درمان شکست عشقی

درمان شکست عشقی

درمان شکست عشقی

یکی از مواردی که افراد بسیاری را به خود مشغول کرده است پدیده شکست عشقی می باشد . در این مطلب می خواهیم به مسئله درمان شکست عشقی اشاره کنیم و راه های درمان شکست عشقی را ارائه دهیم . برای این منظور ابتدا در مورد پدیده شکست عشقی توضیحاتی می دهیم و سپس راه های درمان شکست عشقی را بررسی می کنیم .

بیشتر بخوانید

شکست عشقی چیست ؟

وقتی دو نفر علاقه شدید قلبی نسبت به یکدیگر دارند ( در اصطلاح عاشق هم هستند ) و اتفاقات و حوادث روزگار مانع وصال آن ها به یکدیگر می شود ، در اصطلاح می گوییم شکست عشقی رخ داده است . شکست عشقی می تواند یک طرفه و دو طرفه باشد . در شکست عشقی یک طرفه یک نفر از طرفین رابطه به دیگر علاقه داشته باشد اما طرف دیگر هیچ علاقه به او نداشته باشد و تمایلی برای وصال نداشته باشد . در شکست عشقی دو طرفه طرفین رابطه به یکدیگر علاقه شدید دارند و هر دوی آن ها تمایل به وصال دارند اما عامل یا عوامل خارجی نظیر خانواده مانع وصال آن ها به یکدیگر می شود .

اکنون که شکست عشقی و انواع آن را بررسی کردیم کمی در مورد مشکلات و معضلاتی که شکست عشقی می تواند به وجود بیاورد و راه درمان شکست عشقی بحث می کنیم . بدین منظور توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم .

 

درمان شکست عشقی

شکست عشقی چه مشکلاتی به وجود می آورد ؟

فردی که دچار شکست عشقی شده است با فردی که آسیب جسمی دیده است تفاوت دارد . فردی که دچار آسیب جسمانی شده است به کمک یک پزشک متخصص و مصرف داروهای تجویز شده می تواند به بهبودی دست یابد و در بعضی موارد حتی نیاز به پزشک هم نیست و سیستم دفاعی بدن خود به ترمیم بافت های آسیب دیده می پردازد . در شکست عشقی روح انسان آسیب می بیند . ممکن است بعضی از افراد به دلیل لمس نکردن پدیده ای به نام روح درکی از آسیب روحی نداشته باشند و یا حتی به وجود چنین آسیب هایی اعتقاد نداشته باشند . اما باور درست این است که آسیب روحی نیز همچون آسیب جسمی وجود دارد و نیاز به درمان دارد و چه بسا آسیب روحی بسیار دردناک تر از آسیب جسمی باشد .

حال که توضیحاتی در مورد آسیب روحی دادیم ، می توان گفت یکی از مشکلات شکست عشقی آسیب روحی فرد می باشد .

یکی دیگر از مشکلات شکست عشقی در معرض خطر قرار گرفتن جایگاه اجتماعی فرد شکست خورده می باشد . به این صورت که دیگر نمی تواند نقش خود در جایگاه خواهر یا برادر بودن ، پسر یا دختر بودن و حتی مسئولیت های محوله به وی را به درستی ایفا کند .

معضل دیگر این مسئله می تواند از دست رفتن تعادل فکری و عقلانی شخص شکست خورده باشد . به گونه ای که شخص شکست خورده دست به خودکشی بزند و یا برای دیگران ایجاد مزاحمت کند و آرامش خاطر آن ها را برهم بزند .

همان طور که مشاهده کردید شکست عشقی یک مسئله مهم می باشد که نیاز به بحث و بررسی و ارائه راهکار های درست و منطقی برای کنترل و درمان آن دارد . بدین منظور به سراغ یک سری راه حل برای درمان شکست عشقی می رویم تا بلکه به کمک آن بتوانیم این آسیب روحی را مهار کنیم . توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم .

راه های درمان شکست عشقی چیست ؟

به خود زمان بدهید تا بتوانید با آن کنار بیایید :

شکست عشقی مسئله ای نیست که به سادگی با آن کنار آمد پس اگر دیدید که نمی توانید با آن کنار بیایید پیش خود فکر نکنید که دنیا به آخر رسیده است . سعی کنید به زندگی روزمره خود بپردازید و این مسئله را به زمان بسپارید . زمان می تواند حلال مشکل شما باشد . پس یکی از راه های درمان شکست عشقی می تواند صبر کردن و مشغول کردن خود به مسائل روزمره باشد .

به تفریح بپردازید و سعی کنید حواستان را نسبت به این موضوع پرت کنید :

با دوستان و یا خانواده خود به مسافرت و گردش بروید و فکرتان را به تفریح کردن مشغول کنید . سعی کنید به تفریحات مورد علاقه خود مشغول شوید تا حواستان کمتر به سمت شکست عشقی شما کشیده شود . بنابراین مشغول کردن خود به تفریح مورد علاقه می تواند یکی از راه های درمان شکست عشقی محسوب شود .

سعی کنید در جمع باشید و کمتر به خلوت و گوشه گیری روی بیاورید :

تنهایی انسان را به سمت فکر و خیال می برد و از آن جایی که شما دچار شکست عشقی شده اید ممکن است حواس شما را به این سمت سوق دهد . بنابراین سعی کنید در جمع باشید و دائما به بحث و گفت و گو پیرامون موضوعات مختلف بپردازید تا حواس شما کمتر به این مسئله کشیده شود . بنابراین بودن در جمع و شرکت در گفت و گو و بحث آن ها می تواند حواس شما را نسبت به مسئله شکست عشقی پرت کند و یک راه حل خوب برای درمان شکست عشقی به حساب بیاید .

در بالا به چند مورد راهکار برای درمان پدیده شکست عشقی اشاره کردیم . حال این سوال پیش می آید که آیا عمل کردن به راهکارهای بالا می تواند باعث درمان شکست عشقی شود یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت همان طور که آسیب های جسمی برای بهبود نیاز به نظر پزشک و متخصص خود را داراست ، آسیب های روحی نیز راهنمایی ها و توصیه های متخصص خود را می طلبد تا درمان به درستی صورت پذیرد . پس می توان گفت برای گرفتن یک نتیجه مطلوب و مطمئن در درمان شکست عشقی لازم است تا در مورد آن با یک روانشناس متخصص و باتجربه مشورت کنیم و از توصیه های او استفاده کنیم .

بدین منظور در زیر به شما یک کلینیک روان شناسی را معرفی خواهیم کرد که به کمک مشاوران و متخصصان باتجربه آماده همکاری با شما می باشد .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید مسائل و مشکلات خود را در این کلینیک با مشاوران ما در میان بگذارید و از توصیه ها و راهنمایی های آن ها در جهت کاهش و یا رفع مشکلات خود استفاده کنید . بدین منظور می توانید از طریق زیر با ما ارتباط برقرار کنید .

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

برای خواندن مطالب بیشتر می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

مشاوره خیانت های زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

روانشناس روابط زن و شوهر

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *