به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

درمان فوت فتیش به چه صورت است؟

درمان فوت فتیش

قبل از بررسی درمان فوت فتیش لازم است که یک بررسی جامع از این اختلال داشته باشیم. فتیشیسم چیست و به چه نوع اختلالی اطلاق می شود؟ این اختلال که با نام های دیگری مانند پا پرستی و بت پرستی شناخته می شود یک نوع انحراف جنسی می باشد. درمان فوت فتیش لازم است که به طور مرتب پیگیری شود. زیرا یکی از انواع  اختلالات جنسی جدی به حساب می آید. حال سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که فتیشیسم به چه رفتار هایی از سوی فرد اطلاق می شود؟ در این اختلال فرد تنها از طریق مشاهده پا، کفش، جوراب و اجزای مرتبط با آن به طور جنسی تحریک می شود. لذت جنسی افراد فوت فتیشیسم تنها از این طریق می باشد و از راه رابطه جنسی به لذت نمی رسند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره ی درمان فوت فتیش مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مفهوم فتیشیسم

دانستن مفهوم فتیشیسم کمک زیادی به درمان فوت فتیش و درک این اختلال می نماید. در فتیشیسم فرد کشش جنسی زیادی نسبت به یک چیز خاص مانند یکی از اجزای بدن دارد. همان گونه که مشاهده کردید، رایج ترین نوع فتیشیسم فوت فتیش است. در ین اختلال فرد توسط دیدن، بوسیدن و لیسیدن پا های جنس مخالف به شدت تحریک می شود. از آنجایی که پا جزو عضو جنسی فرد به حساب نمی آید، می توان نتیجه گرفت که فوت فتیش یک اختلال است و عادی نیست و نیاز به بررسی جامعه تری دارد.

علل فوت فتیش

به طور کلی می توان گفت که هنوز علت دقیقی برای اختلال فوت فتیش مشخص نشده است. اما یکی از فرضیه ها این است که بروز اختلال مربوطه ممکن است ریشه در دوران کودکی فرد داشته باشد. این موضوع به چه معناست؟ برای مثال فرد ممکن است در دوران کودکی علاقه زیادی به پا و انگشتان اعضای خانواده داشته باشد و بیش از حد به آن ها نگاه کند. همچنین ممکن است در دوران کودکی از ناخن های لاک زده اعضای خانواده لذت ببرد و انگشتان پای آن ها را مدام لمس کند.

علاقه به تحقیر شدن

یکی از دلایل فوت فتیش در افراد علاقه زیاد آن ها به تحقیر شدن است. پا به عنوان یکی از اندام های انتهایی بدن به حساب می آید. از این رو این دسته از افراد دوست دارند تا توسط شریک جنسی خود تحقیر شوند.

علاقه به تحت سلطه واقع شدن

یکی دیگر از دلایل فوت فتیش را می توان به علاقه وافر فرد به تحت سلطه واقع شدن دانست. در واقع این دسته از افراد مدام علاقه دارند تا تحت سلطه شخصی واقع شوند و از دستورات وی با کمال میل پیروی کنند.

تجاوز جنسی

یکی از جنبه های مهمی که در درمان فوت فتیش باید به آن توجه داشت این است که ممکن است فرد در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد. این تجاوز جنسی ممکن است از طریق پا وجود داشته باشد، در واقع لذت جنسی حاصله ناشی از لمس پا و متعلقات آن بوده است. به همین دلیل باید مورد توجه روانشناس قرار بگیرد.

پر کردن خلاء

یکی دیگر از دلایل اختلال فوت فتیش وجود خلاء و کمبود در زندگی فرد می باشد. این خلاء ممکن است به صورت از دست دادن یکی از عزیزان یا مورد عشق و احترام واقع نشدن در خانواده باشد. از این رو فرد برای جبران و فراموش کردن کمبود های خود شروع به لذت بردن از طریق پا یا اعضای دیگر می کند.

عوارض اختلال فوت فتیش

یکی از نکاتی که در درمان فوت فتیش مورد توجه قرار می گیرد عوارض و پیامد های اختلال فوت فتیش می باشد. بدون شک این اختلال بدون عارضه و پیامد نیست و نتایج خاص خود را به همراه دارد. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشکلات جنسی

یکی از بارز ترین پیامد های اختلال فوت فتیش این است که فرد در برقراری رابطه جنسی سالم و طبیعی مشکل پیدا می کند. در واقع این دسته از افراد از طریق رابطه جنسی عادی و معمول به لذت نمی رسند. ارگاسم و لذت جنسی آن ها تنها از طریق پا می باشد. در درمان فوت فتیش لازم است که با یک سکس تراپیست مشورت کنید.

رابطه ارباب و برده

آیا تا به حال رابطه ارباب و برده یا میسترس و اسلیو به گوشتان خورده است؟ در مواقعی که اختلال فوت فتیش شدت زیادی پیدا کند ممکن است رابطه ارباب و برده میان دو فرد به وجود بیاید، به گونه که ای فرد دارای اختلال اسلیو و فردی که پای او پرستیده می شود میسترس تلقی شود. بدون شک ادامه رابطه مربوطه منجر به بروز اختلالات شدید روانی می شود و نیاز به درمان فوت فتیش جدی تر می شود.

درمان فوت فتیش

 

روش های درمان فوت فتیش

اکنون پس از ذکر توضیحات لازم نوبت به روش های درمان فوت فتیش می رسد. ابتدا لازم است ذکر کنیم که این اختلال درجه بندی و شدت های مختلفی دارد. از این رو تنها در مواقع خاص به کار بردن اقدامات درمانی لازم است و آن هم زمانی است که اختلال مربوطه در فعالیت های عادی و روزمره فرد مشکلاتی ایجاد کند. همچنین طول مدت روند درمان به عوامل مختلفی همچون شدت اختلال و همکاری فرد بستگی دارد. از جمله اقدامات درمانی فوت فتیش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این مقاله هم بخوانید  افسردگی جنسی چیست؟

مشاوره درمانی

یکی از اولین و موثر ترین روش های درمان فوت فتیش مشاوره درمانی است. مشاوره درمانی با برگزاری جلسات مشاوره توسط روانشناس صورت می گیرد. در این روش روانشناس به فرد می آموزد تا شیوه صحیح ارتباط جنسی و لذت جنسی چگونه است. با توضیحات مربوطه ممکن است عادت های جنسی فرد درگیر اختلال فوت فتیش از نظر وی غیر عادی جلوه کند.

دارو درمانی

در صورتی که جلسات مشاوره درمانی در بهبود روند درمان فوت فتیش موثر نباشد، نوبت به دارو درمانی می رسد. دارو درمانی تاثیر به سزایی در اصلاح رفتار های فرد درگیر فوت فتیش دارد. در این مرحله از چند دسته دارو استفاده می شود که از جمله آن می توان به دارو های ضد افسردگی، ضد اضطراب و دارو های هورمونی اشاره کرد. از جمله این دارو های استفاده شده می توان به دارو های آنتی آندروژن اشاره کرد که موجب کاهش سطح هورمون تستسترون در فرد می شود.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم یا هیپنوتیزم درمانی همواره یکی از درمان های موثر در تغییر باور های فرد به حساب می آید. در روش هیپنوتیزم درمانی درمانگر سعی دارد تا با هیپنوتیزم فرد باور هایی که سبب بروز این اختلال شده است را تغییر دهد. لازم به ذکر است که هیپنوتیزم درمانی جزو پله های بعدی درمان فوت فتیش به حساب می آید. در واقع این روش هنگامی استفاده می شود که روش های مشاوره درمانی و گفت و گو به تنهایی پاسخ گوی درمان نباشد.

نحوه برخورد با فرد درگیر اختلال فوت فتیش

قدم اول در برخورد با فرد درگیر اختلال فوت فتیش این است که او را مورد قضاوت های نا به جا و ناراحت کننده قرار ندهیم. برای مثال ممکن است با فردی آشنا شوید و در وهله اول درباره تمایلات عجیب خود با شما صحبت کند. در صورتی که این تمایلات شدت خاصی نداشت می توانید تنها با یکسری گفت و گوی ساده آن را حل کنید. اما در صورتی که تمایلات وی شدید و تنها محدود به فوت فتیش بود لازم است که بررسی های بیشتری به عمل آید. بهتر است که در ابتدا حد و مرز های رابطه را مشخص سازید تا در آینده مشکل خاصی پیش نیاید. قدم اول مطرح کردن دغدغه ها و مسائل مربوطه با یک تراپیست می باشد.

خدمات مشاوره کلینیک روان آرام

بدون شک یافتن یک مرکز روانشناسی معتبر جهت خدمات روانشناسی و مشاوره اهمیت به سزایی دارد. از این رو کلینیک مشاوره روان آرام در نظر دارد تا با ارائه خدمات مشاوره درمانی شما را در بهبود روند درمان خود یاری دهد. کادر روانشناسی این مجموعه متشکل از روانشناسان با تجربه است. از این رو با خیال راحت می توانید جهت درمان فوت فتیش از کارشناسان مجرب این مجموعه کمک بگیرید و مشکلات خود را بیان کنید. همچنین لازم به ذکر است که تعداد جلسات مشاوره با توجه به شدت اختلال و نظر روانشناس مربوطه متغیر است.

سخن پایانی

فوت فتیش اختلالی است که در صورت عدم درمان می تواند نتایج منفی بر روی روابط عاطفی و اجتماعی افراد بر جای بگذارد. از این رو لازم است که حتما روند درمان به طور کامل پیگیری شود تا اختلال به طور کامل درمان شود. اگر در یک رابطه عاطفی هستید و شریک شما دچار این اختلال است. بهتر است که قبل از ادامه رابطه به صورت جدی نسبت به حل و بررسی این مسئله اقدام کنید. همان گونه که ذکر شد، درمان فوت فتیش تا حدودی بسته به شرایط فرد دارد. از این رو برای هر فردی اقدامات درمانی جداگانه ای در نظر گرفته می شود. به هیچ وجه از درمان و مراجعه به روانشناس هراس نداشته باشید چرا که روانشناسان مجموعه روان آرام همانند یک دوست به مشکلات شما گوش می دهند و بدون هیچ گونه قضاوتی درمان مناسب را برایتان در نظر می گیرند. این روند درمان ممکن است تنها با یک گفت و گو و مشاوره ساده حل شود. ممکن است نیاز به درمان های دارویی و هیپنوتیزم درمانی نیز مطرح باشد.

دلیل اختلال فوت فتیش چیست؟

این اختلال ممکن است ریشه درکودکی فرد داشته باشد و یا ناشی از وجود بیش از حد هورمون تستوسترون در فرد باشد.

آیا اختلال فوت فتیش قابل درمان است؟

بله. روش های درمانی مختلفی برای فوت فتیش وجود دارد که از جمله آن می توان به مشاوره درمانی، دارو درمانی، هورمون درمانی و هیپنوتیزم درمانی اشاره کرد.

آیا استفاده از دارو برای درمان فوت فتیش ضروری است؟

خیر. در صورتی که اختلال با جلسات مشاوره درمانی حل نشود ممکن است درمان های دارویی توسط متخصص به کار گرفته شود.

5/5 - (13 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت