به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی در مردان 

به خارج شدن منی به شکل جهنده از الت تناسلی مرد می گویند. این فرایند به شکل واکنش سریع پیام های عصبی در مرد از اعصاب تناسلی انجام می شود. که در این زمان فرد لذت شدیدی را تجربه میکند و چند لحظه بعد از ان سست و بی حال میشود، این حالت اغلب به هنگام رابطه زناشویی و یا خود ارضایی اتفاق می افتد البته ممکن است در خواب نیز برای مردان رخ دهد و در اصطلاح به این عمل احتلام گفته می شود.لازم به ذکر است که مایع منی جز ان دسته از مایع های بدن است ویروس اچ ای وی را می تواند انتقال دهد. در این مقاله به درمورد زود انزالی صحبت می کنم و به راه های درمان زود انزالی می پردازیم.

انزال به چه  صورت اتفاق می افتد

عمل انزال به طور کلی از دو مرحله انتشار و خروج تشکیل می شود. مرحله اول که انتشار است، هنگامی است که اسپرم مرد از تخم ها به سمت پروستات می رود و با منی ترکیب می شود تا اسپرم نهایی تشکیل شود این مسیر متشکل از لوله هایی است که از بیضه ها به پروستات  و از ان به پایه الت تناسلی میرسد. این مرحله اکثراً بدون هیچ مشکلی به صورت طبیعی بعد از تحریک مرد انجام می شود. بعد از آن نوبت به مرحله دوم یعنی همان خروج می‌رسد ، این فرایند هنگامی اتفاق می‌افتد که عضله های پایه الت انقباض پیدا می‌کند و همین منقبض شدن باعث خارج شدن اسپرم از آلت تناسلی مرد میشود.

اغلب حالت طبیعی به این صورت انجام می‌شود ولی در بعضی مواقع مشکلاتی در این مراحل طبیعی، به وجود می‌آید که باعث می‌شود مشکلات فراوانی برای فرد ایجاد شود که یکی از این موارد زود انزالی است.

انواع انزال

انزال انواع گوناگونی دارد، مانند: انزال زود رس، انزال دیررس، انزال پس گرد و انزال خشک.

زود انزالی در مردان

سستی کمر و یا انزال زود رس به حالتی گفته میشود که فرد توانایی کنترل خارج شدن منی از الت را نداشته باشد که یکی از مشکل های رایج زوج های جوان است که منجر به عدم لذت بردن از یکی از لذت بخش ترین مسئله زندگی، همان رابطه زناشویی می شود. به طور تقریبی یک نفر از هر سه مرد، به مشکل زود انزالی مبتلا هستند، که عموما تصور بر ان دارند که غیر قابل درمان است، که باعث می شود خیلی از جوانان که به این بیماری دچار هستند حتی به ازدواج هم فکر نکنند که ریشه در مسئله های اموزشی و تربیتی جوانان دارد و کاملا اشتباه است. زود انزالی در حالت کلی به انزال قبل از زمانی که دو طرف رابطه جنسی تمایل داشته باشند، روی دهد. درمان زود انزالی در مردان از اهمیت به سزایی برخوردار است به همین دلیل پیشنهاد می شود برای درمان آن به روانپزشک و مشاوران متخصص در این حوزه مراجعه کنید.

زمان مناسب و استاندارد انزال در اقایان

برای این امر، زمان استانداردی در نظر گرفته نشده است. درست است که در پی تحقیقات  و مطالعات گوناگون زمان هایی پیشنهاد شده است اما هیچ یک از ان ها قطعی نیست، چون این زمان با توجه به رضایت و نظر زوج ها تعیین می شود  که بایکدیگر متفاوت است.

علت زود انزالی

انزال زود رس در افراد مختلف دلایل گوناگونی دارد. از جمله:

فاکتور ژنتیکی: کمبود سروتونین و یا نقص در بعضی از گیرنده های سلولی در برخی از افراد عامل این مشکل است که به صورت ژنتیکی اتفاق می افتد.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از عوامل موثر در زود انزالی مردان، هورمون های تیروئیدی هستند.

فاکتور های روانی

عفونت پروستات یا همان پروستاتیت: هر چه میزان عفونت پروستات فرد بیشتر باشد احتمال زود انزالی فرد نیز بیشتر است.

خود ارضایی: طبق تحقیقات در افرادی که خود ارضایی انجام می دهند احتمال انزال زودرس بیشتر است که با حذف آن بهبودی کم‌کم حاصل می شود. تصور برخی از افراد این است که ختنه در کودکی و حساسیت پوست آلت موجب زود انزالی میشود اما در تحقیقات انجام شده و مطالعات فراوان، هنوز هیچ ارتباطی بین انزال زودرس و ختنه پیدا نشده است.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در انزال زود رس مردان و یا سستی کمر ان ها میتوان به اختلال در سیستم عصبی، نداشتن تجربه کافی در رابطه جنسی، اضطراب و استرس در عملکرد، کم‌خوابی، مصرف سیگار و الکل ‌، مصرف غذاهای ناسالم و مواد مخدر اشاره کرد. البته عوامل فرهنگی و مذهبی نیز بی‌تأثیر نیست.

فاصله طولانی بین روابط جنسی: فاصله طولانی بین هر رابطه جنسی سبب تراکم احساسات جنسی دو طرف می‌شود که اغلب کنترل به یک باره آن بسیار سخت است که باعث انزال زودرس می شود. مصرف بیش اندازه برخی از داروهای اعصاب نیز میتواند عوارض جدی مانند انزال زودرس را در پی داشته باشد. از این رو بهتر است در اولین فرصت به روانپزشک و مشاور برای درمان زود انزالی در مردان مراجعه کنید.

مشکلات روانی که در پی انزال سریع به وجود می اید، کدام است؟

این امر سبب می‌شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و دچار افسردگی شود و تحت فشار روحی، روانی و استرس قرار بگیرد و همچنین فرد احساس گناه می کند و مشکلات زیادی در رابطه جنسی با شریک جنسی خود خواهد داشت، که موجب توقع  های غیر واقع گرایانه شریک جنسی فرد، از او می شود. در اینجاست که می توانید با مراجعه به یک مشاور جنسی مشکلات خود را حل کنید.

انزال زود رس در مردان در چه سنی اتفاق می افتد؟

زود انزالی با سن هیچ رابطه ای ندارد. و می‌تواند در هر سنی دامن گیر مردان شود. چه در جوانی و چه در پیری. البته ناتوانی جنسی که با افزایش سن و در پیری برای مردان اتفاق می‌افتد با زود انزالی تفاوت دارد. هرچند که فرد تصور می‌کند به انزال سریع دچار است، اما این چنین نیست.

راه های درمان سستی کمر یا انزال زود رس در مردان چیست؟

متاسفانه سستی کمر یک موضوع بسیار رایج در بین بسیاری از مردان است. که بیشتر آن را نادیده می‌گیرند. این مشکل هم چون سایر مشکلات جنسی قابل پیشگیری و درمان است. مهم ترین روش برای درمان انزال سریع استفاده از دارو ، روان درمانی و رفتار روانی است. شما باید با پزشک و روانپزشک متخصص خود مشورت کنید تا بهترین راه درمان زود انزالی در مردان را برای شما پیشنهاد کند و ممکن است در بعضی مواقع درمان هم‌زمان دو روش به شما توصیه شود.

اعمال فشار: یکی دیگر از روش های پیشگیری و درمان زود انزالی روش فشار دادن است. در این روش فرد رابطه جنسی خود را به طور عادی ادامه می دهد تا هنگامی که احساس کند به حالت انزال نزدیک شده‌ است. در این زمان آلت تناسلی خود را خارج کرده و با انگشت سر ان را فشار می‌دهد این عمل برای کم کردن فشار خون در سر آلت تناسلی انجام میشود، که موجب افزایش زمان انزال شده و فرد احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

این مقاله هم بخوانید  سرد شدن رابطه بعد از زایمان

روش منقطع: این روش نیز یکی دیگر از روش های درمان و جلوگیری از انزال سریع است. اما به سبک نوین و کنترل شده. در این روش هنگامی که فرد به حالت انزال نزدیک می شود رابطه را قطع می کند، مدتی را صبر می‌کند تا به حالت عادی برسد و پس از ان رابطه جنسی را ادامه می‌دهد. این قطع کردن  ممکن است تا ۴ بار نیز ادامه یابد و سپس فرد به ارگاسم برسد.

اسپری تاخیری: در این روش فرد با استفاده از اسپری و کرم تاخیری موجب بی حسی سر آلت تناسلی  میشود. که انزال سریع آن را به سبب بی حس بودن ان کاهش می‌دهد و چون احتمال بی حسی در شریک جنسی نیز وجود دارد در این روش استفاده از کاندوم توصیه می‌شود.

بیشتر کردن دفعات رابطه جنسی: به همان دلیل که افزایش فاصله بین روابط جنسی سبب انزال زود رس و سستی کمر می شود. کم کردن این فاصله تا حدی که به روزی یک بار و یا هفته ای شش بار برسانید موجب حل شدن مشکل زود انزالی میشود.

از کاندوم استفاده کنید: با این که راه حل بسیار ساده و اسانی به نظر می اید ولی استفاده از کاندوم در رابطه جنسی با کاهش تحریک مرد سبب دیر انزالی میشود که همین امر منجر به درمان زود انزالی مردان می شود.

پوزیشن مناسب در انجام رابطه جنسی: با بودن مرد در بالا و زن در پایین در رابطه جنسی زود انزالی مرد درمان نمی شود برای این هدف مرد باید به سمت بغل باشد و زن در رو به رو. که موجب فعالیت زیاد مرد میشود. این پوزیشن مناسب مردانی است که به انزال سریع دچار هستند.

در بیشتر مواقع درمان زود انزالی در مردان خودی خود انجام می شود. انجام تمرین های ارام سازی، پرت کردن حواس و دوری از اضطراب و استرس نیز می تواند به تاخیر انداختن انزال و درمان انزال سریع کمک کند.

راه های درمان زود انزالی در مردان با استفاده از تغذیه مناسب

در ادامه روش هایی برای درمان زود انزالی در مردان معرفی می شود، اما دقت کنید که این رژیم تغذیه ای تنها در برخی موارد بسیار خفیف کاربرد دارد و نباید انتظار درمان صد در صد را داشته باشید. از این رو بهترین راهکار مراجعه به روانپزشک و مراجعین متخصص در این حوزه است.

معجون عسل و زنجبیل: این معجون پر خاصیت از اولین گزینه های رژیم غذایی برای درمان انزال سریع است. دارچین سبب رقیق‌تر شدن خون و افزایش جریان خون میشود که موجب میشود جریان خون در الت تناسلی افزایش یابد در نتیجه دیرتر به حالت انزال میرسد. عسل را دارچین مخلوط کرده و روزانه سه بار به طور مداوم مصرف کنید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از دارچین در دیگر غذا های روزانه خود نیز استفاده کنید.

سالاد میگو: این سالاد از میگو که دارای مقدار زیادی روی هست و کاهو که اسید فولیک زیادی دارد همراه با لیمو ترش و گوجه فرنگی که ویتامین سی فراوانی دارد و روغن زیتون تشکیل میشود. این سالاد برای تقویت و افزایش قوای جنسی مردان بسیار مفید است. سعی کنید لااقل هفته ای چهار بار این سالاد مغذی را در برنامه غذایی خود جای دهید.

استفاده از زنجبیل: زنجبیل به دلیل داشتن طبعی گرم به طور مستقیم می تواند برای انزال زود رس و درمان زود انزالی مفید باشد. میتوانید روزانه همراه با یک لیوان شیر و خرما که ان هم طبع گرم دارد میل کنید.

از اب انار استفاده کنید: طبق مطالعات و تحقیقات اب انار، این نوشیدنی ترش خوشمزه که طرفدار بسیاری دارد برای درمان زود انزالی مردان بسیار مفید است. به شرطی که بطور مداوم روزانه یک لیوان از ان مصرف شود. در فصل  پاییز که این میوه خوشرنگ به راحتی قابل دسترس است اما برای فصل های دیگر شما میتوانید از رب انار و یا شربت انار استفاده کنید. هیچ‌گاه از انار غافل نشوید.

مصرف اسفناج: این سبزی سرشار از منیزیم است. منیزیم موجب گشادی رگ های خونی در بدن انسان میشود. دز نتیجه مصرف ان سبب اقزایش جریان خون و خون رسانی به بخش های مختلف بدن از جمله الت تناسلی میشود. با افزایش این جریان احتمال انزال دیرتر بیشتر میشود که موجب درمان زود انزالی می شود.

انجیر و تخم مرغ: هر دو این ها سرشار از امینو اسید ها هستند. اسید های امینه سبب تقویت قوای جنسی میشود به همین دلیل برای درمان انزال سریع مصرف این دو مواد غذایی توصیه میشود.

تاثیر انزال بر روی سلامت و طول عمر مردان

با این که بسیاری از مردان به این مشکل توجه نمی کنند و در صدد درمان ان نیز نیستند باید بگویم که انزال زود رس در مردان باعث مرگ ان ها می شود! طبق تحقیقات دانشمندان امریکایی، انزال زود رس بر روی قلب تاثیر میگذارد و همین امر سبب ایست قلبی در افرادی که به انزال زود رس دچار هستند می شود.

طبق امار به دست امده مردانی که به انزال سریع یا سستی کمر مبتلا هستند بیشتر از دیگر افراد دچار مشکل قلبی می شوند. طول عمر مردان نسبت به مردانی که مشکل زود انزالی دارند حدود هفتاد درصد بیشتر است. پس برای حفظ سلامتی خود، بهبود رابطه جنسی، رضایت از زندگی زناشویی و لذت بردن از ان این مشکل کوچک را جدی بگیرید و ان را درمان کنید. راه سختی پیش رو ندارید کافی لست یک سری موارد را رعایت کنید. به همین اسانی زندگی شیرینی را همراه با همسر خود تجربه کنید.

مهم ترین روش درمان زودانزالی در مردان چیست؟

مهم ترین روش برای درمان انزال سریع استفاده از دارو ، روان درمانی و رفتار روانی است.

مشکلات روانی که در پی انزال سریع به وجود می اید، کدام است؟

این امر سبب می‌شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و دچار افسردگی شود و تحت فشار روحی، روانی و استرس قرار بگیرد و همچنین فرد احساس گناه می کند و مشکلات زیادی در رابطه جنسی با شریک جنسی خود خواهد داشت، که موجب توقع  های غیر واقع گرایانه شریک جنسی فرد، از او می شود.

زود انزالی به چه دلیلی رخ می دهد؟

زود انزالی ممکن است به دلایل هورمونی یا ژنتیکی رخ دهد.

انزال زود رس در مردان در چه سنی اتفاق می افتد؟

زود انزالی با سن هیچ رابطه ای ندارد. و می‌تواند در هر سنی دامن گیر مردان شود. چه در جوانی و چه در پیری. البته ناتوانی جنسی که با افزایش سن و در پیری برای مردان اتفاق می‌افتد با زود انزالی تفاوت دارد. هرچند که فرد تصور می‌کند به انزال سریع دچار است، اما این چنین نیست.

4.9/5 - (11 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت