به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

بهترین مشاوره خانواده

بهترین مشاوره خانواده تهران

بهترین مشاوره خانواده


بهترین مشاوره خانواده در تهران کجاست؟ مراجعه به مشاوره خانواده چه مزایایی در رشد ارتباطات میان اعضای خانواده دارد؟ روش هایی که یک مشاور خوب برای ایجاد همدلی در بین اعضای خانواده بکارمی گیرد چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

چرا به مشاور خانواده مراجعه کنیم ؟

یک مشاوره خانواده ی باتجربه در ابتدا با مراجعین خود همدلی کرده و آستانه ی صبر و تحمل آنها را افزایش داده و با تکنیک های خود تنظیمی به افراد کمک می‌کند حساسیت های یکدیگر را درک کنند، احتمال برخورد و جروبحث های ناکارآمد را کاهش می‌دهد. اعضای خانواده طی صحبت با مشاور به احتمال کمتری با فامیل یا دوستان درد و دل می‌کنند و کمتر مسائل خصوصی‌ شان را افشا می‌کنند. مشاور در هر موقعیتی عواقب ممکن و احتمال آن‌ها را می‌سنجد و با آینده نگری وسیع تری مقابله های مناسب را پیشنهاد می‌کند. همچنین مشاور خانواده نحوه برخورد افراد حین مشاجره و ایفای نقش را بررسی می‌کند، بنا بر شناخت از شخصیت افراد فعال یا منفعل بودن آن‌ها طی موقعیت های خوب و بد زندگی را تعیین می‌کند و برنامه های رفتاری لازم را تنظیم می‌کنند.

روانشناس خانواده چگونه کمک می‌کند ؟

وقتی مسئله‌ای از جانب یک فرد باشد و فقط خودش از مشاوره فردی استفاده می‌کند، راهبرد های روانشناسی نیز بر اساس اهداف فردی تنظیم می‌شود. چنانچه در یک جلسه مسئله‌ای خانوادگی مطرح شود و اهداف خانوادگی مورد انتظار باشند، لازم است که مقابله‌ های آموزشی و راهبرد های درمانی به نفع خانواده باشند.

روان‌شناس خواسته‌ های ناگفته اعضای خانواده را فهرست و تعریف می‌کند، علاوه بر آن خواسته هایی که به صورت کلامی نمودی ندارند اما در عمل نیاز به آنها ظاهر می‌شوند را برای افراد ترجمه می‌کند و با اهمیت دادن به آن نیاز، برنامه‌ی رفتاری سایرین را تطبیق می‌دهد.

بهترین مرکز مشاوره خانواده

وظایف اولیه مشاوره خانواده از دید روانشناسی چیست؟

مشاور روانشناسی وظایف بسیاری دارند که از میان آنها می توان به ارزیابی خانواده، زود درمانی، خانواده درمانی، آموزش و تمرین و مطالعه درباره ی موضوعات مربوط به خانواده و بهبود آن. در مجموع باید گفت مشاوره روانشناسی خانواده یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ سلامت خانواده و به تبع آنها جامعه و کشور می باشد. به همین علت مراجعه ی افراد به مشاوره خانواده را می توان ابتدایی ترین اقدامات افراد آگاه در راستای حفظ بنیان خانواده از تمامی جهات دانست.

مشکلات ازدواج با زن بچه دار
بخوانید

کجا می توان از خدمات مشاوره خانواده استفاده کرد؟

به طور عام می توان در کلینیک های روانشناسی، بیمارستان ها، کلینیک ها، مدارس  و به طور کل در مراکز درمانی از خدمات مشاوره خانواده استفاده کرد.

چرا از مشاوره خانواده استفاده کنیم؟

مشاوره خانواده می تواند به بهبود مشکلات خانوادگی با همسر، فرزندان و دیگر اعضای خانواده کمک بسیار کند. ممکن است شما درگیر مشکلات همچون موضوعات مالی و اتفاقات قبل و بعد از ازدواج، نحوه اشتباه تعامل با والدین و یا فرزندان باشید و راه کارهای شخصی شما جواب درستی برای حل این معضلات نباشید. در بسیاری از موارد یک یا چند نفر از اعضای خانواده دارای مشکلات روحی روانی پنهان میباشند که به دلیل درک درست توسط خود شخص و اطرافیان این پدیده پنهان مانده و در سازگاری با دیگر افراد دچار مشکل می شوند. از طرفی در بسیاری از مواقع اعضای خانواده بر انجام فرضیه های فردی اصرار میکنند که نتیجه آن فاصله گرفتن هر چه بیشتر افراد از یک دیگر و وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به ارکان خانواده می شود. مشاوره خانواده در این موارد با بررسی فرد به فرد اعضا و سپس تجمیع داشته ها به بهبود شرایط موجود کمک بسیار زیادی می کند.

مشاوره خانواده می تواند در تمامی شرایط اعم از لحظات پر تنش، اعصبانیت های به وجود آمده و متداول، غم و اندوه حاصل از اتفاقی خاص و بسیاری دیگر از شرایط کمک رسان شما باشد و میتواند به درک متقابل اعضا از یکدیگر راهنما باشید تا در نهایت خانواده به بهترین شکل ممکن به تعامل برسند.

مشاور خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی در موقعیت های بسیاری کاربرد دارد به خصوص در هنگامی که اعضای خانواده دور از یکدیگر هستند مانند فرزند که دور از خانواده زندگی می کند و یا زن و شوهری که از هم فاصله دارند. در این موقعیت ها که ممکن است همراه با بحث و مشاجره باشد، مشاوره خانواده می تواند تاثیر به سزایی در یافتن آرامش دوباره ، کنترل هیجان، ریشه یابی اصولی مسئله، بررسی افکار و رفتارهای طرفین داشته باشد تا به این ترتیب از استمرار یافتن این رفتارها جلوگیری شود.

مشاوره برای ترک خود ارضایی
بخوانید

در هنگامی که افراد خانواده در کنار یکدیگر زندگی خوبی دارند، سعی می کنند تمامی اختلافات را حل کنند که یکی از آن ها خطاهای رفتاری و فکری دیگری است که خود فرد از آن آگاه نیست. در واقع موضوعی نیست که وی را عذاب دهد اما اطرافیان بابت این موضوع ناراحت هستند و بایستی در زمان و موقعیت مناسب حل شود.

به همین دلیل لازم است که در مرحله اول نسبت به تغییر رفتار و افکار فرد اقدام شود. در این شرایط بسیاری از مسائل نیاز به بازنگری، ایجاد تعهد و قراردادها و تجدید آن ها دارد. در موقعیت هایی به دلیل شکایت های خانوادگی ای که مطرح شده است بسیاری از مشکلات همچون ترس، اضطراب و نگرانی نیز مطرح می شود که در صورتی که روانشناس  ماهر باشد می تواند ریشه این مشکلات را به خوبی بیابد و مورد بازبینی قرار دهد.

مراجعه خانوادگی به مشاور در زمینه مشکلات انکار شده و اعضای بی‌پروا کمک بزرگی می‌کند. فردی که متوجه رفتارهای خودش نیست، نمی‌تواند رفتارش را کنترل کند، نسبت به عواقب رفتارش بی احتیاط است، ممکن است به دیگران آسیب بزند، ممکن است به خودش آسیب جسمی بزند و حتی ممکن است بابت سادگی، بی‌احتیاطی و هیجانی بودنش خودش را درگیر ارتباط‌ها، مشاغل و برنامه‌هایی کند که آسیب ببیند.

بهترین مشاوره خانواده

موارد خاص مراجعه به مشاور خانواده

مشاوره خانواده علاوه بر اینکه برای خانواده های معمولی به کار می رود می تواند در موارد دیگری که موقعیت های متفاوت تری دارند نیز به کار گرفته شود. برای مثال در خانواده هایی که زن یا مرد در شرایط ازدواج مجدد قرار دارند . همچنین خانواده که اعضای آن با یکدیگر نسبت های تنی ندارند مانند ناپدری ، نامادری و فرزند خوانده . مورد دیگر خانواده هایی هستند که پدر و مادر طلاق گرفته اما در رابطه هستند.

نشانه های مرد خیانتکار
بخوانید

در چنین مواردی با به کارگیری راهکارهای مشاوره می توان روابط بهتری را حتی بهتر از خانواده های معمولی در این موقعیت ها ایجاد کرد.

موقعیت های دیگری که مشاور خانواده مفید است عبارت است از :

  • موقعیتی که اعضای خانواده نسبت به یکدیگر بی تفاوت اند.
  • زمانی که اعضای خانواده از یکدیگر امتیاز می خواهند.
  • مواردی که یکی از اعضای خانواده وابسته و دیگری دوری می کند.
  • هنگامی که یکی از افراد خانواده همواره در حال فداکاری برای دیگر اعضاست.
  • زمانی که فرد واسطه بیان احساسات بین اعضای خانواده می شود. برای مثال دختری که بین مادر و همسرش نقش واسطه را بازی می کند.
  • زمانی که میان اعضا ناراحتی پیش آمده و یکی از اعضا فکر می کند که باید اوضاع دوباره همانند سابق شود.
  • زمانی که اعضای خانواده در حال یارکشی باشند.
  • هنگامی که افراد توانایی و مهارت آرامش یافتن در موقعیت های حساس را نداشته باشند.

جهت مشاوره تلفنی با متخصصین روانشناسی روان آرام می‌توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سایر مطالب :
روانشناسی ازدواج
مشاوره ازدواج
مواجهه با شکست عشقی 
مشاوره درمان افسردگی 
مشاوره کودک
روانشناسی خانواده 
مشاوره خانواده 
دکتر مشاوره خانواده 
مشاوره زندگی مشترک 

 

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
بهترین مشاوره خانواده | بهترین مشاوره خانواده | بهترین مشاوره خانواده | بهترین مشاوره خانواده | مبهترین مشاوره خانواده

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
درسا
مهمان
درسا

سلام من درسام ی داداش دارم خیلی اذیت میکنه ومیخواد ی شبه پول دار شه و همش میگه که براش کاری نکنیم خودمو میکشم یا خلاف میکنم یا همش بابا غر میزنه ودعوا میکنه خسته شدیم والبته با یک دختر دوست شده ودختر خوبی نیس و داداشم را به بیراهه میکشه

ایدین
مهمان
ایدین

سلام من وهمسرم 15ساله ازدواج کردیم ولی هنوزم تفاهم نداریم دعوازیادداریم شوهرم زودجوش میاره ودادمیزنه سرهرمسله ایی عصبانی میشه نمیدونم چکارکنم یه پسردارم وهمدیگه رودوست داریم لطفا راهنمایی کنید

عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید