به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
حال روحیم خوب نیست

حال روحیم خوب نیست چیکار کنم؟

حال روحیم خوب نیست چیکار کنم بهتر بشم؟

در اغلب مواقع اتفاقاتی در زندگی رخ می دهد که سبب می گردد حال روحی افراد بر هم خورده و نتوانند احساس آرامش کنند. چه بسا در هر یک از افراد مدت زمان طول و دوام ناراحتی و اندوه متغیر بوده و برخی علاوه بر ناراحتی دچار هیجانات دیگری مثل اضطراب و..هم می شوند.

این مهم است که بدانیم ابراز احساس اندوه و ناراحتی در افراد متفاوت می باشد فرضا برخی دچار پرخاشگری شده و برخی گریه می کنند، برخی خود را به قدری مشغول می کنند که لحظه ای ذهنشان به سمت وسوی دغدغه هایشان نرود و برخی خود را لازم به استراحت و در رختخواب ماندن می بینند.

به همین سبب در راستای پاسخ به سوال حال روحیم خوب نیست چیکار کنم؟ قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که شاید نیاز داشته باشید آن ها را بشنوید.

حال روحیم خوب نیست

راهکارهای بهتر شدن حال بد چیست؟

می دانیم که در شرایط سخت و پیچیده ممکن است تمامی اتفاقات غیر منتظره و غیر قابل کنترل باشند ولیکن لازم است بدانیم ما انسان ها می توانیم حتی در سخت ترین روزهای زندگی برخی اختیارات و امورات را در دست گرفته و کنترل کنیم.

طبیعتا هر انسانی به هنگام غم و اندوه تمرکز و انرژی لازم را ندارد ولیکن در این بخش قصد داریم با ارائه راهکارهایی افراد را تشویق کنیم که جهت بهتر کردن حال بد خود دست به کار شوند.

اگر به حرف هایی که در خصوص حال روخیم خوب نیست نی نی سایت توجه کرده باشید درمی یابید که افراد زیادی هستند که مثل شما دغدغه هایی دارند که سبب بروز ناراحتی و اضطراب و..در وجودشان شده اما مهم ترین بخش که نیاز است همه افراد به هنگام ناراحتی به آن اهمیت دهند امید و توکل به خداوند است.

ناراحتی و اندوه مختص به یک فرد نبوده و امری طبیعی است که هر یک از افراد ممکن است در برخی روزها با آن رو به رو شود، طبیعتا اگر افسار زندگی را به  دست این هیجانات سپرد دیگر افساری برای کنترل زندگی نخواهند ماند!

بنابراین در ادامه به برخی از راهکارها جهت بهتر شدن حال بد اشاره می کنیم.

1.گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی می تواند تاثیر بسیاری بر حال روحی افراد داشته باشد و به سبب این تاثیر روانشناختی نیز اگر افراد به هنگام ناراحتی و اندوه تصمیم به شنیدن موسیقی غمگین کنند نیز به مراتب حال دلشان بدتر گرفته و غمگین تر می شوند.

شاید شنیدن موسیقی غمگین بتواند برای لحظه ای شما را از لحظه حال خارج کرده و سبب گردد با گریه کردن هیجانات خود را ابراز دارید اما به مراتب این موسیقی می تواند احساسات غم را در افراد تشدید کرده و اثرات این حال بد را به مدت طولانی تری در ذهن و قلب وی نگاه دارد.

بنابراین توصیه می کنیم سعی شود به موسیقی شاد یا بی کلام گوش داده و به حال بهتری دست یافت.

2.به خود سخت نگرفتن

در راستای اشاره به اینکه حال روحیم اصلا خوب نیست چیکار کنم؟ نیز باید بیان داریم نیاز نیست همیشه به هنگام ناراحتی ها خودتان را سفت و سخت نشان دهید، کمی به خود استراحت داده و به جسم و روحتان زمان دهید تا آرامش را دوباره پیدا کند.

اگر نیاز دارید در رختخواب باشید، برای ساعاتی تنها باشید و..این کار را انجام دهید و با شلوغ کردن برنامه هایتان به جسم و روحتان خیانت نکنید.

حال روحیم خوب نیست

3.انجام کار مثبت

اگر دچار اضطراب و نگرانی هستید یا ذهنتان از بابت موضوعی درگیر است و..سعی کنید کاری مثبت و انرژی آفرین انجام دهید.

فرضا می توانید اتاقتان را تمیز کنید تا انرژی تان چندین برابر گردد، به اعضاء خانواده در امورات خانه کمک کنید، برای خود یا یکی از عزیزانتان هدیه ای بخرید و..

به طور کل زمانی که با «حال روحیم خوب نیست چیکار کنم؟» مواجه شدید می توانید برای بهتر شدن حال روحی تان کار مفیدی انجام دهید که می تواند برای اوقاتی هر چند کوتاه ذهنتان را آرام کند فرضا کتاب بخوانید.

توصیه می کنیم در این زمان از رانندگی کردن حتی اگر حالتان را بهتر می کند تا حد امکان امتناع ورزید چرا که ممکن است درگیر بودن ذهنتان مانع از تمرکز بر روی رانندگی شود.

شاید با خود بگویید چرا وقتی حالم بد است به دیگران کمک کنم؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده با لبخند کسی شما هم ناخودآگاه لبخند بزنید؟ زمانی که کار خوبی برای فرد دیگر انجام می دهید طبیعتا آن شخص احساس خوبی پیدا کرده و این خوشحالی را به شما نشان می دهد، این نیز به مراتب می تواند تاثیر بسیار خوبی بر بهتر شدن حال شما داشته باشد.

حال روحیم خوب نیست

4.واقعیت را انکار نکنید

سعی نکنید برای احساس آرامش اتفاقاتی که سبب حال بدتان شده است را انکار کنید چرا که با این کار تمام انرژی تان برای بهتر شدن و یا پذیرش مساله کاهش می یابد.

این مقاله هم بخوانید  طرحواره درمانی چقدر طول میکشد؟

چه بسا سعی کنید موقعیت و اتفاقی که سبب گشته با خود بگویید حال روحیم خوب نیست را پذیرفته و از انکار و نفی آن بپرهیزید.پذیرش موضوع بر بهتر شدن حالتان تاثیر بسیار زیادی دارد چرا که می توانید واقعیت را همانطور که هست دیده و به مرور به صورت منطقی به آن فکر کنید و کم کم ذهن و قلبتان آرام شده و احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

5.صحبت با دوستی صمیمی

اگر فردی را در زندگی تان دارید که می دانید بسیار رازدار و وفادار است و همیشه حامی شما بوده خوب است که در خصوص احساسات خود با ایشان صحبت کنید چرا که وقتی از حمایت و همدلی ایشان بهره مند می شوید احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری کرده و آرامش می یابید.

این دوست صمیمی می تواند خواهر، برادر، همسر یا پارتنر و حتی والدینتان باشند، مهم فردی است که شنونده شما بوده و برای احساسات و دغدغه های شما ارزش قائل است.

6.عدم سرکوب احساسات

زمانی که با خود می گویید حال روحیم خوب نیست چیکار کنم؟ سعی نکنید خود را قوی تر از آنچه که هستید نشان دهید یا برای اینکه با خود و غرورتان لج کنید از ابراز احساسات خود امتناع ورزید!

زمانی که نیاز به گریه دارید، نیاز به فریاد زدن و..دارید اینکار را انجام دهید تا احساسات خشم و ناراحتی تان فروکش کند، زمانی که با خودتان در جنگ بوده و برای احساسات خود احترام و ارزشی قائل نباشید این احساسات زخم عمیق تری برداشته و می توانند سبب بروز آسیب های روحی روانی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس و..شوند یا حتی آسیب هایی جسمانی را شامل گردند.

7.ورزش

یکی از راه ها برای بهبود حال بد و کاهش انرژی و افکار منفی نیز ورزش کردن خصوصا پیاده روی می باشد.سعی کنید ورزش هایی که دوست دارید و سبب بهتر شدن حالتان می شود انجام دهید.

فرضا با پیاده روی می توانید علاوه بر قرار گرفتن در محیط بیرون و تماشای زیبایی های این جهان نیز تغییراتی زیبا را در جسم و روحتان مشاهده کنید که این نیز می تواند بر کاهش حال بدتان تاثیرگذار باشد. همچنین می توانید یوگا و مدیتیشن را امتحان کنید و آرامش را به قلب و جسمتان هدیه دهید.

حال روحیم خوب نیست

8.برنامه ریزی روزانه داشته باشید

زمانی که در طی روز با خودتان چند چند نبوده و ندانید با چه هدفی از خواب بیدار می شوید و قصد انجام چه کارهایی را در طول روز دارید نیز با این حرف که حال روحیم خوب نیست مواجه می شوید.. زیرا به سبب بی برنامگی مدت زمان طولانی را در فضای اجتماعی یا بر روی رختخواب بوده اید و این نیز می تواند سبب تحلیل رفتن انرژی تان گردد.

افت انرژی می تواند بر حال روحی تان تاثیرگذار بوده و سبب ناراحتی و افزایش افکار منفی در شما گردد چرا که ممکن است مدام خود را با دیگران مقایسه کرده یا خودتان را به دلیل سبک زندگی ای که دارید و..مورد سرزنش قرار دهید و این نیز به مرور سبب کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس شما شده و تاثیر بیشتری بر احساساتتان خواهد داشت.

9.با مشاور روانشناس صحبت کنید

در برخی مواقع افراد زمانی که با سوال حال روحیم خرابه چیکار کنم؟ رو به رو می شوند نیز آنقدر به آن بی اهمیت بوده و برای بهتر شدن خود اقدامی نمی کنند که میزان حال بدشان روز به روز شدیدتر می گردد..

در حالیکه وقتی روح و قلبتان به صراحت می گوید حال روحیم خوب نیست باید به این آلارم توجه کرده و در اسرع وقت با روانشناس صحبت  کنید زیرا ایشان با بررسی و علت یابی مساله به بهتر شدن حال روحی تان کمک می کند.

لذا می توانید از جلسات مشاوره فردی کلینیک روانشناسی روان آرام برای بهتر شدن حال روحی تان بهره مند شوید چرا که با خودشناسی و شناخت اهداف، پذیرش بهتر احساسات و مدیریت صحیح هیجانات و..می توان آرامش خاطر بیشتری کسب نمود.

آیا می توان از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد؟

بله علاوه بر جلسات مشاوره حضوری میتوان از جلسات آنلاین کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردید.

آیا مشاوره فردی به کاهش افسردگی کمک می کند؟

بله مشاور روانشناس در جلسات مشاوره فردی و افسردگی می تواند با تشخیص علت بروز افسردگی به ارائه راهکارهای موثر برای بهتر شدن حال روحی افراد بپردازد.

هزینه جلسات مشاوره چقدر است؟

میزان هزینه جلسات مشاوره روانشناسی وابسته به تعداد جلسات می باشد ولیکن می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس حاصل نمود.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره