به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

بهترین روانپزشک در تهران

بهترین روانپزشک در تهران

بهترین روانپزشک در تهران

اشخاص تحت تاثیر عوامل متعددی همچون طلاق، مشکلات خانوادگی و مشکلات مالی قرار میگیرند که ذهن آنها را به گونه ای پریشان می کند. علاوه بر اینکه آنها با مشکلاتی در زندگی مواجه می شوند بلکه بخاطر مشکل و ناراحتی ای که دارند در جامعه نیز رفتار درستی ندارند ، پس به همین خاطر اگر این افراد هر چه زودتر در صدد حل مشکلاتشان بر نیایند و ذهنشان را از این پریشانی ها و ناراحتی ها آزاد نکنند ، باید منتظر پیش آمدن مشکلات جدی تری در آینده باشند. به همین خاطر افراد بایستی به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کنند.

شما می توانید برای دریافت وقت ویزیت روانپزشک و آشنایی با روانپزشکان روان آرام کلیک کنید.

ویژگی های بهترین روان‌پزشک چیست؟ زمان و معیار انتخاب روانپزشک خوب چیست؟!

همانطور که میدانیم انسان از جسم و روان تشکیل شده است که بر یکدیگر تاثیر میگذارند . هنگامی که جسم بیمار است ، روح و روان نیز تحت تاثیر و تحت الشعاع آن بیماری قرار میگیرند ، همچنین اگر فردی اختلالات روحی پیدا کند بر جسمش تاثیر گذاشته و حتی گاهی بیماری های خطرناکی را در پی دارد.

مطالعات گسترده انجام شده در علم روانپزشکی به این مسئله دست یافته است که بیشتر بیماری های جسمی انسان از روح و‌ روان او سرچشمه می گیرد. پس روان انسان هم مانند جسمش به مراقبت و نگهداری احتیاج دارد. زمانی که شخصی بیمار می شود برای درمانش به پزشک مراجعه می کند و چون روان انسان هم در صورت بروز مشکلات آسیب می بیند برای درمان آن باید به بهترین روانپزشک در تهران و متخصص اعصاب و روان مراجعه نمود.

وظیفه روانپزشک چیست ؟

علاوه بر تشخیص ، درمان ، ارزیابی ، بهترین روانپزشک در صدد حل اختلالات عاطفی ، ذهنی و اختلالات موجود در رفتار مثل مشکلات خواب ، مشکلات جنسی ، مشکلات شناختی و مشکلات شخصیتی بر می آید .

به بیانی دیگر روانپزشک همان پزشک متخصصی است که حیطه تخصص آن تشخیص و بهبود بیماری های مربوط به روان فرد مثل اسکیزوفرنی یا روان درمانی است. فقط روانپزشکان و متخصصان بهداشت می توانند برای درمان بیماری های روانی دارو تجویز نمایند . عده ای از روانپزشکان ، برای گروه سنی خاصی درمان را پیش میگیرند ، برای مثال روانپزشک کودکان ، فقط گروه سنی کودکان و نوجوانان را تحت درمان قرار می دهد.

دلایل مراجعه به بهترین روانپزشک در تهران

بیشتر مردم فکر میکنند که زمانی که پیش بهترین روانپزشک می روند ، پزشک از همه رازها و اتفاقاتی که در درون آنها پیش آمده است خبر دارد و کارش را با افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند اشتباه می گیرند. در قدیم مردم بطور قبیله ای زندگی می کردند و خانواده ها از هم جدا نمی شدند. اما با گذشت زمان و مدرنیته شدن جامعه ، نقش خانواده ها در جامعه کمتر شده و فرزندان بیشتر به دنبال راه های جدیدی برای زندگی بودند که جدا شدن از خانواده ها از پیامد های آن بود.

با این وجود فردی که از خانواده جدا شده و وارد جامعه می شود با مدل های مختلفی از فرهنگ و افکار و الگوهای متعدد مواجه می شود که بوجود آمدن مشکلاتی برای فرد در ارتباط با دیگران به بار می آورد . حال طرز فکر جوانان با این دیدگاه ها عوض شده و دچار مشکلاتی با خانوادشان می شوند. یک روانپزشک خوب رفتارها را طبق صحبت ها و رفتارهای خود شخص بررسی می کند و حتی اگر اختلالات روانشناسی وجود داشته باشد برای بهبود آن به تجویز دارو اقدام می کند.

افرادی را که به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه می کنند می توان در سه دسته جا داد :

۱. گروهی با وسواس های فکری و عملی، که مدام نگران می شوند و این نگرانی را نیز به دیگران منتقل می کنند.

۲. گروهی که دارای مشکل درونی در خود هستند اما این را قبول ندارند و مشکلشان را به دیگران نسبت می دهند. این اشخاص در ارتباط با دیگران اگر رفتاری مخالف میل خود ببیند ، مشکل را بر گردن فرد مقابل می اندازند.

۳. گروهی که دارای مشکلات حاد روانی اند و آنها نیز نمی خواهند این مشکل را قبول کنند و هم چنین اعتقادی به روانپزشک ندارند. از راه اجبار اطرافیان و یا حتی راه های قانونی این افراد را به روانپزشک ارجاع می دهند.

۴. دارای بیماری‌های روانی حاد همچون همه ی پرخاشگری‌ها یا جنون‌های رفتاری که ناگهانی دچار این اختلال ها نشده اند.

مراجعه به بهترین روانپزشک در چه زمانی انجام میگیرد؟

پیش از پاسخ به این سوال باید از وظایف بهترین روانپزشک در تهران مطلع شویم . رشته روانپزشکی یا تخصص اعصاب و روان از تخصص های پزشکی است که بعد از طی کردن دوره هفت ساله پزشکی عمومی و فارغ التحصیلی در آن ، برای ۴ سال دوره تخصص، به رشته روانپزشکی وارد می شوند. روانپزشکان حین گذراندن این دوره آموزش های متفاوتی می بینند که یک آموزش آن این است که دکتر توانایی این را پیدا کند که فرد مراجعه کننده به خود را با دقت از لحاظ ذهنی مورد ارزیابی قرار دهد و با این کار اهمیت و شدت اختلال رفتاری، عاطفی و هیجانی اش را متوجه شود.

برای این کار پزشک باید تاریخچه و سوابق پزشکی- روانپزشکی بیمار را مورد توجه قرار دهد. چرا که هم برای تشخیص نوع بیماری و هم درمان آن نقش بسزایی دارد.

دوره های روان درمانی

دوره های گوناگونی که بیشتر روانپزشکان می گذرانند عبارت اند از :

 • رفتار درمانی
 • شناخت درمانی
 • زوج درمانی
 • سکس تراپی
 • و…

که پشت سر گذاشتن این دوره ها باعث می شود که مهارت بهترین روانپزشک در تهران برای ارائه خدمت به بیمارانش بالا برود.

مشخصات بهترین روانپزشک

رشته روانپزشکی بدلیل اینکه با روان فرد در ارتباط است خیلی گسترده و وسیع و البته نوپاست که به طی کردن دوره های آموزشی طولانی مدت احتیاج دارد.

علاوه بر اینکه روانپزشکی به دانش و مهارت های مورد نیاز این رشته احتیاج دارد ، پزشک بجز توسعه آموزش های علمی اش در این باره باید از لحاظ شخصیت هم خصوصیات زیر را دارا باشد :

 • علاقه وافر به انسان ها و تلاش برای حل مشکلاتشان
 • برخوردار بودن از صبر و حوصله
 • رازداری که از اصل های پزشکی است که اهمیت زیادتری در روانپزشکی دارد.
 • مهارت های ارتباطی
 • مهارت های شنیداری و گفتاری خوب
 • توانایی حل مسئله
 • برخورداری از سلامت روان و اهمیت دادن به سلامتی خود
 • نشان دادن دلسوزی و همدردی
 • پایبند به باورها و ارزش های جامعه
 • و …

زمان مراجعه به بهترین روانپزشک در تهران

بعضی از موقعیت هایی که لازم است به روانپزشک مراجعه شود عبارت اند از :

 • اضطراب مقطعی مثل اضطراب موقع امتحان ، که بعضی افراد از حضور در جلسه امتحان دچار این مشکل می شوند و برای حل آن باید به روانپزشک سر بزنند.
 • ابتلا به اختلالاتی که هیچ منشایی از نظر پزشکان برای آن وجود ندارد.
 • دچار غم و اندوه شدن برای مدت طولانی که حتی عوض کردن شرایط محیطی هم آن را بهتر نکرده است .
 • دارا بودن وسواس های بسیار آزاد دهنده که فرد به تنهایی توانایی حل آن را ندارد.
 • انواع اختلالات روانی

ابتلا به اختلالات حادی چون افسردگی ، وسواس ، اضطراب و خلق بالا ، که در اینصورت روانپزشک با بهره گیری از آموزش های علمی اش تلاش می کند به بیمار کمک کند و با صلاح خود از مشاوره و روان درمانی برای مراجعه کننده اش بهره خواهد برد. اگر موقعی اختلال آنقدر شدت داشته باشد که به بستری و جدیت در درمان بیشتری احتیاج داشته باشد ، در این مورد وارد حوزه درمان بیمارستانی روانپزشکی می شود و دیگر بصورت سرپایی حل نخواهد شد.

از دیگر خدمات ارائه دهنده بهترین روانپزشک در تهران می توان به درمان اختلال در خواب ، درمان استرس ، درمان اضطراب و … اشاره کرد.

نحوه کمک متخصص روانپزشک چگونه است؟

روانپزشکان با سختی زیاد، صبوری و درک بهترین خدمات ، مراقبت و روش های درمان را برای بیماری ها و اختلالات روحی و روانی بوجود می آورند. آن ها باید با مهارت های ارتباطی بسیار خوب و سطح هوش بالایشان مشکلات عاطفی و ذهنی بیمار را درک کنند و بهترین راه را برای درمانش انتخاب کرده و انجام دهد.

در روانپزشکی برخلاف شاخه های دیگر پزشکی ، روش برای درمان بیمار بعد از هر گونه پاسخ و نحوه ی عملکردش در برخورد و مشکلات و تاثیرات دارو ها تغییر می کند. لازم به ذکر است که بیماران دارای اختلالات روحی شدید با حمایت روانی ، عاطفی و اجتماعی می توانند بهبود یافته و به جامعه برگردند. در صورت بروز این اتفاق تصمیم و تشخیص روانپزشک بر این خواهد بود که داروها را تغییر و کاهش داد و یا حتی آن ها را بطور کامل قطع کند.

وظایف و مسئولیت های بهترین روانپزشک در تهران

 • حالت های ذهنی و جسمی بیماران را برای فهمیدن ماهیت و حدود اختلالات مربوط به ذهن ، رفتار و عاطفه را بررسی کنند.
 • سوابق پزشکی را مطالعه و بررسی نمایند و تست های مختلفی را برای تشخیص درست بیماری و پیدا کردن راه درمان مناسب برای آن انجام دهند.
 • جلسات متعددی برای درمان و تجویز دارو تا درمان کامل بیمار برگزار کنند.
 • از سایر متخصصین مثل پزشکان و روانشناسان تا اتمام پروسه درمان بیمار کمک بگیرند.

تفاوت روانشناس و روانپزشک چیست؟

روانشناسان معمولا روی ذهن افراد بدون استفاده از دارو تاثیر می گذارند که این مهم از طریق انواع روش های روانشناسی امکان پذیر می شود. در مقابل بهترین روانپزشک روش درمانی با دارو را پیش می برد و بر شیمی خون و مغز تاثیر می گذارد.

روانپزشکان تشخیص بیماری را انجام می دهند و روش درمانی آنها ، درمان با دارو است. البته این نکته وجود دارد که روش درمان با دارو به تنهایی انجام نمی شود و همراه با مشاوره های شاخه روانشناسی است.

شما می توانید برای دریافت وقت ویزیت روانپزشک و آشنایی با روانپزشکان روان آرام کلیک کنید.

روانکاوی چیست؟

مدلی از درمان است با توجه به تئوری های زیگموند فروید پدر روانکاوی . فروید به این که انواع خاصی از مشکلات وجود دارند که تحت تاثیر افکار ، احساسات و رفتار هایی ست که در ناخودآگاه ذهن دفن شده ، اعتقاد داشت. پس این ایده بوجود آمد که الان شکلی از گذشته است و تمام اقدامات افراد در زمان حال به تجربیات اولیه دوران کودکی باز میگردد.

روانکاوها به بیماران برای بازیابی کردن ذهنشان در ناخودآگاه کمک کرده تا احساسات آن ها سرکوب شود و تجربیات فراموش شده عمیقشان را بازگردانند.

هر چه بیمار درک بهتری از ناخودآگاه خود یابد ، به دید عمیق تری نسبت به انگیزه های درونی شان که افکار و رفتارها را برپا می کند ، می رسند. که انجام این کار سبب میشود بیمار در صدد تغییر افکار و رفتار های غلط و منفی اش بر آید.

 

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع