به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

ازدواج با آدم خسیس

ازدواج با آدم خسیس

ازدواج با آدم خسیس

مشکلات ازدواج با آدم خسیس : وقتی یک زن و مرد با هم ازدواج می کنند و می خواهند که تمام عمر خود را در کنار هم بگذرانند ، با هم پیمان می بندند که همه چیز را با هم ، در خوشی و ناخوشی شریک باشند . اما گاهی آن طور که انتظارش را دارید ، پیش نمی رود . اگر شوهر نسبت به همه چیز ، از درآمد و هزینه ها ، تا پس انداز و سرمایه گذاری اختیار امور را به دست بگیرد ، ممکن است تمایل به دیکته کردن شرایط به همسر خانه دار خود داشته باشد . او ممکن است همسر را در جریان درآمد و امور مالی قرار ندهد ، نیازهای وی را تأمین نکند و به خانواده در مورد هزینه ها سخت بگذرد .

در بعضی موارد ، همسر برای هزینه های خانواده یا شخصی خود ، باید هر ماه از او بخواهد ، یادآوری کند و ممکن است مرد از مسئولیت خود سرباز زند . در بسیاری از ازدواج ها ، شوهر پول دارد ، زیرا او بیرون از خانه کار می کند و همسرش خانه دار است ، اما در مورد حقوق ، هزینه یا سرمایه گذاری های خود هیچ اطلاعاتی را به همسرش نمی دهد . از مشکلات ازدواج با آدم خسیس به خصوص برای خانم های خانه دار ، این است که آنها به همسر خود وابستگی مالی دارند و این موضوع ممکن است برایشان مشکلاتی به وجود بیاورد . اگر تصمیم به ازدواج با آدم خسیس دارید ، بدانید که با مسائل ناراحت کننده ای روبرو خواهید شد .
اما اگر در زندگی مشترک و ازدواج با آدم خسیس هستید و قبل از آن ، به این موضوع پی نبرده بودید ، ابتدا به یک مشاور ازدواج رجوع کنید و موارد زیر را در نظر داشته باشید :

ازدواج با آدم خسیس

– از حقوق مالی خود مطلع شوید .

این نکته تنها در مورد ازدواج با آدم خسیس نیست . به طور کلی ، بدانید که همسر حق قانونی دارد تا از امکانات اولیه و آسایش ، غذا ، لباس ، اقامت ، آموزش و معالجه پزشکی ، برای خودش و فرزندانش از سوی شوهر تأمین شود . بنابراین ، بدانید که به عنوان یک زن خانه دار ، دیگر لازم نیست که از شوهرتان پول بخواهید . او طبق قانون موظف است آن را به شما بدهد و هزینه های شما را تأمین کند . همچنین ، زن طبق هر حکمی از سوی دادگاه عالی ، حق دارد از جزئیات حقوق همسر خود مطلع شود .

این مهم است زیرا حقوق باعث می شود همسر شما درمورد اینکه چه مقدار پول برای هزینه های خانوار و شخصی می تواند در اختیار شما قرار دهد ، با شما صحبت کند . بی شک ازدواج با آدم خسیس مشکلات زیادی دارد ، اما اگر کار از کار گذشته است ، پیش از آن که بخواهید موضوع را قانونی و منطقی رفع کنید ، به یک مشاور مراجعه کنید . شاید همسر شما متوجه اشتباه بودن رفتار خود نمی شود یا خساست در شخصت او نهادینه شده است ، همچنین ممکن است خاطره ی بدی داشته یا در خانواده ای این چنینی بزرگ شده باشد . یک روانشناس می تواند به او کمک کند تا به اشتباه خود پی ببرد و برای رفع آن تلاش کند .

– علاقه خود را به تقسیم اطلاعات مالی نشان دهید .

اگر شوهرتان اطلاعات مالی را با شما به اشتراک نگذاشته باشد ، ممکن است او آدم خسیسی نباشد و فقط احساس کند شما علاقه ای به دانستن مسائل مالی ندارید . یا شاید همسرتان در کار خود به مشکلاتی خورده و از بازگو کردن آن با شما ، احساس شرمندگی می کند . اگر می خواهید وضع موجود را تغییر دهید ، در مورد آن با همسرتان صحبت کنید . این مهم است که نه تنها علاقه نشان دهید ، بلکه مسئولیت های مالی را بر حسب مهارت های فردی خود به عهده بگیرید .

می توانید در پرداخت اقساط وام ها یا برنامه ریزی خریدهای زندگی با همسرتان وارد مذاکره شوید . او کم کم به شما در امور مالی اعتماد می کند . بسیاری از افراد خسیس ، احساس می کنند هیچ کس به اندازه ی خودشان نمی تواند به خوبی برنامه ریزی مالی کند و از پول ها مراقبت کند . در ازدواج با آدم خسیس شما باید به همسرتان نشان دهید که به اندازه ی او و حتی بیشتر از خود او ، نگران تلاش ها و زحمات وی و دستمزد او از ساعت های طولانی که بیرون از خانه کار می کند ، هستید .

-دریافت اطلاعات .

اگر شوهرتان اطلاعاتی را به طور عادت یا تنبلی به اشتراک نمی گذارد ، یا اگر به شما هزینه ها را پرداخت نمی کند ، نه با کدورت ، بلکه دوستانه و با مهربانی به او یادآوری کنید و سوال بپرسید . ممکن است همسرتان واقعا فراموش کرده باشد . هر دو نفر در زندگی مشترک ، باید در مورد جنبه های مهم مالی آگاهی داشته باشند . هیچ گاه از اطلاعات حساب بانکی همسرتان برای گرو کشی استفاده نکنید .

– در صورت امتناع شوهر ، یک واسطه پیدا کنید .

اگر سعی کرده اید در مورد لزوم به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم اقتصادی ، با همسر خود صحبت کنید ، یا وظیفه ی او را در قبال هزینه ها به او بفهمانید و او تمایلی نشان نداده و مسئولیت خود را به درستی انجام نداد ، سعی کنید به دنبال یک واسطه باشید. این شخص می تواند و بهتر است یک مشاوره خانواده و ازدواج باشد که محرم اسرار زندگی مشترک شما خواهد بود . چرا که ممکن است مشکل تنها ازدواج با آدم خسیس نباشد و همسر شما ، مشکلات و ضعف های دیگری را در پس خسیس بودن خود ، داشته باشد و شما از آن بی اطلاع هستید . اگر مشاوره ازدواج نیز کارساز نبود ، مشاور به شما کمک می کند تا با یک مشاور مالی صحبت کنید و به صورت قانونی بتوانید حقوق مالی خود را در زندگی مشترک دنبال کنید . بسیاری از افراد ، خصوصا اگر مرد باشند و زن خانه دار داشته باشند ، با خود فکر می کنند که زن ها ولخرج هستند و می خواهند تمام هزینه های ساعت ها کار کردن و خسته شدن شان را در آرایشگاه ها و مزون های لباس ، خرج کنند .

بیشتر بخوانید : مشاوره حضوری ازدواج

 

ازدواج با آدم خسیس

شما در ابتدا باید مطمئن شوید که آیا واقعا سطح توقعات مالی شما ، نسبت به درآمد همسرتان معقول هست یا خیر . اگر بیش از درآمد همسرتان انتظار دارید ، انتظارات خود را پایین بیاورید . اگر درآمد همسرتان اندک است و تنها از پس مخارج اجاره خانه و موارد ضروری بر می آید ، یا می توانید به او کمک کنید و در کسب درآمد شما نیز فعال شوید و یا اینکه هزینه ها را تا جای ممکن کاهش دهید و مخارجی که درآمد همسرتان به آن نمی رسد را حذف کنید . گاهی کمبود درآمد و نرسیدن حقوق همسرتان تا آخر ماه ، او را مجبور می کند که مانند یک فرد خسیس رفتار کند . چرا که نمیخواهد پایان ماه ، مجبور به قرض گرفتن شود .

به عنوان یک خانم ، بهتر است همیشه برنامه ای برای پس اندازهای مالی داشته باشید . هر چقدر اندک ، ممکن است انجام کار سبکی در خانه باشد ، یا ساعات کوتاهی کار کردن بیرون از خانه ، و یا حتی پس انداز از هزینه هایی که همسر شما برای مخارج خانه در اختیارتان می گذارد . ازدواج با آدم خسیس می تواند شما را بسیار اذیت کند و به شما این حس را بدهد که برای همسرتان مهم نیستید ، ابتدا از نظر مالی سعی کنید همیشه پس انداز داشته باشید و سپس برای حل این مشکل حتما تلاش کنید .

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع