به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم

به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم

به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم باید چکار کنم؟ چرا من به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم؟ چرا من به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم حتی بعد از دلجویی؟

چرا به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم

” به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم ” این جمله‌ای است که برخی از مراجعه کنندگان به کلینیک هار روان درمانی یا از زبان دوستان و اطرافیان ممکن است شنیده شود.

لازم است بدانید که تمام روابط بعد از خیانت به پایان نمی‌رسند و گاهی بنا به دلایلی زوجین تصمیم به ادامه رابطه می‌گیریند. از دلایل مهم خیانت نداشتن مهارت حل مسئله بین زوجین است. نداشتن این مهارت بعد از خیانت هم مشکل ساز خواهد بود و نتیجه‌اش هم به اینجا خواهد رسید که؛

به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم

عذاب وجدان بعد از خیانت ممکن است سراغ هر کسی که مرتکب خیانت شده است به وجود بیاید اما شدت آن در هر کس متفاوت است. مرد خائن یا زن خائن در این موضوع تفاوتی ندارند با یکدیگر. به طور کل هر فردی که خیانت می‌کند، در تلاش است تا با بهانه های مختلف، خود را قانع سازد و متاسفانه در برخی موارد فرد خود را محق می‌داند.

شکی نیست که خیانت با هیچ دلیلی قابل توجیه نمی‌باشد.

8 راهکار رهایی از عذاب وجدان خیانت و رابطه نامشروع

6 راهکار رهایی از عذاب وجدان خیانت و رابطه نامشروع

راهکارهایی برای رهایی از احساس گناه و عذاب وجدان ناشی از خیانت و رابطه نامشروع وجود دارد که هر وقت در این موقعیت” به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم “قرار گرفتید می‌توانید از آن بهره بگیرید. در ادامه به این راه‌ها اشاره خواهد شد.

به روانشناس خانواده مراجعه کنید

از منطقی‌ترین و مطمئن‌ترین کارهایی که می‌توان انجام داد مراجعه به روانشناس است؛ کسی که بدون قضاوت و سرزنش به مشکلات شما می‌پردازند. احساس گناه خیانت(Guilt of betrayal) به تنهایی انسان را دچار خودسرزنشی می‌کند و اگر شما این موضوع را با شخصی در میان بگذارید که نسبت به این دست مسائل آگاهی و شناخت ندارد، قضاوت‌ها و عکس العمل‌های او شما را سرخورده‌تر خواهد کرد. پس اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به روانشناس مراجعه کنید حتما به شخصی مطمئن مراجعه کنید.

با شخصی مطمئن موضوع را در میان بگذارید

مورد اعتماد بودن در اینجا جایگاه مهمی دارد. خیانت خارج از عرف و اخلاق است و ممکن است این موضوع توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار بگیرد پس حتما به شخصی قابل اعتماد در میان بگذارید. لازم است آگاهی و سواد و درک شخص تا حدی باید که شما را قضاوت نکند و برحسب تجارب و مطالعاتش راهکاری پیش روی شما بگذارد و دیدتان را بازتر کند.

احساسات خود را بررسی و تحلیل کنید

این جمله که” به همسرم خیانت کردم عذاب وجدان دارم ” ناشی از یک سری احساسات است. باید بررسی کنید که این احساس گناه ناشی از چیست.

  1. آیا از خیانت پشیمان هستید؟
  2. اگر مجدد در چنین شرایطی قرار بگیرید باز هم خیانت می‌کنید؟
  3. آیا عذر خواهی کرده‌ای از همسرتان؟
  4. برای بهبود رابطه‌تان تلاش می‌کنید؟

بعد از پاسخ دادن به این سوالات نسبت به احساست خود شناخت بیشتری پیدا خواهید کرد اگر جواب شما به سوالات 1و3و4 بله باشد و به 2 خیر، می‌توانید به رهایی از عذاب وجدان خیانت امیدوار باشید.

به اشتباهتان اعتراف کنید

تا زمانی که از به زبان آوردن اشتباهتان طفره بروید نمی‌توانید به رهایی از عذاب وجدان خیانت امیدوار باشید. لازم است که صادقانه اشتباهتان را به زبان بیاورید و اجازه دهید همسرتان دید واقع بینانه‌ای به اشتباه شما پیدا کند تا بتواند بهترین تصمیم را در مورد رابطه‌تان بگیرد.

برای بخشیده شدن عجله نکنید

خیانت اتفاق و کوچک و کمی نیست و برای هضم آن احتیاج به زمان است. وقتی مرتکب خیانت شده‌اید حتی بعد از اعتراف و عذر خواهی نباید به سرعت توقع پاسخ همسرتان باشید که شما را بخشیده است یا خیر. باید به او زمان بدهید تا شرایط را تحلیل و بررسی کنید. بهتر است مدتی تنهایش بگذارید تا راحت‌تر تصمیم گیری کند.

جلب اعتماد همسر بعد از خیانت

جلب اعتماد همسر

طبیعتا بعد از خیانت رابطه آسیب می‌بیند و مهم ترین آسیب از بین رفتن اعتماد است. باید تلاش زیادی برای برگرداندن اعتماد از دست رفته بکنید. از همسرتان بخواهید تمام شک و شبهه‌هایش را بیان کند و هر کاری که فکر می‌کند باعث جلب اعتمادش می‌شود را بیان کند، سپس طبق گفته‌های همسرتان شرایطی را فراهم کنید که اعتماد از دست رفته‌اش را بدست آورید

برای مثال به شما می‌گوید هر کجا که خواستی بروی به من اطلاع بده و برایم لوکیشن بفرست

در شرایط عادی شاید لوکیشن فرستان اتفاق جالبی نباشد اما باید این را در نظر داشته باشید که شرایط شما یک شرایط عادی نیست و رابطه‌ی شما یکبار خیانت و بی‌اعتمادی را به خود دیده پس باید تلاش بیشتری برای جلب اعتماد طرف مقابل کنید.

 

اعتماد در بین مردان رایج تر است یا در بین زنان؟

متاسفانه در بین مردان خیانت همیشه رایج تر بوده است.

آیا خیانت قابل بخشش است؟

این بستگی به شدت خیانت، پشیمانی شخص خائن، تلاشش برای جلب اعتماد از دست رفته، معیار شما برای زندگی و.... دارد و نمی‌توان یک جواب واحد به آن داد.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره