به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
بی میلی جنسی مردان

درمان بی میلی جنسی مردان

میل جنسی یک پدیده پیچیده است. بنابراین بسیاری از موارد وجود دارد که می توانند به طور جداگانه و بین دو نفر بر میل جنسی تأثیر بگذارند. هر زوجی ممکن است در برهه ای از رابطه، ” اختلاف میل جنسی ” را تجربه کنند؛ زیرا هیچ دو نفری دقیقاً به یک میزان رابطه جنسی نمی خواهند. جامعه ما را طوری رفتار می کند که باور کنیم بی میلی جنسی فقط برای زنان اتفاق می افتد. اما حقیقت این است که بی میلی جنسی در مردان نیز متداول است. اگر احساس می کنید همسر یا شریک عاطفی شما از نظر جنسی به شما علاقه ای ندارد، در این مقاله به دلایل و درمان بی میلی جنسی مردان اشاره شده است:

دلایل بی میلی جنسی مردان

اولین قدم برای درمان بی میلی جنسی مردان ، شناخت دلایل و پیدا کردن ریشه آن است. ممکن است بی میلی مربوط به شرایط روحی مرد باشد که در این صورت موقتی بوده یا به کمک روانشناس قابل درمان است. در مواردی نیز ممکن است بی میلی جنسی آقایان دلایل فیزیکی داشته باشد که به کمک سکس تراپی قابل درمان است. در ادامه به برخی از دلایل بی میلی جنسی آقایان اشاره شده است:

 

۱.کیفیت رابطه

اگر شما درگیر مشکلاتی در رابطه باشید ، اغلب در اتاق خواب خود را نشان می دهد. گاهی اوقات مردان به دلیل عصبانیت و ناامیدی، از برقراری رابطه جنسی خودداری می کنند.

 

۲.استرس

هرچه زندگی پیچیده تر و دشوارتر می شود، شور و اشتیاق برای برقراری رابطه جنسی کاهش می یابد. برای بسیاری از افراد، استرس و نگرانی، سیستمی را که باعث ایجاد میل جنسی می شود، خاموش می کند.

 

۳. مسائل بهداشتی

به طور کلی بیماری ها و داروها می توانند در میل جنسی نقش داشته باشند. برخی شرایط خاص، مانند بیماری های قلبی و دیابت، می توانند بر عملکرد جنسی و همچنین روی میل جنسی تأثیر بگذارند. برخی از داروها می توانند میل جنسی و همچنین پاسخ دهی جنسی را کاهش دهند.

 

۴. تغییرات طبیعی در میل جنسی

میل جنسی اغلب با افزایش سن و طولانی شدن زمان رابطه، تغییر می کند. اگر این موضوع رابطه شما را تحت تاثیر قرار داده است، درمانگران می توانند در درمان بی میلی جنسی مردان که با افزایش سن اتفاق می افتد، به شما کمک کنند.

 

۵. اضطراب یا ترس از عملکرد

مردان می توانند تحت فشار سنگینی برای “عملکرد در رابطه جنسی” قرار بگیرند.استرس برقراری یک رابطه جنسی خوب و ارضا کردن همسر، برای بسیاری از مردان اضطراب آور است. به همین دلیل بسیاری از آقایان برای جلوگیری از شکست خوردن در سکس، از برقراری آن خودداری می کنند.

 

۶. خیانت

ممکن است مردان انرژی جنسی خود را در جایی دیگر، یا با یک شریک دیگر تخلیه کنند. اگر چنین احتمالی می دهید، قبل از آن که تصمیمی بگیرید، از یک مشاور ازدواج کمک بگیرید و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

 

درمان بی میلی جنسی مردان

 

۷. دلایل جسمی

ممکن است مردی از مشکل اختلال در عملکرد جنسی رنج می برد و موجب بی میلی جنسی در او می شود. بسیاری از مردان به دلیل زود انزالی، اعتماد به نفس خود را در سکس از دست می دهند و میلی به برقراری رابطه ندارند. در چنین مواردی، درمان بی میلی جنسی مردان حتما باید به کمک درمانگران و سکس تراپی انجام شود. همیشه بهتر است که با چکاپ شروع کنید تا مطمئن شوید که از نظر جسمی یا هورمونی مشکلی وجود ندارد. تستوسترون پایین در بسیاری از مردان رایج است.

 

۸. پورنوگرافی

بسیاری از افراد فکر می کنند که پورنوگرافی، رابطه جنسی را برای زوجین افزایش می دهد. این باور، اشتباه است. پورنو بیش از هر مورد دیگری می تواند موجب بی میلی جنسی مردان در رابطه شود و صدمات زیادی را به روابط وارد کند.

 

۹. افسردگی

افسردگی در مردان اغلب عصبانیت و گوشه گیری است. میل جنسی یکی از عوارض افسردگی برای زنان و مردان است. برای درمان بی میلی جنسی مردان در مردی که افسرده است، درمان افسردگی است.

 

درمان بی میلی جنسی مردان

برای درمان بی میلی جنسی آقایان ، شما نیز تاثیرگذار هستید. از آن جا که در بالا اشاره شد، بسیاری از دلایل بی میلی جنسی مردان مربوط به مشکلات دیگری است که ربطی به سکس ندارد. به همین دلیل شما می توانید با دلسوزی و تلاش، این مشکلات را برطرف کنید. در ادامه به قدم هایی که یک خانم می تواند انجام دهد تا به درمان بی میلی جنسی مردان کمک کند، اشاره شده است:

 

۱. با همسر خود صحبت کنید.

با دلسوزی به همسرتان نزدیک شوید. بیشتر دلایل پرهیز مردان از رابطه جنسی، ریشه در تغییرات یا احساساتی دارد که برای آن ها سخت است. آن ها ممکن است احساس گناه، شرمندگی یا کمبود اعتماد به نفس داشته باشند. رفتار مثبتی داشته باشید، بدون ایجاد اضطراب یا سرزنش کردن، به همسرتان این اطمینان را بدهید که قصد دارید به صورت تیمی روی درمان بی میلی جنسی مردان ، کار کنید. اگر همسرتان راضی به صحبت با شما نشد، سعی کنید او را برای ملاقات با مشاور تشویق کنید.

 

۲. به سایر مسائل وجود در رابطه تان بپردازید.

اگر شما و شوهرتان درگیری یا تنشی در رابطه تان دارید، ابتدا این نگرانی ها را برطرف کنید. اگر نمی توانید به تنهایی در حل مشکلاتتان پیشرفت کنید، از یک درمانگر یا مشاور ازدواج، کمک بگیرید. درباره موارد دشوار در زندگی تان صحبت کنید و برای بهتر کردن کیفیت رابطه تان به دنبال راه حل باشید. شما پیش از داشتن یک رابطه عاشقانه با شریک زندگی خود، باید ابتدا بهترین دوستان یکدیگر باشید.

این مقاله هم بخوانید  خیانت به همسر

 

۳. برای درمان بی میلی جنسی مردان ، به اتاق خوابتان هیجان وارد کنید.

در مورد کارهایی که در اتاق خواب انجام می دهید (و انجام نمی دهید) صحبت کنید. مقدمه احساسی را پیش از رابطه جنسی، بیشتر کنید. کارهای جدید کنید، لباسهای جدید بپوشید و … ایجاد کمی خلاقیت در کنار یکدیگر می تواند انرژی را در زندگی جنسی شما تزریق کند و به درمان بی میلی جنسی مردان کمک کند.

 

۴.داشتن رابطه جنسی رضایت بخش را به اولویت مهمی در رابطه خود تبدیل کنید.

کیفیت یک رابطه، به کیفیت رابطه جنسی در آن وابستگی مستقیمی دارد. اگر شما خانمی هستید که این مقاله را می خوانید و به دنبال درمان بی میلی جنسی مردان هستید، این شمایید که می توانید تغییر امور را به عهده بگیرید. شما باید شروع به کشف کارهایی کنید که برای ایجاد احساس شور و اشتیاق بیشتر باید انجام دهید. فراموش نکنید که این کار را دقیقاً برای شریک زندگی خود، رابطه تان و در نهایت برای رضایت خودتان از رابطه انجام می دهید.

 

۵. برای درمان بی میلی جنسی مردان ، معاینه پزشکی انجام دهید.

برای از بین بردن دلایل فیزیولوژیکی و درمان بی میلی جنسی آقایان ، چکاپ پزشکی را پشت گوش نیندازید. اگر مشکل جسمی باشد، هر چقدر تلاش کنید، بدون کمک یک سکس تراپیست بی فایده است.

 

۶. با یک مشاور جنسی ملاقات کنید.

اگر شما مردی هستید که به دلیل داشتن مشکلات جنسی مانند ناتوانی جنسی یا اضطراب عملکرد ، میل جنسی شما به شدت کاهش یافته است، یک درمانگر جنسی می تواند روش های مختلفی را برای غلبه بر این مشکلات و درمان بی میلی جنسی مردان ، به شما بیاموزد. همچنین ممکن است مصرف دارویی مانند ویاگرا به شما کمک می کند نعوظ داشته باشید و آن را حفظ کنید.
اعتراف به نداشتن میل جنسی یا درخواست کمک برای آقایان در این زمینه بسیار دشوار است. اما آقایان باید غرور خود را کنار بگذارند و زندگی جنسی خود را به مسیر درست برگردانند. اگر مراجعه به درمانگر با همسر دشوار است، آقایان می توانند به تنهایی به مشاور مراجعه کنند.

 

درمان بی میلی جنسی مردان

 

۷. به احساسات همسرتان اهمیت دهید.

اگر به اوایل رابطه خود فکر کنید، به یاد می آورید که هر دوی شما معاشرت بیشتری داشته اید. یکدیگر را بیشتر نوازش می کردید، بوسیدن و نوازش میان شما بیشتر بوده است و شیطنت های احساسی و جنسی بیشتری داشته اید. قسمت مهمی در زنده نگه داشتن اشتیاق و میل جنسی در رابطه، همین شیطنت های جالب و کوچک است.

 

۸. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

اگر مسائل شخصی مانع از این می شود که نسبت به خود و زندگی تان احساس خوبی داشته باشید، وقت آن است که به خودتان روحیه دهید. اگر احساس خستگی می کنید، وقت آن است که حال خود را بهتر کنید. اگر در رابطه ای هستید که شخص مقابل میلی به برقراری رابطه جنسی با شما ندارد، احتمالا اعتماد به نفس شما تخریب شده است. احساس می کنید که به اندازه کافی جذاب نیستید، یا دیگر شریکتان به شما علاقه ای ندارد. از این گودال عبور کنید. اگر شما به خودتان حس خوبی نداشته باشید، نمی توانید به درمان بی میلی جنسی مردان در شریک زندگیتان کمک کنید.

 

نتیجه گیری

موارد بسیاری وجود دارد که می تواند رابطه جنسی را دشوار کند و منجر به بی میلی جنسی آقایان شود. به جای این که به بدترین نتیجه ها مانند خیانت برسید یا ازدواجتان را شکست خورده و خالی از شور و اشتیاق ببینید، به روش هایی که در این مقاله اشاره شد، بپردازید. خود را نبازید و احساس پوچ بودن نکنید. درمان بی میلی جنسی مردان راحت تر اتفاق می افتد اگر شما و همسرتان هر دو تلاش کنید. همچنین کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج و سکس تراپیست می تواند به درمان کمک کند و تلاش های شما را نتیجه بخش تر کند.

آیا کمبود اعتماد به نفس در زنان باعث کاهش میل جنسی مردان می شود؟

بله. اگر در رابطه ای هستید که شخص مقابل میلی به برقراری رابطه جنسی با شما ندارد، احتمالا اعتماد به نفس شما تخریب شده است.

آیا میل جنسی با افزایش سن کاهش می یابد؟

میل جنسی اغلب با افزایش سن و طولانی شدن زمان رابطه، تغییر می کند.

درمان بی میلی جنسی مردان چگونه راحت تر می شود؟

درمان بی میلی جنسی مردان راحت تر اتفاق می افتد اگر شما و همسرتان هر دو تلاش کنید. همچنین کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج و سکس تراپیست می تواند به درمان کمک کند و تلاش های شما را نتیجه بخش تر کند.

4.5/5 - (61 امتیاز)
5 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
فاطمه
2 روز قبل

👌🏼👌🏼

محمد
3 ماه قبل

سلام من 52سال هستم حدود دوسال هست که میله جنسی ندارم و خیلی ناراحت هستم کمک میخام

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز؛میتونید برای بررسی بیشتر با روانشناس متخصص سلامت جنسی وقت بگیرید. دکتر امیر جلال حاتمی در مرکز روان آرام این تخصص رو دارند میتونید بعداز مطالعه رزومه ایشون در بخش مشاوران همین سایت، با شماره تلفنهای مرکز تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.02188216100 و 09905758590

محسن
9 ماه قبل

سلام دکتر. من 25 سالمه ب دلیل ریزش موهام یک سال از قرص فیناستراید مصرف کردم و الان متاسفانه کاملا میلی جنسی خودم رو از دست دادم و نعوظ ندارم. ایا درمان شدنی هست؟ممنون

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  محسن

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه در مورد این مسئله پیشنهاد میشه حتما به روانپزشک مراجعه کنید روانپزشک با بررسی همه موارد می تونه بهترین راهکارها را در این زمینه به شما ارائه کنه اگر مایل هستید می توانید با روانپزشکان کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره