به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
ازدواج کنم یا نکنم؟

ازدواج کنم یا نکنم؟

ازدواج کنم یا نکنم؟ چرا؟

می دانیم که ازدواج کردن می تواند سبک زندگی افراد را تغییر دهد و افراد زیادی هم هستند که چه به صورت سنتی و اشکال دیگر علاقه به ازدواج کردن و شروع زندگی مشترک دارند..ولیکن برخی افراد هم هستند که نمی دانند قصد ازدواج دارند یا خیر..گاها به دلایل متعددی فرضا مسائل اقتصادی از ازدواج پشیمان شده و گاهی به سبب نگرانی از تنهایی در میانسالی دلشان می خواهد ازدواج کنند و..

به طور کل در جامعه امروزی میزان تمایل جوانان چه دختر و چه پسر کاهش یافته و این نیز سبب گشته است که به جای ازدواج به  فکر کار کردن و یا حتی خوش گذرانی های مجردی و..باشند.حال به همین سبب قصد داریم به سوال ازدواج کنم یا نکنم؟ پاسخ دهیم..

چگونه دریابم ازدواج کنم یا خیر؟

می دانیم که پاسخ به سوال ازدواج کنم یا نکنم؟ کاملا شخصی می باشد و هیچ یک از افراد نمی توانند به جای دیگری تصمیم بگیرند..چه بسا از دید بسیاری افراد ازدواج دارای مزایا و معایبی می باشد که باز هم در نوع نگاه ایشان نسبت به این مساله تفاوت وجود دارد.

در ادامه نیز قصد داریم به برخی مزایای ازدواج اشاره کنیم، شاید برخی با مطالعه این مزایا پاسخ به سوال ازدواج کنم یا نکنم؟ را دریابند.

ازدواج کنم یا نکنم؟

مزایای ازدواج چیست؟

ازدواج کردن دارای مزایایی است که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم..

1.زندگی با فردی که به آن علاقه دارید

ازدواج می تواند شروع زندگی جدید با کسی باشد که دوستش دارد.. وقتی با کسی که دوستش دارید به صورت آزادانه تفریح کرده و زندگی مشترکتان را آغاز می کنید و لحظات خوش و حتی سخت را با عشق در کنار هم می گذرانید برای اینکه زندگی بهتری را برای یکدیگر رقم بزنید..

زمانی که از سختی ها و ناراحتی ها به آغوش همسرتان پناه می برید و دلیل تلاش هایتان برای رشد و ترقی نیز وجود همسرتان می شود و..تمامی این ها می توانند دلایلی برای ازدواج از نظر عاشقان باشد که حتی به اکثرشان هم اشاره ای نکردیم.

در زندگی مشترک با کسی که دوستش دارید نمی توان تضمین داد که گاهی به اختلاف نخواهید خورد اما زمانی که زن و مرد با عقل و منطق به  حل مشکلات و اختلافات بپردازند و حتی از روانشناس و مشاوره زوج درمانی کمک بگیرند می توانند اختلافات را کاهش داده و با عشق و قدردانی بیشتری در کنار یکدیگر زندگی کنند.

این نیز می تواند ارزش زیادی برای طرفین داشته و علاقه شان را به یکدیگر بیشتر سازد..مسلما هر آدمی نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن دارد.

2.به ثمر رساندن عشقتان

یکی از مزیت های ازدواج نیز فرزندآوری است..فرزندی که خون فرد و همسرش در رگ های کودک جاری است و این نیز می تواند احساس خوشبختی را در میان آدمیان بیشتر سازد.

بنابراین حتی تصور به فرزندآوری و پرورش کودک در کنار همسر می تواند از جمله دلایلی باشد که برخی بخواهند ازدواج کنند.

3.سبک زندگی جدید

زمانی که زن و مرد از خانه کودکی شان بیرون آمده و زندگی مشترکشان را در کنار یکدیگر آغاز می کنند به نوعی خانواده جدید تشکیل داده و زندگی شان معنی جدیدی پیدا می کند چرا که وظایفشان در قبال یکدیگر بیشتر شده و حال تعهد و وفاداری به همسر اصل مهم زندگی می شود که می تواند عشق و علاقه را بین زن و مرد بیشتر سازد.

در ازدواج زن و مرد در صورتی که به یکدیگر عشق داده و به احساسات یکدیگر توجه کنند، وظایف خود در قبال یکدیگر را به خوبی پذیرفته و با یکدیگر همچون دوست و رفیق باشند می توانند از آغاز زندگی شان در کنار یکدیگر لذت ببرند.

4.هدف های بزرگ تر و مشترک با همسر

در صورتی که در انتخاب همسر به خوبی پیش رفته باشید می توانید به سبب علایق و خواسته های مشترکی که با همسرتان دارید، اهداف جدیدی را خلق کرده و برای تشکیل زندگی بهتر تلاش کنید. البته رسیدن به این اهداف زمانی دلچسب و لذت بخش می گردد که زوجین در کنار یکدیگر برای این خواسته ها تلاش کنند.

5.شادمانی والدین

طبیعتا همه پدرها و مادرها خواستار خوشبختی فرزندانشان هستند و زمانی که شاهد ازدواج فرزندان خود بوده و عشق و محبت بین فرزندان خود با همسرشان را مشاهده می کنند بسیار خشنود می شوند خصوصا زمانی که فرزندشان با کسی که به او علاقه دارد ازدواج می کند.

بنابراین در پاسخ به سوال ازدواج کنم یا نکنم؟ خوشحالی والدین می تواند یکی از دلایلی باشد که برخی افراد تصمیم به ازدواج می گیرند.

دلیل خوشحالی والدین از ازدواج فرزندان خود با کسی که به آن علاقه دارند این است که می دانند ایشان در هر شرایطی در کنار یکدیگر خواهند ماند و از داشتن یکدیگر خوشحال خواهند بود..

چه بسا از آنجایی که والدین علاقه زیادی به نوه دار شدن دارند زمانی که فرزندشان صاحب فرزند شوند از این امر بسیار خشنود خواهند شد.

6.ارضاء نیازهای عاطفی و جنسی به شکل درست

در ازدواج زن و مرد می توانند به خوبی نیازهای عاطفی و جنسی یکدیگر را ارضاء کرده و برای بهتر شدن رابطه عاطفی و جنسی شان مشتاقانه تلاش کنند..چه بسا کیفیت رابطه جنسی زوجین تاثیر زیادی بر کیفیت رابطه عاطفی ایشان خواهد داشت و زمانی که رابطه جنسی و عاطفی زوجین برایشان رضایت بخش باشد این می تواند آرامش روانی و احساس خوشحالی را در ایشان بیشتر سازد.

چه بسا با بهره مندی از جلسات مشاوره زناشویی نیز می توان به این امر دست یافت.

7.پختگی بیشتر و بلوغ

از آنجایی که در زندگی مشترک مهم است که زن و مرد به احساسات یکدیگر و وظایف خود در زندگیشان توجه زیادی داشته باشند و حس اعتماد و علاقه را در یکدیگر زنده نگاه دارند..

این سبب می گردد مراقبت رفتارها و حرف های خود باشند تا دیگری را آزرده خاطر نسازند و بیشتر بر روی اصلاح اشتباه و رشد شخصیت خود تلاش کنند و همچنین زوجین به بلوغ رسیده و پخته تر می شوند و اینگونه شخصیت هر یک از ایشان در کنار یکدیگر سازنده تر و کامل تر می گردد..

چرا که فداکاری و بخشش، عشق ورزی و..بین زوجین بیشتر می گردد و این نیز می تواند در رشد شخصیتی هر یک از ایشان نقش داشته باشند.

و..

 

ازدواج کنم یا نکنم؟

معایب ازدواج چیست؟

محدود شدن آزادی

مسلما زمانی که افراد ازدواج می کنند نمی توانند به تمامی کارهایی که در دوران مجردی انجام می دادند رسیدگی کنند و نیاز است که برای به انجام رساندن هر یک از آن ها برنامه ریزی کنند در حالی که در دوران مجردی به سبب زمان بیشتر داشتن شاید این کارها به راحتی انجام می شدند و..

مسئولیت پذیری بیشتر

در زندگی مشترک زن و مرد مسئولیت پذیری بیشتری خواهند داشت زیرا هر یک دارای وظایفی بوده و نیاز است که به این وظایف بپردازند تا بتوانند زندگی آرام و خوشی را  در کنار یکدیگر تجربه کنند در حالیکه ممکن است برخی افراد در دوران مجردی تنها مشغول درس، کار یا تفریح بوده و چندین وظیفه را به طور همزمان به اتمام و انجام نرسانده بودند و..

ترس از خیانت

یکی از نگرانی هایی که اکثر زوجین با آن درگیر هستند ترس از خیانت می باشد. اینکه نگران هستند نکند همسرشان در آینده از فرد دیگری خوشش بیاد و با او به وی خیانت کند و..

چه بسا افرادی که دچار این ترس و نگرانی هستند بهتر است پیش از تصمیم قطعی برای ازدواج از جلسات مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره فردی بهره مند گردند تا بتوانند میزان ترس خود را کنترل و مدیریت نموده و این ترس مانع او از ازدواج و..نشود.

وابستگی عاطفی به همسر

از معایب ازدواج برای برخی این است که دچار وابستگی زیادی به همسر خود می شوند به نحوی که در هر حال و شرایطی ترجیح می دهند در کنار همسرشان باشند و به تنهای تفریح نکنند.

در حالیکه وابستگی عاطفی زمانی سالم و درست است که زوجین با وجود این وابستگی به یکدیگر بتوانند به حریم شخصی هم احترام گذاشته و به فردیت یکدیگر توهین نکنند. به یکدیگر فضا بدهند و هم را درک کنند که این نیاز به آموزش تخصصی و اصولی از جانب روانشناس متخصص دارد.

هزینه های اقتصادی ازدواج

برخی به سبب هزینه های اقتصادی روز جامعه و مراسمات عروسی و..با سوال ازدواج کنم یا نکنم؟ مواجه می شوند چه بسا در این شرایط بهتر است اگر افراد علاقه دارند زندگی مشترکی  داشته باشند برنامه ریزی مالی را فرا گرفته و با سرمایه گذاری و..نیز بتوانند خود را برای ازدواج کردن آماده کنند..

مسلما هزینه های اقتصادی از جمله رایج ترین عللی است که سبب گشته اغلب دختران و پسران به سبب آن از ازدواج کردن منصرف شوند ولیکن از آنجا که اکثر افراد علاقه دارند خانواده خود را تشکیل دهند توصیه می کنیم از جلسات مشاوره روانشناسی بهره مند گردند.

احتمال دخالت های والدین

برخی افراد به سبب نگرانی از دخالت والدین همسر در آینده تصمیم قطعی برای ازدواج ندارند..لذا اگر افراد بدین سبب در تصمیم گیری برای ازدواج مشکل دارند نیاز است که حتما از جلسات مشاوره فردی بهره مند گردند.

و..که برای هر یک از افراد متغیر می باشد

لذا افرادی که به سن ازدواج رسیده اند یا قصد آن را دارند ولی از ازدواج کردن و تشکیل خانواده مستقل می ترسند می توانند از جلسات مشاوره فردی یا مشاوره قبل از ازدواج کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردند تنها کافیست تماس حاصل گردد.

آیا می توان از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد؟

بله جلسات مشاوره روانشناسی کلینیک روان آرام هم به صورت حضوری و هم آنلاین تشکیل می شوند که می توان با تماس با شماره درج شده در صفحه سایت با تعیین وقت از این جلسات بهره مند شد.

بهترین سن ازدواج دختر و پسر چه زمانی است؟

نمی توان زمان ثابتی را برای این امر مشخص نمود زیرا بلوغ فکری طرفین برای ازدواج تاثیر زیادی بر سن ازدواج ایشان و همچنین شروع زندگی مشترک دارد بنابراین نیاز است از جلسات مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره فردی بهره مند گشت تا دریافت بهترین سن ازدواج مطابق با شخصیت و بررسی بلوغ فکری و..چه زمانی است.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره