشیم. فتیشیسم چیست و به چه نوع اختلالی اطلاق می شود؟ این اختلال که با نام های دیگری مانند پا پرستی و بت پرستی شناخته می شود یک نوع انحراف جنسی می باشد. درمان فوت فتیش لازم است که به طور مرتب پیگیری شود. زیرا یکی از انواع  اختلالات جنسی جدی به حساب می آید. حال سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که فتیشیسم به چه رفتار هایی از سوی فرد اطلاق می شود؟ در این اختلال فرد تنها از طریق مشاهده پا، کفش، جوراب و اجزای مرتبط با آن به طور جنسی تحریک می شود. لذت جنسی افراد فوت فتیشیسم تنها از این طریق می باشد و از راه رابطه جنسی به لذت نمی رسند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره ی درمان فوت فتیش مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مفهوم فتیشیسم

دانستن مفهوم فتیشیسم کمک زیادی به درمان فوت فتیش و درک این اختلال می نماید. در فتیشیسم فرد کشش جنسی زیادی نسبت به یک چیز خاص مانند یکی از اجزای بدن دارد. همان گونه که مشاهده کردید، رایج ترین نوع فتیشیسم فوت فتیش است. در ین اختلال فرد توسط دیدن، بوسیدن و لیسیدن پا های جنس مخالف به شدت تحریک می شود. از آنجایی که پا جزو عضو جنسی فرد به حساب نمی آید، می توان نتیجه گرفت که فوت فتیش یک اختلال است و عادی نیست و نیاز به بررسی جامعه تری دارد.

علل فوت فتیش

به طور کلی می توان گفت که هنوز علت دقیقی برای اختلال فوت فتیش مشخص نشده است. اما یکی از فرضیه ها این است که بروز اختلال مربوطه ممکن است ریشه در دوران کودکی فرد داشته باشد. این موضوع به چه معناست؟ برای مثال فرد ممکن است در دوران کودکی علاقه زیادی به پا و انگشتان اعضای خانواده داشته باشد و بیش از حد به آن ها نگاه کند. همچنین ممکن است در دوران کودکی از ناخن های لاک زده اعضای خانواده لذت ببرد و انگشتان پای آن ها را مدام لمس کند.

علاقه به تحقیر شدن

یکی از دلایل فوت فتیش در افراد علاقه زیاد آن ها به تحقیر شدن است. پا به عنوان یکی از اندام های انتهایی بدن به حساب می آید. از این رو این دسته از افراد دوست دارند تا توسط شریک جنسی خود تحقیر شوند.

علاقه به تحت سلطه واقع شدن

یکی دیگر از دلایل فوت فتیش را می توان به علاقه وافر فرد به تحت سلطه واقع شدن دانست. در واقع این دسته از افراد مدام علاقه دارند تا تحت سلطه شخصی واقع شوند و از دستورات وی با کمال میل پیروی کنند.

تجاوز جنسی

یکی از جنبه های مهمی که در درمان فوت فتیش باید به آن توجه داشت این است که ممکن است فرد در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد. این تجاوز جنسی ممکن است از طریق پا وجود داشته باشد، در واقع لذت جنسی حاصله ناشی از لمس پا و متعلقات آن بوده است. به همین دلیل باید مورد توجه روانشناس قرار بگیرد.

پر کردن خلاء

یکی دیگر از دلایل اختلال فوت فتیش وجود خلاء و کمبود در زندگی فرد می باشد. این خلاء ممکن است به صورت از دست دادن یکی از عزیزان یا مورد عشق و احترام واقع نشدن در خانواده باشد. از این رو فرد برای جبران و فراموش کردن کمبود های خود شروع به لذت بردن از طریق پا یا اعضای دیگر می کند.

عوارض اختلال فوت فتیش

یکی از نکاتی که در درمان فوت فتیش مورد توجه قرار می گیرد عوارض و پیامد های اختلال فوت فتیش می باشد. بدون شک این اختلال بدون عارضه و پیامد نیست و نتایج خاص خود را به همراه دارد. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشکلات جنسی

یکی از بارز ترین پیامد های اختلال فوت فتیش این است که فرد در برقراری رابطه جنسی سالم و طبیعی مشکل پیدا می کند. در واقع این دسته از افراد از طریق رابطه جنسی عادی و معمول به لذت نمی رسند. ارگاسم و لذت جنسی آن ها تنها از طریق پا می باشد. در درمان فوت فتیش لازم است که با یک سکس تراپیست مشورت کنید.

رابطه ارباب و برده

آیا تا به حال رابطه ارباب و برده یا میسترس و اسلیو به گوشتان خورده است؟ در مواقعی که اختلال فوت فتیش شدت زیادی پیدا کند ممکن است رابطه ارباب و برده میان دو فرد به وجود بیاید، به گونه که ای فرد دارای اختلال اسلیو و فردی که پای او پرستیده می شود میسترس تلقی شود. بدون شک ادامه رابطه مربوطه منجر به بروز اختلالات شدید روانی می شود و نیاز به درمان فوت فتیش جدی تر می شود.

درمان فوت فتیش

 

روش های درمان فوت فتیش

اکنون پس از ذکر توضیحات لازم نوبت به روش های درمان فوت فتیش می رسد. ابتدا لازم است ذکر کنیم که این اختلال درجه بندی و شدت های مختلفی دارد. از این رو تنها در مواقع خاص به کار بردن اقدامات درمانی لازم است و آن هم زمانی است که اختلال مربوطه در فعالیت های عادی و روزمره فرد مشکلاتی ایجاد کند. همچنین طول مدت روند درمان به عوامل مختلفی همچون شدت اختلال و همکاری فرد بستگی دارد. از جمله اقدامات درمانی فوت فتیش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این مقاله هم بخوانید  مرکز مشاوره شمال تهران

مشاوره درمانی

یکی از اولین و موثر ترین روش های درمان فوت فتیش مشاوره درمانی است. مشاوره درمانی با برگزاری جلسات مشاوره توسط روانشناس صورت می گیرد. در این روش روانشناس به فرد می آموزد تا شیوه صحیح ارتباط جنسی و لذت جنسی چگونه است. با توضیحات مربوطه ممکن است عادت های جنسی فرد درگیر اختلال فوت فتیش از نظر وی غیر عادی جلوه کند.

دارو درمانی

در صورتی که جلسات مشاوره درمانی در بهبود روند درمان فوت فتیش موثر نباشد، نوبت به دارو درمانی می رسد. دارو درمانی تاثیر به سزایی در اصلاح رفتار های فرد درگیر فوت فتیش دارد. در این مرحله از چند دسته دارو استفاده می شود که از جمله آن می توان به دارو های ضد افسردگی، ضد اضطراب و دارو های هورمونی اشاره کرد. از جمله این دارو های استفاده شده می توان به دارو های آنتی آندروژن اشاره کرد که موجب کاهش سطح هورمون تستسترون در فرد می شود.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم یا هیپنوتیزم درمانی همواره یکی از درمان های موثر در تغییر باور های فرد به حساب می آید. در روش هیپنوتیزم درمانی درمانگر سعی دارد تا با هیپنوتیزم فرد باور هایی که سبب بروز این اختلال شده است را تغییر دهد. لازم به ذکر است که هیپنوتیزم درمانی جزو پله های بعدی درمان فوت فتیش به حساب می آید. در واقع این روش هنگامی استفاده می شود که روش های مشاوره درمانی و گفت و گو به تنهایی پاسخ گوی درمان نباشد.

نحوه برخورد با فرد درگیر اختلال فوت فتیش

قدم اول در برخورد با فرد درگیر اختلال فوت فتیش این است که او را مورد قضاوت های نا به جا و ناراحت کننده قرار ندهیم. برای مثال ممکن است با فردی آشنا شوید و در وهله اول درباره تمایلات عجیب خود با شما صحبت کند. در صورتی که این تمایلات شدت خاصی نداشت می توانید تنها با یکسری گفت و گوی ساده آن را حل کنید. اما در صورتی که تمایلات وی شدید و تنها محدود به فوت فتیش بود لازم است که بررسی های بیشتری به عمل آید. بهتر است که در ابتدا حد و مرز های رابطه را مشخص سازید تا در آینده مشکل خاصی پیش نیاید. قدم اول مطرح کردن دغدغه ها و مسائل مربوطه با یک تراپیست می باشد.

خدمات مشاوره کلینیک روان آرام

بدون شک یافتن یک مرکز روانشناسی معتبر جهت خدمات روانشناسی و مشاوره اهمیت به سزایی دارد. از این رو کلینیک مشاوره روان آرام در نظر دارد تا با ارائه خدمات مشاوره درمانی شما را در بهبود روند درمان خود یاری دهد. کادر روانشناسی این مجموعه متشکل از روانشناسان با تجربه است. از این رو با خیال راحت می توانید جهت درمان فوت فتیش از کارشناسان مجرب این مجموعه کمک بگیرید و مشکلات خود را بیان کنید. همچنین لازم به ذکر است که تعداد جلسات مشاوره با توجه به شدت اختلال و نظر روانشناس مربوطه متغیر است.

سخن پایانی

فوت فتیش اختلالی است که در صورت عدم درمان می تواند نتایج منفی بر روی روابط عاطفی و اجتماعی افراد بر جای بگذارد. از این رو لازم است که حتما روند درمان به طور کامل پیگیری شود تا اختلال به طور کامل درمان شود. اگر در یک رابطه عاطفی هستید و شریک شما دچار این اختلال است. بهتر است که قبل از ادامه رابطه به صورت جدی نسبت به حل و بررسی این مسئله اقدام کنید. همان گونه که ذکر شد، درمان فوت فتیش تا حدودی بسته به شرایط فرد دارد. از این رو برای هر فردی اقدامات درمانی جداگانه ای در نظر گرفته می شود. به هیچ وجه از درمان و مراجعه به روانشناس هراس نداشته باشید چرا که روانشناسان مجموعه روان آرام همانند یک دوست به مشکلات شما گوش می دهند و بدون هیچ گونه قضاوتی درمان مناسب را برایتان در نظر می گیرند. این روند درمان ممکن است تنها با یک گفت و گو و مشاوره ساده حل شود. ممکن است نیاز به درمان های دارویی و هیپنوتیزم درمانی نیز مطرح باشد.

دلیل اختلال فوت فتیش چیست؟

این اختلال ممکن است ریشه درکودکی فرد داشته باشد و یا ناشی از وجود بیش از حد هورمون تستوسترون در فرد باشد.

آیا اختلال فوت فتیش قابل درمان است؟

بله. روش های درمانی مختلفی برای فوت فتیش وجود دارد که از جمله آن می توان به مشاوره درمانی، دارو درمانی، هورمون درمانی و هیپنوتیزم درمانی اشاره کرد.

آیا استفاده از دارو برای درمان فوت فتیش ضروری است؟

خیر. در صورتی که اختلال با جلسات مشاوره درمانی حل نشود ممکن است درمان های دارویی توسط متخصص به کار گرفته شود.

4.7/5 - (428 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

12 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
رضا
1 ماه قبل

سلام من دوستم این مشکلو داره و دوست داره پا رو لمس کنه و خیلی هم اذیت میشه جلو خودشو بگیره نمیخاد کسی بفهمه درمان بشه چیکار باید بکنم لطفا کمکش کنید

محمد
1 سال قبل

سلام من ۱۳ سالمه آیا به صلاح هست به مامانم مریضیم رو بگم

امیر
1 سال قبل

سلام من از بچگی تا الان که ۱۶ سالمه به پا های زنان علاقه دارم دوست دارم پای زنان رو ماساژ بدم

ابوالفضل
1 سال قبل

خواهش میکنم کمکم کنید چون کسی نمیدونه یه راه حل برای خونه بهم بگید

ابوالفضل
1 سال قبل

سلام ببخشید من دیروز هم به شما پیام دادم که من یه دو یا سه سالی است که پاروپا انداختن زنان رو دوست دارم و یا دوست دارم یه زن پاشو بزاره رو سینه ام چون نمی‌شه با زنان این کارو کنم رفیقم هر وقت که میاد پیشم باهم بازی های پایی میکنیم و همش دراز میکشم اون پاشو میزاره رو سینه من میشه راهنمایی کنید ابوالفضل 17 ساله

ابوالفضل
1 سال قبل

لطفا روشی بهم بگید که تو خونه حل بشه چون کسی نمیدونه

ابوالفضل
1 سال قبل

لطفا کمکم کنید خیلی خیلی دوست دارم از این وضعیت در بیام

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  ابوالفضل

سلام دوست عزیز؛ به متخصص سلامت جنسی مراجعه کنید که کاملا مورد ارزیابی قرار بگیرید و مشاوره بگیرید. در مرکز روان ارام دکتر حاتمی در این زمینه تخصص دارند.

با نام
1 سال قبل

سلام پسر هستم ۱۶ سالمه مدتی هست که به پای خانم ها تمایل پیدا کردم مخصوصا به پای خالم و خیلی دوست دارم که پاهاش رو ببوسم و… می خوام بهش بگم حسم رو و ازش بخوام تا بزاره پاهاش رو ببوسم ولی می ترسم دعوام کنه یا به کسی بگه . به نظر شما بهش بگم ؟
البته یک بار ازش خواستم پاش رو ببوسم ولی نگذاشت و به کسی هم نگفت شاید اگه بدونه من فتیش پا دارم راضی بشه خالم ۳۷ سالشه و مجرده
لطفاً کمکم کنید آیا به صلاح هست که بگم ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  با نام

سلام دوست عزیز؛ حتما به رواشناس فردی مراجعه کنید و راهکار های لازم رو از ایشون بگیرید.

احمد موسوی
1 سال قبل

سلام
من دوست دارم مثلا در یک مسابقه رزمی بازنده شوم و خانم برنده پایش را روی سر یا سینه من بگزارد اما دوست ندارم کفش یا جوراب فرد مقابل را لیس بزنم یا ببویم لطفا روشی بگویید که من در خانه بیماری خودم را درمان کنم چون کسی از این اختلال روانی من با خبر نیست

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  احمد موسوی

سلام دوست عزیز مراجعه به سکستراپیست پیشنهاد میشه تا دقیق تر بررسی بشه.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره