به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

اختلال جنسی

مشاور نشانه های اختلال جنسی در زنان و مردان مشاور ازدواج علل بروز اختلالات جنسی مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

منظور از اختلال جنسی چیست؟

می دانیم که در برقراری رابطه جنسی بسیار مهم است که فرد به ارگاسم رسیده و از رابطه جنسی خود لذت ببرد در صورتی که در رسیدن فرد به لذت و در واقع ارگاسم مشکلی وجود داشته باشد می توان این مسئله را اختلال جنسی دانست.

زمانی که حتی یکی از زوجین نتواند در رابطه جنسی به لذت رسیده و نیز احساس لذت را در همسر خود ایجاد نماید یکی از احتمالاتی که برای ایشان وجود دارد این است که وی دچار اختلال جنسی می باشد.

اختلالات جنسی نیز در هر بازه زمانی می تواند اتفاق افتد چه اوایل شروع زندگی مشترک و یا پس از گذر زمان.

نشانه های اختلال جنسی در زنان و مردان چیست؟

شاید سوالی که تا به اینجا پیش آمده است این باشد که علائم اختلالات جنسی چیست و چگونه می توان دریافت که زوجین از این اختلال جنسی رنج می برند؟ چرا که هر چه زوجین با علائم و نشانه های این اختلال آشنا باشند با آگاهی بیشتری می توانند درمان را نزد دکتر روانشناسی مجرب شروع کنند.

بهتر است زوجین به نشانه های ذیل توجه کنند و اگر در رابطه جنسی شان دچار مشکل هستند به آن اهمیت داده و آن را نادیده نگیرند.

در ادامه نیز به برخی از مهم ترین نشانه های انواع اختلالات جنسی اشاره می کنیم.

علائم نشان دهنده اختلال جنسی در زنان

علائم نشان دهنده اختلال جنسی در مردان

علائم مشترک بین زن و مرد

جالب توجه است که اگر زوجین به سبب هر یک از این اختلالات و..در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل می شوند نیاز است که از تخصص و راهنمایی های مشاور و روانشناسی مجرب و متخصص در این زمینه بهره گیرند..

به همین جهت زوجین می توانند جهت مشاوره و یا درمان اختلال جنسی خود با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده و به روانشناسان کلینیک روانشناسی روان آرام اعتماد نمایند.

در ادامه نیز قصد داریم انواع اختلالات جنسی را نام برده و درباره آن ها صحبت کنیم.

اختلال جنسی

اگر در طی زمان تمایلی به برقراری رابطه جنسی با همسر نبود چه کار باید کرد؟

بسیار مهم است که در این زمان حتما از جلسات مشاوره روانشناسی بهره مند گشت زیرا ممکن است علت بروز این مشکل زمینه ای و ریشه ای بوده و نیاز به درمان اصولی داشته باشد..بنابراین توصیه می گردد این مساله را نادیده نگرفته و حتما از جلسات مشاوره بهره مند گردند بدین جهت می توان با کلینیک روانشناسی روان آرام تماس حاصل نمود.

آیا می توان از جلسات آنلاین مشاوره جنسی بهره مند گشت؟

بله در صورتی که زوجین شرایط بهره مندی از جلسات حضوری را نداشته باشند می توانند از جلسات درمانی کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردند.

طول درمان اختلالات جنسی چقدر است؟

اختلالات جنسی در انواع متعددی می توانند بروز کنند لذا با توجه به نوع اختلالات جنسی. علت بروز و میزان تمایل و تلاش زوجین برای بهبود وضعیت نیز طول درمان ممکن است از هر زوجی با طول درمان سایر زوج ها متغیر و متفاوت باشد.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

اختلالات جنسی

اختلال جنسی در انواع متعددی نیز می تواند بروز کند که به آن ها اشاره می کنیم:

لذا باید توجه داشت هر یک از این نوع اختلالات جنسی نیز می تواند در هر مرحله از زندگی مشترک بین زوجین ایجاد گردد.

بنابراین مهم است که اگر ایشان با هر یک از این اختلالات مواجه شدند نیز به جای چشم پوشی و نادیده انگاشتن آن، از یک مشاور و روانشناس سکس تراپ مشاوره جنسی گرفته و به این مسأله رسیدگی نمایند.

چه بسا کیفیت رابطه جنسی نیز تناسب و ارتباط بالایی با کیفیت رابطه عاطفی زوجین دارد.

علل بروز اختلالات جنسی در زوجین

از دیگر سوالاتی که ممکن است پیش آید این است که چرا زوجین دچار اختلال جنسی می شوند؟در اینباره باید بیان داریم بروز اختلال جنسی نیز می تواند ریشه روانی و یا فیزیکی داشته باشد.

اگر بخواهیم به جنبه های روانی آن اشاره کنیم می توانیم به موارد ذیل بپردازیم:

افسردگی

زمانی که فرد زمینه افسردگی داشته باشد تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارد و یا ممکن است دیگر انواع اختلالات جنسی را در بر داشته باشد.

استرس

این مسأله را نمی توان برای همه زوجین یکی دانسته و یک دلیل را برای همه جمع بست ولیکن می توان استرس را از این عامل دانست که یکی از زوجین از نتیجه برقراری رابطه جنسی و یا درد ناشی از آن و..دچار اضطراب شده و نمی تواند در رسیدن به نعوظ و یا برقراری رابطه جنسی به خوبی تمرکز کند.

چه بسا دلایل دیگری برای ایجاد استرس و اضطراب ممکن است وجود داشته باشد که بر کیفیت رابطه جنسی زوجین می تواند تاثیرگذار باشد.

عدم علاقه به اندام فیزیکی خود و نگرانی از بابت آن

برخی زوجین از اندام خود فرضا چاق یا لاغری بسیار و..دچار ترس و نگرانی می شوند فرضا نگرانی از بابت تمایل و علاقه همسرشان به اندام خویش و یا ناامیدی و عدم رضایت وی

بنابراین این موضوع می تواند بر کیفیت برقراری رابطه جنسی تاثیر بسیاری داشته باشد و شخص در حین برقراری سکس مشغول وارسی این موضوع با تمرکز بر نوع رفتار و واکنش های همسر در حین رابطه جنسی می گردد.

از جمله جنبه های فیزیکی که سبب بروز اختلال جنسی می شوند اعم از:

و..هستند همچنین ممکن است برخی زوجین خودسرانه و بدون مشورت با پزشک داروهایی اعم از ضد افسردگی، ضد بارداری و..مصرف نمایند که سبب بروز مشکلات جنسی در ایشان می گردد.

چه بسا مهم است که اگر زوجین از هر نوع دارو و قرصی استفاده می نمایند با مشورت پزشک بوده و بدون مشورت ایشان از دارویی به طور مکرر استفاده نکنند.

 

 

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

اختلال جنسی

راهکارهای درمان اختلالات جنسی

در این بخش نیز قصد داریم به راه های درمان اختلال جنسی اشاره کنیم.

رفتار درمانی

در این نوع روش درمانی ممکن است با توجه به نوع مشکل راهکارهای متعددی برقرار گردد فرضا، زوجینی که در به ارگاسم رسیدن و یا نعوظ دچار اختلال هستند نیازمند این می باشند که خود را با بهره مندی از تخصص روانشناس تحریک کرده و به مرور این مشکل حل گردد.

باید بیان گردد زوجین در حین جلسات مشاوره و نزد روانشناس هیچگونه رابطه و خود تحریکی انجام نداده و تنها از تخصص و راهنمایی های اصولی روانشناس بهره می گیرند و از این اصول در حین یا پیش از شروع رابطه جنسی استفاده نموده و نتیجه را با روانشناس در میان می گذارند.

دارو درمانی

گاهی میزان اختلال جنسی به حدی می رسد که زوجین نیازمند مصرف دارو برای کنترل و مدیریت رابطه جنسی شان می شوند.

فرضا اگر یکی از زوجین از مشکلات هورمونی برخوردار است با تشخیص پزشک نیز از دارو استفاده می نماید و به حل مشکل در طی زمان می پردازند.

جلسات درمانی فیزیوتراپی

همانطور که پیشتر بیان نمودیم برخی زوجین می توانند به هر دلیلی دچار ترس و اضطراب بوده و یا از اندام خود رضایت خاطر نداشته باشند و یا در رسیدن به نعوظ مشکل داشته باشند و یا به هر دلیلی از برقراری رابطه جنسی ترس دارند، در این روش با بهره گیری از برخی دستگاه های مخصوص نیز به زوجین کمک می شود تا رابطه جنسی خود را با کاهش یا رفع مشکل بهبود ببخشند.

روان درمانی

با بهره مندی از جلسات مشاوره و روان درمانی نیز می توان علل اصلی و ریشه بروز اختلالات جنسی را دریافت..

مثلا اگر یکی از زوجین به سبب استرس و اضطرابی که دارد نمی تواند در رابطه جنسی با همسرش به خوبی عمل کند نیاز است به صورت ریشه ای با بهره گیری از روان درمانی نزد مشاور و روانشناسی مجرب و ماهر نیز علت اصلی این استرس بررسی و درمان گردد زیرا تا زمانی که این استرس کاهش و بهبود نیابد وی همچنان نمی تواند کنترل رابطه جنسی با همسرش را به دست بگیرد.

در روان درمانی نیز عموما علت اصلی بروز مشکل تجربیات ناگواری است که یکی از زوجین در دوران کودکی یا سال های پیش داشته و اثرات آن بر بعضی جنبه های زندگی وی مشهود می گردد مثلا ممکن است زن یا مرد به سبب دعواهای مکرر والدین اش از برقراری رابطه جنسی و نزدیکی با همسرش می ترسد و..

در طی این جلسات دکتر روانشناس به صورت ریشه ای نیز به درمان می پردازد و با ارائه راهکارهای اصولی روانشناسی به زوجین کمک می کند تا اختلال جنسی موجود را به مرور کاهش داده و برطرف سازند.

آیا اختلال جنسی قابل درمان می باشد یا خیر؟

همانطور که اشاره گردید گاهی علت بروز اختلال جنسی نیز ریشه ای بوده و به مشکلاتی فارغ از مشکلات جنسی مربوط می گردد و نیز گاهی علت بروز اختلال جنسی نیز مسائلی است که زوجین با یکدیگر با آن ها درگیر هستند مثلا علاقه یک طرفه . عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی به سبب نارضایتی از اندام . ناراحتی هایی که بین زوجین وجود دارد و…

بنابراین باید بیان داشت زمانی می توان اختلال جنسی را قابل درمان دانست که دلیل بروز آن واضح و مشخص باشد و نیز دو طرف هر دو برای بهبود رابطه شان نیز علاقه و پشتکار لازم را نشان دهند.

در واقع اگر زوجین هر دو انگیزه لازم جهت بهبود رابطه جنسی شان را نداشته باشند مشکلاتی که رابطه جنسی زوجین را سبب گشته اند نیز حل نشده و یا در حین بهره مندی از جلسات مشاوره نیز یکی از زوجین از تلاش لازم و همکاری با مشاور و همسرش جهت بهبود وضعیت نیز دست بر می دارد.

در نتیجه مهم است که زوجین حتما هر دو برای برقراری رابطه جنسی نیز تمایل داشته و  راه حل بهبود وضعیت را جدایی از همسر نیز ندانند.

به طور کل لازم است بیان داریم..

خوب است که زوجین در بهبود رابطه جنسی شان با کمک روانشناس صبور بوده و تمامی راهکارهای درمانی را با مشورت دکتر روانشناس به خوبی طی نمایند. گاهی ممکن است زوجین به روش درمانی اصلی واکنش مثبتی نشان ندهند و نیاز باشد که مشاور روانشناس از راهکارها و تمرین های متعددی برای بهبود وضعیت بهره گیرد که این نیز نیازمند زمان می باشد.

مشاوره جنسی می تواند به کوچک ترین مشکل در رابطه جنسی که حتی اگر زوجین از آن غافل بوده اند و یا از آن بی اهمیت گذر می کردند نیز توجه داشته و به حل این مشکل بپردازد..

پس همانطور که پیشتر اشاره شد مهم است که زوجین از کوچک ترین مسائلی که سبب بروز مشکل در رابطه جنسی شان می گردد آگاه بوده و به آن ها اهمیت دهند چرا که ممکن است مشکل در ابتدا کوچک و قابل حل بوده ولی در گذر زمان نیز بیشتر و بزرگ تر شده باشد و به مراتب طول درمان و حل مشکل بیشتر گردد.

تنها کافیست زوجین با مشاور همکاری لازم را داشته باشند و نیز مهم است از تخصص روانشناسی مجرب و متخصص در این زمینه بهره مند گشت.

بنابراین زوجین می توانند با کلینیک روانشناسی روان آرام تماس حاصل نمایند..مشاوران و درمانگران کلینیک روانشناسی روان آرام به سبب تجربه و مهارت بالایی که در زمینه علت یابی و درمان اختلال دارند نیز می توانند به زوجین در حل اختلالات جنسی شان کمک شایانی کنند.

 

 

 

بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره