به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
چگونه با پدر و مادر بد اخلاق رفتار کنیم

با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم؟

دعوا و بحث و جدل با پدر و مادر در هر سنی که باشید، اجتناب ناپذیر است. اما این موضوع نباید باعث شود که به این نتیجه برسید که هیچ راهی وجود ندارد. هر کدام از ما ویژگی های اخلاقی مخصوص به خودمان را داریم. برای این که بدانیم با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم ، ابتدا باید دلیل بد اخلاقی آن ها را بشناسیم و سپس سعی کنیم با این مشکل کنار بیاییم.

 

چرا پدر و مادر من بد اخلاق اند؟

برای دانستن این که با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم ، در ابتدا باید به عواملی که باعث بداخلاقی آن ها می شود بپردازیم. در زیر به چند مورد از عواملی که باعث بد اخلاق شدن والدین می شود می پردازیم:

1- نداشتن تحرک کافی

پدر و مادر شما به دلیل مشغله های کاری یا بالا رفتن سن کمتر از گذشته فعالیت می کنند. فعالیت بدنی رابطه مستقیمی با خلق و خوی هر فرد دارد. افرادی که ورزش می کنند بهتر می توانند در شرایط ضروری خودشان را کنترل کنند. زمانی که والدین تان می بینند که نمی توانند به اندازه گذشته فعالیت کنند، با مسائل روحی درگیر می شوند. هم چنین اگر دارید دائم از خودتان سوال می پرسید که با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم به سن و سال والدین تان نگاه کنید.

بالا رفتن سن و فعالیت ناکافی باعث می شود که دردهای عضلانی به سراغ پدر و مادر شما بیاید. حالا تصور کنید که همیشه با یک درد عضلانی در پشت ران پای راست تان درگیر هستید. طبیعی است که خلق و خوی شما هم بهم می ریزد و دیگر مثل گذشته تحمل مسائل را ندارید.

 

2- کم شدن روابط اجتماعی

یکی از اتفاقاتی که در ماه های اخیر و با اوج گرفتن ویروس کرونا افتاده، کم شدن رفت و آمدها و بازدیدها است. اگر چه برای خبر گرفتن از یکدیگر، شبکه های اجتماعی وجود دارند اما باید قبول کنید که تماس تلفنی و پیام نمی تواند جایگزین مناسبی برای دیدار دوست یا آشنا باشد.

زمانی که می خواهیم متوجه شویم با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم ، باید به این نکته توجه داشته باشید که این کم شدن روابط و رفت و آمد ها باعث شده والدین ما نتوانند احساسات درونی شان را با دوستان یا اعضای خانواده شان در میان بگذارند. این ناتوانی در ابراز احساسات باعث می شود که والدین ما بد اخلاق شوند و ما را به این فکر می اندازد که با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم .

در همین رابطه پیشنهاد می کنم مقاله افسردگی در دوران کرونا را حتما مطالعه کنید.

 

3- مشکلات تغذیه

یکی از مشکلاتی که نه تنها بزرگسالان بلکه همه جامعه با آن درگیر است، تغدیه نمناسب است. مصرف زیاد غذاهای شور و چرب بر خلق و خوی شما تاثیر می گذارد. نکته دیگری که ممکن است وجود داشته باشد این است که به دلیل مشکلات اقتصادی، تعدادی از خانواده ها نمی توانند مثل گذشته برای تغذیه شان هزینه کنند.

البته اگر در خانواده شما، به جای مصرف میوه و ویتامین، غذاهای آماده مصرف می شود، پدر و مادر و یا حتی خود شما یک دلیل محکم برای رفتار نامناسب دارید. پس بهتر است قبل از پرسیدن با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم ، نگاهی به سبد غذایی خانواده تان بیندازید و ببینید که چقدر مواد غذایی حاوی از آنتی اکسیدان ها و مواد مقوی مصرف می کنید.

مادر بد اخلاق

 

4- کمبود استراحت

با بالا رفتن های هزینه های زندگی، اتفاق می افتد که پدر و مادر ممکن است بیشتر از قبل کار کنند. این در حالی است که هر چه سن افراد بالاتر می رود، ساعت فعالیت کاری آن ها باید کاهش یابد. نداشتن استراحت کامل باعث می شود، تحریک پذیری هر شخص و استرس او بالا برود.

این موضوع باعث می شود که کوچک ترین مسئله ها برای پدر و مادرتان آزاردهنده به نظر برسد و با شما رفتار خوبی نداشته باشند. در همین حال برای شما سوال می شود که با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم و آن ها هم که استراحت و خواب مناسبی ندارند، ناخودآگاه بد اخلاق می شوند.

 

با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم؟

پس از این که تعدادی از عواملی که باعث می شود اخلاق والدین ما تحت تاثیر قرار بگیرد را شناختیم، نوبت به این موضوع می رسد که بدانیم با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم . باید به این موضوع توجه داشته باشید که با توجه به شرایطی که شما و پدر و مادر شما دارند باید راهکارهای مختلف را امتحان کنید. (things experts suggest you must do when your ageing parents get too cranky to handle)

هر کدام از روش ها برای پیدا کردن راه مناسب و مطمئن برای این که با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم، ممکن است پاسخگوی خانواده شما باشد یا نباشد. در ادامه با هم روش هایی کاربردی برای رسیدن به جواب سوال با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم را با هم مرور می کنیم:

این مقاله هم بخوانید  دکتر اضطراب و استرس

1- آرامش‌تان را حفظ کنید.

قبل از این که بحث با والدین تان را شروع کنید، آرام باشید. آرام بودن به شما کمک می کند تا بتوانید حرف های پدر و مادرتان را گوش کنید. باید در مواجهه با بد اخلاقی پدر و مادر بدانید که زمانی که شروع می کنند و با شما بحث می کنند، بهتر است ساکت باشید. صحبت های شما ممکن است احساسی باشد و به جای این که نتیجه خوبی داشته باشد، نتیجه عکس خواهد داد و پدر و مادرتان با بد اخلاقی بیشتری با شما برخورد خواهند کرد.

در همین رابطه پیشنهاد می کنم حتما مقاله درمان افراد عصبی را مطالعه کنید.

2- موقعیت را کامل درک کنید.

چندین بار از خودتان بپرسید با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم . این پرسش به شما کمک می کند که دقیقا عمق مشکل تان را متوجه شوید. درک کامل موقعیت باعث می شود که بتوانید سوتفاهم هایی که قبلا ایجاد شده را برطرف کنید و از سوتفاهم هایی که ممکن است در آینده ایجاد شود جلوگیری کنید.

 

3- دقیق گوش کنید.

زمانی که پدر و مادرتان شروع به گله و شکایت می کنند، بی این که حرف شان را قطع کنید به تمام حرف هایشان گوش کنید.  این کار باعث می شود تا آن ها به صورت کامل بیان کنند که به خاطر چه مسائلی ناراحت هستند و چه مسائلی باعث شده اخلاق شان نسبت به گذشته تندتر شود. البته باید بدانید این توصیه به این معنا نیست که نباید اصلا با والدین تان صحبت کنید.

توصیه یاد شده به این معنی است که از حرف زدن بیهوده پرهیز کنید. پدر و مادر شما اگر متوجه شوند که به توصیه آن ها درست گوش نمی دهید، بد اخلاق تر از گذشته خواهند شد. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد تا بتوانید سکوت کنید. یک راهکار مناسب این است که زیر لب و بی آن که پدر و مادرتان متوجه شوند، از خودتان بپرسید با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم . این کار باعث می شود مشکل تان را به خوبی درک کنید و هم چنین سکوت تان را حفظ کنید.

 

4- با مشاور مشورت کنید.

مراجعه به روانشناس برای مشکلی که شما با آن دست و پجه نرم می کنید، بسیار مناسب است و شاید حتی ضروری به نظر برسد. روانشناس به شما کمک می کند به پاسخ سوال با پدر و مادر بد اخلاق چونه رفتار کنیم برسید. هم چنین می تواند شما را راهنمایی کند تا پدر و مادرتان را برای مراجعه به روانشناس متقاعد کنید.

یکی از مشکلاتی که در مورد پدر و مادر ها با خلق و خوی تند وجود دارد این است که بد اخلاق بودن خودشان را نمی پذیرند. روانشناس یا مشاور به شما کمک می کند که در ابتدا با موضوع مواجه شوید و سپس راهکارهایی به شما می دهد که والدین تان را برای جلسات مشاوره راضی کنید.

پدر و مادر شما ممکن است حرف های شما را گوش ندهند و در مقابل حرف هایتان مقاومت کنند اما در جلسات مشاوره چون به صورت تخصصی تر و جامع تر با آن ها بحث می شوند، مقاومت کمتری از خودشان نشان می دهند و معمولا به توصیه های روانشناس گوش می دهند.

شما می توانید با یک مشاور مجرب و باتجربه در مورد برخوردتان با پدر و مادر سوال کنید و سپس اقدام کنید.

مراجعه به روانشناس

 

5- خودتان را به جای آن ها بگذارید.

زمانی که دارید می پرسید با پدر و مادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم، از خودتان بپرسید اگر شما هم در چنین شرایطی بودید، ممکن نبود همین طور رفتار کنید؟ شما هم اگر دغدغه های پدر یا مادرتان را داشتید ممکن نبود همین طور رفتار کنید؟

 

نتیجه گیری:

دین اسلام و سایر ادیان الهی به برخورد صحیح با پدر و مادر اشاره کرده اند. اگر پدر و مادر شما در برخورد با شما اخلاق مناسبی ندارد، نباید سریع در مقابل آن ها جبهه بگیرید. قبل از این که از خودتان بپرسید چگونه با پدر و مادر بد اخلاق رفتار کنیم، از خودتان بپرسید آیا این مشکل از طرف خود شما نیست؟ آیا پدر و مادرتان همیشه بد اخلاق هستند؟

پدر و مادر شما به دلیل این که بیشتر از شما تجربه دارند ممکن است به سادگی حرف های شما را گوش نکنند یا به آن ها عمل نکنند اما ناامید نشوید. بیش از هر چیز تلاش کنید خوب گوش کنید و سپس تلاش تان را بیشتر کنید.

 

منابع:

www.smartclassroommanagement.com

www.healthshots.com

 

4.6/5 - (369 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

36 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
درسا
1 ماه قبل

من با این که ۱۱ سالمه واقا دارم دیوانه میشم اما
وقتی مطالب شمارا خواندم خیلی بهتر شدم ممنونم.

معصوم
1 ماه قبل

سلام من یه دختر ۱۶ ساله هستم هدفم درس خوندن بود اما نگذاشتن درس بخونم توی سن کم عروسم کردم اما این یکی رو شانس اودم نامزدم مهربونع درکم میکنه پدر و مادرم میبینن با نامزدم خوشحالم همش بهانه ها الکی میگن چرا همیشه بیرون از خونه ای و هزار بهانه الکی بازم تهمل کردم ولی چند روز پیش پدرم بهم یه فوش بد داد دیگه نمیتونم تهمل کنم هنوز جهزیشونم کامل نیس که برم سره خونه زندگیم الان باهام کاری کردن که افسردگی گرفتم با نامزدم که کاری به کارم نداره همش دعوا میکنم لطفا راهنمایی کنین این اشغالی به اسم پدر رو چطور تهمل کنم

EkuY
2 ماه قبل

وقتی که مدرسم مامانم گوشیمو یبار چک کرد تمام پیاما مو خوند همه چیز به حدی دعوامون شد که فقط میگم خوب شد گذشت چرا نباید حریم خصوصی داشته باشم؟؟ از اینکه انقد من با بقیه مقایسه میکنن حالم بده دیگه تحمل ندارم اینو اونو میکنن تو مغز من مثل فلانی باش خاک تو سرت بی لیاقت روانی میشم
حتی نمیزارن چیزی که دوست دارم بپشوم اونا چیزی که من هستم نمیخوان تا میام یه کلمه حر ف دلمو بزنن مث چی بم فوش میدن خستم

مهدی
2 ماه قبل
پاسخ به  EkuY

سلام ، ببین من یک پسر هستم و سی و پنج سالمه ،کلی جر و بحث داشتم با پدرم ، که خیلی هاش با گذر زمان برطرف شده ، من رو هم با دیگران خیییییییلی مقایسه میکردن ،اشکال نداره ،شما کوتاه بیا ،پدر و مادر هر چیزی که میگن به خاطر صلاح بچه شونه ،حتی اگر تو ناراحتی چیزی میگن که نباید بگن ،ولی جاش برسه جونشون رو هم فدای فرزندشون میکنن ،به هیییییییچ عنوان با پدر و مادرت جر و بحث نکن و صدات رو بالا نبر ،خیلی محترمانه باهاشون صحبت کن و آرام و حرفشون رو قطع نکن ،تمام جوونی و سلامتیشون و پولشون رو فدای بچه هاشون کردن . حالا یا حرف منطقی میزنن یا غیر منطقی . اگر غیر منطقی حرف زدن ،توجیه شون کن ولی باز هم میگم ،مودبانه . از حرفام ناراحت نشی ،خدای نکرده قصد جسارت یا نصیحت ندارم (فقط دارم راهکار ارائه میدم بهت).
با توجه به شرایط اقتصادی و تورم و گرانی شدید ،پدر و مادر ها خیلی تحت فشار جسمی و روحی هستن . گاهی اگر عصبانی میشن بهشون حق بده .وقتی در حالت عصبانی ببینن شما مهربانانه و دوستانه باهاشون برخورد میکنی ،خودشون خجالت میکشن و عذرخواهی میکنن ازت و جبران میکنن واست.
و اما در مورد چک کردن گوشیت:
در اینکه کار مادر شما درست نبوده ،شکی نیست ،اما از طرفی بهشون حق میدم .خودت رو بزار جای مادر و پدرت ،یک فرزند داری که از تمام دنیا بیشتر دوستش داری ،از طرفی در این جامعه که گرگ و آدم فاسد و رذل بسییییییار زیاده که میتونن آدم رو به فساد و گناه و اعتیاد و تباهی و … بکشونن . کار مادر شما از روی نگرانی و دوست داشتن شماست .
چون سرد و گرم روزگار چشیدن و تجربه های زیادی دارن ،اما من و شمایی که سنمون کمتره ممکنه راحت تر اعتماد کنیم و ضرر کنیم یا صدمه روحی و مالی و جسمی ببینیم.واسه همین گوشی شما رو چک کردن .

زیاد سخت نگیر ،هیچ کسی در تمام جهان از پدر و مادر صادق تر ،دلسوز تر و مهربان تر برای فرزند نیست .

من خیلی با پدرم دعوای لفظی کردم تو زندگیم و الان که ۳۵ سالم شده به شددددددددددددت شرمنده و پشیمون هستم . و چوب لجاجت و بی ادبیم رو خوردم و از زندگیم نسبت به هم سن و سال هام بسیییییار عقب افتادم و برکت از زندگیم رفته.
خیلی صحبت کردم شرمنده ،امیدوارم پیامم رو ببینی و با پدر و مادرت با نهااااااااااایت احترام و عشق رفتار کنی و بهترین زندگی رو همراه با شادی و برکت و عشق و سلامتی برات از خدا میخوام .

در پناه حق باشی دوست عزیز❤️❤️🌺

گیسو
3 ماه قبل

یه روانپزشک میگفت مریضای واقعی اونایی نیستن که میان پیش ما، مریضای واقعی اونایین که باعث چنین مشکلاتی توی افراد شدن که باعث میشه اونا به ما مراجعه میکنن
واقعا خانواده سمی جوونیتو میگیره و آرزوهاتو به فاک میده:/

Last edited 3 ماه قبل by گیسو
فرزانه
5 ماه قبل

من ۲۷ سالمه و پدر و مادرم هر دو اخلاق تندی دارن و دوستشون ندارم اونا از اینکه با نامزدم خوشحالم عصبانی میشن و از شدت عصبانیت بهانه الکی میگیرن و میگن ما تو رو نفرین میکنیم

S.m
5 ماه قبل

کاملا دارم روانی میشم ازدست پدرو مادرم۱۶سالمه درسم عالیه همیشه نمراتم خوب بوده و تو آزموناییم که میدم ترازم عالیه ولی همیشه از طرف پدر و مادرم تحت فشار قرار میگیرم باور کنید اگه فقط یک صدم نمره کم بگیرم جوری باهام رفتار میکنن انگار صفر گرفتم و منو از هر تفریحی که بگید محروم کردن…
تا میخوام بهشون اعتراض کنم فوری میگن چیه نمیخوای درس بخونی خو نه وقت مارو بگیر نه خودتو شوهر کن برو سر زندگیت!!!واقعا بی منطق مثل اینا هیچ جای دنیا پیدا نمیشه
واقعا نمیفهمم یعنی روزی پنج دیقه بیای اخباریو که دوست داری چک کنی،پنج دیقه کتاب غیر درسی که دوست داریو بخونی ، یه ربع با دوستات حرف بزنی،،، همش نیم ساعتم نشد واقعا این به این معنیه که داری وقت تلف میکنی؟؟
من که هیچی دیگه نمیفهمم

ماهان
4 ماه قبل
پاسخ به  S.m

عزیزم عیب نداره اونا خوبتو میخوان ولی راست هم میگن ذهنتو نزار چیزای بدرد نخور بره توش

S.m
4 ماه قبل
پاسخ به  ماهان

میدونم خوبمو میخوان،،ولی اکثر پدر و مادرای ایرانی نمیدونن چطوری منظورشون رو برسونن و از یه طرفی وارد میشن که بچشون برنجه…
در حالی که بارها بهشون نشون دادم که درسمو دوس دارم و واسش تلاش میکنم بازم با کوچکترین تفریح از لین رو به اون رو میشن…آدم تفریح هن لازم داره ،،وقتی سرتو بکنی تو کتابو کار دیگه ایم نکنی آخرش یه روز ازش زده میشی…در حدی محدودم کردن که نمیتونم کتابی غیر از کتابای درسی بخونم…درحالی که خیلی به کتاب خوندن علاقه دارم …

گیسو
3 ماه قبل
پاسخ به  ماهان

خوبشو میخوان؟؟؟؟
واقعا تعجب میکنم از حرفتون
هر انسانی نیاز به استراحت و تفریح داره تا مغزش کارایی داشته باشه وقتی یه پدر مادر از چنین چیز طبیعی که نیاز و حق یه فرد هست بچشونو محروم کنن یه مریض تماااااااام عیارن
خیلی مسخرس واقعا اگه با این جمله اونا خوبتو میخوان کارشونو توجیح کنین
درضمن اصلا مهم نیس اونا از روی چه چیزی این رفتارو دارن یا مشکلشون چیه چون وقتی صلاحیت بزرگ کردن یه بچه رو ندارن نباید ره خودشون اجازه میدادن برای بچه دار شدن اقدام کنن و یک انسان افسرده تحویل جامعه بدن که هم تو زندگی خود بچه هم افرادی که در اینده وارد زندگی اون بچه میشن تاثیر بزاره
هیچ بچه ای مسئول مشکلات روانی والدینش نیست

ماهان
6 ماه قبل

سلام، من اگر برای مدت طولانی خانه را ترک کنم وهیچ تماس تلفنی برقرار نکنم می تونه رفتار اونها رو بهتر کنه

مهدی
2 ماه قبل
پاسخ به  ماهان

سلام ،به هیییییییییییییییییییییییییییییییچ عنوان چنین کاری نکن ،خودت رو بزار جای پدر و مادرت ،فرض کن بچه ات که از تمام دنیا بیشتر دوستش داری یکدفعه ناپدید بشه . سکته میکنی و میمیری از نگرانی و غصه . نکن این کار رو برادر من . راهش این نیست . یا بشین باهاشون صحبت کن یا اگر به نتیجه نرسیدی با صحبت ،از یکی از اعضای فامیل نزدیک که هم خودت قبولش داری هم پدر و مادرت قبولش دارن ،دعوت کن که بیاد داوری کنه بینتون و راهکار بده. (ولی برای دعوتش از پدر و مادرت اجازه بگیر و موضوع جلسه رو بهشون بگو)
اگر این هم نشد ، یک وقت از روانشناس بگیر ،یا مشاور خانواده، اول خودت برو پیش مشاور موضوع رو بگو ،بعد اون مشاور بهت راه حل میده ،یا از پدر و مادرت دعوت میکنه و به مشکلاتتون گوش میده و راه حل میده .

در نهایت این رو بدون که همه خانواده ها مشکل دارن و اختلاف سلیقه باعث جر و بحث میشه ،اما هیچ مشکلی با رفتن از خونه حل نمیشه ،بلکه با رفتن از خونه ممکنه اتفاقات خیلی خیلی خیلی بد و جبران ناپذیر بیوفته خدای نکرده کا تا عمر داری پشیمون بشی.

امیدوارم مشکلت هر چی هست حل بشه ،هر چه سریعتر و قشنگ تر❤️❤️❤️🌺🌺🌺

پری
9 ماه قبل

منم خیلی دوسشون دارم

پری
9 ماه قبل

الان درست شدن ولی

پری
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز من ۱۱سالمه و انگار دیوونه شدم همش دعوام میکنن و منو با کسانی که به نوک پایه منم نمیرسن مقایسه میکنن و مادرم حتی روان پزشکه ولی یا روان من مشکل داره یا اونا چون نمیتونن منو درک کنن اما همه چیزم برام میگیرن و هیچ نیازی ندارم و هر حرفیم که بهم میزنن تکراریه

مهدی
2 ماه قبل
پاسخ به  پری

سلام بر پری خانم گل
من ۳۵ سالمه ،یعنی از شما ۲۴ سال بزرگتر هستم
این مشکلات رو من هم داشتم ،من رو هم مقایسه میکردن با بچه های مردم
اما از روی دوست داشتن این کار رو میکردن نه از روی دشمنی
پدر و مادر عاشق بچه هاشون هستن و دوست دارن بچه هاشون به موفقیت برسن پس اگر شما رو با کسی مقایسه میکنن ناراحت نشو ،به جاش تلاشت رو بیشتر کن و بهشون ثابت کن که از همه هنرمند تر ،با سوادتر ،باهوش تر و بهتر هستی .

و یادت باشه ،روزهای زندگی خیلی سریع میگذره ، برای این مسائل کوچیک خودت رو ناراحت نکن
با پدر و مادرت با احترام رفتار کن ،حتی اکر حرف زور میزنن ،چون پدر و مادر همه جوانی ،پول ،سلامتی جسمی و روحیشون رو برای بچه هاشون دادن .

از خدا میخوام که برای شما یک زندگی پر از شادی و موفقیت و سلامتی و ثروت فراهم کنه .

همیشه شاد باش ،پدر و مادرت رو خوشحال کن ،باعاشون مهربون باش و نهایت تلاشت رو بکن که موفق بشی .

زندگی خوبی داشته باشی.❤️❤️🌺🌺

نیکی یه دختر بدبختی ک داره دیوونه میشه
1 سال قبل

سلام من فقط ۱۲ سالمه ولی مامانم جوری باهام رفتار میکنه ک کم کم دارم احساس میکنم دارم دیوونه میشم دارم عقلمو از دست میدم وقتی دوستام از اینکه ب خانوادشون گفتن یه چیزی بگیرن براشون و اونام قبول کردن من واقعا دلم میخواد بشینم گریه کنم چون حتی نمیزارن از پول خودم خرج کنم:( همش سرم داد میزنن و جالبه بدونین چیزایی ک شما دارین رو حتی من ندارم:( من اتاق ندارم احتمالا همتون دیگه عکس های چاپ شده خودتون رو دارین دیگه ولی من اونم ندارم:( جالبه بدونین پول گوشیمم خودم دادم چون اصلا حاضر نیستن برام پول خرج کنن:( الانم دارم پولامو جمع میکنم یه گوشی دیگه بگیرم ولی متاسفانه انقدر هیچی برام نخریدن و خواسته هام زیاده ک نمیدونم این پول رو برای چی باید خرجش کنم چی باهاش بخرم:(نفرت من ازشون ب حدی رسیده ک بزرگ ترین آرزوم اینه ک زودتر بزرگ شم برم خارج بدون این آدمای مزخرف و من حتی نمیتونم تعطیلات رو پیششون نباشم بهم اجازه نمیدن سرم داد میزنن:(

Last edited 1 سال قبل by نیکی یه دختر بدبختی ک داره دیوونه میشه
گیسو
3 ماه قبل

سلام عزیزم متاسفم که اینو میگم پدر و مادرت دو تا ادم سمین اونقد تلاش کن و خودتو بالا بکش که کاملا ازشون فاصله بگیری
اما نه از راهی که به ضررت باشه
تو حتما یه استعداد و علاقه ای داری تمام تلاشتو بکن تو اون زمینه بهترین بشی
میدونم و کاملا درکت میکنم که سخته بی توجه باشی به رفتار و کارهاشون
اما به خاطر خودتم که شده اینکارو بکن وقتی تا الان از پسش براومدی از الان به بعدم میتونی تو فوق العاده ای و مطمئنم که از پسش برمیای

مکان این گل مونده هنوز ناشناس
1 ماه قبل

منم زندگیم عین تو هست حالا خوبه تو گوشی داری ولی من حتی گوشی هم ندارم ولی بقیه زندگیم عین تو هست

حدیث
1 سال قبل

سلام اصلا منو درک نمیکنن هر روز شکایت می‌کنن کتک میخورم هر روز بهشون هم میگم مادر و پدر چی میخواهین از من دیگه خسته شدم منو درک کنین بعضی ها هستن خوش شانسن بعضی ها هستن خوب شانسن ولی من راهشو پیدا کردم الان مامانم یا پدرم چی گفت انجام می‌دادم و اونا دیگه منو نزدن مهربان شدن

ناشناس
1 سال قبل

پدرو مادرم قلبمو له کردند امیدوارم تو آتیش جهنم بسوزند.تو رو خدا نیاین نصیحتم کنید که این حرفها رو نزن و ….اصلا حوصله نصیحت ندارم.

Hosn
6 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

منم مثل تو عزیزم کم کم ازشون متنفر دارم میشم نمیدونم چیکار کنم دلم میخواد خودم بکشم

رضا
4 ماه قبل
پاسخ به  Hosn

انقدر حرف دارم که دیگ نمیتونم حرف بزنم

مهدی
2 ماه قبل
پاسخ به  Hosn

عزیز ،من سی و پنج سالمه ،و حدود پونزده ساله که با پدرم بحث و مشاجره دارم ،اما حتی بزرگترین مشکلات دنیا هم راهش صدمه زدن به خودمون نیست .
شما که از آینده خبر نداری ، دنیا هم خوشی داره هم سختی . شاید چند وقت دیگه خدا راهی برات باز کنه ،که شادی و راحتی و لذت و … وارد زندگیت بشه .

اگر میخوای شادی واقعی و آرامش روحی و تحمل بر مشکلاتت زیاد بشه ،معنویات رو وارد زندگیت کن ،نماز بخون ،قرآن بخون ،در دین و دنیا و آخرت تحقیق کن . والله قسم حالت خییییییییلی بهتر میشه ،چون وقتی برای احترام به خدا ،نماز بخونی و قرآن بخونی و دعا ،خدا خودش شخصا حال دلت رو عالی میکنه و چیزای خوب وارد زندگیت میکنه .

و در نهایت این رو بدون ،اونقدر توانایی و استعداد و قدرت در وجود هر انسانی پنهان هست که اگر بفهمه ،از تعجب شاخ در میاره .

تو اشرف مخلوقاتی و بینهایت قدرتمند و بی نظیر هستی ،قدر خودت رو بدون و نهایت تلاشت رو بکن ،شک نکن که خدای مهربون هم کمکت میکنه که تمام مشکلات رو شکست بدی و کلی روز های خوشگل و پر از عشق و نعمت و ثروت در آینده ای نزدیک نصیبت میشه . ❤️❤️❤️🌺🌺🌺

پریسا
1 سال قبل

نمی دونم چی کار کنم

پریسا
1 سال قبل

سلام دوست عزیز 32 سالم و واقعا از دست پدر و مادرم خسته شدم ،مادر عصبی و بد اخلاق است .

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  پریسا

سلام وقت بخیر از احساسات و نیاز هایی که دارید با خانواده صحبت کنید چون تنها کسی که میتونه این احساسات رو ابراز کنه خود شما هستید.

هم وطن
1 سال قبل

چجوری بیان کنه؟ ایشون فقط باید استقلال مالی داشته باشه بزاره بره تا لاقل بتونه صحت روحیشو حفظ کنه‌.رفتار تند مداوم پدرمادر آدم رو دچار فرسایش میکنه…یه گوشی هم شارژ تموم میکنه چه برسه به آدم…چطور باوجود دیدن این همه بی احترامی باز مصمم به سکوت باشه…ما ازسنگ نیستیم..آدمیم..غرور داریم…یه چیز دیگه…بعضی ها طوری تربیت شدند و یهو شدن مادر وپدر که پیششون فقط باید قدرت داشته باشی تا عقب نشینی کنن…اضهار ضعف پیششون فقط یعنی اینکه بیا سوارم شو…..خانمی که این پیام رو نوشتین فقط و فقط و فقط سعی کن به هرطریقی ک شده کار کنی پول دربیاری.‌‌اونم پول زیاد…..تا مستقل نباشی سوارت میشن….مطمعن باش اونموقعه احترام هم بهت میزارن چون پول داری…

اسماعیلی
2 سال قبل

سلام من ۱۴سالمه و واقعا از دست پدر و مادرم خسته شدم دیگه تحمل ندارم کم کم به این فک میکنم که خودمو پرت کنم پایین راحت بشم از دستشون دیگه قابل تحمل نیستن به خدا هروز کار اونا غرزدن به منم منم گریه کردن کارم شده

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  اسماعیلی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه سعی کنید از احساسات و نیازهای که دارید با خانواده صحبت کنید تنها کسی که میتونه از احساسات شما صحبت بکنه خود شما هستید از ابراز احساسات تان نترسید

اسماعیلی
2 سال قبل

سلام همین کارو هم کردم ولی اصلا به صحبت های من اهمیت نمیدن همیشه جلشون میخندم که نفهمن چقدر دارم اذیت میشم و ناراحتشون نکنم ولی اونا اصلا به فکر من نیستن یه بار از طرف مدرسه رفتم مشاوره و یه بار هم به اسرار خبلی زیاد خودم هر بار روان شناس گفت باید بیاد مشکلتون با یه جلسه حل نمیشه ولی‌مامانم منو نمیبره و میگه خودت باید به خودت کمک کنی روان شناس کاری نمیتونه بکنه ولی دیگه نمیدونم چه جوری باید به خودم کمک کنم اخه از روی ناچاری اومدم توی این سایت بلکه بتونید بهم کمک کنید

حسن
1 سال قبل
پاسخ به  اسماعیلی

سلام منم مشکل تو رو دارم نمیدونم واقعا چیکار کنم

نوشین
1 سال قبل

اگه احتراماونگه نمیدارندبنظرم صحبت نکن مگراینکه یه مشاورکنارت باشه وگرنه فقط توهین میشنوی.بلاییه که سرخودم میاد

سمین
1 سال قبل
پاسخ به  اسماعیلی

فکر میکنم درکت میکنم سخته ولی تحمل کن تا بتونی به جایی برسی که با خیال راحت درحالی که لبخند رو لباته بگی بالاخره موفق شدم و این راه طولانی طی شد

هم وطن
1 سال قبل
پاسخ به  سمین

حرف منم همینه..اصلا پدرومادر و خانواده و هرکس دیگه ای ک میخواد باشه….تاوقتی به لحاظ مالی آویزون هستی میزنن ب سرت….مستقل شو..کارکن…..پول دربیار…بزار ببینن ک چون ی لقمه نون میخوری سرسفره مستحق توهین نیستی..‌.اون نون رو خودت دربیار….پول همرو پیشت متواضه میکنه….هرکسی باشه زبونش کوتاه میشه…اعتماد بنفست میره بالا…
تامیتونی پول دربیار.

Hosn
6 ماه قبل
پاسخ به  اسماعیلی

من خودم همینجوری هستم من ی دختر ۱۵ ساله با کلی ارزو هدف اما تازگی ها غر زدناشون مقایسه کردناشون داره منو می‌کشه اما من دقیقا یک هفته پیش یک تصمیم گرفتم که فقط خوشحال باشم تمام اتاقم پر کردم از کاغذ هایی که روش ایموجی خنده به نظرم برای نوجوان هایی که دارن به سمت افسردگی میرن عالیه این کار هر چشم میوفته بهشون خودم وادار به خندیدن میکنم حتی اگه خنده هم الکی باشه بازم میخندم هر آهنگ دپ داشتم پاک کردم فقط آهنگای شاد گوش میدم البته سلیقه هرکس یک مدل هست ولی شاید باورتون نشه ولی روزی ۱۰ بار آهنگ چیلیم چیلیم گوش میدم به هدف فکر میکنم تو اتاقم زندگی میکنم پول هامو جمع میکنم اتاقم کردم خونم درسم میخونم تا به هدفم برسم به اون چیزی که می‌خوام حتی با اینکه گوشی ندارم ی سیستم داغون بهم دادن به نظرم شما هم امتحان کنین خودتون دور کنین از زندگیتون خودتون ببرین به ی دنیا دیگه به حرف های پرد مادرتون توجه نکنین خودتون واقعا کر بگیرین امید وارم یا این روش به هر هدفی که دارین برسین من که با اینکه با پدر مادرم حرف نمی‌زنم نمرات بالایی دارم حالا هدف من درس خوندن رسیدن حالا هرکس ی هدفی داره یکی خوانندگی🧑‍🎤 یکی پزشکی🧑‍⚕️ یکی نقاشی🧑‍🎨 و… مهم اینکه برای اینکه به هدف تون برسین بجنگین باور کنین تا خودتون نخواین هیچی نمیشه با آرزوی موفقیت 🙂🤍🫀

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره