به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
تحریک نشدن زن

تحریک نشدن زن

تحریک جنسی خانم ها، هم شامل تحریک روانی است که باعث می شود فرد رابطه جنسی داشته باشد و هم تحریک بدنی که باعث تغییرات جسمی می شود که رابطه جنسی را برای شخص راحت تر می کند. اگرچه این دو عامل اغلب با هم همراهند، اما برخی از زنان ممکن است با یک یا هر دو جنبه تحریک شدن مشکل داشته باشند. در این مقاله به علت و درمان تحریک نشدن زن پرداخته شده و راهکارهایی برای آقایان ارائه شده است:

علل تحریک نشدن زن

تحریک نشدن زن، چند عاملی است. به عنوان مثال، هر یک از موارد زیر می تواند بر توانایی تحریک شدن خانم ها تأثیر بگذارد:

  • شرایط قلب و عروق
  • نگرانی های بهداشت روان
  • مسائل مربوط به رابطه
  • باورهای جنسی

با این وجود، موارد زیادی وجود دارد که یک خانم می تواند برای افزایش سطح تحریک، تلاش کند.

 

درمان تحریک نشدن زن

مسائل مربوط به تحریک شدن زنان معمولاً در یک یا چند دسته قرار می گیرد:

  • مشکل در احساس علاقه به رابطه جنسی
  • مشکل در تحریک واژن برای رابطه جنسی
  • مشکل در رسیدن به ارگاسم

روش های درمانی که برای یک مشکل کار می کنند، مانند  علاقه کم به رابطه جنسی، اغلب برای مشکل دیگر هم مفید هستند.

بنابراین، ممکن است یک زن بتواند نکات زیر را در نظر بگیرد:

 

۱.تمرکز بر تحریک کلیتروال

بیشتر زنان برای تحریک ارگاسم به تحریک کلیتروال نیاز دارند. هنگامی که یک زن به طور روزمره تحریک کلیتورال یا ارگاسم نمی کند، ممکن است علاقه خود را به رابطه جنسی از دست بدهد. 

 

۲. روان کننده جنسی

 برخی از زنان حتی در صورت تحریک شدن، احساس خشکی واژن می کنند. بعضی دیگر از خانم ها، علاقه کمتری به رابطه جنسی دارند؛ زیرا می ترسند خشکی باعث درد شود. اگرچه این اتفاق می تواند در هر سنی رخ دهد، اما پس از یائسگی این امر شایع است.

تحریک نشدن زن

۳. شناخت بدن:

باگذشت زمان، شناخت بدن می تواند در درمان تحریک نشدن زن و افزایش تحریک موثر باشد. سعی کنید علایق جنسی خودتان را کاوش کنید، و حتماً این موضوع را با شریک جنسیتان در میان بگذارید. 

 

۴. با پزشک مشورت کنید.

برای درمان تحریک نشدن زن، ممکن است مصرف دارویی که برای افزایش میل جنسی تأیید شده باشد، کمک کند. برای مصرف دارو با مشاور جنسی یا پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از این داروها تنها تا حد متوسط می‌ توانند باعث تحریک شدن خانم ها شوند و نیاز به افزایش مقدمات احساسی و جسمی پیش از برقراری رابطه است.  

 

۵. هورمون درمانی

زنانی که با خشکی واژن یا تحریک نشدن، دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است از هورمون درمانی نتایج خوبی بگیرند. پس از یائسگی، درمان جایگزینی هورمون با استروژن ممکن است تحریک و تجربه جنسی را بهبود بخشد. 

 

درمان های خانگی و تغییر سبک زندگی

اگرچه تفاوت های فیزیولوژیکی بین زن و مرد وجود دارد که ممکن است بر نحوه تحریک و شیوه های برانگیختگی تأثیر بگذارد، اما تحریک در مغز برای همه آغاز می شود. برخی از استراتژی هایی که ممکن است به بیشتر افراد کمک کند تا بیشتر تحریک شوند عبارتند از:

 

۱.افزایش تصورات جنسی:

این کار می تواند به فرد کمک کند خواسته ها و ترجیحات جنسی خود را تشخیص دهد و در درمان تحریک نشدن زن موثر باشد.

 

۲. رفع مشکلات بهداشت روان:

اضطراب، افسردگی، ضربه روحی ، و احساسی که فرد در مورد رابطه خود دارد، همگی ممکن است در تحریک تأثیر بگذارد. تلاش برای انجام تمرینات آرام سازی، مراقبت از خود و درمان می تواند به شما کمک کند.

 

۳. خودارضایی:

خودارضایی قبل از رابطه جنسی با شریک زندگی ممکن است به درمان تحریک نشدن زن کمک کند.خودارضایی همچنین به فرد کمک می کند تا علایق جنسی خود را شناسایی کند و میل جنسی را افزایش دهد. مطالعه ای در سال 2015 بر روی زنان میانسال نشان داد که خودارضایی باعث افزایش سطح تستوسترون می شود. تستوسترون ممکن است میل جنسی را افزایش دهد.

 

۴.صحبت از خواسته ها و نیازها با شریک جنسی

صحبت در مورد رابطه جنسی در خارج از اتاق خواب ممکن است به افزایش علاقه به رابطه جنسی کمک کند. همچنین ممکن است رابطه جنسی را برای هر یک از طرفین لذت بخش و تحریک کننده تر کند. زوجینی که از تحریک نشدن زن رنج می برند، بهتر است از مشاوره جنسی کمک بگیرند.

 

۵.مشورت با پزشک:

طیف گسترده ای از شرایط پزشکی، به ویژه مواردی که بر سیستم غدد درون ریز تأثیر می گذارد، ممکن است باعث مشکلات تحریک شدن خانم ها شود. یائسگی، تغییرات هورمون مربوط به سن و داروهای خاص نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشند. یک پزشک ممکن است بتواند درمان را توصیه کند، داروهای فرد را عوض کند یا یک مسئله بهداشتی اساسی را تشخیص دهد. 

 

۶.ورزش، رژیم غذایی مناسب و کنترل وزن:

بیماری های قلبی عروقی و دیابت هر دو می توانند باعث اختلال عملکرد جنسی شوند. یک سبک زندگی سالم خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. 

 

۷. تغییر روش های جلوگیری از بارداری: 

در بعضی از موارد، وسایل پیشگیری از بارداری باعث تحریک نشدن زن می شود. به عنوان مثال، انواع خاصی از کاندوم ممکن است احساس تحریک را کاهش دهد، در حالی که روش های کنترل بارداری هورمونی ممکن است تحریک پذیری را بیشتر کنند.

تحریک نشدن زن

 راهکارهایی برای آقایان برای درمان تحریک نشدن زن

 

۱.به یاد داشته باشید که رابطه جنسی عالی یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

حتی اگر در یک رابطه طولانی مدت هستید و هزار بار رابطه داشته اید، اگر همیشه این کار را به همان روش انجام دهید، در نهایت کسل کننده خواهد بود. “بخشی از آنچه تحریک کننده و هیجان انگیز است، غیرمنتظره بودن است؛ مثلاً، رابطه جنسی در مکانی متفاوت و در زمان دیگری داشته باشید. همیشه کارهای مشابه را با همان ترتیب و در مدت زمان معین انجام ندهید. ”

 

۲.در طول روز همسرتان را تحریک کنید.

رابطه جنسی تنها در اتاق خواب و قبل از شروع رابطه شروع نمی شود.تحریک کردن خانم می تواند از لحظه بیدار شدن شما شروع شود. پیام ها و حرف هایی که اشتیاق شما را نشان دهد، می تواند شریک زندگی شما را هیجان زده کند. محبت های جسمی، نوازش‌ و … در طول روز می تواند در درمان تحریک نشدن خانم موثر باشد.

 

 ۳. از او بپرسید چه کارهایی را دوست دارد.

از همسرتان سوال کنید که در طول رابطه جنسی چه چیزی را دوست دارد. باربارا بارتلیک، دکتر روانپزشک، استاد روانشناسی در دانشگاه کرنل، می گوید: “بیشتر خانم ها از مردانی که می خواهند از رضایت آن ها اطمینان حاصل کنند، قدردانی می کنند.” پرسیدن از خانم ها برای علایقشان در رابطه جنسی و تلاش برای محقق کردن آن ها، می تواند در درمان تحریک نشدن زن بسیار مفید باشد.

 

۴. بر کیفیت تمرکز کنید، نه کمیت.

کیفیت مقدمات قبل از رابطه جنسی را بهبود دهید. مایکل پری، Ph.D.، یک درمانگر رابطه جنسی در می گوید: “اگر شما طوری رفتار کنید که انگار فقط برای رسیدن به رابطه جنسی تلاش می کنید، خانم ها متوجه می شوند و ممکن است بر تحریک شدنشان تاثیر منفی داشته باشد.

 

۵. به تمام بدن او اهمیت بدهید.

فقط به فکر رابطه جنسی و دخول نباشید. بدن خانم ها از مناطق تحریک شونده مانند گردن، ران ها و سینه، پر شده است. لمس کردن و تحریک نقاط حساس بدن همسرتان را فراموش نکنید. بدن او را بشناسید و بفهمید که کدام بخش ها تحریک پذیرتر و حساس ترند.

 

۶.زیاد حرف نزنید.

هنگام تحریک کردن همسرتان، باید دقت کنید که او به شنیدن چه حرف هایی علاقه دارد. بعضی از خانم ها دوست دارند حرف های عاشقانه بشنوند، بعضی ها از حرف های کثیف و جنسی خوششان می آید و … حواستان باشد که زیاد حرف نزنید. حرف زیاد می تواند تحریک شدن خانم ها را سخت تر کند.

 

۷. بوسیدن را فراموش نکنید.

زنان بیشترین لذت و تحریک خود را از بوسه های مكرر و پرشور به دست می آورند .اگر از تحریک نشدن زن خود رنج می‌ برید، بوسیدن همیشه بهترین راه برای تحریک اوست.

 

نتیجه گیری

برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش، باید هر دو طرف بخواهند که رابطه را برقرار کنند و به اندازه کافی تحریک شوند. اگر شما از مشکلات تحریک نشدن زن رنج می برید، باهم صحبت کنید، نیازها و خواسته های جنسی خودتان را بیان کنید و احساس شرم نکنید. آرامش داشتن، یوگا و کاهش اضطراب می تواند در تحریک شدن تاثیر بگذارد. سعی کنید برای درمان تحریک نشدن خانم ها از مشاوره جنسی کمک بگیرید و سبک زندگیتان را سالمتر کنید.

آیا شناخت بدن زن تاثیری بر تحریک شدن بهتر او می گذارد؟

 باگذشت زمان، شناخت بدن می تواند در درمان تحریک نشدن زن و افزایش تحریک موثر باشد. سعی کنید علایق جنسی خودتان را کاوش کنید، و حتماً این موضوع را با شریک جنسیتان در میان بگذارید. 

تحریک نشدن زنان معمولا به دلیل چه دسته از مشکلات است؟

مشکل در احساس علاقه به رابطه جنسی
مشکل در تحریک واژن برای رابطه جنسی
مشکل در رسیدن به ارگاسم

آیا هورومون درمانی بر تحریک شدن بیشتر زن موثر است؟

زنانی که با خشکی واژن یا تحریک نشدن، دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است از هورمون درمانی نتایج خوبی بگیرند. پس از یائسگی، درمان جایگزینی هورمون با استروژن ممکن است تحریک و تجربه جنسی را بهبود بخشد. 

4.6/5 - (405 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره