به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
تحریک نشدن مرد

تحریک نشدن مرد

تحریک نشدن مرد می تواند به دلایل مختلف جسمی، عاطفی یا روانی ایجاد شود. اگر میل جنسی پایین و تحریک نشدن بر رابطه شما تأثیر می گذارد، از سرزنش مستقیم خود یا شریک زندگیتان خودداری کنید. در عوض، در مورد احساس خود با شریک زندگیتان گفتگوی آزاد و صادقانه داشته باشید و برای درمان تلاش کنید. در این مقله به علل تحریک نشدن مرد و درمان ها و راهکارهای آن اشاره شده است:

تحریک نشدن مرد 

 

بعضی از دلایل شایع تحریک نشدن مرد و میل پایین آقایان عبارتند از:

 

۱.تستوسترون پایین

تستوسترون هورمون جنسی مهمی در مردان است. این ویژگی خصوصیات مردانه مانند موهای صورت و عضلات بدن را بر عهده دارد. این هورمون همچنین به حفظ میل جنسی، تحریک شدن مرد و تولید اسپرم کمک می کند.

سطح تستوسترون در دوران بلوغ و اوایل بزرگسالی به اوج خود می رسد و با افزایش سن کاهش می یابد. با شروع 30 سالگی سالانه حدود 1 تا 2 درصد کاهش می یابد. اگر سطح تستوسترون شما به زیر حد معینی کاهش یابد، ممکن است ممکن است در تحریک شدن مشکل داشته باشید.

برخی از مردان با تستوسترون پایین، افت میل جنسی و تحریک نشدن را تجربه می کنند. علائم دیگر این مشکل شامل موارد زیر است:

 • ریزش موی بدن و صورت
 • افسردگی
 • خستگی
 • کاهش تون عضلانی

متداول ترین روش درمانی برای تستوسترون پایین و تحریک نشدن مرد ، درمان جایگزینی تستوسترون (TRT) است. اگرچه TRT در صورت استفاده طولانی مدت، می تواند منجر به عوارض جانبی منفی شود. عوارض جانبی احتمالی شامل آکنه، لخته شدن خون و… است.

 

۲.عوارض جانبی داروها

برخی از داروها ممکن است باعث تحریک نشدن مرد شود. این داروها ممکن است موارد زیر باشند:

 • ضدتشنج
 • داروهای ضد افسردگی
 • داروهای ضد روان پریشی
 • مسدود کننده های بتا
 • بنزودیازپین ها
 • استاتین ها

حتی داروهای بدون نسخه مانند سایمتیدین در صورت مصرف طولانی مدت می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

 

۳.افسردگی

افسردگی نه تنها می تواند باعث تحریک نشدن مرد شود، بلکه ممکن است نتیجه آن نیز باشد و اوضاع را بدتر کند. علاوه بر این، در حالی که داروهای ضد افسردگی می توانند افسردگی را به طور موثر درمان کنند، در عین حال می توانند مشکلات میل جنسی را تشدید کنند.

 

۴.بیماری مزمن

سطح بالای درد و خستگی ناشی از بیماری های مزمن می تواند موجب تحریک نشدن مرد شود. این امر می تواند به ویژه در مورد بیماری های زیر صدق کند:

 • آرتروز
 • سرطان
 • سندرم خستگی مزمن
 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • نارسایی کلیه

بیماری مزمن با افزایش خطر افسردگی همراه است. از طرف دیگر، می تواند به طور مستقیم در عملکردهای هورمونی، عصبی یا عروقی در مرد اختلال ایجاد کند. علاوه بر این، داروهایی که برای درمان بیماری مزمن استفاده می شوند (مانند شیمی درمانی یا داروهای قلبی عروقی) ممکن است مستقیماً میل جنسی مردان را مختل کنند.

 

۵. استرس و اختلالات خواب

استرس می تواند یکی از دلایل مهم تحریک نشدن مرد باشد. استرس باعث تولید کورتیزول می شود، هورمونی که عملکرد آن تقریباً مانند سیستم هشدار داخلی بدن است. کورتیزول نه تنها باعث انقباض رگ های خونی می شود، بلکه می تواند باعث افت شدید تستوسترون شود.  استرس همچنین با بی خوابی و سایر ناهنجاری های خواب مرتبط است، که می تواند خطر خستگی را افزایش دهد و تحریک شما را نسبت به رابطه جنسی کمتر کند.

تحریک نشدن مرد

۶. سبک زندگی

فاکتورهایی از سبک زندگی وجود دارد که ممکن است به میزان قابل توجهی در تحریک نشدن مرد نقش داشته باشد.مانند:

 • مصرف الکل و مواد مخدر: نوشیدن زیاد الکل، آنزیم های مورد نیاز برای سنتز تستوسترون از بیضه ها را به کبد هدایت می کند و در نتیجه باعث کاهش سطح تستوسترون می شود.
 • ورزش بیش از حد (یا خیلی کم) : ورزش مکرر و با شدت زیاد یا بلعکس، ورزش نکردن با میل جنسی پایین و تحریک نشدن مردان مرتبط است.
 • چاقی: وزن اضافی به طور مستقیم متابولیسم و ​​عملکرد هورمون را مختل می کند، در نتیجه تستوسترون کامل و آزاد به طور قابل توجهی کاهش می یابد.در مقابل، ورزش و کاهش وزن نه تنها باعث افزایش خلق و خو و سطح انرژی می شود؛ بلکه عملکرد جنسی و تصویر از خود را نیز بهبود می بخشد.
 • استعمال دخانیات: طبق مطالعه ای که در سال 2012 در دانشگاه تگزاس آستین انجام شد، این امر به طور مستقیم خطر ابتلا به بیماری ED را افزایش می دهد و به طور غیر مستقیم تحریک جنسی را مختل می کند.

 

درمان تحریک نشدن مرد

در بسیاری از موارد تحریک نشدن مردان را می توان با درمان مشکلات روحی یا جسمی برطرف کرد. درمان ها عبارتند از:

 • داروها: داروهایی که با افزایش جریان خون به آلت تناسلی به بهبود عملکرد جنسی کمک می کنند و حساسیت و تحریک مردان نسبت به رابطه جنسی را افزایش می دهند.
 • هورمون درمانی: سطح پایین تستوسترون که توسط درمان های جایگزینی هورمون که شامل تزریقیا ژل است، افزایش می یابد و به درمان تحریک نشدن مرد کمک می کند..
 • روان درمانی: یک مشاور روانشناسی یا مشاوره جنسی برای کمک به شما در رفع احساسات اضطراب، افسردگی، ترس یا احساس گناه که ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد، موثر است. اگر مشکلاتی درون رابطه هستند که باعث تحریک نشدن مرد می شوند، زوج درمانی می تواند به رفع آن ها کمک کند.
این مقاله هم بخوانید  دعوای زن و شوهر

 

راهکارهایی برای افزایش تحریک شدن مردان

۱.برای هر یک از شرایط پزشکی/بهداشتی، با یک پزشک مشورت کنید.

۲. مصرف الکل را محدود کنید.

۳. سیگار را ترک کنید .

۴.از رژیم غذایی سالم برای قلب استفاده کنید.

۵.به طور منظم ورزش های هوازی و وزنه برداری انجام دهید.

۶. در صورت نیاز برای مشکلات عاطفی یا روانی مانند استرس، افسردگی و اضطراب، به روانشناس مراجعه کنید.

۷.بهتر و بیشتر با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید.

تحریک نشدن مرد

 راهکارهایی برای خانم ها برای درمان تحریک نشدن مرد

 

۱.فضا را آماده کنید.

فضای مناسب می تواند شامل چیدن گل و شمع یا چیزهای معمولی تری مانند خانه تمیز، بوی خوش و … باشد. به راه های کوچکی فکر کنید که می توانید محیط را رمانتیک و آمادهٔ رابطه جنسی کنید.

 

۲. همسرتان را ببوسید.

بوسه ها می توانند شیطنت آمیز و کوتاه یا عمیق و طولانی باشند و اشاره به این واقعیت دارند که شما چیزهای بیشتری می خواهید. برای درمان تحریک نشدن مرد، فراموش نکنید که می توانید قسمت های دیگر بدن او را نیز ببوسید.

 

۳. در گوش همسرتان صحبت کنید.

حرف های جنسی و شیطنت آمیز، یک راه خوب برای حل تحریک نشدن مرد است. بسیاری از مردان علاقه دارند که شریک زندگی آن ها آن قدر شجاع باشد که حرف‌ های خاصی بزند.

 

۴. ظاهر تحریک کننده‌ای داشته باشید.

استفاده از عطرهای خوشبو، لباس های زیبا و ظاهری تمیز و مرتب تحریک کننده است. یکی از کارهایی که برای درمان تحریک نشدن مرد می توانید انجام دهید، استفاده از یک عطر خاص یا لباس خاص برای برقراری رابطه است. از آن پس هر زمان که شما بوی آن عطر را بدهید؛ ذهن مرد ناخودآگاه به سوی رابطه کشیده می شود.

 

۵. در اتاق برهنه قدم بزنید.

اگر می خواهید تحریک نشدن مرد را رفع کنید، نیاز به کار زیادی نیست. به راحتی لباس های خود را دربیاورید و وارد اتاقی شوید که او در آن مشغول کار دیگری است. اگر او مانند اکثر مردان باشد، شما موفق شده اید.

 

۶. چیزهای جدیدی را امتحان کنید.

اضافه کردن موارد جدید به رابطه جنسی خود را به صورت دوره ای انجام دهید. این کار از یکنواختی رابطه جنسی و تحریک نشدن مرد جلوگیری می کند و اگر در یک رابطه طولانی مدت باشید، مهم است. افراد در روابط طولانی تر، به ویژه مردان، معمولاً بعد از مدتی کسالت جنسی را تجربه می کنند.

 

نتیجه گیری

شرط یک رابطه جنسی موفق، مقدماتی است که باید پیش از سکس رعایت شوند. ارتباط عاطفی، رابطهٔ مناسب، محبت‌های کلامی و جسمی، خلاقیت در اتاق خواب و … همگی در تحریک شدن دو طرف و هیجان رابطه تاثیر دارد. مردان کمتر از خانم ها به مقدمات و تحریک های قبل از رابطه نیاز دارند، اما این کارها همیشه می تواند افراد را هیجان زده کند. اگر به دنبال درمان تحریک نشدن مرد هستید، موارد بالا را انجام دهید و از یک مشاوره جنسی مشورت بگیرید. ممکن است مشکل جسمی یا بهداشت روانی موجب تحریک نشدن باشد و به کمک متخصص قابل درمان است.

آیا مشکلات هورمونی می تواند باعث پایین آمدن میلی جنسی مردان شود؟

بله. پایین آمدن سطح تستوسترون معمولا باعث این مسئله می شود.

آیا افسردگی می تواند باعث پایین آمدن میلی جنسی مردان شود؟

افسردگی نه تنها می تواند باعث تحریک نشدن مرد شود، بلکه ممکن است نتیجه آن نیز باشد و اوضاع را بدتر کند. علاوه بر این، در حالی که داروهای ضد افسردگی می توانند افسردگی را به طور موثر درمان کنند، در عین حال می توانند مشکلات میل جنسی را تشدید کنند.

آیا روان درمانی می تواند به درمان مشکل بی میلی جنسی مردان کمک کند؟

یک مشاور روانشناسی یا مشاوره جنسی برای کمک به شما در رفع احساسات اضطراب، افسردگی، ترس یا احساس گناه که ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد، موثر است. اگر مشکلاتی درون رابطه هستند که باعث تحریک نشدن مرد می شوند، زوج درمانی می تواند به رفع آن ها کمک کند.

4.6/5 - (407 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره