به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

مشاور طرحواره محرومیت هیجانی چیست؟ مشاور ازدواج علل بروز طرحواره محرومیت هیجانی مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

روش های درمان طرحواره محرومیت هیجانی

آیا تا به حال افرادی را دیده اید که احساس می کنند همیشه تنها هستند؟ احساس ناراحتی و غم دارند؟ و از این قبیل احساسات؟

این احساس غم و ناراحتی ناشی از این است که فرد تصور می کند دیگران نمی توانند او را به خوبی درک کنند. فرضا با خودشان می گویند، کسی مرا دوست ندارد، کسی حرف مرا نمی فهمد، نمی توانم حرف هایم را به راحتی به کسی بگویم و..

افراد زیادی هستند که دچار این احساسات می شوند ولیکن باید توجه داشت که تجربه کردن بیش از حد این احساس در زندگی می تواند نشانه ای از وجود طرحواره محرومیت هیجانی باشد زیرا تجربه احساسات ناراحتی و درک نشدن در برخی موقعیت های زندگی طبیعی می باشد ولیکن در صورت تکرار خیر.

به همین سبب از آنجا که احساسات افراطی غم و درک نشدن و..می تواند سبب گردد که زندگی فرد مختل شود نیاز است که در اسرع وقت به درمان طرحواره محرومیت هیجانی پرداخت.

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

منظور از طرحواره محرومیت هیجانی چیست؟

زمانی که افراد به طور مداوم احساس کنند که از سوی دیگران درک نمی شوند و در تمامی اوقات احساس تنهایی دارند و..به نوعی دچار طرحواره محرومیت هیجانی می باشند، عموما این افراد بر این باورند که دیگران به آن ها توجهی ندارند.

اکثر افرادی که نیازمند درمان طرحواره محرومیت هیجانی هستند در زندگی خود احساس پوچی می کنند به قولی این افراد نیازهایی حل نشده دارند خصوصا نیازهای عاطفی که  از سوی دیگران به خوبی برآورده نشده اند.

به طور کل افرادی که دچار تله یا طرحواره محرومیت هیجانی هستند احساس می کنند چیزی کم دارند، به همین سبب احساس ناراحتی کرده و حال خوبی ندارند.

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

طرحواره محرومیت هیجانی به سه شکل خود را نشان می دهد که عبارتند از:

1.محروم شدن از حمایت

زمانی که فرد از دیگران درخواست کمک می کند ولیکن هیچگونه حمایتی را دریافت نمی کند نیز احساس تنهایی کرده و نیازش برای حمایت شدن رفع نمی شود.

2.محروم شدن از توجه و محبت دیدن

فرد از سوی دیگران محبتی دریافت نکرده و به همین سبب دچار طرحواره محرومیت هیجانی می گردد.

3.محروم شدن از همدلی

زمانی که فرد از سوی اطرافیان خود درک نشود، نتواند به خوبی احساسات خود را به دیگران بیان دارد و..طبیعتا احساس نا امیدی و ناراحتی می کند.

با وجود اینها درمی یابیم که لازم است حتما از جلسات درمان طرحواره محرومیت هیجانی بهره مند گردید زیرا در صورت ادامه یافتن این احساسات ممکن است زندگی فرد مختل گردد.

تفاوت بازداری هیجانی و محرومیت هیجانی

متاسفانه برخی به اشتباه تصور می کنند بازداری هیجانی و محرومیت هیجانی یکی هستند در حالی که فردی که دچار بازداری هیجانی می باشد خودش شخصی بی تفاوت بوده و هیجانات خود را ابراز نمی کند در حالیکه فردی که دچار محرومیت هیجانی باشد احساس تنهایی و درک نشدن دارد.

لذا توصیه می شود جهت درمان طرحواره محرومیت هیجانی و بازداری هیجانی به مشاورین روانشناس مراجعه نموده و از جلسات مشاوره فردی بهره مند گردید.

آیا می توان از جلسات مشاوره غیر حضوری بهره مند گشت؟

بله کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت جهت بهره مندی از این جلسات تماس حاصل نمود.

تعداد جلسات مشاوره روانشناسی چقدر است؟

تعداد جلسات مشاوره با توجه به صلاحدید روانشناس و نیاز مراجع به ادامه روند درمانی بستگی دارد.

هزینه جلسات مشاوره روانشناسی چقدر است؟

هزینه این جلسات وابسته به تعداد جلسات مشاوره روانشناسی می باشد که می توان جهت کسب اطلاعات دقیق تر تماس حاصل نمود.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

علل بروز طرحواره محرومیت هیجانی چیست؟

دلایل متعددی می توانند سبب گردند که افراد دچار تله یا طرحواره محرومیت هیجانی شوند که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم..

  1. همدلی نکردن مادر با فرزند خود در دوران کودکی فرضا عدم توانایی ابراز احساسات و حرف ها از جانب کودک به والدین
  2. دوست داشتن شرطی یعنی فرد در دوران کودکی زمانی دوست داشتنی بود که کار مثبتی انجام می داد
  3. آرامش نشدن کودک از جانب والدین به هنگام ناراحتی که این نیز سبب می گردد کودک آمادگی لازم برای رو به رو شدن و پذیرش احساسات خود را نداشته و نتواند حال خود را خوب سازد.
  4. سرد بودن مادر با کودک که می تواند ناشی از دلایل متعددی باشد
  5. عدم حمایت و همدلی شدن از کودک در دوران کودکی
  6. و..

بنابراین درمی یابیم که عدم تامین برخی نیازها از جانب والدین در دوران کودکی به فرزند خود سبب می گردد که کودک در دوران بزرگسالی نیز به سبب احساس فقدان برخی نیازها دچار طرحواره محرومیت هیجانی شده و نیاز به درمان طرحواره محرومیت هیجانی بسیار ضروری گردد.

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

نشانه های تله محرومیت هیجانی چیست؟

طبیعتا افرادی که دچار طرحواره محرومیت هیجانی هستند نیز نشانه های رفتاری ای از خود دارند که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم..

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

راهکارهای درمان طرحواره محرومیت هیجانی

چگونه می توان به درمان طرحواره محرومیت هیجانی پرداخت؟ آیا می توان نشانه های تله محرومیت هیجانی را کاهش داد یا خیر؟

توصیه می شود در برقراری ارتباط با دیگران عجله نکنید. خصوصا رابطه های عاطفی و جنسی.. می توانید پیش از وابستگی و بروز احساساتی مثل نگرانی درباره بی احساس بودن فرد مورد نظر و..بازه زمانی معینی را تعیین کنید تا در این دوره به صورت منطقی و با کمک مشاور روانشناس با فرد مورد نظر آشنا شوید.

این نیز می تواند باعث شود که بتوانید فرد را فرضا از لحاظ نحوه ابراز هیجانات خود بشناسید و سپس در صورتی که قصد ادامه رابطه را نداشتید بدون اینکه احساس شکست کنید بتوانید از وی جدا شوید.

تلاش کنید احساسات و نیازهای خود را به شخص مقابل ابراز دارید این نیز به شما کمک می کند فرد تلاش بیشتری برای درک احساسات و تامین نیازهای شما داشته باشد. تمامی افراد توانایی تشخیص نیازهای دیگران را از طریق مشاهده رفتارهایشان ندارند بنابراین صراحتا نیازها و احساسات خود را بیان دارید.

لذا ابراز احساسات خود را نوعی ضعف ندانید زیرا هر انسانی نیاز دارد هیجانات خود را به دیگران ابراز کرده و از توجه و محبت دیگران به خوبی و بدون قضاوت بهره مند گردد.

حتما از راهنمایی های مشاور روانشناس بهره مند گردید زیرا روانشناس به شما کمک می کند بتوانید به خوبی نیازهای خود را ابراز کنید. در این جلسات می آموزید کودک درون خود را پذیرفته و با درک اهمیت به او بتوانید ارتباط موثری با آن برقرار کنید بدین نحو که می توانید به خوبی با خود همدلی کنید.

مشاور روانشناس می تواند با ارائه راهکارهای موثر و راهنمایی های لازم به شما کمک کند به خوبی هیجانات خود را ابراز دارید بنابراین حتما به درمان طرحواره محرومیت هیجانی بپردازید.

از برقراری ارتباط با افرادی که بی احساس و سرد هستند پرهیز کنید تا به مرور با احساسات شکست، درک نشدن و..مواجه نگردید.

اغلب افرادی که نیازمند درمان طرحواره محرومیت هیجانی هستند به سبب ادامه یافتن نشانه های این تله؛ دچار تحریک پذیری و عصبانیت می شوند که در این مواقع توصیه می شود حتما سعی کنید میزان قدردانی خود را افزایش داده و به جای سرزنش کردن دیگران به مشاهده ویژگی های خوب آن ها بپردازید.

درمان طرحواره محرومیت هیجانی

کلینیک روانشناسی روان آرام

از آنجا که درمان طرحواره محرومیت هیجانی بسیار مهم است و لازم است که با مشاور روانشناس به صورت تخصصی صحبت نمود می توان از جلسات مشاوره روانشناسی کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردید.

تمامی مشاورین و روانشناسان کلینیک، دارای تخصص بالا در زمینه تشخیص، علت یابی و درمان طرحواره محرومیت هیجانی و سایر مسائل می باشند به همین سبب می توان با بهره مندی از جلسات مشاوره فردی و درمان به خوبی به مرور زمان میزان علائم و نشانه های طرحواره یا تله محرومیت هیجانی را کاهش داد.

بدین سبب کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده و به صورت حضوری یا آنلاین از جلسات مشاوره روانشناسی روان آرام کلینیک بهره مند گردید.

بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره